Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

No właśnie.
Dodam, że typowi growliści ogólnie nam znani to: Nergal, Peter, Max Cavalera i nawet J. Hetfield w niektórych
krótkich przejściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 18:00, TetraGramaton napisał:

No właśnie.
Dodam, że typowi growliści ogólnie nam znani to: Nergal, Peter, Max Cavalera i nawet J. Hetfield
w niektórych
krótkich przejściach.

Nie wiem dlaczego mówi się tutaj o growlu wiążąc go z black metalem - w tym gatunku zawsze była różnorodności vocalu, pierw jedni piszczą, imitują growl blackowy, jak podałem przykłady że natew skandynawskie kapele wcale nie były takie jednolite w tym growlu (np. Burzum), to cisza. To ma być próba pokazania "ja i moja muza to prawdziwy black metal", a tak naprawdę im wydaje się, że wiedzą więcej niż jest faktycznie.
Dla mnie growl to bardziej Corpsegrinder z Cannibal Corpse niż np. Mortuus z Marduka i dodam, że nie jestem zwolennikiem death metalu, ale ja tak to widzę.
Odchodząc od tego, ostatnio posłuchałem sobie kawałek "Pandemonic Hyperblast" Anaal Natrakh - określenie jednym słowem... miażdżące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, właśnie wróciłem z koncertu i muszę powiedzieć, że mimo iż TooL utrzymywał bardzo wysoki poziom jak zawsze, to jednak gnoje mają u mnie wielkiego minusa. Za co? A no za to, że zagrali tylko 6 kawałków. Z lekka poczułem się wydymany :/. Przecież od tego są wielką gwiazdą by zadowalać swoich fanów, od tego są, od tego są oni. No i jeszcze fakt, że występ odwołał Chornell co dało im więcej czasu, ba nawet prowadzący zapowiadał, ze zagrają "aż" 2 godziny. Nawet 1 całej godziny nie grali :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 00:28, otc napisał:

heh, właśnie wróciłem z koncertu i muszę powiedzieć, że mimo iż TooL utrzymywał bardzo wysoki
poziom jak zawsze, to jednak gnoje mają u mnie wielkiego minusa. Za co? A no za to, że zagrali
tylko 6 kawałków
. Z lekka poczułem się wydymany :/. Przecież od tego są wielką gwiazdą
by zadowalać swoich fanów, od tego są, od tego są oni. No i jeszcze fakt, że występ odwołał
Chornell co dało im więcej czasu, ba nawet prowadzący zapowiadał, ze zagrają "aż" 2 godziny.
Nawet 1 całej godziny nie grali :/

Świetnie właśnie czekałem na relacje z tego koncertu :) miałem sie na niego wybrać jednak coś mi wypadło i nie udało sie a szkoda mimo tego że jak widać troche narzekasz. Ogólnie to był Metal Hammer Festival wiec było pewnie jeszcze zdecydowanie wiecej atrakcji niż tylko występ moje ukochanego TooLa. Wiesz Red Hot Chili Peppers też nie zachwycili na koncercie w Chorzowie byłem tam i wyszedłem z małym niedosytem oni jednak chyba zagrali 2 godziny wiec troche dłużej ;) A występ zakonczyli bez żadnego bisu popeostu zeszli ze sceny i koniec dla mnie to był starszny kwas. W ogole to wspaniałe że tyle znanych i rewelacyjnych kapel nagle zaczeło zjeżdżać do Polski aby zagrać nawet takie krótkie koncerty.
Podobno w polsce ma zagrać Rammstein czy sie myle ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 03:33, Vuko Drakkainen napisał:

Podobno w polsce ma zagrać Rammstein czy sie myle ???


Ta jak ich nie oskarżą Ci na górze o treści faszystowskie;] swoją drogą nie miałbym nic przeciwko, ale pewnie cena biletu byłaby zaporowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dir En Grey- przy tym prawdziwi metale odpadli xD albo wyszli albo poszli na koniec, pod sceną zostały tylko 14latki popiskujące na płacz wokalisty ;]
Coma dała świetny występ :D normalnie powiedziałbym, że zagrali lepiej od TooLa ale nie zrobię tego Adamowi ;] "Zbyszek, Zbyszek kolega z wojska..."
No, a mój ukochany TooL mimo, że zagrał te 6 kawałków (Maynard zapowiedział, ze jeszcze przyjadą !!!! :D) to jak zwykle z koncertu zrobili niesamowite widowisko. Na scenie za nimi 4 ekrany pokazujące fragmenty teledysków, dalej za nimi wielka kotara z motywem graficznym z ostatniej płyty, a do tego jeszcze lasery i para które razem robiły niesamowite połączenie ;]
W sumie to jak to przetrawiłem przez noc to stwierdzam, że jestem szczęśliwy. Było Jambi z najlepszą solówą świata (moja ukochana piosenka) no i widziałem ich na żywo, w sumie to mi wystarcza ;D
Zagrali kolejno:
Jambi
Forty Six & 2
Schizm
Cold And Ugly, albo Jerk-Off - nie jestem do końca pewny
Rosetta Stoned
Lateralus
I to by było chyba na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 14:51, otc napisał:

Zagrali kolejno:
Jambi
Forty Six & 2
Schizm
Cold And Ugly, albo Jerk-Off - nie jestem do końca pewny
Rosetta Stoned
Lateralus
I to by było chyba na tyle.

Weś przestań bo coraz to bardziej zaczynam żałować ;) że mnie nie było. Co do tych utworów to powiem ci że nie było moich ulubionych czyli Vicarious i Parabola ale takie jakie zagrali też by mnie zadowoliły. A jak przyjadą kolejny raz to takiej okazji już nie ominę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 19:46, paweusz napisał:

Nie wiem dlaczego mówi się tutaj o growlu wiążąc go z black metalem - w tym gatunku zawsze

Goście no poprostu się nie znają ;];]].

Dnia 12.08.2007 o 19:46, paweusz napisał:

Dla mnie growl to bardziej Corpsegrinder z Cannibal Corpse

też,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 15:29, Vuko Drakkainen napisał:

Weś przestań bo coraz to bardziej zaczynam żałować ;) że mnie nie było. Co do tych utworów
to powiem ci że nie było moich ulubionych czyli Vicarious i Parabola ale takie jakie zagrali
też by mnie zadowoliły. A jak przyjadą kolejny raz to takiej okazji już nie ominę.

Ach wybacz, ale właśnie mi przypomniałeś, było 7 piosenek. Tą ostatnią był właśnie Vicarious ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie dorwałem album In Flames "Come Clarity" Muszę to powiedzieć ! JEST SUPER !!! Każdu utworek wymiata, razem z tytułowym na czele ;) Po troche słabszej (według mnie) Soundtrack to your escape przyszła kolej na ożywienie :D Ktoś się ze mną zgadza ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 20:47, piotrsz90 napisał:

Ja wreszcie dorwałem album In Flames "Come Clarity" Muszę to powiedzieć ! JEST SUPER !!!

Ja tam polecam "Reroute to remain" z Triggerem na czele. Też całkiem żywiołowe. :)
Osobiście mi się podobają te trzy nowe płyty Flejmsów, te starsze raczej mnie trochę odstraszają mocniejszym wokalem [tzn czasem lubię nawet bardziej ekstremalne brzmienia, ale akurat nie u Flejmsów]. Cała krytyka najechała na lekką zmianę stylu a mi się właśnie to podoba. I się nie wstydzę że nie jestem hard trv ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 10:19, Arclight napisał:

Ja akurat nie mogłem pojechać :-/
Cóż, następnym razem muszę już jechać :-P

Ciekawostką jest jeszcze fakt, że TooL odwołał następne koncerty (Maynard ma problemy z gardłem) więc jak by nie patrzeć Polacy to szczęściarze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować