tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Mam prośbę , zaczynam grać na klasyku chciałem się nauczyć jednej piosenki i za cholerę nie potrafię rozkminić tabulatur, powiedzcie mi jak się je czyta bo jak widzę coś takiego
E1-------------------------------------------------------
H2----------------5--6-6----6--8--5-5--5-----------------
G3----5--7-7----7------------------------7--5--5-H7------
D4--7----------------------------------------------------
A5-------------------------------------------------------
E6-------------------------------------------------------
to mnie bierze. Z góry thnx ;d


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kreski w poprzek to struny, tak jakbyś wziął gitare na kolano i obrócił tak, żebyś patrzył na struny z lotu ptaka powiedzmy.
Cyferki to numery progów na danej strunie które trzeba grać. Czyli grasz po kolei: siódmy prób struny D4, piąty G3, siódmy G3, etc.
Progi liczymy od góry gryfu.
Jak masz na równej "wysokości" różne progi na dwóch strunach, należy zagrac obydwie struny, oczywiście na właściwych im progach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 21:51, noobie napisał:

Jaką piosenke polecacie, taką, że wiecie... wychodze, gram pierwsze dźwieki a wszyscy...
łaaaaa :D

dobra jak dla mnie wtedy enter sandman... seek and destroy oba od mety więc powinno podziałać, zwłaszcza SeD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 21:41, kindziukxxx napisał:

> Jaką piosenke polecacie, taką, że wiecie... wychodze, gram pierwsze dźwieki a wszyscy...

> łaaaaa :D
dobra jak dla mnie wtedy enter sandman... seek and destroy oba od mety więc powinno podziałać,
zwłaszcza SeD

Dlaczego ja musze was martwić... Grałem oba utwory... niestety, ale chyba osoby w moim gim. są jakieś inne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić jakiś dobry sklep muzyczny(internetowy) na którym mógłbym zamówić gitarę i piec na jedną przesyłkę? Bo Ibaneza Gax-30 w sklepie rock ''n'' roll nie widzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 21:50, noobie napisał:

niestety, ale chyba osoby w moim gim. są jakieś inne ...

Niech zgadnę, za najlepszy zespół świata uważają Afromental, najlepsza książka to Zmierzch, a High School Musical jest "luv 4 evah <3" ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 21:50, noobie napisał:

> > Jaką piosenke polecacie, taką, że wiecie... wychodze, gram pierwsze dźwieki
a wszyscy...
>
> > łaaaaa :D
> dobra jak dla mnie wtedy enter sandman... seek and destroy oba od mety więc powinno
podziałać,
> zwłaszcza SeD
Dlaczego ja musze was martwić... Grałem oba utwory... niestety, ale chyba osoby w moim
gim. są jakieś inne ...


jakoś nigdzie nie wspominałeś o tym tylko o NEM, to zagraj the Wickerman, The trooper, a jak nie to pozostaje eruption ......, no i może PAradise City, Sweet Child O''mine, Dont Cry, Estanged, November rain (sola)
, musisz sie wykazać inwencją, a jak nie to zagraj jakiegoś Punk rocka albo Behemota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 21:55, Rumcajsev napisał:

> niestety, ale chyba osoby w moim gim. są jakieś inne ...
Niech zgadnę, za najlepszy zespół świata uważają Afromental, najlepsza książka to Zmierzch,
a High School Musical jest "luv 4 evah <3" ;>

Aż tak bardzo nie :D

@zerohunter
Nie no, akurat w naszej szkole HipHopowców jest nie dużo, a jeżeli są to ogarniają normalną muze :), wiem to po sobie i moich kumplach ;).

@kindziukxxx
Po co miałbym wspominać ;)? Myśle, ze wysilać się nie będę nad taką publicznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 20:38, berth801 napisał:

Mam prośbę , zaczynam grać na klasyku chciałem się nauczyć jednej piosenki i za cholerę
nie potrafię rozkminić tabulatur, powiedzcie mi jak się je czyta bo jak widzę coś takiego
E1-------------------------------------------------------
H2----------------5--6-6----6--8--5-5--5-----------------
G3----5--7-7----7------------------------7--5--5-H7------
D4--7----------------------------------------------------
A5-------------------------------------------------------
E6-------------------------------------------------------
to mnie bierze. Z góry thnx ;d


A mógłbyś podać link do całej tej tabulatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Srsly, czemu wszyscy zawsze polecają granie NEM czy coś innego Mety. Gimbusy na pewno tego nie znają. Ja wiem, że to często jeden z pierwszych zespołów którego zaczynają słuchać ludzie zaczynający z cięższymi brzmieniami ale nawet ktoś ogarnięty z metalem może nie poznać jak będziesz grał coś Metalliki to co mówić w gimnazjum gdzie zazwyczaj wszyscy tylko "JP na 100%" i tym podobne? Na przykład ja ich nie trawię, słyszałem tylko pierwszą płytę, zespół cholernie overrated i jakbyś zaczął grać coś to bym nie poznał. ;) Ale już Smells Like Teen Spirit Nirvany stawiam, że obiło się o uszy większości.
W gimnazjach jeśli już ktoś słucha czegoś innego niż polskiego hip hopu często jest moda na udawanie wielkiego słuchacza metalu słuchając Linkin Parku i SoaD i wywyższanie ich do rangi bogów metalu więc spróbuj zagrać coś od nich. Konretnych utworów nie podam bo nie słucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nirvana równie dobrze przereklamowana. Ale jak słyszałeś tylko pierwszą płytę Metallicy to szkoda, bo czwarta Black Album akurat według mnie zmiażdżył wszystkie pozostałe. Swoją drogą od SoaD można by zagrać Roulette albo Loney Day. Fajne utwory i bardzo lajtowe, więc by się nadawały do pierwszych ćwiczeń. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak słyszałeś tylko pierwszą płytę Metallicy

Dnia 04.12.2009 o 06:16, Leber16 napisał:

to szkoda, bo czwarta Black Album akurat według mnie zmiażdżył inne


A co powiesz o ...AJFA, albo o RtL :>?

@noobie

Zagraj Polskie "Ona jest ze snów", może ktoś pozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 21:55, Kirabaxior napisał:

Może mi ktoś polecić jakiś dobry sklep muzyczny(internetowy) na którym mógłbym zamówić
gitarę i piec na jedną przesyłkę? Bo Ibaneza Gax-30 w sklepie rock ''n'' roll nie widzialem.


Ja z kolei polecam bratopol.com.pl ( http://www.bratpol.com.pl/?prod=1553&cat=341). Rzetelny sklep, sympatyczny kontakt, jak nie posiadają sprzętu jaki Cię interesują są w stanie w przeciągu kilku dni go załatwić po atrakcyjnej cenie. A wysyłka oczywiście gratis : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 08:29, Qbasmok napisał:

Ja z kolei polecam bratopol.com.pl ( http://www.bratpol.com.pl/?prod=1553&cat=341). Rzetelny
sklep, sympatyczny kontakt, jak nie posiadają sprzętu jaki Cię interesują są w stanie
w przeciągu kilku dni go załatwić po atrakcyjnej cenie. A wysyłka oczywiście gratis :
)

Brzmi ciekawie, wielkie dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 13:52, Bastian28 napisał:

A i tak wole kupować sklep w moim mieście, zawsze mam zniżki itp. ;]


Ja polecam sklep Rock ''n Roll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę do znajomego spróbować swoich sił na elektryku :) to będzie mój pierwszy raz z gitarą. Strasznie trudne na początku jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się