Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

>chodzi o to czy mogę sobie podejrzeć

Dnia 31.10.2008 o 01:51, caesar3 napisał:

jakie będe miał np. czary w miescie(III i IV) i jakie specjalności w seminariach(IV)
,aby to uczynić szybko muszę miec włączone kody na nieograniczone AP,wygrywanie bitew
i budowę budowli w miescie, jeśli czary i specjalności będą odpowiadały planowi rozwoju
moich bohaterów to wczytuje początkowy plik i gram bez kodów.


Zawsze mysklalem ze kody potrzebne sa tylko testerom gier.
A raz jeden jak probowalem uzyc kodów ( w BG II:TB gra sie zaciela i nie chciala mnie wypuscic z lokalizacji) to wtedy nie zadziałały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:31, Lfdracon napisał:


chojrak96:
Spróbuj Alcoholem zrobić obraz płyty i odtworzyć go z napędu wirtualnego.
BTW. W jakim wydaniu ta H4? Premierówka/Platyka/XK?

Platyna. Spróbuję, jak piszesz tym programem, ale jak będe miał czasu więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Może ktoś mi tutaj pomoże :)
Mam problem z przedostatnią kampanią Winds Of War (ta, w której bohaterem jest Baron von Tarkin). Gram w drugi scenariusz i...krew mnie zalewa. Powoli zaczynam wątpić czy w ogóle uda mi się ukończyć tę kampanię. Niestety ale jak dla mnie"Łyżka dziegciu" jest piekielnie trudna i nie mam pomysłu jak wygrać ten scenariusz. Komputer od początku ma mega przewagę jeśli chodzi o liczbę wojsk, Baron i jego kompan to tak naprawdę leszcze (chociaż w pierwszym scenariuszu rozwinąłem ich maksymalnie jak się dało, odwiedzałem wszystkie lokacje dające bonusy, zanim udałem się do kurhanów), w dodatku nie mam na początku żadnych artefaktów, a z tego co pamiętam to kilka miało przejść do następnej misji. I właśnie. Nie wiem co robić. Najpierw trochę kręciłem się wokół mojego miasta, pokonałem potworki i zebrałem trochę doświadczenia. Jak najszybciej zaopatrzyłem się w wampiry. Po jakimś czasie przyszedł fioletowy i po prostu zrobił ze mnie sieczkę. No to włączyłem misję od nowa i nie bawiłem się w latanie po okolicy, tylko rzuciłem się na miasto fioletowego. Po ciężkich stratach zająłem miasto i dostałem baty od drugiego oddziału, w którym było 3 silnych bohaterów (byłem bez szans). A zielony jest równie silny. I teraz co robić? Czy działać szybko? Wyeliminować fioletowego jak najszybciej, czy bardziej skupić się na szybkim pozbyciu się zielonego? Tak czy siak coś mi się zdaje, że z taką przewagą jaką ma komputer i tak jestem na straconej pozycji. Z drugiej strony, ktoś przecież musiał przejść tę kampanię. Aha, gram na domyślnym poziomie trudności (wolę nie myśleć co by było na wyższym). Przeszedłem wszystkie kampanie III części (z dodatkami), kampanie z podstawki IV i Gathering Storm. Jakieś doświadczenie, więc mam...ktoś mi pomoże? Poradzi coś? Please...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 16:38, Froder napisał:

Siema. Może ktoś mi tutaj pomoże :)
Mam problem z przedostatnią kampanią Winds Of War (ta, w której bohaterem jest Baron
von Tarkin). Gram w drugi scenariusz i...krew mnie zalewa. Powoli zaczynam wątpić czy
w ogóle uda mi się ukończyć tę kampanię. Niestety ale jak dla mnie"Łyżka dziegciu" jest
piekielnie trudna i nie mam pomysłu jak wygrać ten scenariusz. Komputer od początku ma
mega przewagę jeśli chodzi o liczbę wojsk, Baron i jego kompan to tak naprawdę leszcze
(chociaż w pierwszym scenariuszu rozwinąłem ich maksymalnie jak się dało, odwiedzałem
wszystkie lokacje dające bonusy, zanim udałem się do kurhanów), w dodatku nie mam na
początku żadnych artefaktów, a z tego co pamiętam to kilka miało przejść do następnej
misji. I właśnie. Nie wiem co robić. Najpierw trochę kręciłem się wokół mojego miasta,
pokonałem potworki i zebrałem trochę doświadczenia. Jak najszybciej zaopatrzyłem się
w wampiry. Po jakimś czasie przyszedł fioletowy i po prostu zrobił ze mnie sieczkę. No
to włączyłem misję od nowa i nie bawiłem się w latanie po okolicy, tylko rzuciłem się
na miasto fioletowego. Po ciężkich stratach zająłem miasto i dostałem baty od drugiego
oddziału, w którym było 3 silnych bohaterów (byłem bez szans). A zielony jest równie
silny. I teraz co robić? Czy działać szybko? Wyeliminować fioletowego jak najszybciej,
czy bardziej skupić się na szybkim pozbyciu się zielonego? Tak czy siak coś mi się zdaje,
że z taką przewagą jaką ma komputer i tak jestem na straconej pozycji. Z drugiej strony,
ktoś przecież musiał przejść tę kampanię. Aha, gram na domyślnym poziomie trudności (wolę
nie myśleć co by było na wyższym). Przeszedłem wszystkie kampanie III części (z dodatkami),
kampanie z podstawki IV i Gathering Storm. Jakieś doświadczenie, więc mam...ktoś mi pomoże?
Poradzi coś? Please...



OK. Już przeszedłem tę misję. Tak naprawdę wystarczyło zastosować jeden mały trik, który dodatkowo potwierdza, że komputer bywa czasami naprawdę durny :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 16:47, tomato99 napisał:

Chcialem sie spytać na jakich modach ldzie graja w Herosa 3 bo chcial bym sobie popykac

Raczej na czystej wersji bez modów... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ile ocenilibyście poziom trudności kampanii w HoM&M III i IV (z dodatkami), porównując np do kampanii w strategiach RTS (które generalnie nie sprawiają wielu kłopotów nowicjuszom). Dodam, że w Heroesy gram od bardzo dawna i dobrze znam tą grę, ale mistrz taktyki i robienia tabelek ze statystykami (miałem takiego kumpla o.O) to ja nie jestem :P

I czy warto w ogóle poświęcić na nie czas, czy lepiej zająć się zwykłymi scenariuszami? Pamiętam, że kiedyś próbowałem je przejść (w obu grach), ale już na pocżątku sprawiały mi problemy no i zdarzały się też bugi (np postać tracąca wszystkie poziomy przy kolejnej misji), dlatego pytam jak jest (mam wersję Złota Edycja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 03:06, Sth`Devilish napisał:

Na ile ocenilibyście poziom trudności kampanii w HoM&M III i IV (z dodatkami), porównując
np do kampanii w strategiach RTS (które generalnie nie sprawiają wielu kłopotów nowicjuszom).
Dodam, że w Heroesy gram od bardzo dawna i dobrze znam tą grę, ale mistrz taktyki i robienia
tabelek ze statystykami (miałem takiego kumpla o.O) to ja nie jestem :P

I czy warto w ogóle poświęcić na nie czas, czy lepiej zająć się zwykłymi scenariuszami?
Pamiętam, że kiedyś próbowałem je przejść (w obu grach), ale już na pocżątku sprawiały
mi problemy no i zdarzały się też bugi (np postać tracąca wszystkie poziomy przy kolejnej
misji), dlatego pytam jak jest (mam wersję Złota Edycja).



W Heroes IV, koniecznie przejdź kampanię "Prawdziwe Ostrze". Ma niesamowitą fabułe, i na poziomie łatwym, st naprawdę prosta, nie powinna sprawić ci problemów.
Reszta jest diabelnie trudna (są wyjątki).
W III zaś, przejdź koniecznie "Niech Żyje Królowa" (przyjemniutka i łatwiutka), reszta jest trudna, lecz nie nie do przejścia.
Polecam zakup Heroes:Kroniki, czyli zbioru NIESAMOWITYCH kampanii, o średnim poziomie trudności. Są one dopracowane w każdym szczególe, a fabuła jest genialna.
Psobiście proponuje stopniowe przechodzenie kampanii, jeśli nad nimi posiedzisz dłużej, nie powinny sprawiać zbyt dużych kłopotów, a niektóre, są naprawdę warte uwagi.

PS. Kroniki są naprawdę genialne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, czyli tak jak myślałem, nie dla ludzi o słabej cierpliwości :) Mnie chyba w każdych Heroesach wkurzało w kampaniach to, że kiedy ja już się rozbudowałem i prowadziłem armię na wroga, ten miał o wiele liczebniejszą armię. Albo nie potrafię w to grać, albo komputer oszukuje... Albo 3DO nie potrafiło robić kampanii. A jak to się przedstawia w HoM&M V? Też większość taka irytująco trudna, czy do przejścia? W demie chyba miałem z tym mały problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 16:00, Sth`Devilish napisał:

A jak to się przedstawia w HoM&M V?

Wielkich trudności raczej nie ma... chociaż wiadomo, że im dalej, tym stopniowo trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W H3 i H4 przeszedłem tylko podstawki i nie było większych problemów na normalnych ustawieniach, na niższych to nie opłaca się grać, bo to żadna przyjemność jak komputer jest słabszy 2 razy. Poziom trudności w tej grze to właśnie tylko większe zasoby i liczebniejsze armie, komputer nie zaskakuje jakimiś posunięciami taktycznymi ;) jedyne co można się było przyczepić to właśnie tylko to, że ni z gruchy ni z pietruchy komputer rósł w siłę. Kampanie w obu grach są bardzo przyjemne, z wciągającą fabułą - 4 część jakoś tak szczególnie mnie wciągnęła, było co czytać i nie mogłem się oderwać, tak jak od pierwszych 2 tomów opowiadań Sapkowskiego o Wiedzminie.
H5 zaczynałem chyba z 5 razy właśnie ;) i nigdy nie ukończyłem ale przeszedłem może z 4 kampanie i się zaciąłem, bo już chyba za trudne to jest dla mnie - może się przekonam raz jeszcze o tym.
Jeśli chodzi o dodatki, to z każdej gry po części zacząłem i przeszedłem po parę misji ale jednak poziom trudności będę musiał wyrównać (niezbyt ze mnie taktyk z tego wychodzi), jak nie miałem problemów w podstawkach, tak teraz się męczyłem już na samym początku. Im dalej tym trudniej to jest prawda ale jak się gra systematycznie, to nie powinno być problemów - podobno to samo o nauce mówią ale im nie wierzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 16:41, Lfdracon napisał:

> A jak to się przedstawia w HoM&M V?
Wielkich trudności raczej nie ma... chociaż wiadomo, że im dalej, tym stopniowo trudniej.


w H5 nie miałem żadnych trudności w kampaniach ale gram w herosów od H2 ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka kampanii w HoMM III: SoD umożliwia grę bohaterem posiadającym zestaw magicznych przedmiotów. Złożenie niektórych z nich na pojedynczej mapie jest bardzo trudne, a zapewniają dość znaczące premie, które potrafią przechylić szalę na własną korzyść, nawet podczas walki z silniejszym przeciwnikiem. Mankamentem natomiast jest konieczność grania bohaterami, których nie wolno stracić, a często posiadają oni umiejętności dalekie od optymalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wam także wywala Blue Screen of Death z błędem "cdd.dll" na Windows Vista w HoMM IV? Za cholerę nie mogę tej gry uruchomić pod tym systemem, a szkoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 02:29, Sth`Devilish napisał:

Czy wam także wywala Blue Screen of Death z błędem "cdd.dll" na Windows Vista w HoMM
IV? Za cholerę nie mogę tej gry uruchomić pod tym systemem, a szkoda :/

na viście nie działa :/ mam 64 bit U. i mam to samo... tez blue shit


mam pytanie
zainstalowałem IV na lapku z grafą GMA 950, mam matryce 15,4 i ... jest problem nie moge ustawic najwyższej rozdziałki co gorsze... w trakcie walki nie mam... ukazanych "płytek" na które mam stac... tylko jest taki niebieski cień zasięgu jednostki to ma tak byc czy coś jest zle ?
a wogóle to... te mapy są strasznie puste... :/ graficznie lepiej mi sie podoba H 3 niz IV nie wiem na co ja liczyłem :/:/:/ załuje już zakupu :/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 12:11, Chester001 napisał:

