PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2007 o 22:41, mrosi napisał:

/.../

A nie pokazują Ci się przypadkiem na monitorze kwadraciki (kolorowe i migające)? Pytam bo wczoraj
miałem też restarty, bluescreeny i właśnie takie kwadraciki. To objaw walniętych pamięci karty
graficznej.

Powiem jeszcze tyle że czasem jak włącze GG youtube czy kurnik.pl to jest niebieski ekran. Czyli czego to jest w końcu wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Najpierw spróbuj zrobić flash BIOSu i przeinstalować wszystkie sterowniki (odinstalować, wyczyścić rejestr i ponownie zainstalować) - chipsetu, sieci, muzyki i grafiki. Jeśli to nie pomoże to będziemy myśleć dalej. Póki co skup się na poszukaniu usterki programowej (to najtańsze) żeby nie okazało się, że niepotrzebnie wymieniasz podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 22:55, mrosi napisał:

/.../

Najpierw spróbuj zrobić flash BIOSu i przeinstalować wszystkie sterowniki (odinstalować, wyczyścić
rejestr i ponownie zainstalować) - chipsetu, sieci, muzyki i grafiki. Jeśli to nie pomoże to
będziemy myśleć dalej. Póki co skup się na poszukaniu usterki programowej (to najtańsze) żeby
nie okazało się, że niepotrzebnie wymieniasz podzespoły.

Powiem jeszcze tyle że w awaryjnym wszystko normalnie wygląda. a że niedawno było formatowanie całego dysku i flash BIOSa to już nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 23:00, Tomek1120 napisał:

Powiem jeszcze tyle że w awaryjnym wszystko normalnie wygląda. a że niedawno było formatowanie
całego dysku i flash BIOSa to już nie wiem co robić


Zrób jeszcze raz to co napisałem w poprzednim poście. Pali Ci się do wydawania kasy? Zdążysz. Jeśli nie będzie innego wyjścia. Póki co trzeba wyeliminować wszystkie możliwości, w szczególności te najprostsze. Flash BIOSu zrób tą samą wersją. Może w trakcie poprzedniej operacji coś poszło nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 23:04, mrosi napisał:

> Powiem jeszcze tyle że w awaryjnym wszystko normalnie wygląda. a że niedawno było formatowanie

> całego dysku i flash BIOSa to już nie wiem co robić

Zrób jeszcze raz to co napisałem w poprzednim poście. Pali Ci się do wydawania kasy? Zdążysz.
Jeśli nie będzie innego wyjścia. Póki co trzeba wyeliminować wszystkie możliwości, w szczególności
te najprostsze.

A jak wyczyścić rejestr? Właśnie nie chce wydać kasy bo niedługo chcę mieć nowego kompa a tego sprzedać a popsutego nikt nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 23:00, Tomek1120 napisał:

Powiem jeszcze tyle że w awaryjnym wszystko normalnie wygląda. a że niedawno było formatowanie
całego dysku i flash BIOSa to już nie wiem co robić

Ściągnij kilka programów:
AtiTool
SuperPI
Goldmemory
Wykonaj nimi testy stabilności (w przypadku AtiTool scan for Artifacts). Jeżeli którykolwiek z nich wyświetli komunikat o błędzie, to będziesz przynajmniej wiedział, co jest trzaśnięte.
Ew. ściągnij Hiren''s Boot CD, zgraj na płytę i uruchom z niej PC-ta. Będziesz miał tak kilkadziesiąt programów poświęconych diagnostyce PC-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 23:05, Tomek1120 napisał:

A jak wyczyścić rejestr? Właśnie nie chce wydać kasy bo niedługo chcę mieć nowego kompa a tego
sprzedać a popsutego nikt nie kupi.


