PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2008 o 15:39, Misquamaqus napisał:

Zadam takie smieszne pytanko....jak mysz jest optyczna to powinna swiecic dioda z pod
spodu myszki...swieci gdy jest podlaczona do ps2 ?.
Jak nie swieci a myszka jest sprawna to mozliwe, ze cos sie uszkodzilo w sekcji portu
ps2.
Na pewno w biosie nie jest wymuszone wylaczenie ps2 ?.

dioda się świeci, jak ruszam myszką to świeci mocniej (tak jest w mojej :D), normalnie wszystko - tylko PC nie wykrywa jej o_O

Dnia 23.04.2008 o 15:39, Misquamaqus napisał:

Kurzce nie mam pomyslow :(:(:(.

Usmial bym sie gdyby reinstal systemu rozwiazal ten niewygodny dylemat.

co do reinstalu to próbuję jutro - życzcię szczęścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to masz popsuta myszke jak dioda swieci i reaguje na ruch.
Prawdopodobnie jeden z przewodzikow doprowadzajacych sygnal do ps2 jest ulamany/urwany.
Podmien myszke na inna na ps2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 18:37, Misquamaqus napisał:

No to masz popsuta myszke jak dioda swieci i reaguje na ruch.
Prawdopodobnie jeden z przewodzikow doprowadzajacych sygnal do ps2 jest ulamany/urwany.
Podmien myszke na inna na ps2.

pisałem wcześniej... mam dwie myszki na ps2 i obydwie w stanie dobrym (w sensie że działają, chociaż ta optyczna faktycznie wariuje...), niestety, tej drugiej (z kulką :D) PC też nie wykrywa :/


propo, drugi problem (jak to nie ten dział to proszę o upomnienie)
jest taka gra Alien Trilogy (jeszcze za DOSa, ale pod XP działa) i tu taki problem: gra działa strasznie szybko, jakby przyspieszona o jakieś 150% o_O wie ktoś, czego to przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 19:13, Raziel93 napisał:

propo, drugi problem (jak to nie ten dział to proszę o upomnienie)
jest taka gra Alien Trilogy (jeszcze za DOSa, ale pod XP działa) i tu taki problem: gra
działa strasznie szybko, jakby przyspieszona o jakieś 150% o_O wie ktoś, czego to przyczyna??

Po prostu twórcy nawet nie śnili o dzisiejszych maszynach (wtedy to nawet superkomputery z 10 razy wolniejsze niż dzisiejszy tani pc), i sprawdzanie szybkości kompa się "przekręca" spróbuj dosboxem, albo obciążyć czymś kompa w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza pikanie karty graficznej przy starcie komputera? tzn. czyscilem go dzis i nie chce sie wlaczyc.
Jak zagladam od dolu to widze ze wiatraczek od karty sie kreci, przy starcie slychac taki dziwny dzwiek (w miare mozliwosci sprobuje go nagrac, nazwalbym go takim półpikaniem), a lampka kolo przycisku do wlaczania monitora miga jakby komputer byl wylaczony (kabelki sa podlaczane)

Podczas czyszczenia wyjalem karte ze slotu (radeon 1950 pro), ale jestem pewien ze siedzi dobrze na swoim miejscu.
Mam zepsute USB na plycie glownej, wiec wtyczke usb od monitora (polaczona z kablem ktory trzeba podlaczyc do karty) wkladam do karty z USB.

Zawsze pisze troche niejasnie, wiec jak cos to pytac i ew. moge zrobic zdjecia i jak napisalem wyzej sprobuje ten dzwiek nagrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 19:54, sig. napisał:

Po prostu twórcy nawet nie śnili o dzisiejszych maszynach (wtedy to nawet superkomputery
z 10 razy wolniejsze niż dzisiejszy tani pc), i sprawdzanie szybkości kompa się "przekręca"
spróbuj dosboxem, albo obciążyć czymś kompa w tle.



obciążanie kompa nie wypaliło, a z dosboxem.... ee, tutaj leżę (nie nadaję się do tego :D)

chyba podążę radą DJ Danielusa i zmniejszę rozdzielczość - wyniki za chwilę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 19:13, Raziel93 napisał:

propo, drugi problem (jak to nie ten dział to proszę o upomnienie)
jest taka gra Alien Trilogy (jeszcze za DOSa, ale pod XP działa) i tu taki problem: gra
działa strasznie szybko, jakby przyspieszona o jakieś 150% o_O wie ktoś, czego to przyczyna??


