Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2007 o 01:30, Sith66 napisał:

Był ktoś na Mystic Festiwalu ?


To było przeniesamowite!! Do końca Behemota stałem pod barierkami, na Celtic Froście sobie odpuściłem bo nudny, na początku Slayera się dopchałem, ale na Post Mortem ktoś mnie wyciągnął do drugiego rzędu :/
Zobaczyć Slayera na żywo i umrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 01:03, Vaxinar napisał:

Eh... mów za siebie. Nie uogólniaj.


Ty również mów za siebie, bo również uogólniłeś.
Nawiązując do Twoich wypowiedzi, to chciałbym sprostować. Osoby, które mają klapki na oczach - dotyczy to ideologii, muzyki, kultury etc - które nie widzą nic poza swoją racją (moja jest bardziej mojsza niż twojsza), są po prostu ograniczeni umysłowo. To osoby, które opisałeś. Nie można tego inaczej nazwać. Ci "prawdziwe hipole" i "prawdziwi metalowcy" właśnie ograniczają się do jednego gatunku, obrażając osoby, które nie należą do ich subkultury. Sam należałem do subkultury brudasów i nieraz miałem nieprzyjemności z tym związane, ale nigdy nie obrażałem innych za inne poglądy czy muzykę. W mojej paczce było 30 osób, w tym hipole, brudasy, techno-muły - tak do siebie wołaliśmy, nikt nie miał drugiemu tego za złe.
Proszę Cię, żebyś nie pisał, że ktoś pisze brednie. To było subiektywne odczucie Val i nic Ci do tego, a w ten sposób ją obrażasz. Jest od Ciebie starsza i dużo bardziej doświadczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 10:45, greg_f napisał:

Ty również mów za siebie, bo również uogólniłeś.

W którym miejscu?

Dnia 06.06.2007 o 10:45, greg_f napisał:

Osoby, które mają klapki na oczach - dotyczy to ideologii, muzyki, kultury etc - które nie widzą nic poza swoją > racją (moja jest bardziej mojsza niż twojsza), są po prostu ograniczeni umysłowo.

Mniej więcej to samo napisałem.

Dnia 06.06.2007 o 10:45, greg_f napisał:

ale nigdy nie obrażałem innych za inne poglądy czy muzykę.

Nie rozumniem, a czy ja to robię?

Dnia 06.06.2007 o 10:45, greg_f napisał:

Proszę Cię, żebyś nie pisał, że ktoś pisze brednie.

Więc może złego słowa użyłem, co nie zmienia faktu, że to nie była prawda, jakoby częściej Ci grzeczniejsi słuchali metalu.

Dnia 06.06.2007 o 10:45, greg_f napisał:

To było subiektywne odczucie Val i nic Ci do tego, a w ten sposób ją obrażasz.
Jest od Ciebie starsza i dużo bardziej doświadczona.

Rozumiem. Nie sądzisz, że trochę przesadziłeś?
Co z tego, że jest starsza? To jest forum i po prostu skomentowałem Jej wypowiedź do czego mam prawo, do tego Jej nie obraziłem, pisząc, że to "brednia". Nigdy nie spotkałeś się z takim określeniem w normalnej dyskusji?
Nic mi do tego? Więc jak rozumiem każdy powinien tutaj wyrazić swoje poglądy i koniec? Definitywny koniec dyskusji, ponieważ nikt niokogo skomentować prawa nie ma, bo ni mu do tego?
Napisałem tylko, że to brednie, nie wiem gdzie tu obraza, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:18, Vaxinar napisał:

W którym miejscu?

Tutaj.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=4719

Dnia 06.06.2007 o 13:18, Vaxinar napisał:

Nie rozumniem, a czy ja to robię?


Nie pisałem o Tobie, tylko o sobie :]

Dnia 06.06.2007 o 13:18, Vaxinar napisał:

Więc może złego słowa użyłem, co nie zmienia faktu, że to nie była prawda, jakoby częściej Ci grzeczniejsi słuchali metalu.


Masz jakiś dowód, że tak jest, albo nie? Tego, wydaje mi się, nie można ani określić, ani zbadać. Val napisała swoje subiektywne odczucia, których doświadczyła na własnej skórze. Sam również mam znajomych, którzy byli słodkimi dzieciaczkami, a teraz są brudasami.

Dnia 06.06.2007 o 13:18, Vaxinar napisał:

Rozumiem. Nie sądzisz, że trochę przesadziłeś?


Brednie piszesz. Miło? :P Ale tak serio to sorki, że naskoczyłem. Wydaje mi się tylko, że dyskusja ma polegać, na kulturalnej wymianie zdań. "Brednie gadasz" jest wersją soft wyrazu "Pie**olisz", więc nie wydaje mi się objawem kultury, czy tym bardziej wyrazem opiniotwórczym... Nie zrozum mnie źle, po prostu taki już jestem.

A tak do tematu, to mieliście kiedyś nieprzyjemności związane z byciem rockersem/punkowcem/metalem etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 14:37, greg_f napisał:

Masz jakiś dowód, że tak jest, albo nie?

Nie, jednak jest to niepoprawne uogólnienie.

Dnia 06.06.2007 o 14:37, greg_f napisał:

"Brednie gadasz" jest wersją soft wyrazu "Pie**olisz",

Wysuwasz zbyt daleko idące wnioski. Tak samo ja mogę powiedzieć, że "Jest od Ciebie starsza i dużo bardziej doświadczona" jest wersją "soft" jak to określiłeś "zamknij się gówniarzu bo się ch**a znasz". :]

Dnia 06.06.2007 o 14:37, greg_f napisał:

A tak do tematu, to mieliście kiedyś nieprzyjemności związane z byciem rockersem/punkowcem/metalem

Ja nie. Nigdy nie byłem metalem, ani rockersem, ani tym bardziej punkowcem.
Zresztą mogę się tu doczepić, że określanie się mianem metala bo się chodzi na czarno i ma długie włosy jest przejawem niedojrzałości. :) Niektórzy twierdzą, że metal to człowiek znający się na muzyce metalowej, niezależnie od tego jak wygląda.
Nie bardzo też wiem co z tym wątkiem ma wpsólnego subkultura punkowców...
Metal punk dwa bratanki? :D Widać mamy bardzo odmienne poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 14:52, Vaxinar napisał:

Nie bardzo też wiem co z tym wątkiem ma wpsólnego subkultura punkowców... Metal punk dwa bratanki? :D Widać mamy bardzo odmienne poglądy.


No i to jak. Wiesz... może faktycznie jestem już za stary :]
Jeśli chodzi o subkultury, to jak dla mnie rock, to rock. Brudas to brudas. I nieistotne czy to punk, metal, grunge, soft, hard, heavy, etc. etc. Tym bardziej, że rzadko dzisiaj można spotkać prawdziwego punkowca (nie mówię tu bynajmniej o żulach w parku, którzy byli kiedyś punkowcami). Nie jestem ewenementem. Wśród moich znajomych większość słucha rocka. Od Marduka, Satyricona, przez SOAD, KoRna, na Pidżamie i Happysad skończywszy. Podziały są dla tych, którzy skupiają się na konkretnej odmianie danego nurtu. Spytaj się technomaniaka czy słucha techno. On się spyta jaki gatunek? o_O Dla mas, brudas to brudas. Więc podziały na hardrockowców czy heavy, black czy kij wi jakich jeszcze, są nieistotne. Więc odpowiadając na Twoje pytanie: uważam, że brudasy powinny trzymać się razem.
A co do Twojej wersji soft... ;] :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 17:08, greg_f napisał:

uważam, że brudasy powinny trzymać się razem.
A co do Twojej wersji soft... ;] :P

Punki i metale razem !? Ciekawe aczkolwiek małorealistyczna perspektywa - tym bardziej, że cóż ich może łączyć. Wśród metali, których znam a także skinów punki nie są zbyt mile kojarzeni i to ich nazywają brudasami. Metale z tego co widzę, to ''odcinają się od brudu'' i nie sądzę żeby chcieli trzymać z ''pancurami'' (to że ich nie lubią, to wersja light). Do tego za brudasów też uważa się reggae i im podobnych, a ci to już w ogóle nie pasują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 10:45, greg_f napisał:

Proszę Cię, żebyś nie pisał, że ktoś pisze brednie. To było subiektywne odczucie Val i nic
Ci do tego, a w ten sposób ją obrażasz. Jest od Ciebie starsza i dużo bardziej doświadczona.


Dziękuję, bo sama nie miałam już siły odpisywać, kiedy w nocy zobaczyłam posta Vaxinara.
Tak czuję się, źle z tym, że ktoś napisał, że piszę brednie, ponieważ w moim odczuciu to nieprawda.
Każdy ma prawo wyrazić swoje subiektywne zdanie na każdy temat i ja je po prostu wyraziłam i można było inaczej wyrazić to, że ma się inne. Odrobina kultury by nie zaszkodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 17:08, greg_f napisał:

Brudas to brudas.

A dla mnei to jednak ma znaczenie. Ale co mi tam... i tak nie jestem "brudasem" i bardzo dobrze. O punkowcach z własnych doświadczeń mam takie zdanie, że już gorzej być nie może. Co jeden to lepszy, chociaż możliwe, że to nie są "prawdziwe punki".

Dnia 06.06.2007 o 17:08, greg_f napisał:

uważam, że brudasy powinny trzymać się razem.

A ja że Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 18:15, Valerina napisał:

Tak czuję się, źle z tym, że ktoś napisał, że piszę brednie, ponieważ w moim odczuciu to nieprawda.
Każdy ma prawo wyrazić swoje subiektywne zdanie na każdy temat i ja je po prostu wyraziłam
i można było inaczej wyrazić to, że ma się inne. Odrobina kultury by nie zaszkodziła.


A więc przepraszam, chociaż zdziwiło mnie to.
Uraziło Cię to sformułowanie "brednie"? Hmmm, nawet jeśłi to sądziłem, że będziesz dyskusją przekonywać do swojego, jak to zwykle się tu dzieje.
I jest jeszcze wątek Blind Guardiana. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweusz, pisałem jak jest w moich okolicach. Ty słuchasz metalu od niedawna i to od razu jego najostrzejsze odmiany, więc się to pewnie Ciebie nie tyczy. U mnie są ludzie, którzy słuchają każdego rodzaju rocka. Nikt się nie ogranicza do jednego podgatunku. Czy to panczur, czy to gothic, każdy siebie szanuje. I nie wiem skąd pojęcie "odcięcie od brudu". W ten sposób traktujesz ich jak ludzi gorszych :\ U mnie na wszystkich co mają trampki, glany, długie włosy, słuchają jakiegokolwiek rodzaju rocka, noszącego insygnia, naszywki, kostki, bluzy etc. wołają brudasy. Tak widniejemy dla społeczeństwa. No ewentualnie, ze mordujemy koty na cmentarzu... ale to inna historia :] Jest to temat rzeka i nie dojdziemy do żadnych sensownych konkluzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 20:00, greg_f napisał:

Paweusz, pisałem jak jest w moich okolicach.

A ja o swoich. Panki są w mojej okolicy raczej... tępieni...

Dnia 06.06.2007 o 20:00, greg_f napisał:

najostrzejsze odmiany, więc się to pewnie Ciebie nie tyczy. U mnie są ludzie, którzy słuchają
każdego rodzaju rocka. Nikt się nie ogranicza do jednego podgatunku.

Ale ja nie słucham żadnego rocka i piszę o ludziach słuchających black metalu, i ich doświadczeniach.

Dnia 06.06.2007 o 20:00, greg_f napisał:

Czy to panczur, czy to gothic, każdy siebie szanuje. I nie wiem skąd pojęcie "odcięcie od brudu".

Mówię o metalach, którzy nie życzą sobie by ich utożsamiano z brudasami.

Dnia 06.06.2007 o 20:00, greg_f napisał:

ich jak ludzi gorszych :\ U mnie na wszystkich co mają trampki, glany, długie włosy, słuchają
jakiegokolwiek rodzaju rocka, noszącego insygnia, naszywki, kostki, bluzy etc. wołają brudasy.

Metale chodzą w trampkach !? To świadczy o ignorancji ludzi nieuświadomionych - ja się nie ubieram jak metal, w ogóle takiego nie przypominam, wyglądam tak jak chcę. U nas szacunku nie mają ci z naszywkami ''anarchia'', ''marihuana'' czy ''Jamaica'' - nie mówię bezpośrednio o sobie.

Dnia 06.06.2007 o 20:00, greg_f napisał:

Tak widniejemy dla społeczeństwa. No ewentualnie, ze mordujemy koty na cmentarzu... ale to
inna historia :] Jest to temat rzeka i nie dojdziemy do żadnych sensownych konkluzji.

Każda subkultura na jakieś ''przyprawione gęby'' - hiphopowcy ciągle palą baty, a techno-freak''i ciągle ćpają itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 20:25, paweusz napisał:

Metale chodzą w trampkach !? To świadczy o ignorancji ludzi nieuświadomionych - ja się nie
ubieram jak metal, w ogóle takiego nie przypominam, wyglądam tak jak chcę. U nas szacunku nie
mają ci z naszywkami ''anarchia'', ''marihuana'' czy ''Jamaica'' - nie mówię bezpośrednio
o sobie.


To jest jeden z tych dziwnych stereotypow, ktore tak naprawd enie maja zadnego uzasadnienia. Metale ubierajacy sie na czarno w dlugich wlosach, glanach i napisem "Satan is my lord" na koszulce po prostu bardziej rzucaja sie w oczy. Dlatego nikt nie pameita o tych, ktorzy ubieraja sie normalnie, a tak naprawde czesto mozna uznac ich za wiekszych fanow metalu, bo nie dbaja o cala ta otoczke wokol nich,a skupiaja sie na muzyce. Dla mnie cala ta otoczka czesto dosc silnie laczy sie z pozerstwem, lub ignorancja "bo wszyscy metale tak sie ubeiraja". :) Nigdy nie maielm glanow, czarnych jeansow, czy koszulki z logiem zespolu. Ludzie czesto mysla, ze jestem czystym hiphopowcem ze wzgledu an moje szerokie spodnie, a ci, ktorzy poznaja mnie blizej kojarza mnie z biblioteka wiedzy na temat metalu. ;D W sumie poatrzac na moich znajomych sluchajacych metalu naprawde niewielu ubiera sie wg schematu metala. Stereotypowy wyglad metala to bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2007 o 13:04, Wiadroman napisał:

To jest jeden z tych dziwnych stereotypow, ktore tak naprawd enie maja zadnego uzasadnienia.
Metale ubierajacy sie na czarno w dlugich wlosach <ciach>
metalu naprawde niewielu ubiera sie wg schematu metala. Stereotypowy wyglad metala to bzdura.


ano slusznie prawisz, moglbym sie pod tym podpisac. Ale takie myslenie jest typowe dla ludzi troche starszych (jak ja) i bardzo ceniacych sobie indywidualnosc.Wiekszosc mlodziezy nie moze zyc bez przynaleznosci do jakiejs grupy , subkultury, bandy itp. Ja swego czasu ubieralem sie jak metal a w zasadzie bardziej hard-core''owiec bo ten image wowczas wydawal mi sie fajniejszy. Koszulki glany i gadzety to fajna rzecz jak idziesz raz na jakis czas na koncert ale pracujac w warunkach biurowych to raczej niewykonalne (i czesto zle widziane).Mozna byc oddanym fanem metalu i ubierac sie zupelnie inaczej - nie ma problemu.Duzo metali tak robi (z roznych przyczyn) ale o nich sie nie mowi bo nie rzucaja sie w oczy. I bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:04, Wiadroman napisał:

Metale ubierajacy sie na czarno w dlugich wlosach, glanach i napisem "Satan is my lord" na koszulce

Ja mam długie włosy, wszystkie ubrania czarne, glany i... malutki krzyżyk na piersi ;]. Czasem to niektórych dziwi, a moherowe legiony patrzą się jak na nie wiadomo kogo, ale w sumie zacząłem wyglądać tak jak wyglądam, zanim zacząłem słuchać metalu. Jeszcze 3 lata temu ine mogłem znieść tego "durnego wydzierania się". No ale cuż... gusty się zmieniają, może za 10 lat będę skakał na imprezie przy perfidnym rosyjskim techno-polo w stylu "Kanikuły". Ale módlmy się [do Boga, Szatana, Hare-Krishny, do kogo chcecie] by tak się nie stało. Ave! [satan albo Maria jak chcecie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:34, zbysheck napisał:

> Metale ubierajacy sie na czarno w dlugich wlosach, glanach i napisem "Satan is my lord"
na koszulce
Ja mam długie włosy, wszystkie ubrania czarne, glany i... malutki krzyżyk na piersi ;]. Czasem
to niektórych dziwi, a moherowe legiony patrzą się jak na nie wiadomo kogo, ale w sumie zacząłem
wyglądać tak jak wyglądam, zanim zacząłem słuchać metalu. Jeszcze 3 lata temu ine mogłem znieść
tego "durnego wydzierania się". No ale cuż... gusty się zmieniają, może za 10 lat będę skakał
na imprezie przy perfidnym rosyjskim techno-polo w stylu "Kanikuły". Ale módlmy się [do Boga,
Szatana, Hare-Krishny, do kogo chcecie] by tak się nie stało. Ave! [satan albo Maria jak chcecie].

niestety ja tak chodzę ubrany od dziecka ...w tym roku niestety trochę włosy sciełem...
Jak mama mi kupuje jakieś wiesniackie ciuchy z H&M lub z kubusa to jest awantura ze chodzę ubrany jak ostatni klorzard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:41, witek194 napisał:

niestety ja tak chodzę ubrany od dziecka ...w tym roku niestety trochę włosy sciełem...


Jeden moj kolega ma dlugie wlosy juz od wielu lat i zawsze go bije, keidy scina wlosy. Chyba wszystcy go bija. :D

Dnia 07.06.2007 o 21:41, witek194 napisał:

Jak mama mi kupuje jakieś wiesniackie ciuchy z H&M lub z kubusa to jest awantura ze chodzę
ubrany jak ostatni klorzard


Ej, ej! Ja ubierams ie w H&M czesto! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 23:56, Wiadroman napisał:

Ej, ej! Ja ubierams ie w H&M czesto! :D


Piękne Cię podsumował... :]
Czy nie lepiej zatem rozmawiać z kimś o skrajnie odmiennych poglądach, np ze mną? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować