PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Heh.. no i mam nowy problem :/

Gram np. w GTA SA lub OF i mam problem z dźwiękiem, otóż np. jak wychodzę ze śmigłowca to dźwięk silnika rozlega się tylko wtedy, gdy patrzę na ten śmigłowiec. Gdy się odwracam, to dźwięku śmigłowca nie słychać, tak jakby go za moimi plecami nie było, a gdy znów na niego popatrze, to słychać. Dlaczego? To da się od strony sprzętu zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 14:10, fifomaniak napisał:

Jaka moze byc przyczyna "padania" BIOSU na karcie graficznej?


Aco oznacza "padanie" biosu ?....flaszowales bios karty ?.....masz nvidie czy ati ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowiac "padanie" BIOSU mam na mysli to ze cos mi sie psuje z BIOSem karty graficznej. Otoz ostatnio oddalem karte graficzna do naprawy, oddano mi ja, mowiac, ze wgrali od nowa BIOS i po kilku godzinach gry karta znow zepsula sie z takimi objawami jak poprzednio. Co moze byc tego przyczyna? Zeby dowiedziec sie jaka mam karte, spojrz do podpisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 17:30, Kamillos007 napisał:

napisze mi ktos krok po kroku jak podkrecic ram??

Zależy od płyty głównej, procesora i samego RAM''u.
Wejdź do BIOS''u. (DEL podczas uruchamiania PC-ta). Przeszukaj wszystkie miejsca
Jeżeli RAM ma obecnie np. 667 MHz, to zmień wartość na 800. Tylko, że na 85% komp się potem nie uruchomi. Aby ten problem zmniejszyć możesz: zwiększyć napięcie pamięci (nie bardziej jak 2,1V), ale tylko wtedy, gdy kości mają radiatory (koszt ok. 20-30 zł, sporo modeli ma wbudowane fabrycznie). Jeżeli nie, odpuść.
Innym sposobem podkręcenia pamięci jest kręcenie procesora - np. na takim Athlon''ie X2 po zwiększeniu prędkości o 100 MHz szybkość pamięci wzrosła o 30. Jest to dobry sposób. W przypadku Core 2 Duo jest podobnie.

PS Masz tu fotkę, gdzie może być w BIOS''ie opcja podkręcania pamięci. W płytach MSI będzie to ostatnia opcja po prawej (nie licząc Save & cośtam). Tam wybierasz (w memory configuration bodajże) manual. I zmieniasz co trzeba.
PS2 Uwaga! 90% modyfikacji na pamięci RAM kończy się unieruchomieniem PC-ta (nie będzie chciał się włączyć!). Aby to naprawić będziesz musiał przesunąć zworkę na płycie głównej. Jerżeli więc nie możesz się dostać do wnętrza kompa, to się w to nie baw. Różnica w wynikach będzie dość nieznaczna.

20071115180414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Kupiłem dodatkowe 2GB RAMu, w sumie mam teraz 4x1GB. Problem w tym, że niektórzy twierdzą, że pod Win XP chodzi do 3GB, inni mają 4GB i działa bez problemu. Mi wykrywa tylko 3GB, a mojemu kuzynowi w takiej samej sytuacji wykrywa 3.25GB. Nie jest to na pewno wina płyty, bo ta obsługuje do 8GB. Wie ktoś czy można coś z tym zrobić? A jeśli tak to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 18:31, fokus91 napisał:

Witam, mam problem. Kupiłem dodatkowe 2GB RAMu, w sumie mam teraz 4x1GB. Problem w tym, że
niektórzy twierdzą, że pod Win XP chodzi do 3GB, inni mają 4GB i działa bez problemu. Mi wykrywa
tylko 3GB, a mojemu kuzynowi w takiej samej sytuacji wykrywa 3.25GB. Nie jest to na pewno wina
płyty, bo ta obsługuje do 8GB. Wie ktoś czy można coś z tym zrobić? A jeśli tak to jak?

Nic nie można z tym zrobić. Masz po prostu 32-bitową wersję systemu, która obsługuje max. 4GB pamięci. Z tym, że część tej ilości jest wykorzystywana np. przez kartę graficzną.
PS Płyta główna nie ma tu nic do rzeczy - ona obsłuży 8GB, ale twój system nie.
PS2 Problemu możesz się pozbyć kupując:
Windows XP (dowolna edycja 64-bitowa)
Windows Vista (dowolna edycja 64-bitowa)
Tylko jedno ale. Pod wersje 64-bitowe trzeba mieć odpowiedni procesor (Athlon 64, Athlon X2, Pentium D, Core 2 Duo), a one same mają na chwilę obecną bardzo mało sterowników (np. nie ma żadnych do Neostrady, sporej ilości kart dźwiękowych, tunerów TV itd...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Podkręcanie pamięci <<

Configure DRAM Timing by SPD, DRAM Timming Setting

Jeśli pamięć nie działa z pełnym taktowaniem, skrócenie timingów - opóźnień podniesie jej wydajność.

Aby wycisnąć z pamięci więcej możemy skrócić okresy opóźnień, max. o 1 każdy.

Uwaga! Zmiany mogą doprowadzić do nieuruchomienia systemu.

Pamięć (w starszych płytach głównych) może być nieuzależniona od szyny FSB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 16:27, fifomaniak napisał:

Mowiac "padanie" BIOSU mam na mysli to ze cos mi sie psuje z BIOSem karty graficznej. Otoz
ostatnio oddalem karte graficzna do naprawy, oddano mi ja, mowiac, ze wgrali od nowa BIOS i
po kilku godzinach gry karta znow zepsula sie z takimi objawami jak poprzednio. Co moze byc
tego przyczyna? Zeby dowiedziec sie jaka mam karte, spojrz do podpisu


W takim razie zamiast isc znowu do serwisu to sam zmien bios w karcie. Podaj dokladny symbol tego geforca.....wejdziemy na stronke z biosami kart i odszukamy Twoj model oraz bios. Jak bedziesz chcial to od razu podniesiemy zegary karty w biosie zamiast robic to jakimis rivami czy innymi programikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 18:37, ziptofaf napisał:

Nic nie można z tym zrobić. Masz po prostu 32-bitową wersję systemu, która obsługuje max. 4GB
pamięci. Z tym, że część tej ilości jest wykorzystywana np. przez kartę graficzną.
PS Płyta główna nie ma tu nic do rzeczy - ona obsłuży 8GB, ale twój system nie.
PS2 Problemu możesz się pozbyć kupując:
Windows XP (dowolna edycja 64-bitowa)
Windows Vista (dowolna edycja 64-bitowa)
Tylko jedno ale. Pod wersje 64-bitowe trzeba mieć odpowiedni procesor (Athlon 64, Athlon X2,
Pentium D, Core 2 Duo), a one same mają na chwilę obecną bardzo mało sterowników (np. nie ma
żadnych do Neostrady, sporej ilości kart dźwiękowych, tunerów TV itd...)


Jak karta graficzna może wykorzystywać RAM? Ona nie jest zintegrowana na płycie. Poza tym nawet jeśli by tak było to jak miałem 2GB to nie potrzebowała, a jak mam 4GB to już potrzebuje?
Nie rozumiem tylko, dlaczego niektórym chodzi 4GB, innym 3.5GB, jeszcze innym 3.25GB, mnie i wilu innym 3GB a największym pechowcom 2.75GB bo o takich liczbach mówiono na różnych forach.
No i chyba XP powinien się jakoś rozwinąć jeszcze, podobne aktualizacje do niego mają wychodzić do 2012 roku czyli dłużej niż do Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 19:43, fokus91 napisał:

Jak karta graficzna może wykorzystywać RAM? Ona nie jest zintegrowana na płycie. Poza tym nawet
jeśli by tak było to jak miałem 2GB to nie potrzebowała, a jak mam 4GB to już potrzebuje?
Nie rozumiem tylko, dlaczego niektórym chodzi 4GB, innym 3.5GB, jeszcze innym 3.25GB, mnie
i wilu innym 3GB a największym pechowcom 2.75GB bo o takich liczbach mówiono na różnych forach.
No i chyba XP powinien się jakoś rozwinąć jeszcze, podobne aktualizacje do niego mają wychodzić
do 2012 roku czyli dłużej niż do Visty.

To nie karta graficzna wykorzystuje RAM, a Windows tak samo traktuje RAM i pamięć karty graficznej. A, że obsługuje max. 4GB, to spora część znika. Poza tym istnieje jeszcze tzw. pamięć podręczna systemu. Przy 4GB RAM''u pojawiają się z nią pewne problemy (dokładnych informacji na ten temat nie pamiętam)
A co do XP-ka: Tu nie chodzi o aktualizacje, a samą architekturę systemu. Przecież z malucha nie zrobisz mercedesa jak go stuningujesz. Tu jest tak samo - wersja 32-bitowa obsługuje max. 4GB RAM''u, a wersja 64-bitowa:
XP 64 bit - 8GB
Vista:
Home Basic 64bit - 8GB
Home Premium 64 bit - 16GB
Ultimate - 128GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie włączyłeś przypadkiem w tej grze dźwięku 3d (np 5.1)? może po prostu jak jesteś obrócony tyłem, to "wysyła" ten dźwięk na nieistniejące głośniki za tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 19:57, sig. napisał:

a nie włączyłeś przypadkiem w tej grze dźwięku 3d (np 5.1)? może po prostu jak jesteś obrócony
tyłem, to "wysyła" ten dźwięk na nieistniejące głośniki za tobą.


Właśnie możliwe. Mam głośniki 5.1, a w ustawieniach głośników jest 7.1 i za cholere nie chce przestawić się na 5.1. Daje zastosuj, a on i tak powraca do 7.1 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xp o ile pamiętam obsługuje do 3 gb z kawałkiem. zaś 4gb to ograniczenie 32 bitowych procesorów, ich magistrala nie jest w stanie odwołać się do pamięci powyżej tej wartości (co prawda do obejścia, ale jest to strasznie zasobożerne (trzeba pamięć na kilka mniejszych "kawałków" podzielić, i to softwaerowo). Wiec stosuje się wyłącznie w serwerach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 19:26, fifomaniak napisał:

Jak mam wgrac ten bios skoro nie mam zintegrowanej karty graficznej w plycie glownej i jak
wloze tamta karte to mam czarno na monitorze i nic nie moge zrobic, nawet dysk nie zaskakuje?

Ta karta to jest to dokladnie : http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=7&l3=154&l4=0&model=397&modelmenu=1


No to zalatw sobie byle jaka karte grafiki na pci. Potem sprobujemy cos pokombinowac.....musisz miec stcje 3.5 cala. Juz sciagnalem bios do Twojej karty chociaz zastanawiam sie jaka masz versje bo sa dwie. Jest bios rev 01 i rev 02.....oczywiscie mowimy o Asusie 6600 gt (TD) 128 AGP.

wejdz na stronke ponizej i znajdz swoj bios i napisz, ktory wybrac, potem (jak juz bedziesz miec grafe na pci) zrobimy dyskietke spod xp i zflaszujemy biosa. Jak nie wyjdzie to trudno....spobowac nie zaszkodzi tym bardziej, ze karta i tak jest nieczynna:

http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,26/func,selectfolder/cat,61/page,2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się