PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Miałem kiedyś podobny problem, u mnie przyczyną była litera partycji na dysku występująca po literze napędu DVD-R (było tak: partycje c,d,e,f,h i napęd pod g), wystarczyło przestawić litery (lub, ewentualnie przestawić/wyjąć zworkę - zależy od modelu) i działało ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 23:42, Sth`Devilish napisał:

Miałem kiedyś podobny problem, u mnie przyczyną była litera partycji na dysku występująca po
literze napędu DVD-R (było tak: partycje c,d,e,f,h i napęd pod g), wystarczyło przestawić litery
(lub, ewentualnie przestawić/wyjąć zworkę - zależy od modelu) i działało ok ;)

U mnie są partycje:D,E,F,H,DVD pod D i CD-RW pod G :> Mam ndzieje,że przestawienie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij Ad-Aware, SpyBot SD i jakiegoś darmowego antywira, zainstaluj to wszystko po czym wyciągnij kabel sieciowy i sprawdź tymi programami kompa. Ew. możesz też po tym zdefragmentować dysk, jeśli dawno tego nie robiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 10:51, GeoT napisał:

> /.../ IE7 będzie nam potrzebny tylko do ustalenia winnego ;) /.../

Niektóre aplikacje wymagaja IE (niekoniecznie IE7, może być IE6 a nawet IE5,5) do ściągnięcia poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 09:30, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ IE7 będzie nam potrzebny tylko do ustalenia winnego ;) /.../
Niektóre aplikacje wymagaja IE (niekoniecznie IE7, może być IE6 a nawet IE5,5) do ściągnięcia
poprawek.

zgadza się, np windows uparagde (chociaż akurat tutaj można sobie ściągnąć "ręcznie" pliki exe z użyciem dowolnej przeglądarki, co ma tą zaletę że można je potem np przy użyciu ntlite zintegrować z instalką Windowsa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrobilem sobie jedna wielka poprawke. Poprawka wazy 280mb i jest od pocztaku XP SP2 i jest do kwietnia. odpalasz sobie intalator i ci sie instaluja wszystkie poprawki razem na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 09:34, sig. napisał:

> /.../ > zgadza się, np windows uparagde (chociaż akurat tutaj można sobie ściągnąć "ręcznie" pliki /.../

Tak, ale ma też i wadę, że nie można ustawić na automatyczne ściąganie i instalowanie. A to jest przydatne, Norton Antywirus aktualizuje się praktycznie codziennie i wymaga IE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 09:36, MLODY2K5 napisał:

Ja ostatnio zrobilem sobie jedna wielka poprawke. Poprawka wazy 280mb i jest od pocztaku XP
SP2 i jest do kwietnia. odpalasz sobie intalator i ci sie instaluja wszystkie poprawki razem
na raz

jeśli to prawda to niedługo poprawki będą zajmowały więcej niż system (sp2 z wcześniejszymi poprawkami to kolejne 250 mb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 09:41, KrzysztofMarek napisał:

Tak, ale ma też i wadę, że nie można ustawić na automatyczne ściąganie i instalowanie. A to
jest przydatne, Norton Antywirus aktualizuje się praktycznie codziennie i wymaga IE...

w sumie to obecności ie 6 wymaga nawet eksplolator Windows, tudzież okienka "mój komputer" oraz panel sterowania. Ta przeglądarka jest po prostu tak ściśle zintegrowana z systemem że jej usunięcie spowodowało by niemałe problemy. Co prawda jest w system wbudowany "deinstalator" ale usuwa on tylko skrót z menu start oraz ikonki (o czym zresztą lojalnie informuje w opisie na dole okienka w którym się wybiera elementy do usunięcia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 09:36, MLODY2K5 napisał:

Ja ostatnio zrobilem sobie jedna wielka poprawke. Poprawka wazy 280mb i jest od pocztaku XP
SP2 i jest do kwietnia. odpalasz sobie intalator i ci sie instaluja wszystkie poprawki razem
na raz

A nie lepiej kopię zapasową na płycie, zrobioną zaraz po instalacji systemu i wszystkich aplikacji? Prawda, że zajmuje to 3-5 płyt DVD, ale zamiast po awarii instalować wszystko kolejno przez cały dzień można mieć świeży system w ciągu jednej, maksimum dwóch godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większość z nich i tak się zdezaktualizuje, win xp to nie 9x którego reinstalowało się co 3 albo 4 miesiące. Dlatego też jak już robić obraz to system + sterowniki +poprawki bez oprogramowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 09:45, sig. napisał:

> /.../> w sumie to obecności ie 6 wymaga nawet eksplolator Windows, /.../

Nigdy tego nie próbowałem, ale podobno (tak czytałem) za pomocą innych programów można odinstalować IE i system chodzi, chociaż, tak, jak piszesz, z niektórymi składowymi systemu są problemy. Też tylko podobno, można np. eksploratora zastąpić innym programem, ale pewnie Bill już tak pomyślał, żeby problemów było więcej, niż korzyści.. Windows, taki, jaki jest, jest jedynie słusznym systemem i basta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eksploratorowi można podsunąć pliki które za niego odpowiadały w 9x/me (tam ie nie był częścią systemu, więc rozwiązano to inaczej), na wskutek czego zarówno on jak i wymienione przeze mnie okienka będą działały (przynajmniej w teorii bo z praktyką rożnie bywa). Tyle że zaraz okaże się że nie działa jeszcze np oglądanie maili htmlowych w outloku/oe (używają do tego silnika ie) a także wspomniany przezemnie windows uparagde (będący właściwie skryptem activex ). przeglądarka www jest zbyt ścisłe zintegrowana z systemem i dołączonymi do niego "obowiązkowymi" aplikacjami żeby się jej pozbyć i nie narobić sobie przy okazji kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 23:42, Sth`Devilish napisał:

Miałem kiedyś podobny problem, u mnie przyczyną była litera partycji na dysku występująca po
literze napędu DVD-R (było tak: partycje c,d,e,f,h i napęd pod g), wystarczyło przestawić litery
(lub, ewentualnie przestawić/wyjąć zworkę - zależy od modelu) i działało ok ;)

Mółgbyś mi powiedzieć jak sie zmienia litere napędu? :/ W Partition Magic da rade zmienić tylko litery partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 11:26, Jan Czarny napisał:

Jak zrobić aby podczas Startu Xp Virtual Pc włączył się się i chodził mi 98se
Bo ręcznie to za długo trwa ;/


Czyli jak? XP się uruchamia i od razu Virtual PC z załączonym 98? Nawet nie będziesz miał dostępu do XP tak? To jaki w tym sens? Zainstaluj lepiej 98 jako drugi system na drugiej partycji ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj system Microsoft Windows 98 na partycji podstawowej (C:), a Microsoft Windows XP (Home Edition lub Professional) na partycji logicznej (D:). Innej możliwości, chyba, nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 11:44, Jan Czarny napisał:

Różnica Wersji Xp 32 bity 98se 16 bitów Boot loader nie będzie w stanie sie przełączyć z 32
do 16 bitów

ależ będzie, po to jest ten bootloader żeby się dało mieć naraz 98 oraz xp (tylko jak już pisano 98 trzeba instalować wcześniej, wtedy xp się zapyta czy uaktualniasz go do xp czy też będziesz sobie podczas uruchamiania wybierał. pozatym albo mnie pamięć myli albo 98 jest w dużej części 32 bitowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się