Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2010 o 20:20, kuba9876543210 napisał:

Zdziwilibys sie. Baaardzo duzo muzykow gra w zespolach, tworzy to co lubi, nie dla pieniedzy,
ale dlatego, ze lubia poswiecac sie swojej pasji. Jakby wszyscy grali tylko dla kasy,
dla mas, to nie byloby czego sluchac.


No dobra grają po garażach bo lubią pewnie, że są tacy ale po 30latach w zespole założę się, że to nie sprawia przyjemności

Dnia 06.12.2010 o 20:20, kuba9876543210 napisał:

Co masz do Iron Maiden? Razaca to jest Metallica... wystarczy spojrzec, kto lepsza muzyke
dalej tworzy - IM czy Meta...? Oczywiscie, ze IM!

>
Meta też swoją machinę nakręciła dawno temu teraz to procentuje "powrotem do korzeni"
IM mi się nie podoba na koncertach bo wyglądają jak dla mnie śmiesznie, te ich zabawy z Edim, 3gotarzysta który prawie nie gra...
Co do muzyki chyba nie mogę im nic zarzucić bo trzymają się tego co sobie obrali za cel i to grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jeszcze dość ciekawy twór o nazwie Egoist, i ogólnie scenę z Bielska-Białej z którą związany jest Stanley(Angerpath, NewBreed i kilka innych)? Pewnie nie, ale mniejsza z tym - nie wiem jak przegapiłem to, że w tamtym roku pojawił się krótki, acz treściwy filmik z testów nowego pokoju w mini-studiu Stanisława. Świetnie nadaje się to na motywator, do czego można dojść, jeśli bardzo, bardzo chcesz grać muzykę. Warto dodać, że pan Stanisław to rocznik 86 i osoba, która poza graniem(na wszystkim, a co) studiuje(a wtedy z wolnym czasem nie jest za wesoło). Wygląda to tak:
http://www.youtube.com/watch?v=E4sYe0UVgKA
Jak na granie testowe, nie mające nic wspólnego z żadnym kawałkiem z wcześniejszych płyt, to prezentuje się fajnie.:)

BTW - http://opeth.com/index.php/news/show/id/195
Opeth wchodzi do studia pod koniec stycznia 2011. No to płytę roku 2011 mam już wybraną.:>

@Perun - sorki, ale mam wrażenie, że pieprzysz od rzeczy(bez urazy).:>
Poza tym, gdzie Ty widziałeś kiedyś jakiś pseudo Opeth, to nie wiem.:P To jest jedna z tych kapeli, która jest nie do podrobienia, bo nie ma na świecie drugiego Mikaela Åkerfeldta, a Åkerfeldt=Opeth(podobnie było i jest z Death, tam Schuldinera nikt nigdy nie podrobi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 20:09, Witcher1990 napisał:

A komercha jest wielka i była taka zawsze, nikt nie robi muzyki dla idei

Jak Ty to robisz, że w każdym poście piszesz coś głupiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 21:10, Miklak napisał:

> A komercha jest wielka i była taka zawsze, nikt nie robi muzyki dla idei
Jak Ty to robisz, że w każdym poście piszesz coś głupiego?

A jak Ty to robisz, że na każdej stronie tego tematu piszesz jakiś bezsensowny koment nie trzymający się ni kupy ni dupy?
Mam ideę! Stworzę najlepszy metalowy zespół, będziemy lepsi niż wszystkie Slejery, metalliki i inni razem wzięci a moje solo na 12strunowej gitarze będzie trwać 30min. Na koncerty ludzie będą chodzić za darmo a do każdej płyty rozdanej na ulicy dodamy coś gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 21:49, Witcher1990 napisał:

> > A komercha jest wielka i była taka zawsze, nikt nie robi muzyki dla idei
> Jak Ty to robisz, że w każdym poście piszesz coś głupiego?
A jak Ty to robisz, że na każdej stronie tego tematu piszesz jakiś bezsensowny koment
nie trzymający się ni kupy ni dupy?

ale come back!!!

Dnia 06.12.2010 o 21:49, Witcher1990 napisał:

Mam ideę! Stworzę najlepszy metalowy zespół, będziemy lepsi niż wszystkie Slejery, metalliki
i inni razem wzięci a moje solo na 12strunowej gitarze będzie trwać 30min. Na koncerty
ludzie będą chodzić za darmo a do każdej płyty rozdanej na ulicy dodamy coś gratis.

Takie solo było by ohydne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi za to post @Peruna przypomina o brytyjskich recenzentach płyt. "Nowa nadzieja muzyki x", "garażowi czarodzieje" czy "śmierć [tu wpisz nazwę jakiegoś liczącego się zespołu czy grup sławnych jak Meta i Slayer] nadchodzi [tu nazwa zespołu którego płyta jest recenzowana]". Ale generalnie ma rację, dać co poniektórym słuchaczom ciężkiego brzmienia coś spoza listy przebojów i się zawieszają.
Tyle że ja gadam jako słuchacz rockowy czy innego tałałajstwa (proszę tego nie brać za pejoratyw) tak gwoli wyjaśnienia, ale tak jak on pisze, jest wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 23:48, SpecShadow napisał:

Mi za to post @Peruna przypomina o brytyjskich recenzentach płyt. "Nowa nadzieja
muzyki x", "garażowi czarodzieje" czy "śmierć [tu wpisz nazwę jakiegoś liczącego się
zespołu czy grup sławnych jak Meta i Slayer] nadchodzi [tu nazwa zespołu którego płyta
jest recenzowana]". Ale generalnie ma rację, dać co poniektórym słuchaczom ciężkiego
brzmienia coś spoza listy przebojów i się zawieszają.


Ta, pewnie.:P Ciężkie brzmienia ≠ lista przebojów.:>
Przykładowo moja lista na dziś: Nevermore("Believe in Nothing"), The Gathering("Nighttime Birds"), Blut aus Nord("Memoria Vetusta II"), Atheist(wszystko po kolei), Bloodbath(pierwszy i ostatni), Egoist(debiut), Kylesa("Static Tensions"), Isis(ostatni) i teraz Slint("Spiderland") na dobranoc. Nie ma co, normalnie pierwsze miejsca list przebojów z całego świata...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o listy przebojów Radia Zet, lecz o ogólnie najpopularniejsze metalowe kapele okupujące metalowe listy TOP. Oprócz Egoist, wszystkie wymienione przez Ciebie zespoły to typowy standard. Osobiście nie widzę nic w złego w słuchaniu najbardziej znanych kapel (w końcu ich popularność nie jest przypadkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niby oficjalnie nie ma potwierdzonego, ale z wielkim prawdopodobieństwem na polskim Sonisphere zagrają Slipknot, Iron Maiden i Motorhead, a to jeszcze nie koniec zespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 17:32, Miklak napisał:

Nie chodziło o listy przebojów Radia Zet, lecz o ogólnie najpopularniejsze metalowe kapele
okupujące metalowe listy TOP. Oprócz Egoist, wszystkie wymienione przez Ciebie zespoły
to typowy standard. Osobiście nie widzę nic w złego w słuchaniu najbardziej znanych kapel
(w końcu ich popularność nie jest przypadkiem).


Wiesz, to można też powiedzieć, że Perun słucha najbardziej popularnych zespołów reprezentujących depressive black metal.:P
Dla mnie mówienie o ''listach przebojów ciężkiego brzmienia'' jest co najmniej dziwne.:> Słowo 'przebój' i 'ciężka muzyka' jakoś mi słabo pasują.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 17:48, Nephren-Ka napisał:

Wiesz, to można też powiedzieć, że Perun słucha najbardziej popularnych zespołów reprezentujących
depressive black metal.:P

Między innymi, choć większość czego słucham są to takie moje "wynalazki" - nikt o nich nie słyszał i nagle... Bardzo rzadko podoba mi się, co ktoś mi zaproponuje - prawie wszystko co lubię słuchać, to efekt osobistych poszukiwań.
P.S. Nie pisałem o jakimś Top10 metalowych kapel, ale monotonią w prezentacji kapel w tym wątku. Praktycznie widzę ty non-stop te same zespoły, do tego z nurtów których nie słucham (a że słucham tylko odmian black metalu) - przez co mało się ostatnio tu udzielam. Do tego nie jadę po fanach popularnych kapel, nie o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 17:55, Transylvanian_Hunger napisał:

Między innymi, choć większość czego słucham są to takie moje "wynalazki" - nikt o nich
nie słyszał i nagle... Bardzo rzadko podoba mi się, co ktoś mi zaproponuje - prawie wszystko
co lubię słuchać, to efekt osobistych poszukiwań.


IMO to każdy sobie sam poszukuje - u mnie też zgoła niewiele propozycji innych zostaje w tych najbardziej ulubionych.:) BTW - może spróbuj skorzystać z listy RYM o depresyjnym blacku:
http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=alltime&genre_include=1&genres=Depressive+Black+Metal&include_child_genres=t&include=both&limit=none&countries=
Całkiem fajny to sposób, bo sam nic Ci nie polecam(nie znam 99% tej listy), i sam sobie możesz posprawdzać co tam gra na której płycie.:-)

Dnia 07.12.2010 o 17:55, Transylvanian_Hunger napisał:

P.S. Nie pisałem o jakimś Top10 metalowych kapel, ale monotonią w prezentacji kapel w
tym wątku. Praktycznie widzę ty non-stop te same zespoły, do tego z nurtów których nie
słucham (a że słucham tylko odmian black metalu) - przez co mało się ostatnio tu udzielam.
Do tego nie jadę po fanach popularnych kapel, nie o to mi chodziło.


Wiesz, ogólnie to ciężko mówić o tym, że ekstremalne kapele są popularne. Metalika, Iron Maiden, Black Sabbath i tym podobne firmy to tak, ale gdzie im tam do popularności ''tych z anten radiowych'' czy innej Vivy. Mijam sporo ludzi co dzień na ulicy, i pewnie jakiś ich nikły procent zna taki Opeth, który w naszym środowisku już anonimowy dawno nie jest. Ileż razy słyszałem dzwonek telefonu oparty na jakimś kawałku Fell czy Lady Gaga(Miklak - to nie moja wina, że ''ich dzwonki'' słyszę najczęściej), a z takiego ''hitu'' jak choćby "One" nigdy.:>
BTW - a co do powtarzalności zespołów, to zazwyczaj powtarzają się przy wydawaniu nowych płyt, a akurat w tym roku obrodził dość.:) Druga sprawa jest taka, że w tym temacie pokazują się m/w ci sami ludzie cały czas i konsekwencją są rozmowy o ich dotychczasowych faworytach.
PS - jak chcesz różnorodnych kapel, to zapraszam do Miklaka na gs(z tym, że może Ci się nie spodobać to, co tam zobaczysz:D).:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakieś dobre polskie forum rockowo-metalowe? Po upadku Kornforum muszę sobie poszukać nowego zajęcia, a zarejestrowałem się przed chwilą na jednym, by sekundę później tego żałować, hehehe. Generalnie chodzi mi o takie, na którym nie ma nadmiaru reklam, użyszkodników z wkurzającymi sygnami na pół ekranu i z przynajmniej całkiem wysokim poziomem merytorycznym. Czy może takich nie ma? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 21:13, Demagol napisał:

Zna ktoś może jakieś dobre polskie forum rockowo-metalowe? Po upadku Kornforum muszę
sobie poszukać nowego zajęcia, a zarejestrowałem się przed chwilą na jednym, by sekundę
później tego żałować, hehehe. Generalnie chodzi mi o takie, na którym nie ma nadmiaru
reklam, użyszkodników z wkurzającymi sygnami na pół ekranu i z przynajmniej całkiem wysokim
poziomem merytorycznym. Czy może takich nie ma? :D


Przecież masz to wszystko tutaj.:>

BTW - ten nasz Pathfinder całkiem nieźle wypada, aż się zdziwiłem. Zrzynają z Rhapsody, ale robią to przynajmniej dobrze.:)

NewBreed wypuścił ''studio raport'' na YT, pod koniec się Vogg pojawił - czytaj będą świetne solówki na nowej płycie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 21:41, Nephren-Ka napisał:

Przecież masz to wszystko tutaj.:>


Zwłaszcza Witchera. No dobra, nieważne. A co do popularnych ciężkich brzmień: Metallica, Godsmack, Slipknot, Korn (no, ten to już nie)? Żeby o Limp Bizkit nie wspomnieć ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 21:42, Demagol napisał:

> Przecież masz to wszystko tutaj.:>

Zwłaszcza Witchera. No dobra, nieważne. A co do popularnych ciężkich brzmień: Metallica,
Godsmack, Slipknot, Korn (no, ten to już nie)? Żeby o Limp Bizkit nie wspomnieć ;P.

Przecież ja wiem, że wy mnie lubicie. Ktoś tu musi być SłItaŚny bo wy jesteście zbyt mhroczni i tru
Co do forum http://gitara.pl/forum
mój kolega tutaj pisze i jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o nowym Ozzym? Dla mnie świetnie, tego po nim oczekiwałem i tego dostałem. Tylko, że troszeczkę niezrozumiałe jest dla mnie zwolnienie Zakka Wylde''a. Ponoć Ozzyemu nie podobało się, że nazbyt upodobniał jego projekt do Black Label Society, a na "Scream" jest jeszcze bardziej podobniej niż na poprzednich wydawnictwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 21:42, Demagol napisał:

> Przecież masz to wszystko tutaj.:>

Zwłaszcza Witchera. No dobra, nieważne. A co do popularnych ciężkich brzmień: Metallica,
Godsmack, Slipknot, Korn (no, ten to już nie)? Żeby o Limp Bizkit nie wspomnieć ;P.


Metallica, Slipknot to dla ciebie ciężkie brzmienie? Nie żartuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować