PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Udało mi się nareszcie dokonać pełnego pomiaru napięć zasilacza...
O ile, według zapewnień mojego kolegi, dla 12v wygląda to w miarę w porządku, to co do wahań na 5v nie jestem już niczego pewny... Obejrzyjcie screen i powiedzcie, jak to się naprawdę ma, oraz czym grozi zbyt niskie i zbyt wysokie napięcie.

20071118131652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 13:18, Sztywny-pl napisał:

Udało mi się nareszcie dokonać pełnego pomiaru napięć zasilacza...
O ile, według zapewnień mojego kolegi, dla 12v wygląda to w miarę w porządku, to co do wahań
na 5v nie jestem już niczego pewny... Obejrzyjcie screen i powiedzcie, jak to się naprawdę
ma, oraz czym grozi zbyt niskie i zbyt wysokie napięcie.


Linia 5 volt jest nie stabilna....12 volt jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wywaliłem sterowniki i zainstalowałem na nowo i dalej tak samo się dzieje a nawet częściej. Już nie wiem co robić dam go chyba do jakiegoś serwisu. Zwariuje przez ten komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 18:57, Gierlo napisał:

Mam ważną sprawę, mam napęd DVD (LG), coś ostatnio nie chce mi czytać płyt DVD. Płyty CD i
Audio CD czyta bez problemy, ale DVD tak, jak gdyby nie widział. Czy to może być wina lasera,
czy można tą usterkę usunąć samemu?
P.S.
Nie mam już gwarancji (wygasła)


Ponawiam swoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 13:50, Gierlo napisał:

> Mam ważną sprawę, mam napęd DVD (LG), coś ostatnio nie chce mi czytać płyt DVD. Płyty
CD i
> Audio CD czyta bez problemy, ale DVD tak, jak gdyby nie widział. Czy to może być wina
lasera,
> czy można tą usterkę usunąć samemu?
> P.S.
> Nie mam już gwarancji (wygasła)

Ponawiam swoje pytanie.



czeka Cie wymiana napedu takiej usterki nie da sie usunac samemu. napedy sa tanie jak barsz wiec nie powienes miec problemu. aczkowliek polecam NEC-a i PIONIERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zmieniłem bateryjkę, tak jak radziliście. Na razie wszystko gra. Dziękuję wszystkim za rady.

A teraz mam bardziej złożone pytanie: jak trudna jest samodzielna zmiana obudowy? Otóż niedługo będę miał nowy komputer (wszystko nowe oprócz karty graficznej, która będzie ze starego), ale chciałbym zachować starą obudowę (duża i przestronna Chieftec''a). Przeglądałem trochę manuale dołączone do mojego starego sprzętu, niby wszystko jest tam opisane krok po kroku, ale choć znam angielski dobrze, to jednak wolałbym mieć polską dokładną i zarazem w prosty sposób napisaną instrukcję. Znacie jakieś dobre strony, na których takiej szukać?
Czy w ogóle brać się za coś takiego samodzielnie, czy szukać informatyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 14:01, GanD napisał:

Ok, zmieniłem bateryjkę, tak jak radziliście. Na razie wszystko gra. Dziękuję wszystkim za
rady.

A teraz mam bardziej złożone pytanie: jak trudna jest samodzielna zmiana obudowy? Otóż niedługo
będę miał nowy komputer (wszystko nowe oprócz karty graficznej, która będzie ze starego), ale
chciałbym zachować starą obudowę (duża i przestronna Chieftec''a). Przeglądałem trochę manuale
dołączone do mojego starego sprzętu, niby wszystko jest tam opisane krok po kroku, ale choć
znam angielski dobrze, to jednak wolałbym mieć polską dokładną i zarazem w prosty sposób napisaną
instrukcję. Znacie jakieś dobre strony, na których takiej szukać?
Czy w ogóle brać się za coś takiego samodzielnie, czy szukać informatyka?



nie ma takich stron z instrukcjami. A wymiana obudowy jest prosta jak barszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie bałem ;/

Dzięki, że mi pomogłeś, napędu raczej teraz nie wymienię, tylko poczekam jeszcze i całego kompa wymienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest coś podobnego jak byś rozkładał i składał sprzęt na nowo. Nie dotykaj styków odłącz wszystkie kable, etc.
Najtrudniej jest z mobo. Wiem, bo sam nie dawno przez to przechodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 14:10, Gierlo napisał:

Tego się właśnie bałem ;/

Dzięki, że mi pomogłeś, napędu raczej teraz nie wymienię, tylko poczekam jeszcze i całego kompa
wymienię.



ale co to za roznica??? czy teraz czy pozniejn napedy caly czas beda w okolicach 100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiana obudowy trudna? nie, musisz tylko poszukać instrukcji do płyty głównej żeby dobrze kabelki popodpinać. i co najważniejsze zanim czegoś dotkniesz dotnik np kaloryfera albo innego uziemnionego przedmiotu, żeby elektryczność statyczną rozładować (ale to już przy dowolnych pracach wewnąŧrz obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie jest bez sensu kupowanie czegoś, do czegoś co za miesiąc będzie wymieniane.
Udało mi się naprawić ten napęd. Sprawdzałem wczoraj kable czy dobrze jest podpięty i wydawał się, że jest dobrze. Postanowiłem sprawdzić jeszcze raz, sprawdzam a tu się okazuje że ten kabel był już tak wyrobiony, że odchodził cały czas, więc zmieniłem go na inny. Zastanawia mnie tylko dlaczego w ogóle wykrył napęd a nie otwierał tylko płyt DVD przez ten Kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 14:54, Gierlo napisał:

Bo dla mnie jest bez sensu kupowanie czegoś, do czegoś co za miesiąc będzie wymieniane.
Udało mi się naprawić ten napęd. Sprawdzałem wczoraj kable czy dobrze jest podpięty i wydawał
się, że jest dobrze. Postanowiłem sprawdzić jeszcze raz, sprawdzam a tu się okazuje że ten
kabel był już tak wyrobiony, że odchodził cały czas, więc zmieniłem go na inny. Zastanawia
mnie tylko dlaczego w ogóle wykrył napęd a nie otwierał tylko płyt DVD przez ten Kabel.



zdazaja sie dziwne przypadki tak to sobie wytlumacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 14:37, sig. napisał:

Wymiana obudowy trudna? nie, musisz tylko poszukać instrukcji do płyty głównej żeby dobrze
kabelki popodpinać. i co najważniejsze zanim czegoś dotkniesz dotnik np kaloryfera albo innego
uziemnionego przedmiotu, żeby elektryczność statyczną rozładować (ale to już przy dowolnych
pracach wewnąŧrz obudowy.


Do tego mozna dodac to, zebys nie zapomnial uzyc tulejek dystansowych pod mobo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2007 o 14:58, Misquamaqus napisał:

Do tego mozna dodac to, zebys nie zapomnial uzyc tulejek dystansowych pod mobo.


tego juz nie trzeba robic i dotykac do kaloryfera tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 20:48, sig. napisał:

Masz procesor intela? Jeśli tak to się przegrzewa. One mają takie wbudowane zabezpieczenie,
że jak się zaczyna za ciepło robić to automatycznie zwalniają do tego stopnia że nawet bez
wentylatora nic im nie grozi (i pewnie właśnie wentylator jest winny, albo pasta między prockiem
a radiatorem).


Nie mam AMD Athlon 2500x czy cos takiego
i jeszcze jedno zasilacz ma 4 latka to moze to?? Powiedz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo jak mi się zacina komp i jest bluescreen to często w nazwie błędu jest DRIVER. Ale właśnie jak to naprawić? Bo ja używam sterowników z płyt dołączonych do sprzętu i zawsze wszystko pasowało a teraz nie wiem co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 15:09, Tomek1120 napisał:

Mam pytanie bo jak mi się zacina komp i jest bluescreen to często w nazwie błędu jest DRIVER.
Ale właśnie jak to naprawić? Bo ja używam sterowników z płyt dołączonych do sprzętu i zawsze
wszystko pasowało a teraz nie wiem co się dzieje.



sciagnij stery ze striony producenta. a jak masz dalej problemy rto przeinstaluj winde. jesli to nie pomoze to moze byc tak ze pa iec masz wywalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 14:58, Misquamaqus napisał:

Do tego mozna dodac to, zebys nie zapomnial uzyc tulejek dystansowych pod mobo.


Trik z kaloryferem znam, a co do reszty... można by tak bardziej po ludzku to napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 15:17, GanD napisał:

> Do tego mozna dodac to, zebys nie zapomnial uzyc tulejek dystansowych pod mobo.

Trik z kaloryferem znam, a co do reszty... można by tak bardziej po ludzku to napisać?



sa taki jak byz tekturki zrobione podkladki jka pod srobki zakladasz to na te zlote wkrecty i tyle i to sa wlasnie niby tulejki dystansowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się