A spróbuj po uruchomieniu wymusić działanie na jednym rdzeniu jeśli masz procesor weilordzeniowy. Robi się to z menedżera zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 20:42, Nufiko napisał:

> propo, drugi problem (jak to nie ten dział to proszę o upomnienie)
> jest taka gra Alien Trilogy (jeszcze za DOSa, ale pod XP działa) i tu taki problem:
gra
> działa strasznie szybko, jakby przyspieszona o jakieś 150% o_O wie ktoś, czego to
przyczyna??

A spróbuj po uruchomieniu wymusić działanie na jednym rdzeniu jeśli masz procesor weilordzeniowy.
Robi się to z menedżera zadań.

Dwurdzeniówka to nawet mi nie wejdzie na płytę xD no niestety, to nie w tym miejscu leży problem ale i tak dzięki za próbę pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 18:30, Raziel93 napisał:

co do reinstalu to próbuję jutro - życzcię szczęścia...

Dlaczego tak szybko wybierasz drastyczny i czasochłonny sposób, który na dodatek nie gwarantuje Ci sukcesu? Nie bój się skorzystać z jakiejś dystrybucji Linuksa w wersji live - jeśli myszka będzie pod nią działać, to reinstall może być rozwiązaniem, a jeśli nie, to przyjdzie Ci pewnie zakupić gryzonia pod USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 20:47, Treant napisał:

> co do reinstalu to próbuję jutro - życzcię szczęścia...
Dlaczego tak szybko wybierasz drastyczny i czasochłonny sposób, który na dodatek nie
gwarantuje Ci sukcesu?

czy tak szybko to nie wiem.... a poza tym to moja płyta główna autentycznie szwankuje

Dnia 23.04.2008 o 20:47, Treant napisał:

Nie bój się skorzystać z jakiejś dystrybucji Linuksa w wersji
live - jeśli myszka będzie pod nią działać, to reinstall może być rozwiązaniem, a jeśli
nie, to przyjdzie Ci pewnie zakupić gryzonia pod USB.

co do Linuksa - lubię, ale te teksty z pakietami itd. mnie przerażają O_O
myszki USB? nie wiem czemu nie lubię ^^ i poza tym jak coś się zepsuje, czemu mam to zamieniać, zamiast najpierw próbować naprawić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 20:30, Raziel93 napisał:

obciążanie kompa nie wypaliło, a z dosboxem.... ee, tutaj leżę (nie nadaję się do tego :D)

Użyj jakiegoś programu do spowalniania pracy komputera, np. (Mo''Slo - nie używałem, więc nie wiem, jak działa) lub spróbuj w BIOSie underclockingu procesora (jeśli nie ma zablokowanego mnożnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 20:54, Raziel93 napisał:

co do Linuksa - lubię, ale te teksty z pakietami itd. mnie przerażają O_O

Ja wcale nie każę Ci się przesiąść na inny system, tylko zwyczajnie uruchomić komputer z płyty i sprawdzić, czy myszka będzie działała. Nie wymaga to żadnej ingerencji w jakiekolwiek dane na dysku twardym, ani też nie wiąże się z instalowaniem żadnych pakietów (po uruchomieniu komputera otrzymujesz gotowe do pracy środowisko).

Dnia 23.04.2008 o 20:54, Raziel93 napisał:

myszki USB? nie wiem czemu nie lubię ^^ i poza tym jak coś się zepsuje, czemu mam to
zamieniać, zamiast najpierw próbować naprawić? :P

Przecież napisałem, że jeśli okaże się, że doszło do fizycznego uszkodzenia portu, to wtedy trzeba będzie użyć takiej myszki. To chyba lepsze niż zakup całej płyty głównej, bo nie chwaliłeś się dotąd talentami elektronicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 21:01, Treant napisał:

Ja wcale nie każę Ci się przesiąść na inny system, tylko zwyczajnie uruchomić komputer
z płyty i sprawdzić, czy myszka będzie działała. Nie wymaga to żadnej ingerencji w jakiekolwiek
dane na dysku twardym, ani też nie wiąże się z instalowaniem żadnych pakietów (po uruchomieniu
komputera otrzymujesz gotowe do pracy środowisko).


o, o tym nie wiedziałem - trzeba sprawdzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 20:27, Abomek42 napisał:

Co oznacza pikanie karty graficznej przy starcie komputera?


No i pierwsza niejasnosc - chodzi o to ze takiego pikania nie ma - jest tylko jakis inny dzwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne problemy z błędami w windowsie i niektórych grach. Wszystko widać na załączonych screenach. Jeśli chodzi o zrzut ekranu z pulpitu to widać czarne ramki na pasku startu. Widoczne zazwyczaj one są też w innych miejscach, które tam przy okazji zaznaczyłem. Zwykle te błędy pojawiają się po 2-3 godzinach od momentu włączenia kompa i często po pewnym czasie wszystko wraca do normy i jest tak jak być powinno. Pewne problemy też są w grach np. takim Oblivionie widać jasną kreskę przechodzącą przez cała długość ekranu w miejscach, które zaznaczyłem. Pojawiają się one w grze w różnych momentach i raz są widoczne a po chwili znikają i tak w kółko. Sama gra czasami się zawiesi, ale w przypadku tego tytułu to podobno dość normalne zjawisko. Dodam też,że niedawno przeszedłem Call of Duty 4 i Dooma 3 i tam nie było żadnych problemów. Ani z zawieszaniem się komputera, ani z tymi dziwnymi liniami. Początkowo myślałem, że coś się może przegrzewa, ale sprawdziłem EVERESTem temperatury i wynoszą one:
Procesor (C2D E4500) 31 stopni w windowsie, 38stres
karta graficzna (GF 9600GT EVGA) 50 stoni w windowsie, 58 stres

Zaznaczam też, że nic w komputerze nie jest podkręcone. Sam komp jest praktycznie nowy. Zainstalowanego mam win XP PRO 64 bit. Sterowniki do karty graficznej były już zmieniane wielokrotnie i nic to nie dało. Ma ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

20080423212248

20080423212300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 21:22, Abomek42 napisał:

No i pierwsza niejasnosc - chodzi o to ze takiego pikania nie ma - jest tylko jakis inny
dzwiek.


być może jest uszkodzona (w najmniejszym stopniu, ale zawsze). Weź ją wyjmij i na oględziny pod lupę, dodatkowo patrz na nią przy uruchamianiu kompa - nic się nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuj na uprawnieniach administratora, tylko na użytkowniku zwykłym. Nawet jak to jest windows...
Co do systemowego admina to najlepiej go wyłączyć... zagraża bezpieczeństwu systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie to było? Bo nie jestem pewien. Użytkownika już dawno próbowałem zmienić, ale niestety z niewiadomych mi przyczyn nie dało się tego zrobić:| Ogólnie jednak z systemu XP PRO 64 bit nie jestem zadowolony (bardzo długo się ładuje od razu po formacie, brak polskich znaków czy problemy ze strefą czasową) i całkiem możliwe, że to on jest źródłem tych problemów.
Zauważyłem teraz też, że tutaj na forum screeny są z boku ucinane dlatego też nie widać powyżej błędów w Oblivionie. Później zamieszczę screena w niższej rozdzielczości i tam powinno być wszystko widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się