> Czy wam także wywala Blue Screen of Death z błędem "cdd.dll" na Windows Vista w
HoMM
> IV? Za cholerę nie mogę tej gry uruchomić pod tym systemem, a szkoda :/
na viście nie działa :/ mam 64 bit U. i mam to samo... tez blue shit

U mnie na Viście Home Premium 32 bit chodzi - TOSHIBA A300-15D. Za pierwszym razem gra odpala się tak jakby w trybie okna z paskiem menu u góry ekranu i z artefaktami w całej grze ale po ponownym uruchomieniu działa dobrze, ale to może też być zapowiedź, że będą dalsze błędy, ponieważ nie grałem na Viście w tą grę dłużej, tak jak w 3 część. Obie chodzą i nie było potrzeby ustawiana trybów zgodności.

Dnia 02.12.2008 o 12:11, Chester001 napisał:

mam pytanie
zainstalowałem IV na lapku z grafą GMA 950, mam matryce 15,4 i ... jest problem nie moge
ustawic najwyższej rozdziałki co gorsze... w trakcie walki nie mam... ukazanych "płytek"
na które mam stac... tylko jest taki niebieski cień zasięgu jednostki to ma tak byc czy
coś jest zle ?

Jeśli masz możliwość to pokaż screena z gry, bo tak to Ci za dużo nie powiem ale siatki w tej części gry nie ma ale można ją ustawić - jest za to taki żółty ludek, który pokazuje, dokąd dana postać może dojść. Jeśli chodzi o rozdzielczość to fakt 1024x768 to max ale to chyba jest spowodowane tym, że 1280x1024 nie pójdzie na lapku skoro matrycę ma 1280x800 bądź 1440x900

Dnia 02.12.2008 o 12:11, Chester001 napisał:

a wogóle to... te mapy są strasznie puste... :/ graficznie lepiej mi sie podoba H 3
niz IV nie wiem na co ja liczyłem :/:/:/ załuje już zakupu :/:/

Zgadza się, to już nie ta sama gra, ale mnie bardzo wciągnęła i nie ustawiałem siatki (w 3 części chyba też nie), to mi psuło zabawę. Grafika jest "inna" ;) ale to nie przeszkadzało mi w rozgrywce - wszyscy się o to czepiali - mi jak najbarziej podobała się 4 odsłona Heroesów, co nie zmienia faktu, że mapy są biedniejsze względem 3 czy 5 części. 4 część jest jakaś mniej bajkowa niż 3 i 5, dlatego też mniej cukierkowa jeśli chodzi o grafikę. Ja polecam, a na Viście 64bit chyba mało co chodzi (z gier, programów) czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2008 o 13:15, deecom napisał:

Ja polecam, a na Viście 64bit chyba mało co chodzi (z gier, programów) czyż nie?

No własnie o to chodzi ze wszystko chodzi !Wyłączając starsze gry .. niektóre da sie i tak ze zgodnością.. nom niestety .. tej nie da sie na PC mam V. 64 bit Ulitmate i jestem zadowolony.
a screen to czekaj... zarac wrzuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem ze w edycji nie można juz zadnych pliczków wrzucać :/
widać poszczępione pole....
oraz nie ma takiego cienia pod myszką... a co do siatki to nie miałem na myśli tą całą na polu bitwy może trochę źle napisałem :Pa rozdziałke mam 1280 na 800

20081202135508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 13:57, Chester001 napisał:

Zapomniałem ze w edycji nie można juz zadnych pliczków wrzucać :/
widać poszczępione pole....
oraz nie ma takiego cienia pod myszką... a co do siatki to nie miałem na myśli tą całą
na polu bitwy może trochę źle napisałem :Pa rozdziałke mam 1280 na 800

Tak, to jest pole poruszania się danej jednostki na mapie walki. Rozdzielczość 1280x800 masz w laptopie ale w grze jest ustawione 1024x768, chyba że masz jakiegoś noname patcha, to podrzuć też skorzystam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować