PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2007 o 02:06, marian538 napisał:

F5 nie pomaga, mignie całość okna i tyle, dalej to samo..:(

hm to może preferencje/zakładka treść zaawansowane obok włącz obsługę javascript i tam sprawdź czy masz zaznaczone pozwalaj na zmianę rozmiaru i położenia otwartych okien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 23:23, RobeN napisał:

> Masz prawdopodobnie problem z pamięcią RAM. Spróbuj pożyczyć od kogoś i wpiąć zamiast
swojej.

Szczur22 On może mieć problem ze wszystkim!!!
Nie wiem skąd przekonanie, że to akurat RAM a nie procesor, zasilacz, płyta, wirus, wadliwe
sterki, uszkodzona inatslacja systemu czy cokolwiek innego...


Ja takie coś miałem, i wymiana Ramów pomogła. Niech spróbuje, przynajmniej wykluczy jedną możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 08:55, Szczur22 napisał:

Ja takie coś miałem, i wymiana Ramów pomogła. Niech spróbuje, przynajmniej wykluczy jedną możliwość.


To zaczyna się od wirusów i sprawności systemu. Poza tym bez szczegółów w ogóle nie ma o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc. Mój problem jest następujący:
Mam konfig jak niżej, + płyta KT600A ECS.

1. Nie mogę zainstalować WinXP SP2 gdy mam włożone 3 kości pamięci - muszą być 2
2. Po instalacji wrzucam 3-cią kostkę i jest wporządku ale po ok. 3-4 dniach system albo wywala bład przy starcie (odzyskano uszkodzony plik rejestru bla bla) albo restartuje sie po logo Windowsa. Mam zainstalowane poprawki z autopatchera 5.1 z grudnia - tylko krytyczne.
3. Próbowałem aktualizacji biosu płyty do wersji 1.2d ale pokazywał się komunikat - UNKOWN FLASH TYPE więc wolałem wrócić do wersji poprzedniej 1.1e...
4. Wymiana zasilacza też nic nie dała. Mam podejrzenia co do dysku bo ostatnio trochę "chrupie" i zdarza się,że BIOS go nie wykrywa, wymiana kabla ATA-133 też nic nie dała.
5. Kilkakrotnie zdarzało się,że system sie uruchamia tak jakby nie miał sterowników do grafiki( 60Hz i tak dalej...) Na dodatek strasznie zwalniało mi wcześniej ładowanie systemu...
6.Mam zainstalowany AVG 7.5, Winrar-a, Bit Comet 0.80 i Winampa 3.25 (TYLKO). Wirus raczej nie wchodzi w grę. Jeżeli ktoś z was może pomóc byłbym wdzięczny. Pozdrawiam ekipę GRAM.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Myśle, że kiedy napisałeś jaką masz płyte, sam odpowiedziałeś sobie co jest twoim problemem...
Sam kiedys miałem ta płytę i takie zagrania to normalka, nigdy nie kupuj tego badziewia, 8 na 10 kumpli mających płyty ECS na z nimi problemy, a s serwisie to często je widze, najczęściej zdycha bios, ja tak miałem i kumpel też, i kuzyn. Przykro mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 13:23, marian538 napisał:

/.../

Myśle, że kiedy napisałeś jaką masz płyte, sam odpowiedziałeś sobie co jest twoim problemem...
Sam kiedys miałem ta płytę i takie zagrania to normalka, nigdy nie kupuj tego badziewia, 8
na 10 kumpli mających płyty ECS na z nimi problemy, a s serwisie to często je widze, najczęściej
zdycha bios, ja tak miałem i kumpel też, i kuzyn. Przykro mi :(


Tak wiem... Przeglądałem różne fora i spotykałem się własnie z takimi opiniami. Cóż... bedzie trzeba zajrzeć na Allegro bo nie stać mnie na 64 bity na razie... Dzięki za odp. Ale kartę muzyczną mam the best - przyznaj (4 lata na niej śmigam i zero problemów z dźwiękiem) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do mariana538 ja obstawiam RAM.
Sam powiedziałeś, że przy połączeniu 3 kości wywala Ci błędy.
Sprawa jest prosta.
Albo Kości się ze sobą kłócą, albo masz złe ustawienia w BIOS dotyczące RAM.
Na 2 poprawnie działających kościach System pewnie będzie czuł się dobrze.
A na 3 mimo, iż wydaje Ci się, że jest OK tak wcale nie musi być.

