Zaloguj się, aby obserwować  
Markus89

Jak jedna osoba może zmienić wizerunek firmy

77 postów w tym temacie

Jak większość z Was wie, pewien forumowicz jakiś czas temu zaczął pracę dla konkurencji CDP - mianowicie chodzi o Cenegę.

Użytkownik ten to nikt inny jak nathanadler i trzeba przyznać, że fantastycznie buduje opinię o Cenedze.
Nie mówię, że zawsze wszystko jest (a tym bardziej było) ok, ale widać, że bardzo się stara i coraz więcej osób to docenia (wystarczy odwiedzić temat dotyczący Klubu Gracza).

Jak widać wystarczy jedynie chcieć, aby móc w życiu coś osiągnąć, tego nauczył mnie nath - gdyby nie on nie robiłbym tego czym zajmuję się obecnie.


Do moderatorów:
Na forum nie znalazłem tematu, który nadawałby się na tego typu przmyślenia czy rozważania ;] Nie mam również na celu promowania Cenegi - ot chcę uświadomić, że jedna osoba może zmienić wizerunek firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 18:32, Markus89 napisał:

/.../ - ot chcę uświadomić, że jedna osoba może zmienić
wizerunek firmy ;) /.../

Ja tam wizerunek firmy buduję sobie sam, na podstawie produktów które sprzedaje, stosunku ceny do jakości, obsługi...
Owszem, mam parę produktów Cenegi na przykład Obliviona.
Ale generalnie, to trzymam się , jeśli chodzi o gry, CDProjektu. Ciekawsze tytuły, lepszy stosunek ceny do jakości, forum też lubię.
Jak napisałem, wizerunek firmy buduję sam, reklama na mnie działa słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wejście nathanadlera do Cenegi zaowocowało rozwiązaniem wielu problemów (odwiedź dla przykładu temat o Klubie Gracza gdzie nath jest bardzo wychwalany).

Wydaje mi się, że jego podejście zapewni Cenedze lepszą opinię bo rozwiązuje chyba każdy problem ;] Jest sam a pracuje co najmniej za trzech. Takich ludzi można podziwiać za to co robią, jaki mają cel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 19:16, Markus89 napisał:

/.../ Takich ludzi można podziwiać za to co robią, jaki
mają cel...

Nie przeczę.
Tym niemniej zaczęło się od wizerunku firmy, a opinię o firmie wolę wyrabiać sobie sam.
Wolę CDProjekt za ciekawszą ofertę i lepszy stosunek jakości do ceny. Zauważ też, że pracownicy konkurencji mogą bez przeszkód wypowiadać się na forum CDProjektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdej firmie przydaja się haryzmatyczne osoby dla polepszania wizerunku w oczach klientów/potencjalnych klientów. Nathanadler spisuje sie całkiemnieźle, z tego co widziałem. No i bardzo dobrze. Mam gry Cenegi i większość sobie chwalę. Aczkolwiek przeważają gry CDP.
A opinię o produktach/producentach staram sie wyrabiać doświadczalnie - testując produkty. Tak więc cokolwiek kto by nie powiedział o danej grze to i tak wiem lepiej. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z markusem w 100% - Nat jest świetnym pracownikiem, ma świetny podpis :P i idealnie reprezentuje firmę. Panowie! Piszmy petycję o podwyżkę dla niego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to streszcze krótko.
nathanadler wyrabia sobie opinie JEDYNIE o sobie. Wyrabia sobie dobrą opinie to fakt, ale jest to jedynie jego reputacja. Nie wolno mylić jednego człowieka z całą firmą (tak jak dla CDA symbolem jest Smuggler, chociaż on wykonuje tylko pewną część pracy za którą odpowiedzialne jest całe grono redakcyjne).
Tak więc Dla Mnie każda osoba wyrabia opinie jedynie o sobie, a Firma jako taka wyrabia sobie opinie ogółem swej działalności.
Innymi słowy nie ma znaku równości między nathanadlerem a Cenegą. Owszem stara się i jest dobrym pracownikiem, ale to świadczy Tylko i Wyłącznie o nim samym jako człowieku, a nie o firmie w której pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 11:39, Lamb3rt napisał:

Tak, ale Nat jest przedstawicielem Cenegi. A więc jak on wypada tak wypada cała firma.
Przynajmniej w oczach klientów.

Niby tak. Jednak powiedz mi jak by to było, gdyby Nat był jedynym dobrym pracownikiem, a cała reszta to obiboki, partacze (Stanowczo Zaprzeczam ze tak myśle) czy nadal uważałbyś że Cenega to wspaniała firma.
Ja po prostu próbuje powiedzieć że praca Nata powodzi się tylko dlatego ze Cenega jest porządną firmą, bo gdyby była bandą partaczy to... no cóż dopowiedz sobie sam :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie wmówi, że to co robi nathanadler nie ma wpływu na cały wizerunek Cenegi (bo tak to odebrałem). Dawniej poniekąd CDP szczycił się najlepszymi pracownikami, ale teraz się to może zmienić - niech tylko koledzy z pracy nathanadlera wezmą z niego przykład ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 12:22, Markus89 napisał:

Dawniej poniekąd CDP szczycił się najlepszymi pracownikami


dziś ci ludzie robią spolszczenia dla Cenegi... ;)

Cenega zmieniła się nie do poznania - z firmy, która nie potrafiła porządnie zlokalizować i wydać gry... przekształciła się w wydawcę nieraz lepiej sobie radzącego ze spolszczeniami niż CDP... :]

A że CDP poczuł konkurenta widać odrazu - nowe serie wydawnicze, instrukcja i poradnik gratis, wydania kolekcjonerskie etc. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nathanadler swietnie reprezetuje firme Cenega. Bardzo duzo pomaga! Oby wiecej takich pracownikow. Wizerunek Cenegi w moich oczach byl bardzo dobry, teraz jest jeszcze lepszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka, że Nat robi tutaj za forum cenegi i za całą ekipę która powinna dbać o kontakt z klientem. Nie wiem co by im szkodziło założenie forum. Zatrudniliby kilka osób do jego obsługi, a jakość świadczonych przez tą firmę usług wzrosłaby bardzo znacznie.

Obawiam się jednak, że Cenedze nie do końca zależy na jakości. Cóż... oszczędzaniem na wydaniach na pewno nie zdobędą mojego serca :P

Rozpadające się, pudełka, niekompletna dokumentacja, czy choćby brak muzyki w grach... nieładnie... i nawet Nathanadler tego nie zmieni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 13:01, Monastor napisał:

Rozpadające się, pudełka, niekompletna dokumentacja, czy choćby brak muzyki w grach... nieładnie...
i nawet Nathanadler tego nie zmieni :P

Chyba, że dostanie awans... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 13:25, WorldWar3PL napisał:

> Rozpadające się, pudełka, niekompletna dokumentacja, czy choćby brak muzyki w grach...
nieładnie...
> i nawet Nathanadler tego nie zmieni :P
Chyba, że dostanie awans... :)


Oby. Za to co robi naprawdę należy mu się przynajmniej podwyżka :P
Dużo zmienił w ciągu zaledwie kilku dni a i sama Cenega powoli staje się tym czym był tylko CDP - naprawdę liczącym się dystrybutorem, który dba o graczy.
Czekam na kolejne kroki Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 19:05, KrzysztofMarek napisał:

Ja tam wizerunek firmy buduję sobie sam, na podstawie produktów które sprzedaje, stosunku ceny
do jakości, obsługi...
Owszem, mam parę produktów Cenegi na przykład Obliviona.
Ale generalnie, to trzymam się , jeśli chodzi o gry, CDProjektu. Ciekawsze tytuły, lepszy stosunek
ceny do jakości, forum też lubię.
Jak napisałem, wizerunek firmy buduję sam, reklama na mnie działa słabo.

To widze że masz podobny stosunek do rynku jak ja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 13:19, SwenG napisał:

Sprowadzę was na ziemię. Następny dzień roboczy w wydaniu Cenegi trwa już pół roku. (a może
więcej ?)


Nie wiem czy jesteś w temacie...
Tutaj nie chodzi o wychwalanie Cenegi, ale o to jak jedna osoba (w tym przypadku nathanadler)potrafi zmnienić wizerunek firmy.
A Klub Gracza to nie jego działka, choć może dajmy mu więcej czasu to coś zdziała i w tej sprawie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 17:13, Markus89 napisał:

Nie wiem czy jesteś w temacie...
Tutaj nie chodzi o wychwalanie Cenegi, ale o to jak jedna osoba (w tym przypadku nathanadler)potrafi
zmnienić wizerunek firmy.
A Klub Gracza to nie jego działka, choć może dajmy mu więcej czasu to coś zdziała i w tej
sprawie ;]

Owszem jestem, jak to powiedziałeś... "czy jedna osoba potrafi zmienić wizerunek firmy"... odpowiedź brzmi: NIE.
Takiego olewania klientów nie widziałem dawno w żadnej firmie i żaden nathanadler tu nie pomoże mimo mojej całej sympatii do niego. Ot pracuje w badziewnej firmie, trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować