PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2007 o 17:10, DJ Danielus napisał:

Jeśli jest to program to możesz usunąć go ręcznie i wywalić śmieci z rejestru za pomocą Easy
Cleanera lub też użyć Delete Doctora.

to directx (directsound mu padł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie znalazłem więc tu zapytam:
Czy da się jeszcze coś wycisnąć w warunkach domowych z płyty, na której jest błąd danych CRC?
Wiem, że chodzi o to, u mnie na płycie takie błędy wyskakują jak jest mocno w którymś miejscu porysowana.
Mam napęd Lite-On DVDRW SHW-1635S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 20:27, blacklio2 napisał:

Raczej nie da rady jaka płyt CD czy DVD

Chodzi i o tą i o tą.
Nie mogę przez to grać w SW:Battlefront I i II.
To jest chociaż szansa na odzyskanie tych danych jakkolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 18:52, LUIGI93 napisał:

A ja nic nie znalazłem więc tu zapytam:
Czy da się jeszcze coś wycisnąć w warunkach domowych z płyty, na której jest błąd danych CRC?
Wiem, że chodzi o to, u mnie na płycie takie błędy wyskakują jak jest mocno w którymś miejscu
porysowana.
Mam napęd Lite-On DVDRW SHW-1635S

spróbuj np za pomocą cdbremse spowolnić napęd (im wolniej się kręci, tym więcej czasu bedzie miał na odczyt danych z porysowanego obszaru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak pewnego tragicznego dnia gralem w wowa i nagle te paski pojawiły potem po resnieciu gralem dalej i po 30min znowu a potem juz sie zadna gra nie wlaczala.... :/ stery sa do mojej karty format nic nie pomogl a idio** od balty nie potrafili tego naprawic i kazali zrobic formata(nie pomoglo) :/ i jeszcze 200zl wzieli cale szczescie nie z mojej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec robił chdisca z linii komend... (no a mi nie chciał da się pobawic :P) I tylko trzeba Winshita personalizowac i uaktualnie. Bez efektu.

Ściągam Mandrivę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy moje problemy z kompem nie są związane z przegrzewaniem się mostka północnego. Zaraz po włączeniu kiedy wszystko jest zimne komp działa sprawnie, bez zacinki, natomiast, kiedy komp działa już ponad godzinę zaczynają się problemy.
Czy może to powodować mostek północny? Grzeje się niemiłosiernie, a radiator bardzo lichy.... Mogę go wymienić, ale musiałbym zmodyfikować trochę chłodzenie "zastępcze". A więc opłaca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstaje pytanie, dlaczego nagle zaczął się tak grzać. Czy to czasem nie wynik zasilania NB nieco wyższym napięciem? Skoro radiator gorący, to nie sądzę, żeby były problemy ze stykiem. Chyba, że nie jest on w stanie oddać wystarczająco szybko nadmiarów ciepła, ale to i tak wygląda na objaw, a nie przyczynę. Bo zakładam, że nie jest pokryty kurtyną kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 11:42, Treant napisał:

Powstaje pytanie, dlaczego nagle zaczął się tak grzać. Czy to czasem nie wynik zasilania NB
nieco wyższym napięciem? Skoro radiator gorący, to nie sądzę, żeby były problemy ze stykiem.
Chyba, że nie jest on w stanie oddać wystarczająco szybko nadmiarów ciepła, ale to i tak wygląda
na objaw, a nie przyczynę. Bo zakładam, że nie jest pokryty kurtyną kurzu.

No właśnie - nigdy wcześniej się tak nie grzał, nawet po OC. Jest wyczyszczony i wypolerowany :) Zmieniłem jednak już chłodzenie na coś aktywnego (56oo RPM :D ) i póki co jest ok. 32 stopnie. Pożyjemy zobaczymy. Co do zwiększania napięć - na mojej mobo da się woltować tylko procesor, chyba, że płyta sama to robi, ale tego nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem, że czasami komp nie może skopiować kawałków tekstu... daję "kopiuj" ale już "wklej" nie mogę... bo nie łapie że mam coś w schowku. tak samo ze skrótami ctr+c, ctrl+v
mam wrażenie, że to przez gg bo kiedy go nie używam, problem nie występuje. co prawda i tak jest sporadyczny, ale bardzo wkurzający. co na to poradzić? i czy to faktycznie przez gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 11:32, Dysten napisał:

internet explorer 7.0 ale z tym tez sa czasami problemy wczesniej opisane.

potrzebuje pomocy osoby ktora wie jeak nalezy skonfigurowac ustawienia sieciowe na Viscie.


Napisz coś więcej. Jaki internet, jaki dostawca itd.
Ja mam Vistę i żadnych problemów z graniem przez sieć. Hellgate śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 11:13, DJ Danielus napisał:

Zastanawiam się, czy moje problemy z kompem nie są związane z przegrzewaniem się mostka północnego.
Zaraz po włączeniu kiedy wszystko jest zimne komp działa sprawnie, bez zacinki, natomiast,
kiedy komp działa już ponad godzinę zaczynają się problemy.
Czy może to powodować mostek północny? Grzeje się niemiłosiernie, a radiator bardzo lichy....
Mogę go wymienić, ale musiałbym zmodyfikować trochę chłodzenie "zastępcze". A więc opłaca się?



a patrzyles czy czasem kondensatorow nie masz wybrzuszonych w okolicach procka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 18:39, MLODY2K6 napisał:

a patrzyles czy czasem kondensatorow nie masz wybrzuszonych w okolicach procka???

To zadanie zlecono mi jako pierwsze - są OK. Niestety chłodzenie na chipset nie pomogło.... Zna ktoś może jakieś inne wyjście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 18:42, DJ Danielus napisał:

> a patrzyles czy czasem kondensatorow nie masz wybrzuszonych w okolicach procka???
To zadanie zlecono mi jako pierwsze - są OK. Niestety chłodzenie na chipset nie pomogło....
Zna ktoś może jakieś inne wyjście?



podkrecales cos mobo z prockiem??? jesli nie i masz caly polnocny mostek goracy to trzeba by tam na chwile zalozyc jakies chlodzenie. jesli to nie pomoze to oznaczac bedzie ze czas na nowa zmiane sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , proszę pomóżcie mi , bo od tego cholernego problemu normalnie dostaję nerwicy i mam ochotę rozwalić to młotem !!
Problem dotyczy monitora LCD FLATRON L1730B LG.
Włączam kompa po nocy i się włącza jest ok , ale jak już włączam monitor i się zaczyna ..... włącza się , mignie mi przed oczyma pulpit i się wyłącza :| jest włączony i jak wstanę i podświetlę monitor widać żę jest włączony ale obraz czarny :| , i wyłączam i znowu włączam i to samo , i tak muszę to powtarzać aż zadziała prawidłowo ,ogólnie to z 30 razy tak muszę zrobić :| Lub włączam monitor i czekam z 20 minut i po tym czasie wyłączam go i włączam ponownie i działa , i to się powtarza też jak w czasie pracy komputera wyłączę chociaż na 5 minut znów to samo :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się