PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2007 o 12:11, mrosi napisał:

To tak wiadomości wszystkich, którzy mieliby podobne pytanie na przyszłość
Pozdrawiam


Ktoś już o tym pisał i mówił, że zmienił a pamięci i tak wracały do poprzednich ustawień same.

teoretycznie SPD powinno zawierać standardowe ustawienia a nie FailSafe - nie każdy wie jak dłubać w BIOSie i pamięci powinny być Plug''n''Play...

Coś tu mi się przestaje podobać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Porozmawiałem sobie z gościem z Geil Polska. I uściślając mój poprzedni post dodam:
- napięcie pamięci musi być ustawione na 2,1V,
- procesor musi pracować z nominalną wartością taktowania (czyli w przypadku AMD wyłączona funkcja Cool&Quiet),
- fizycznie, "z palca" w BIOSie trzeba ustawić timingi na 4-4-4-12;
Okazuje się, że to nie tylko Geila przypadłość ale praktycznie wszystkich kości DDR2 800 (mówimy tu również np. o PDP Patriot, Kingston HyperX itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do znawców sprzętu, a konkretnie zasilaczy. Mam zasilacz Chiefteca 400 W który buczy. W serwisie powiedzieli że jest ok i że nie zaobserwowali żadnego buczenia. U kolegi w bloku też nie nic nie słychać. Ja mieszkam w domu i u mnie buczy nawet jak komputer jest wyłączony, żeby przestał trzeba wyjąc kabel z kontaktu. Niby żadnych problemów przez to buczenie nie mam, ale jest to troszkę irytujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc:
Po uruchomieniu kompa (tuż przed możliwością wyboru użytkownika) wyświetla mi dwa okna o następującej treści (sorry nie mogę zrobic print screenu):
"Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000142). Kliknij OK by zakończyc aplikację" Chodzi o aplikacje lsass.exe i services.exe Po kliknięciu "ok" ekran pozostaje czarny i nic nie da się z nim zrobic, widac tylko kursor myszki. Komputer NIE restartuje się po 60s. Przeszukałem go następującymi programami: Avast, FxSasser, WindowsKB890830-v1.24 - brak efektu - Jestem pewny że to NIE jest sasser ani blaster. Proszę o szybką pomoc, kompa mogę uruchomic tylko na awaryjnym po resecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
A brałeś całego kompa czy sam zasilacz? Bo jak sam zasilacz to może masz jakiegoś bardzo prądorzernego kompa i wiatrak się kręci szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 19:19, hehe napisał:

Mam małe pytanko do znawców sprzętu, a konkretnie zasilaczy. Mam zasilacz Chiefteca 400 W który
buczy. W serwisie powiedzieli że jest ok i że nie zaobserwowali żadnego buczenia. U kolegi
w bloku też nie nic nie słychać. Ja mieszkam w domu i u mnie buczy nawet jak komputer jest
wyłączony, żeby przestał trzeba wyjąc kabel z kontaktu. Niby żadnych problemów przez to buczenie
nie mam, ale jest to troszkę irytujące...


"Buczy" bo prąd "przechodzi" przez układy zasilacza. Są 4 rozwiązania tego problemu :

1). Rozkręcić zasilacz i wybadać co "buczy". Na 100% jakaś cewka - zalać ją wtedy np. żywicą epoxdywą. Przestanie buczeć - ale tracisz gwarancję.
2). Oddać zasilacz i wymienić na nowy.
3). Kupić listwę, lub UPS i wyłączać "nim" komputer z sieci.
4). Wyjmować kabel z gniazdka.

Wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 19:38, KrzysztofT napisał:

Buczy" bo prąd "przechodzi" przez układy zasilacza

Ale czemu buczy tylko u mnie w domu ? U znajomych mieszkających w blokach nie buczy...

Dnia 30.01.2007 o 19:38, KrzysztofT napisał:

2). Oddać zasilacz i wymienić na nowy.

Już wymieniałem bo z poprzednim było to samo. Ale jak mi w serwisie powiedzieli : zasilacz jest sprawny. Wymienieli mi bo wymieniałem na mocniejszy z dopłatą....

Dnia 30.01.2007 o 19:38, KrzysztofT napisał:

3). Kupić listwę, lub UPS i wyłączać "nim" komputer z sieci.

Mam listwę. Buczenie występuje też w czasie pracy komputera, a w nocy jest po prostu irytujące. Czasem wydaje się głośniejsze od wiatraczków :/

Dnia 30.01.2007 o 19:38, KrzysztofT napisał:

4). Wyjmować kabel z gniazdka.

Nie chce mi się :P

----->iro1979
Zasilacz buczy nawet kiedy komputer jest wyłączony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A jesteś pewien, że zasilacz buczy? Zdejmij obydwa boki obudowy i sprawdź czy dalej buczy. Na moje to obudowa a nie zasilacz
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz buczy na 100 %. Swego czasu chodziłem z samym zasilaczem po całym domu i sprawdzałem każde gniazdko. Buczy po pdłączeniu do kontaktu, ale tylko u mnie w domu... Już nawet sprawdzałem parametry w gniazdkach czy to aby nie wina instalacji. Wyszło że wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem a mianowicie gdy uruchamiam gre to tak jak by przyśpieszyła (mi sie wydaje ze robi więcej klatek na sekunde) mają takiego speeda że sie nie da grać jak to naprawic.Moja karta to GeForce 7300Gt Sonic pci expres a windows to xp professional.


A może wiecie gdzie sterowniki do niej ściagnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 14:05, Wójek-Alfred napisał:

Mam taki problem a mianowicie gdy uruchamiam gre to tak jak by przyśpieszyła (mi sie wydaje
ze robi więcej klatek na sekunde) mają takiego speeda że sie nie da grać jak to naprawic.Moja
karta to GeForce 7300Gt Sonic pci expres a windows to xp professional.


A może wiecie gdzie sterowniki do niej ściagnąć.


www.nvidia.com <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z głośnikami. Otóż nie mam głosu w żadnej grze ani w całym kompie :( Głośniki są nowe ale przed tem działały. Być może to wina sterowników do karty dźwiękowej, a może samej karty?? Gdzie moge znaleźć sterowniki do karty dźwiękowej?
Co może według was być przyczyną tych problemów? HELP

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 15:28, marcin1930 napisał:

Witam, mam problem z głośnikami. Otóż nie mam głosu w żadnej grze ani w całym kompie :( Głośniki
są nowe ale przed tem działały. Być może to wina sterowników do karty dźwiękowej, a może samej
karty?? Gdzie moge znaleźć sterowniki do karty dźwiękowej?
Co może według was być przyczyną tych problemów? HELP

Pozdrawiam

Sprubuj zainstalować sterowniki do płyty głuwnej
ja tak miałem kupiłem nowego kompa i nie dali mi sterowników
kupiłe potem głośniki i nie działały
gdy dali mi sterowniki do kompa zainstalowałem te do płyty głuwnej i głośniki już działały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2007 o 15:33, GNIEW INOSA napisał:

> Pozdrawiam
Sprubuj zainstalować sterowniki do płyty głuwnej
ja tak miałem kupiłem nowego kompa i nie dali mi sterowników
kupiłe potem głośniki i nie działały
gdy dali mi sterowniki do kompa zainstalowałem te do płyty głuwnej i głośniki już działały


Ale skąd mam wziąść sterowniki do płyt głównej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 15:38, marcin1930 napisał:


> > Pozdrawiam
> Sprubuj zainstalować sterowniki do płyty głuwnej
> ja tak miałem kupiłem nowego kompa i nie dali mi sterowników
> kupiłe potem głośniki i nie działały
> gdy dali mi sterowniki do kompa zainstalowałem te do płyty głuwnej i głośniki już działały


Ale skąd mam wziąść sterowniki do płyt głównej???

Jak kompa kupowałeś to dostałeś chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Muszę Ci się pochwalić, że od momentu przeinstalowania sterów od chipsetu i grafy (tych ostatnich na referencyjne Gigabyte) nie miałem ani jednej zwiechy. A jak z Twoją maszyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się