Ja używam CCleanera. Ściągasz instalujesz, używasz - obsługa po polsku i w dodatku prosta jak konstrukcja cepa:

www.ccleaner.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 23:05, Tomek1120 napisał:

A jak wyczyścić rejestr? Właśnie nie chce wydać kasy bo niedługo chcę mieć nowego kompa a tego
sprzedać a popsutego nikt nie kupi.

Program CCleaner może wyczyścić rejestr. Ale wątpię, żeby to było przyczyną awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 23:07, ziptofaf napisał:

Program CCleaner może wyczyścić rejestr. Ale wątpię, żeby to było przyczyną awarii.


Nie Ccleaner ma pomóc. Tylko przeinstalowanie sterowników. CCleaner ma tylko oczyścić pozostałości po nich... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 23:13, Tomek1120 napisał:

No i jak włączam AtiTool to pisze że wystąpił błąd aplikacji i zostanie zamknięta :/

A zresetowałeś system po instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 23:17, ziptofaf napisał:

> No i jak włączam AtiTool to pisze że wystąpił błąd aplikacji i zostanie zamknięta :/
A zresetowałeś system po instalacji?

Tak i nic nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 23:27, Tomek1120 napisał:

Tak i nic nie dało

Hmmm, szkoda. Wygląda na to, że AtiTool nie lubi twojego sprzetu (to się niestety zdarza).
W takim razie może też być 3D Mark (nawet wersja 2001). Po prostu patrz, czy nie ma żadnych błędów na obrazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 18:57, Gierlo napisał:

Mam ważną sprawę, mam napęd DVD (LG), coś ostatnio nie chce mi czytać płyt DVD. Płyty CD i
Audio CD czyta bez problemy, ale DVD tak, jak gdyby nie widział. Czy to może być wina lasera,
czy można tą usterkę usunąć samemu?
P.S.
Nie mam już gwarancji (wygasła)


Refresh pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 22:35, Tomek1120 napisał:

> hm może zasilacz dogorywa? napisz jaki masz
Modecom 350W. To przez niego migający ekran, ciagle wylaczajacy sie monitor i bluescreen? Bo
teraz stwierdziłem że on może być temu winien

sprawdź napięcia, może grafika dostaje za mało prądu pod obciążeniem i stąd te problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam !! mam problem.. siedze sobie dzisiaj na gram.pl czytam posty... i nagle komp sie zawiesza i moge ruszać tylko myszką , robie reset i .... pisze mi system boot failured , prosze włozyc dysk systemowy i wcisnac enter... :/

co mam zrobic ?
właśnie miałem szczęscie ze mam 2 dysk z systemem wiec tamten odłączyłem i ten wł..

prosze o szybką odpowiedz ... nie moge stracic tamtych danych !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na tamtym dysku są jakieś partycje i jakie, Niewiem czy to możliwe pod ntfs ale za czasów fat32 bywały przypadki że jeśli komputer zawiesił się/zrestartował/został odcięty od sieci/itp podczas zapisu na dysk partycje ulegały usunięciu, a zamiast nich pojawiała się jedna o nazwie start i rozmiarze 500 mb. Jak nic nie zapisywałeś na tym dysku od tamtego czasu, to pewnie będzie można wszystko odzyskać za pomocą specjalnego oprogramowania (jakiego i skąd to już ci nie pomogę, bo nigdy czegoś takiego nie potrzebowałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 11:30, Chester001 napisał:

podłączyłem jeszcze raz dysk... no i wszystko działa...
nie rozumiem.......... ale ok. heh


Mozliwe, ze dysk umiera albo jakis robal Ci sie zadomowil w kompie.....zrob skan ad-awarem 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 12:59, Misquamaqus napisał:

> podłączyłem jeszcze raz dysk... no i wszystko działa...
> nie rozumiem.......... ale ok. heh

Mozliwe, ze dysk umiera albo jakis robal Ci sie zadomowil w kompie.....zrob skan ad-awarem
2007.

wypluj te słowa !!
jak juz ma umierac to tak w.. po nowym kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się