A żeby to potwierdzić są takie programiki jak:

MemTest
SuperPI
Prime

Link do tej paczki daję Ci tu:

http://rapidshare.com/files/13926690/Tests.zip.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 13:40, RobeN napisał:

W przeciwieństwie do mariana538 ja obstawiam RAM.
Sam powiedziałeś, że przy połączeniu 3 kości wywala Ci błędy.
Sprawa jest prosta.
Albo Kości się ze sobą kłócą, albo masz złe ustawienia w BIOS dotyczące RAM.
Na 2 poprawnie działających kościach System pewnie będzie czuł się dobrze.
A na 3 mimo, iż wydaje Ci się, że jest OK tak wcale nie musi być.

A żeby to potwierdzić są takie programiki jak:

MemTest
SuperPI
Prime

Link do tej paczki daję Ci tu:

http://rapidshare.com/files/13926690/Tests.zip.html


Dzięki, sprawdzę ale to raczej nie RAM bo prObowałem inne kosci od znajomka ze sklepu i tez nie wykrywała płyta ich czasem. Jeszcze raz dziEki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 13:52, Azymuth napisał:

Dzięki, sprawdzę ale to raczej nie RAM bo prObowałem inne kosci od znajomka ze sklepu i tez
nie wykrywała płyta ich czasem. Jeszcze raz dziEki


To, że płyta nie wykrywała RAM nie musi oznaczać, że płyta jet zła.
Wszystko ciągle się zmienia i różne płyty obsługiwały różne RAMy.
Tu chodzi też o podział nawet w tej samej grupie np. PC3200, gdzie są moduły jedno i dwustronne o różnych pojemnościach, rejestrowane bądź nie, z ECC bądź nie, o podstawowym zasilaniu 2.5V albo 2.7V, o timingach 2-2-2-5 albo 3-4-4-8, o 1T albo o 2T.
Te i jeszcze kilka różnic powodują iż z pozoru takie same kości działają bądź nie na niektórych płytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 14:05, RobeN napisał:

> Dzięki, sprawdzę ale to raczej nie RAM bo prObowałem inne kosci od znajomka ze sklepu
i tez
> nie wykrywała płyta ich czasem. Jeszcze raz dziEki

To, że płyta nie wykrywała RAM nie musi oznaczać, że płyta jet zła.
Wszystko ciągle się zmienia i różne płyty obsługiwały różne RAMy.
Tu chodzi też o podział nawet w tej samej grupie np. PC3200, gdzie są moduły jedno i dwustronne
o różnych pojemnościach, rejestrowane bądź nie, z ECC bądź nie, o podstawowym zasilaniu 2.5V
albo 2.7V, o timingach 2-2-2-5 albo 3-4-4-8, o 1T albo o 2T.
Te i jeszcze kilka różnic powodują iż z pozoru takie same kości działają bądź nie na niektórych
płytach.


Hm, ale płyta mi nie wykrywa czasem HDD... Jednak poszukam innej płyty głownej... a z timingami ramu w biosie kombinowałem i nic nie dało. Ale póki co mam 1.5 GB RAM. Za pare dni znowu zainstaluje XP i będzie dobrze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z nowymi płytami głównymi, ale na starej miałem tak, że były 3 sloty, i po prostu przy pewnych kombinacjach kości RAM jedno lub dwu-bankowych (tzn, mających takie małe chipy po obu stronach ;]) płyta albo nie wykrywała niektórych albo nie startował windows. Może więc warto sprawdzić instrukcję do płyty głównej i zajrzeć pod obudowę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 08:49, sig. napisał:

> F5 nie pomaga, mignie całość okna i tyle, dalej to samo..:(
hm to może preferencje/zakładka treść zaawansowane obok włącz obsługę javascript i tam sprawdź
czy masz zaznaczone pozwalaj na zmianę rozmiaru i położenia otwartych okien



Nic z tego, dalej to samo.. :( , część okna z prawej strony jest ucięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam XP professional i chce sobie zrobić nakłądne na XP która robi wygląd z visty... wiec mam na dysku takie coś :
Vista Transformation Pack 6.0

Ten program pozwala na zainstalowanie najnowszych modyfikacji, które będą dostępne w nowym systemie Microsoftu - Windows Vista. Dzięki niemu całkowicie odmieni sie Pulpit, ikony, skóry i paski narzędziowe oraz dodane zostaną zupełnie nowe elementy.

Najnowsza wersja zawiera kolejne efekty i modyfikacje.

powiedzcie mi... teraz
jak mam zrobic ... kopie rejestru aby potem jak coś sie zchrzani powrócic.. i wogóle jak wklepac wczesniejszy rejestr ... bo nie bardzo umiem... :/
prosze mi napisac krok po prooku bede bardzo wdzieczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista Transformation Pack 6.0

zainstalowałem.... no i system żyje.. nie zamula..

mam pytanie... jak właczyć tutaj przezroczystość ?
wogóle .. zainstalowałem wszystkie programiki przy instalacjii ale nie widze tutaj nic... opócz standardowych opcjii jakie miałem przy XP... :/// help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odnośnie swojego poprzedniego problemu. Płyte główną i tak pewnie będę zmuszony kupić, jednak może sięznajdzie ktoś kto mi pomoże rozwiązać problem w inny sposób bo kiedyś za tą płytę dałem 600zł z myślą o updacie który miał nastąpić niebawem :/.
Moja płyta to MSI K8N neo4 platinum. Nie będę pisał tu o swoich wcześniejszych podejrzeniach co się mogło spaprać. Wiem na 100% że jest to płyta główna.
Więc objawy wyglądają tak:
komp uruchamia mi się raz i po resecie już nie wstaje, udaje się go podnieść po kilku godzinach. Przy starcie kompa mam komunikat "CMOS checksum error i cośtam że wczytuje ustawienia dommyślne". Myślałem że to wina upgradu biosu ale komp działał na tym najnowszym przez ponad miesiąc O.o Udało mi się przywrócić stary bios i komp znowu się nie obudził :E --> wniosek to nie wina wersji biosu. Baterię wymieniłem na prawie nową (kolega mierzył w pracy napięcie baterii miernikiem w pracy i pokazywało 2,90V więc pomimo że nie była nowa powinno być ok) i lipa dalej to samo. Czyszczenie biosu nie przynosi sqtq. Co się mogło popsuć?
PS: MSI nigdy już nie kupię - strasznie się zraziłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 21:08, iro1979 napisał:

/.../> Więc objawy wyglądają tak:
komp uruchamia mi się raz i po resecie już nie wstaje, udaje się go podnieść po kilku godzinach. /.../

Zbadałeś zasilacz? Bo to przypomina mi też psujący się zasilacz. Sprawdź, tak na wszelki przypadek, firmę i teoretyczną moc zasilacza. Jak no name albo jakiś Megabajt, to kup porządniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 29.01.2007 o 21:39, KrzysztofMarek napisał:

Zbadałeś zasilacz? Bo to przypomina mi też psujący się zasilacz. Sprawdź, tak na wszelki przypadek,
firmę i teoretyczną moc zasilacza. Jak no name albo jakiś Megabajt, to kup porządniejszy...

Zasilacz to raczej nie bo ma 2 m-ce. Fakt nie jest to Tagan ani nic takiego, ale wyglądał na solidny. Pozatym konfig kompa jets taki amd athlon 3000, gf6600gt, 2gb ram, a ta zasiłka ma 550W więc zapas mocy jest ogromny. Wątpie by w 2 m-ce dokonał żywota. Zresztą jak komp się uruchomi to działa i działa, aż do restartu... coś jest chyba z podtrzymywaniem ustawień biosu + coś jeszcze do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 21:39, KrzysztofMarek napisał:

... Sprawdź, tak na wszelki przypadek, firmę...

A firma to silentgiant, jednak pożądnie wykonany (ogądałem i jak chcesz to zamieszczę jego zdjęcie). Dałem za niego 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się