Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2005 o 13:30, Abi Dalzim napisał:

> Kopiujesz wszystko na dysk i zmieniasz ścieżki tak żeby było to dych danych
> na dysku. Tyle :D

No ładnie, ładnie.
Ale ja nie jestem taki obcykany w kompie, więc gdybyś mógł jaśniej... :)

Eh...no dobra

Powinno tam być na końcu parę takich ścieżek czyli np. E:/cd1/ lub E:/cd2/
Te ścieżki odnoszą się do miejksca gdzie są dane gry. Kopiujesz foldery z płyt (cd1, cd2 itd.) np. do folderu z grą.
Potem w pliku torment.ini zmieniasz te ścieżki na końcu żeby odnosiły się do nowego miejsca tych folderów (np. C:/torment/cd1 lub C:/torment/cd2 i tak dla każdej płyty)

Nieważne co zrobisz to i tak do uruchomienia będziesz musiał włożyć CD 2, blokada anty piracka (chyba że chcesz poszukać cracka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam ze wszystkimi szczegółami, ale znajdziesz co trzeba i jest to ten najlepszy sposób :)


najpierw załóżmy że zainstalowałeś grę w miejscu: d:\torment\


teraz do folderu d:\forment\cache

bez robienia folderów CD2/CD3/CD4, skopiuj SAME PLIKI z płytek 2, 3 i 4 niech się pliki zastępują jak chcą... jak są identyczne to nie potrzeba ci kilku kopii tego samego pliku, szkoda miejsca ;]

TYLKO UWAŻAJ voices.bif jest w dwóch wersjach - małej i dużej, chyba na 2CD jest w dużej czy jakoś tak... nie pamiętam już... po wszystkim sprawdź czy masz "ten większy" czy "ten mniejszy" plik voices.bif - jak większy to ok, jak mniejszy to skopiuj z którejś płytki ten większy


w torment.ini szukasz linii "cache" albo "cache size" i ustawiasz ją na "2500"


teraz w liniach CD2=, CD3=, CD4= wpisujesz tak samo:
d:\torment\cache\


i powinno grać :) chyba niczego nie pomieszałem :) acha - oczywiście i tak gra będzie wymagała drugiej płytki do uruchomienia się... takie zabezpieczenie, ale i tak potem już nie będzie czytała ani jednego pliku z płytki więc można ją na czas gry wyjąc z napędu ;]

z oczywistych powodów nie powiem skąd wziąść NoCD bo kNOT stał się nadwrażliwy i mógłby to mylnie zinterpretować O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ale bardzo bym chcial
Nie mam kasy bo kupuje knigi z seri drizzta bardzo polecam
trylogia mrocznego elfa, trylogia doliny lodowego mrozu itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 16:43, zuzuzu3 napisał:

Ej a czytaliście książke??? Strony Bólu czyjakoś tak... w każdym razie fabuła jest osadzona w świecie P:T


Osobiście nie czytałem, ale książka została dosyć ostro skrytykowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba przez tych co jej nie rozumieją, jest coprawda ciężka do przeczytania ze względu na liczne metafory, ale jest bardzo ciekawa. Prawie ja skończyłem, ale mi gdzieś zginęła

Może ktoś pomoże mi w zrobieniu małego moda do PT?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytac poprzednich postów wiec poprostu napisz co o tej grze myśle:

Grafika: Jest super nawet teraz jak zeczne w nią grac cieszy oczy, chodziaż ta gra już troche ma.

Fabuła: Nie jest liniowa, czyli można ukończyc gre na różne sposoby (coprawda na końcu można się zabic, zabic śmiertelnośc, bądz się z nią połaczyc) ale chodzi mi również o questy poboczne.

Grywalnośc: Jest ogromna, można w nią grac i grac (wedłuk mnie rzecz jasna)

Efekty, muza i klimat: Pasują do świata gry, mroczne a pod czas wlaki dynamiczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 12:24, SimFury napisał:

Grafika: Jest super nawet teraz jak
zeczne w nią grac cieszy oczy, chodziaż ta gra już troche ma.

Z pozostałymi punktami to się zgodzę, ale z tym to nie mogę. Gierka ma ciekawie zaprojektowane lokacje, ale ograniczenia enginu są zbyt wielkie. Za to efekty czarów są super (zwłaszcza wysokopoziomowych - filmiki).
Gram na 17-calowym LCDku i żeby jakoś strawić tę grafę to gram w okienku przy pulpicie 1024x768 (normalnie mam wyższą, ale wtedy P:T jest już zbyt mały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 12:28, Vel Grozny napisał:

> Grafika: Jest super nawet teraz jak
> zeczne w nią grac cieszy oczy, chodziaż ta gra już troche ma.
Z pozostałymi
punktami to się zgodzę, ale z tym to nie mogę. Gierka ma ciekawie zaprojektowane lokacje, ale ograniczenia enginu są zbyt
wielkie. Za to efekty czarów są super (zwłaszcza wysokopoziomowych - filmiki).


Ale Pamiętaj, że jak ta gra była wydawana nie było jeszcze porzadnych enginów

Dnia 27.11.2005 o 12:28, Vel Grozny napisał:

Gram na 17-calowym LCDku i żeby jakoś strawić
tę grafę to gram w okienku przy pulpicie 1024x768 (normalnie mam wyższą, ale wtedy P:T jest już zbyt mały).


Logiczne skoro max rozdzielczosc tam to 800x600 jak się nie myle(chodzi w ustawieniach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zastrzeżeń do grafiki w Planescape Torment.
Mam jednak zastrzeżenia do monitorów LCD. Nie warto ich używać jeżeli nie wykorzystuje się fizycznej rozdzielczości matrycy. A w grach jest o to dość trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty dużo mówić, gra jest po prostu genialna i choć jest juz stara grafa nadal jest fajna a grywalnosc powala,
ech i ten klimat, na koncu bylem poryty ze to juz koniec:( Gra bardzo oryginalna, jedna z lepszych rpg na swiecie obok GOthica , Morrowinda czy Baldura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 13:57, SimFury napisał:

Ale Pamiętaj, że jak
ta gra była wydawana nie było jeszcze porzadnych enginów

Wiem, ale napisałeś, że nawet teraz cieszy oczy. Z tym zgodzić się nie mogę.

Dnia 27.11.2005 o 13:57, SimFury napisał:

Logiczne skoro max rozdzielczosc
tam to 800x600 jak się nie myle(chodzi w ustawieniach)

Wydaje mi się, że jedyna rozdziałka to 640x480. Nigdzie nie znalazłem opcji zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bah...

zacznę od książki - książki w świecie tormenta są kiepściuchne O_o

jest taka zatytuowana "Planescape: Torment - Novel" czy jakoś tak, jest dostępna tylko jako e-book po angielsku - są to teksty wzięte z gry i całość "przerobiona na książkę" przez amerykańskiego pisarza fantasy, żadnych przekłamań w stosunku do gry :) wydrukowałem sobie całość w drukarni cyfrowej za chyba 90 albo 100zło z oprawą (już rok temu) :)


teraz... po pierwsze Torment to zawsze i niezmiennie 640x480 (to w baldurze dało się to i owo pozmieniać)

a po drugie granie na LCD w rozdzielczości inna niż natywna... cóż... są dwie "szkoły" - starsze monitory "dublowały" coniektóre piksele, nowsze przeskalowują obraz... dodaję przykłady...

jak to rozumieć
640x480 to oryginał jak w grze
newLCD to obraz taki, jak by wyglądał na pełnym ekranie na nowych LCD (bicubic resize)
oldLCD to obraz taki, jak na starych LCD (duplikacja niektórych pikseli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha... jeszcze komentarz...

zauważcie że na "oldLCD" wygląda to kiepsko, 640x480 to po prostu mały obraz... a na "newLCD" nawet się da grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 14:44, KHRoN napisał:

zauważcie że na "oldLCD" wygląda to kiepsko, 640x480 to po prostu mały obraz... a na "newLCD"
nawet się da grać ;)

Sądząc z obrazków, to u mnie był "newLCD", ale jak widać również na tym obrazku - po prostu rozdziałka jest za mała. Dlatego lepiej grać w okienku.
Gry w rozdziałce 800x600 na moim LCDku (1280x1024 matryca) wyglądają nienajgorzej, na 1024x768 wyglądają OK (jedynie drobne literki są rozmyte), na 1280x1024 jest idealnie. Ale w zasadzie w większość tytułów można spokojnie grać już od 1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

640->1280 to prawie jakby zrobić "razy dwa", czyli nieźle :) i wydaje mi się że tak monotor właśnie robi :)
mi tak robi z 320x240 - "po prostu" robi mi piksel na dwa fizyczne piksele matrycy ;)

z lewej duplikacja razy dwa, z prawej normalne bicubic resize (oba 640->1280)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 12:28, Vel Grozny napisał:

Gram na 17-calowym LCDku i żeby jakoś strawić
tę grafę to gram w okienku przy pulpicie 1024x768 (normalnie mam wyższą, ale wtedy P:T jest już zbyt mały).


Tu się muszę zgodzić. Granie na rozdzielczości mniejszej niż standardowa na monitorach LCD powoduje bardzo nieładny wygląd. :/ Na szczęście ja mam 17-calowy CRT. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2005 o 15:38, Sarafan_Knight napisał:

Tu się muszę zgodzić. Granie na rozdzielczości mniejszej niż standardowa na
monitorach LCD powoduje bardzo nieładny wygląd. :/ Na szczęście ja mam 17-calowy CRT. :)

to zależy ile mniejszą. czasem da sie tak że jest pół mniejsza w pionie i w poziomie, wtedy każdy pixel po prostu podwoi i jest ok. U mnie np mimo 17 cali lcd (17 '''' crt by sie niestety na biurku nie zmieścił) wszystkie gry na infinty z baldurem 1 i planescape włącznie wyglądają ok. przyznaje sie jednak że czasem mogą z tego różne dziwne rzeczy wysc jak ma podwoić np jeden na 3 albo 4 i sam musi wybrać które, a nie ma możliwośći właczenia czarnej ramki wokół obrazu na tyle dużej zęby sie obraz łądnie przekanował (bo i takie monitory były)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pewiem szalony pomysł i chciałem wiedzieć co o nim myślicie, otuż chiałbym napisać petycje do jakiegoś studia produkującego filmy z prośbą o zrobienie filmu na podstawie gry Torment. Petycja byłaby w formie strony iternetowej, gdzie każdy chętny zostawił by swoje imię i nazwisko oraz email potwierdzając chęć zobaczenia fimu, potem wysłału by się maila do studia z linkiem, gdzie znajduje się petycja i czekać na odpowiedż. Akcje reklamował bym na forach stronach fanowskich itd. Co o tym myślicie?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować