tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Jutro wyskoczę z tym argumentem:

http://www.youtube.com/watch?v=stNuT6KDMLo

I tym:

http://www.youtube.com/watch?v=1lljBSQdlvY&feature=related

Przecież nie zagra się tego tak zarąbiście na nie elektryku.

Chociaż mogę się mylić w tym 2, ale zdaje mi się że to elektryk.

Próbowałem jej wytłumaczyć że elektryk to normalna gitara jak każda inna, oprócz tego że cicho gra, powiedziałem że akustyk, elektryk i klasyk to jak Wołga, Łada i Syrenka;]

Niemniej jednak odciągnę ją od K/A, bycie ostatnim ma też swoje plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:48, Strange101 napisał:

W ogóle nie rozumiem tego przekonania, że akustyki/klasyki są dla początkujących, a elektryki
dla wymiataczy i ekspertów.


Ja to próbuję wytłumaczyć matce... I jeszcze to, że 1,4k za wiosło to wcale nie cena za sprzęt profesjonalny.

zerohunter -> Na elektryku masz od razu dwadzieścia parę progów co pozwoli się nauczyć całych rockowych kawałków wraz z solówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 19:31, zerohunter napisał:

Dobra jest, mogę uzyskiwać 80 na miech, z tym że muszę czasem chomika nakarmić, przekonałem
mamę kilku argumentami, i prawdopodobnie kupię, tylko zna ktoś taki argument, że nie
trzeba mi przed tym ćwiczyć na innej(nie chcę się przerzucać, wolę poczekać i dostać
to co chcę), tylko żeby od razu elektryka?

Ja tam kilka tygodni temu u kumpla pierwszy raz w życiu wziąłem elektryka w łapę i nic mi się nie stało ;D. A na akustycznej też nie dużo grałem, więc to jakaś bujda z tym "kupuj najpierw akustyczną". Mniej zabawy tylko z tego jest ;].

Dnia 22.08.2009 o 19:31, zerohunter napisał:

No i będę szukał coś w granicach 5 stów.
Bez wzmacniacza, wystarczy mi wieża, potem się zobaczy;]

Bez wzmacniacza to... zuo! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 19:31, zerohunter napisał:

Bez wzmacniacza, wystarczy mi wieża, potem się zobaczy;]

Też tak myślałem... bez pieca się nie obejdziesz, chociaż ci się wydaje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 18:05, wsaadman napisał:

O tych Epi chciałem mu powiedzieć, ale LP mu się nie podobają i nie chce speciala ;)

zawsze może jeszcze SG :) a tak to racja tylko Squier, ale ja miałem podobnie każdy mi LP zachwalał a ja chciałem strata :). No i mam ale Duncan Designed wymienie na Dimarzio i wtedy będzie granie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała okolica ma słyszeć moje zgrzypienia?:D

Chociaż z drugiej strony, a raczej 3:

Szwagier słuchający techno piętro wyżej,

Sasiądka, która tak wkurzyła mojego brata, że podjechał pod okno, i puścił na fulla radio:D,

I sasiąd, który robi koncerty(zasłużony, ale nie musi otwierać okna).

Można dodać jeszcze jedno, kosiarka sąsiadów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piecyk 10 może i jest mocny, ale zdecydowanie da się go wyregulować z łatwością tak, by nie wadzić nikomu. Z resztą... grając między 7 a 22 możesz ustawiać go jak chcesz...

Rumcajsev-> Może i wystarczy, ale do tego trza przejściówkę, to po pierwsze. Po drugie wolałbym raczej pograć już bez jakiegokolwiek podłączenia, efekt ten sam, tylko cichszy a sprzęt się nie marnuje. Poza tym (może tylko w moim przypadku) nie zadziałało takie podłączenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:50, Rumcajsev napisał:

Nawet na okres przejściowy nie wystarczy wieża? :(
Bo ja też muszę chwilę poczekać na piecyk, gitara będzie wcześniej.

od biedy bez pieca da się grać, ja obecnie jestem zmuszony grać bez pieca, bo sobie kabel przerwałem, i od dwóch tygodni nie mogę się ruszyć do muzycznego, ale w poniedziałek już pojadę bo an dłuższa metę to słabo trochę brzmi, ale jeszcze u mnie to trochę korpus zwiększa głośność strun na pustym graniu więc jakoś idzie, ale tak to 2 tygodnie i będziesz wypatrywał pieca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 23:35, zerohunter napisał:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-xm

Co powiecie na to:D

Sytuacja się w poniedziałek rozjaśni bo wtedy mam imieniny;]

Chociaż jakiś tam komentarz niepochlebny...

Od biedy to już to lepsze http://www.bigbeat.pl/product_info.php/cPath/36_37/products_id/9073, kolega miał 4 lata i nauczył się na takiej grać naprawdę super no i nie jest to LP tylko SG. tak to w tak niskiej cenie to do 650 SG specjal II i LP special II, nic innego wartego polecania, gdyż sam nie znam innych takich sprzętów, no ewentualnie Squier Bullet ale obecnie są już dość drogo, może jakąś używkę z allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 20:12, zerohunter napisał:

Sorry, że tak piszę, ale teraz wyczytałem że skywaye to sklejki;/


Nawet się nad nimi nie zastanawiaj, ta firma ma taką reputację, że lepiej nawet nie zwracać na jej gitary uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się