PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2007 o 15:09, Tomek1120 napisał:

Hej jak włączyć jakiś CHDKSK czy coś takiego. Bo był bluscreen i pisalo zebym to wlaczyl i
sprawdzil czy dysk twardy nie jest popsuty


To inaczej sprawdzanie błędów na dysku, kilknij prawym na ikone dysku , wybierz narzędzia , sprawdź i zaznacz obie opcje. najlepiej żeby sprawdzanie odbyło się podczas uruchamiania komputera. Może to potrwać nawet kilkanaście godzin!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 16:56, Sebo7 napisał:

kiedyś pisałem, że mam problemy z napędem raz dział, a raz nie i teraz jest kompletna klapa
wogle nie chodzi
otrzymałem odpowiedź, żeby rozkręcić kompa i sprawdzić czy wszystko jest dobrze podpięte, ale
nie chce sam w tym dłubać
i mam pytanko, czy da się coś poradzić, bez rozkręcania ?

ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 15:08, witkab napisał:

Mam takie pytanie
Ostatnio wymieniałem w swoim kompie kilka rzeczy, m.in . płytę główną. Nie wiem dokładnie,
co to za model, ale na pudełku jest napisane: K9MN-V VIA K8M800+8237 to chyba model.
Czy na takiej karcie da się zamontować dwurdzeniowy procesor?????


MSI K9MM-V VIA K8M800 to jest na 100% ten model, ma podstawke AM2 czyli można zamontować procesor AMD, dwurdzeniowy też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 15:15, Sebo7 napisał:

> kiedyś pisałem, że mam problemy z napędem raz dział, a raz nie i teraz jest kompletna
klapa
> wogle nie chodzi
> otrzymałem odpowiedź, żeby rozkręcić kompa i sprawdzić czy wszystko jest dobrze podpięte,
ale
> nie chce sam w tym dłubać
> i mam pytanko, czy da się coś poradzić, bez rozkręcania ?


Raczej nie , jeśli napęd wogólę nie działa to bez rozkręcania kompa nic nie poradzisz, najprawdopodobniej kabelki źle podpięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:
Mam problem.... Otóż okazało się, że poszły stery od AGP - dlatego nie dało się zainstalować karty. Niestety teraz jest nadal źle - po instalacji sterów do GPU wywala błąd: KOD10. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 14:47, GanD napisał:

> /.../
Oki doki, na pewno nie będę się sprzeczał w takich sprawach ze studentem politechniki :) /.../

Jeśli masz pod ręką supermarket, to pewnie załatwisz sprawę dzisiaj, zwykle przy nich są i zegarmistrze albo stoiska z kalkulatorami. Pytaj o bateryjkę litową DL 2032, takie stosuje się najczęściej. Nowa starcza na około 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
nie wiedziałem gdzie to umieścić więc dałem tutaj
Mam problem z kamerką internetową (Trust WB-1200p Mini webcam), bo nie chce współpracować z komunikatorem skype, po prostu nie chce w rozmowach wideo wyświetlać tylko widać czarne cuś :/
Czy wie ktoś co ztym zrobić?
Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ważną sprawę, mam napęd DVD (LG), coś ostatnio nie chce mi czytać płyt DVD. Płyty CD i Audio CD czyta bez problemy, ale DVD tak, jak gdyby nie widział. Czy to może być wina lasera, czy można tą usterkę usunąć samemu?
P.S.
Nie mam już gwarancji (wygasła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 11:34, DJ Danielus napisał:

> Mam taki tyci-tyci problem :) Otóż przy otwieraniu plików z poziomu różnych programów
(np Winamp),
> wszystko jest wyświetlane wg daty utworzenia (wcześniej zawsze było wyświetlane wg nazwy,
by
> default) - da się to jakoś naprawić? Na dłuższą metę staje się to denerwujące, bo musze
ciągle
> klikać i klikać przy otwieraniu byle czego :) W folderach (czyli w przeglądarce) wyświetla

> wszystko tak jak powinno.
Folder -> Właściwości -> Rozmieść wg. nazwy.


Przecież pisałem, że w folderach wyświetlają się wg nazwy, tylko kiedy uruchamiam coś z poziomu jakiegoś programu, to w tym oknie gdzie wyszykuje plik do otworzenia, mam wszystko rozmieszczone według daty utworzenia (a wcześniej zawsze było według nazwy)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 19:30, Sth`Devilish napisał:

Przecież pisałem, że w folderach wyświetlają się wg nazwy, tylko kiedy uruchamiam coś z poziomu
jakiegoś programu
, to w tym oknie gdzie wyszykuje plik do otworzenia, mam wszystko rozmieszczone
według daty utworzenia (a wcześniej zawsze było według nazwy)...


A klikałeś w tym oknie prawym->Rozmieść ikony według->Nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam już od dawna mam dziwny problem z kompem. Otóż gdy wykonuję zwykłe prace takie jak np. Przegladanie w internecie nic sie nie dzieje lecz gdy dostaje cosmocniejszego zaczynaja sie problemy. Już mówie w czym problem. Gdy włączam gre moj komputer zaczyna tykać a raczej piszczeć. Pi pi pi. I kurde to jest tak wkurzajace ze mozna dostac zalamania nerwowego. Gdyby bylo tego malo to gdy tylko zaczyna tykac komp zwalnia. Jesli nie mozna tego naprawic to powiedzcie czego to przyczyna. Z gory dfziekuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 20:10, Nufiko napisał:

A klikałeś w tym oknie prawym->Rozmieść ikony według->Nazwa


Ehh, no oczywiście że tak, z tym że nie zapamiętuje tych ustawień i potem znowu wyświetla mi wg daty utworzenia (przypominam: dotyczy to wyłącznie otwierania plików z poziomu jakiegoś programu), przez co za każdym razem jak np włączam Winampa i szukam w nich jakichś mp3 do odtworzenia, to wyświetla mi listę folderów i plików wg daty utworzenia i muszę za każdym razem klikać aby wyświetlało wg nazwy.

Taka drobnostka, a nikt nawet pewnie nie wie o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz procesor intela? Jeśli tak to się przegrzewa. One mają takie wbudowane zabezpieczenie, że jak się zaczyna za ciepło robić to automatycznie zwalniają do tego stopnia że nawet bez wentylatora nic im nie grozi (i pewnie właśnie wentylator jest winny, albo pasta między prockiem a radiatorem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu jak ja mam już dość tego złoma. Powiedzcie mi proszę. Włączam komputer wczytuje się windows widać strzałkę, MONITOR GAŚNIE, musze wyłączyć kompa przełącznikiem na zasilaczu i włączyć bo reset nic nie daje. Włączam znowu i znowu gaśnie. I tak z 10 razy dopiero za którymś razem się nie wyłączy w dodatku jak chodzę po necie to mi ekran mi miga co jakiś czas i zamiast przycisków mam czarne znaczki czasami. GTA3 mi się tnie okrutnie na minimalnych a zawsze na full chodziło bez problemu. A Windowsa dopiero przeinstalowałem bo myślałem że to wina systemu i ciągle tak się dzieje wytłumaczcie mi co mam robić czyżby karta graficzna się popsuła?? Da się to jakoś naprawić czy muszę nową kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 21:26, sig. napisał:

hm może zasilacz dogorywa? napisz jaki masz

Modecom 350W. To przez niego migający ekran, ciagle wylaczajacy sie monitor i bluescreen? Bo teraz stwierdziłem że on może być temu winien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A nie pokazują Ci się przypadkiem na monitorze kwadraciki (kolorowe i migające)? Pytam bo wczoraj miałem też restarty, bluescreeny i właśnie takie kwadraciki. To objaw walniętych pamięci karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 22:41, mrosi napisał:

/.../

A nie pokazują Ci się przypadkiem na monitorze kwadraciki (kolorowe i migające)? Pytam bo wczoraj
miałem też restarty, bluescreeny i właśnie takie kwadraciki. To objaw walniętych pamięci karty
graficznej.

Obraz miga jak np. zmieniam zakładki w firefoxie. Np. na gram.pl zamiast dodaj post mam czasem takiego szuma albo czarny pasek. To co wymienić grafę czy zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się