Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2008 o 11:33, Sir Jedi napisał:

Co trzeba zrobić żeby zrozumieć Dabusa?

Języka dabusów mogłeś się nauczyć od razu po wyjściu z Kostnicy. Trzeba było zaczepić pierwszego lepszego dabusa i wybrać wszystkie opcje rozmowy. Nauczyłbyś się języka i dostał 1000 exp. Spróbuj tak zrobić. Drugim wyjściem jest tłumaczenie rozmowy przez Dak''Kona. Nie pamiętam jak przy zwykłych Dabusach, ale przy Upadłym tłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 12:02, Karharot napisał:

Podejrzewam że są też jakieś wymagania względem inteligencji i/lub mądrości które trzeba
spełnić zanim się zrozumie ten język.

Faktycznie :) Z rozpędu napisałem, bo ja za zwyczaj gram magiem więc inteligencja, charyzma i mądrość są u mnie na porządku dziennym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 12:05, paweusz napisał:

Faktycznie :) Z rozpędu napisałem, bo ja za zwyczaj gram magiem więc inteligencja, charyzma
i mądrość są u mnie na porządku dziennym :)


Ja mam tak samo:) 2x przechodziłem wojownikiem, raz złodziejem a potem zawsze brałem już tylko maga - ta postać jest po prostu najciekawsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 15:27, Sir Jedi napisał:

No więc jakie współczynniki trzeba mieć aby pogadać z Dabusami?

A jakie współczynniki inteligencji i mądrości masz ? Jeżeli jesteś wojownikiem i masz cechy ustawione pod tę klasę, to podejrzewam że z nim nie zagadasz... Poza tym próbowałeś skorzystać z pomocy Dak''kona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 15:40, paweusz napisał:

> No więc jakie współczynniki trzeba mieć aby pogadać z Dabusami?
A jakie współczynniki inteligencji i mądrości masz ? Jeżeli jesteś wojownikiem i masz
cechy ustawione pod tę klasę, to podejrzewam że z nim nie zagadasz... Poza tym próbowałeś
skorzystać z pomocy Dak''kona ?



Możesz zawsze najeść się wspomagaczy inteligencji, np. mózgowych robaków. Chyba trzeba mieć z jakieś 13-14 inteligencji. Dobrze jest się uczyć na Upadłym. Poza tym każdy z NPC może ci tłumaczyć. Z Dak''konem jest pewien haczyk - na odciętym ramieniu znalezionym w krypcie poćwiartowanych są tatuaże opowiadające o nim, więc musisz zapytać kogoś innego o tłumaczenie i Dak''kona albo Dak''kona i samodzielnie rozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 15:57, CharName napisał:

Możesz zawsze najeść się wspomagaczy inteligencji, np. mózgowych robaków.

Za zwyczaj nie korzystam z takich rzeczy - na koniec gry ma ponad 20 puntów na mądrość, charyzmę i inteligencję.

Dnia 24.09.2008 o 15:57, CharName napisał:

Chyba trzeba mieć z jakieś 13-14 inteligencji.

Możliwe, nie pamiętam teraz - na pewno już na początku mam więcej niż 13-14...

Dnia 24.09.2008 o 15:57, CharName napisał:

Z Dak''konem jest pewien haczyk /.../

Dlatego jak już w drużynie jest Nie-Sława, to korzystam również z niej jako tłumacza (chyba, że sam się dogadam).
Grałem wystarczająco wiele razy w tę grę, by wiedzieć że należy sprawdzać wszelkie możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:20, Sir Jedi napisał:

Mam wojaka i dość niskie współczynniki (12 mądrości/inteligencji). Ile powinien mieć
mag?

najlepiej jak najwięcej tym bardziej ,że od takiego współczynnika jak mądrość uzależnione jest dużo rzeczy np wspomnienia

edit:
widać ,że temat odżywa :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:20, Sir Jedi napisał:

Mam wojaka i dość niskie współczynniki (12 mądrości/inteligencji). Ile powinien mieć
mag?


Około 20 naturalnie, reszta z przedmiotów/tatuaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:20, Sir Jedi napisał:

Mam wojaka i dość niskie współczynniki (12 mądrości/inteligencji). Ile powinien mieć
mag?

przy graniu taką postacią tracisz 1/3 przyjemności z gry. radziłbym zainwestować w te umiejętności. w ogóle torment jest grą wybitnie opracowaną pod granie magiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:39, jaceloth napisał:

> Mam wojaka i dość niskie współczynniki (12 mądrości/inteligencji). Ile powinien
mieć
> mag?
przy graniu taką postacią tracisz 1/3 przyjemności z gry. radziłbym zainwestować w te
umiejętności. w ogóle torment jest grą wybitnie opracowaną pod granie magiem.



Albo wojownika-intelektualisty, ewentualnie inteligentnego złodzieja.

Szkoda, że nie można było zostać niczym innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 18:12, CharName napisał:

Szkoda, że nie można było zostać niczym innym...


Pierwotnie planowano też klasę kapłana (do tego miał służyć pamiętnik Nie-Sławy) ale niestety nie ukończono tego i ta opcja nie trafiła do finalnej wersji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 18:12, CharName napisał:

Szkoda, że nie można było zostać niczym innym...


osobiście najbardziej żałuję braku klasy tatuażysty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 14:12, tomoliop napisał:

Wróciłem z Tataru i mam się udać do Kostnicy. Tylko którędy? Przez główne wejście nie
mogę, przez grobowiec też nie.


Możesz przez główne wejście i to na kilka sposobów. Koło bramy stoi Grabarz, którego możesz namówić do zabrania Cię do kostnicy, możesz też sie po prostu przed nim zabić, co zaowocuje tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 14:12, tomoliop napisał:

Wróciłem z Tartaru i mam się udać do Kostnicy. Tylko którędy? Przez główne wejście nie
mogę, przez grobowiec też nie.

Jak to nie możesz wejść bramą do Kostnicy ? Do bramy głównej z tego co pamiętam zdobywaliśmy klucz i wchodzimy sobie... Ja zawsze wchodziłem tak jaki napisali poprzednicy - dawałem się przeszmuglować grabarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować