Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2010 o 16:46, Kardithron napisał:

Płytka naprawdę bardzo mi się podoba. Wytypowałem już swój ulubiony track, którym jest
utwór tytułowy. Poza tym cieszę się bardzo, że znalazłem nareszcie jakiś przyzwoity Brutal
Death. Nie potrafię pojąć, dlaczego tak późno - praktycznie miałem go pod nosem. :>
Rewelacja.


Pod nosem to czeka włoski Fleshgod Apocalypse, z debiutanckim albumem(co ważne), który zaczyna się tak:
http://www.youtube.com/watch?v=UtDxvvYlxqQ (niestety YT niszczy dość mocno power tego nagrania).

Ew. ostatni album Decapitated: http://www.youtube.com/watch?v=8zJpPAhGheA (choć nie jest to raczej brutal, ale death na pewno:>).

A jakbyś chciał się bardziej klasykami(brutalnymi) zainteresować, to ta takie zestawienie jest w sam raz:
http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=alltime&genre_include=1&genres=Brutal+Death+Metal&include_child_genres=t&include=both&limit=none&countries=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 16:26, Nephren-Ka napisał:

Ja wiem, czy takie lepsze są...:> Bardzo podoba mi się choćby "When the Levee Breaks"
[...], ale oryginały są tak samo dobre.

O tym oryginale mówisz: http://www.archive.org/download/Kansas_Joe_Memphis_Minnie-When_Levee_Breaks/Kansas_Joe_and_Memphis_Minnie-When_the_Levee_Breaks.mp3 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 17:48, Miklak napisał:


Nie, bardziej chodziło mi o wersję rockową(nie bluesową).:P /Starość tego kawałka i mnogość wersji zaplątała mi w głowie:>/ Inny przykład to "Kashmir" zagrany przez Angrę, który bardzo fajnie wypadł na "metalowo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 18:08, Nephren-Ka napisał:

Nie, bardziej chodziło mi o wersję rockową(nie bluesową).

Więc nie o oryginał. Właśnie o tym mówiłem dwa posty wyżej ;]

Jest mnóstwo świetnych coverów, także metalowych, ale przecież nie o to w nich chodzi, żeby były "lepsze od oryginału".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 18:45, Miklak napisał:

Jest mnóstwo świetnych coverów, także metalowych, ale przecież nie o to w nich chodzi,
żeby były "lepsze od oryginału".


To tak lekko for fun było napisane...:>

BTW - nie ma to jak niespodzianki, znajomy wpadł posłuchać sobie nieco muzyki(sam nie ma jak chwilowo, a ja postarałem się o zmianę nagłośnienia) i zabrał ze sobą pięć płyt, które łączy wspólny napis Аркона na pudełkach...:> Sądząc po pierwszej, chyba sobie je zostawię na kilka dni(chociaż Negură Bunget podoba mi się bardziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 19:45, Nephren-Ka napisał:

BTW - nie ma to jak niespodzianki, znajomy wpadł posłuchać sobie nieco muzyki(sam nie
ma jak chwilowo, a ja postarałem się o zmianę nagłośnienia) i zabrał ze sobą pięć płyt,
które łączy wspólny napis Аркона na pudełkach...:>
Sądząc po pierwszej, chyba sobie je zostawię na kilka dni(chociaż Negură Bunget podoba
mi się bardziej).

Kij z pierwszą, ta czerwona oraz Goi! wymiatają :D A Negura Bunget to zupełnie inna bajka, ofc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 20:01, Miklak napisał:

Kij z pierwszą, ta czerwona oraz Goi! wymiatają :D A Negura Bunget to zupełnie inna bajka,
ofc.


Pierwsza(dla mnie, tak po prostu płyty ułożone były:>) to była najnowsza "Goi, Rode, Goi!" właśnie. Całkiem przyjemne, nie przesłodzone(duży plus), świetnie się kończyło(kawałek nagrany chyba w stumilowym lesie, teraz takich już nie ma...:P). Teraz słucham "От сердца к небу" i tez mam dobre wrażenia. Czerwona to chyba "Во славу великим!", pewnie jutro bo dzisiaj już się nie wyrobię.

Co ciekawe, jak nie przepadam za bardzo za rosyjskim(mówionym), tak śpiewany przy akompaniamencie instrumentów jest całkiem fajny.:>

Z Negurą mają nieco wspólnego(gatunkowo - folk metal, jakieś tam elementy blacku, no i zamiennie romanian/russian folk music). Ale jednak to rumuńska kapela jest bardziej urozmaicona, głównie w atmospheric black czy naleciałości progresywne. Tak czy siak obie kapele trzymają poziom.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 20:31, Nephren-Ka napisał:

Co ciekawe, jak nie przepadam za bardzo za rosyjskim(mówionym), tak śpiewany przy akompaniamencie
instrumentów jest całkiem fajny.:>

Również nie pałam specjalnie sympatią do rosyjskiego, ale określenie folk metal dobrze rokuje. Proghma-C też nic nie znam (no już poza tym coverem Bjork). Ale mam tyły.... Dobijajcie dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 20:31, Nephren-Ka napisał:

Co ciekawe, jak nie przepadam za bardzo za rosyjskim(mówionym), tak śpiewany przy akompaniamencie
instrumentów jest całkiem fajny.:>

Coś w tym jest. Rosyjski to nawet mój drugi ulubiony język w muzyce (zaraz po, oczywiście, polskim ;])

Kiedyś taką listę zrobiłem na RYMa, ale ciągle jest w budowie: http://rateyourmusic.com/list/Miklak/languages_of_the_world ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 23:31, Cairine napisał:

Również nie pałam specjalnie sympatią do rosyjskiego, ale określenie folk metal dobrze
rokuje. Proghma-C też nic nie znam (no już poza tym coverem Bjork). Ale mam tyły....
Dobijajcie dalej ;)


Na YT sporo jest, można bez problemu nadrabiać zaległości(a co nadrabiać można sprawdzić na RYM).:> Proghma-C to raczej mało popularna nowa rzecz, niezbyt wiele osób ją zna(ogólnie coś dla fanów miksu Kobong, Meshuggah i Riverside).

@Miklak

Dnia 09.04.2010 o 23:31, Cairine napisał:

Coś w tym jest. Rosyjski to nawet mój drugi ulubiony język w muzyce (zaraz po, oczywiście, polskim ;])


Jakbym się tak zastanowił, to chyba mój ideał to angielski, ale to jest pewnie skrzywienie tym, że większość muzyki słucham w tym języku. Bardzo fajnie wypadł w kawałku RC grecki(o ile to jest grecki:P), ale oczywiście i angielski się tam znalazł: http://www.youtube.com/watch?v=b4hhTtrP9DM

Dnia 09.04.2010 o 23:31, Cairine napisał:

Kiedyś taką listę zrobiłem na RYMa, ale ciągle jest w budowie: http://rateyourmusic.com/list/Miklak/languages_of_the_world
;]


To ja wiem o tym już dość dawno, fajny i ciekawy pomysł. Ale greki w nim nie ma(póki co:>), zresztą chyba ciężko o całkowicie grecki kawałek(który oczywiście nie byłby jakąś popową kaszanką:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy wiecie za co dokładnie wywalono w Niemczech "Ich tut dir weh" z płyty w wersji ocenzurowanej? Sprawdzałem tekst piosenki i z tego co pamiętam, nic nie było w niej drastycznego/obraźliwego/złego, więc obstawiam, że to jakaś paranoja i niemiecka nadgorliwość (zwłaszcza, że "Pussy" jest ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 23:44, hammerfall87 napisał:

to co usłyszałem na my space to nawet nawet chociaż mnie nie powala

Szaleństwa jakiegoś nie ma, ale jak na progresywny power, jest wyjątkowo nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 16:55, Woo-Cash napisał:

Trochę nie na temat, ale może chciałby ktoś kupić Christ Illusion( bdb.) Slayera? Za
15zł + dostawa jestem skłonny sprzedać ;)

Ja bym się poważnie zastanawiał ale dobrze by było gdybyś zapodał fotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem kilka kawałków Arch Enemy... Ta kobieta mnie popsuła nigdy bym nie przypuszczał, że kobieta może się tak drzeć i wcale mi się to nie podoba to już wolę tego z In flames. Muzyka w AE jest świetna, miodzio wręcz ale wszystko popsuł mi wokal;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 21:24, kuba9876543210 napisał:

Niech zgadne... ogladales np. gdzies na YT jak growluje i przerazilo Cie to...?
;-)

Tak na YT. Może i przeraziło ale na pewno nie spodobało. Szkoda, że nie śpiewa tam jakoś inaczej facet bo pewnie kapelka byłaby jedną z mich ulubionych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować