PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2007 o 11:06, Jarzy napisał:

Mółgbyś mi powiedzieć jak sie zmienia litere napędu? :/ W Partition Magic da rade zmienić tylko
litery partycji.


Nie potrzeba w ogóle PM do tego :) Panel Sterowania -> Narzędzia Administracyjne -> w menu po lewej, pod działem "Magazyn" wybierasz "Zarządzanie dyskami", klikasz prawym na danej partycji/napędzie (partycje dysku twardego są u góry, zaś poniżej masz zainstalowane napędy cd/dvd) i zmieniasz literę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem gdy chce skopiować coś większego na dysk(powyżej 1 giga) to Explorer mi przestaje odpowiadać i musze kompa restartować.Dodam jeszcze że wcześniej tak nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 13:00, RebeliaMuppet napisał:

Mam taki problem gdy chce skopiować coś większego na dysk(powyżej 1 giga) to Explorer mi przestaje
odpowiadać i musze kompa restartować.Dodam jeszcze że wcześniej tak nie miałem.

jaki czipset? microsoftowy sterownik do niektórych kontrolerów ide/ata od via zawiera buga, który może powodować problemy z kopiowaniem dużych plików (lekarstwem jest sterownik od via, jest na płycie dostarczonej z płytą główną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 13:00, RebeliaMuppet napisał:

Mam taki problem gdy chce skopiować coś większego na dysk(powyżej 1 giga) to Explorer mi przestaje
odpowiadać i musze kompa restartować.Dodam jeszcze że wcześniej tak nie miałem.


A masz partycje NTFS czy FAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal to samo :/ PRzy próbie "otworzenia" dysku dostaje info,że dysk jest uszkodzony albo nagrany niezgodnie z formatem dla Win XP :/ Co to ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 13:15, sferis napisał:

> Mam taki problem gdy chce skopiować coś większego na dysk(powyżej 1 giga) to Explorer
mi przestaje
> odpowiadać i musze kompa restartować.Dodam jeszcze że wcześniej tak nie miałem.

A masz partycje NTFS czy FAT?


NTFS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 13:17, sferis napisał:

No to nie powinno być problemu ...


No ale jednak jest i to tak ni stąd niz owąd nic nie robiłem a tu nagle bach chce plik skopiować i ząk zawiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 21:11, Jarzy napisał:

> Jak mam podłączony kabel od internetu to muszę zawsze czekać jeszcze 2 minuty po tym
jak
> załaduje sie pulpit aby móc cokolwiek zrobić. Pomocy!!!

Ściągnij sobie pare programów antyspywareowych z netu.Ewentualnie sprawdź czy nie masz w którymś
takim programie ustawionego skanu systemu przy każdym uruchomieniu kompa.Być może masz zainstalowany
program antyspyware,któray skanuje kompa przy starcie albo masz bardzo zasyfiony system trojanami
itp.i one po prostu przez te 2 minuty "robią swoje".


Jak mam odłączony kabel od neta to jest spoko. Usunąłem przed chwilą antywirus i kilka innych programów i to nic nie pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jest to problem związany z firewallem, który "ładuje"/"ustala" zasady postępowania z poszczególnymi programami. Osobiście tak mam, ale mi to nie przeszkadza. Przynajmniej mam czas na zaparzenie sobie herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś strone z najnowszymi sterownikami do płyty głownej Gigabite Nforce 2 . Jak szukałem to tylko były sterowniki do Nforce 4 , 5 i 6 . A do mojej NForce 2 nie ma. Na stronie producenta patrzyłem i nic nie było same sterowniki do nowszych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem postanowiłem wyczekać aż coś się stanie w czasie kopiowania i po długim czasie wyskoczył mi błąd
"nie można skopiować (tu nazwa pliku) : błąd danych CRC" co to może oznaczać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 15:52, RebeliaMuppet napisał:

Tym razem postanowiłem wyczekać aż coś się stanie w czasie kopiowania i po długim czasie wyskoczył
mi błąd
"nie można skopiować (tu nazwa pliku) : błąd danych CRC" co to może oznaczać??


Jesli kopiujesz pliki z DVD to najprawdopodobniej płyta jest porysowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 15:59, rob006 napisał:

Jesli kopiujesz pliki z DVD to najprawdopodobniej płyta jest porysowana.


tak to z dvd ale płytka porysowana niejest , ba nawet nagrywana kilka godzin temu i jest nowiutka z tym że to jest (lol) tescowa płytka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się