PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2007 o 10:34, Szperacz Robson napisał:

Wiecie jak można zmienić system plików z NTFS na FAT32 bez reinstalacji Windowsa?

Partition Magic zmienia system plików w obie strony. Zalety: wersja bodaj, 6 była dołączona do "Komputer Świat", ale to było dawno. Wady: pełna wersja 8.0 kosztuje około 280 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 14:05, olki77 napisał:

>/.../ > To cieńko , A nie ma napędów optycznych pod sata ? Chyba nie :) /.../

Są i to całkiem sporo. Robi Pioneer, NEC, LG na pewno co do innych firm nie wiem. Żona ma 2 napędy SATA LG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 17:10, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > To cieńko , A nie ma napędów optycznych pod sata ? Chyba nie :) /.../
Są i to całkiem sporo. Robi Pioneer, NEC, LG na pewno co do innych firm nie wiem. Żona ma 2
napędy SATA LG.


To zmienia postać rzeczy :) A ciekawią mnie przejściówki , bo nie wiem co z robić z drugim napędem dvd , ale chyba go sprzedam , ale muszę poszukać w sklepach internetowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wielką prośbę - nie wiem jak obejść zabezpieczenia producenta, które nie pozwalają mi zainstalować innych niż przez owego producenta sygnowanych sterowników do grafiki Intela (X3100) . A operację tą jestem zmuszony wykonać, gdyż sterowniki oferowane przez HP są po pierwsze przestarzałe, po drugie nie wyświetlają prawidłowo grafiki, przez co nie mogę cieszyć się w pełni sprzętem. Niestety nie wiem co zrobić i dlatego błagam Was o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 10:14, DJ Danielus napisał:

Każdy procesor podkręca się mniej więcej tak samo - poprzez BIOS.

chyba lepiej zainwestuje w nowy sprzet bo podkrecanie nie mialo by sensu... i tak nie byloby zbytnio roznicy a dwurdzeinowki potanialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z monitorem. Obraz jest strasznie rozszerzony i widać tylko środkową część pulpitu. Miałem tak kilka tygodni, ale po ponownym włączeniu monitora wszystko było OK. Teraz włączanie i wyłączanie nic nie daje. Nie jest to problem z kartą graficzną, ponieważ teraz pracuje na innym monitorze i ten problem nie występuje. Czy można naprawić ten monitor, czy trzeba wymienić (co byłoby dobrym wyjściem, bo to już leciwa 17 CRT;p).
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coś nie tak z kompem :/ Gdy próbuję zainstalować np. jakąś grę instaluje się ona czasami z błędami . Podam przykład . Gothic 3 - od razu po załadowaniu gra wywala do windowsa ,przeinstalowałem grę . Błędu tego nie było ,ale pojawił się nowy . Idę przez las i nagle wywala do windowsa . Mam tak w większości grach . Czasami gdy jakaś gra się ładuje to już wtedy wyskakuje błąd :/ Co jest przyczyną ? Moja konfiguracja kompa : athlon 3400+ X2 , 2giga ddr2 ,geforce 7600gs ,dysk samsunga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem.Gdy zakładam grę przez internet,bez znaczenia w jakiej grze,to jej '''' nie widać'''' tzn.nie pojawia się ona na liście serwerów.Wiecie,co może być tego przyczyną?Wyłączyłem firewalla itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc z konfiguracją drukarki?
Otóż mam 2 PC, drukarka jest podłączona do drugiego. Pod Windowsem jest wszystko OK, ale w openSUSE się pogubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z napędem. Nie czyta DVD, CD, tłoczonych ani nagrywanych. Trochę czytałem w necie, i wyszło że mógł mi się laser zepsuć.
Najdziwniejsze jest to, że napęd mam od jakiś pół roku dopiero. Naprawdę muszę kupować nowy napęd??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 15:26, dominik713 napisał:

Witam,mam problem.Gdy zakładam grę przez internet,bez znaczenia w jakiej grze,to jej '''' nie
widać'''' tzn.nie pojawia się ona na liście serwerów.Wiecie,co może być tego przyczyną?Wyłączyłem
firewalla itd.


Najprawdopodobniej wina tego, że masz wewnętrzny numer IP :) Spróbuj się zapytać operatora czy możliwe jest wykupienie zewnętrznego numeru IP, będziesz mógł wtedy bez problemu zakładać gry przez internet, a także nie będziesz mieć problemów ze ściąganiem plików poprzez sieć p2p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 16:38, lawenda napisał:

Ja mam problem z napędem. Nie czyta DVD, CD, tłoczonych ani nagrywanych. Trochę czytałem w
necie, i wyszło że mógł mi się laser zepsuć.
Najdziwniejsze jest to, że napęd mam od jakiś pół roku dopiero. Naprawdę muszę kupować nowy
napęd??????


Nie musisz, ale jak masz na sprzet gwarancje to ja stracisz gdy otworzysz urzadzenie.
Jak juz jestesmy przy laserze to jak pisalem trzeba sie do niego dostac wiec wyciagnij naped z kompa i go rozkrec. Jak juz dojdziesz do soczewki lasera to wez patyczek do czyszczenia uszu i nawilz jedna strone np. spirytusem (obojetnie jakim) i delikatnie przeczysc soczewke lasera (nie przejmuj sie gdy przy dotknieciu soczewka bedzie sie cofac w glab, to jest normalne). Jak juz przetrzesz ja na wilgotno to druga strona patyczka (sucha strona) wytrzyj uprzednio umyta soczewke. Przyjzyj sie czy nie ma zadnych syfkow i poskladaj cu zamen do kupy. Jak nie pomoze to jeszcze zostaje regulacja pradu lasera ale nie radze krecic, jak nie wiesz czego dotknac. Wiecej grzechow nie pamietam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Potrzebuje sterowniki do laptopa HP cm440. Szukałem długo dokopałem sie najpierw do opisu go
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF06a/1090723-4517487-4517489-4517489-4517489-12922744.html
potem dokopałem sie na stronę HP na której rzekomo są on ale są złe!!! Szukałem nawet na stronie intela ale tam też nie ma!! Bynajmniej nie mogę znaleźć. Prosił by szczególnie o sterowniki do karty dźwiękowej Zintegrowana 16-bitowa karta dźwiękowa zgodna z 3D Sound Blaster Pro. Ale moga być też inne. Do windowsa XP. Kupiłem laptopa z drugiej ręki i nie było steroników. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam trzy pytanka.

1 ) Umieściłem już wyżej :

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=13605

2) Chciałbym się dowiedzieć jak zainstalować drugą kartę graficzną na komputerze z jedną na płycie głównej. Próbowałem podłączyć ją po prostu do portu AGP - nie skutkowało. Sprzęt nie zostawał wykryty. Wiem, że jest sprzętowo sprawna, gdyż wypinałem ją ze sprzętu na którym z powodzeniem działałą mi wcześniej. Zmieniałem także w biosie ustawienia na AGP On- Board i AGP Add-ON i nic ;/

3) Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kabel i gdzie można takowy nabyć, dzięki któremu można podłączyć komputer (albo laptop) do telewizora LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 13:41, upiordliwy napisał:

2) Chciałbym się dowiedzieć jak zainstalować drugą kartę graficzną na komputerze z jedną na
płycie głównej. Próbowałem podłączyć ją po prostu do portu AGP - nie skutkowało. Sprzęt nie
zostawał wykryty. Wiem, że jest sprzętowo sprawna, gdyż wypinałem ją ze sprzętu na którym z
powodzeniem działałą mi wcześniej. Zmieniałem także w biosie ustawienia na AGP On- Board i
AGP Add-ON i nic ;/

Poszukaj czegoś takiego jak Integrated cośtam (dokładnej nazwy nie pamiętam, ale chyba Integrated Periphals.) Powinno tam coś być o zintegrowanej karcie graficznej, przestaw opcję na disabled.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się