Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2007 o 17:46, greg_f napisał:

Rodzice starają się wychować dzieci na "porządnych", więc metal, ba, nawet rock odpada...

Cóż nie jestem w wieku, w którym bym pytał matki czego mogę słuchać a czego nie, jednakże moim domownikom nie przeszkadza to że słucham czego słucham, choć uważają to raczej za bezrozumną muzykę i kupę ryku - ale co tam. Jakichś skojarzeń z satanizmem czy innymi mrocznymi sprawami nie mają, choć słucham black metalu - a ten jest z tym utożsamiany. Tylko jeżeli nie jestem sam w domu, to muszę ściszyć muzykę bo to wpływa na nerwy reszcie rodziny. Raz jak dość głośno puściłem Cradle of Filth - Black metal (cover Venom), to myślałem że mi matka przywali zaraz - wyglądała jak opętana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:53, paweusz napisał:

Raz jak dość głośno puściłem Cradle of Filth - Black metal (cover Venom), to myślałem że mi matka przywali zaraz - wyglądała jak opętana :D


Żebym to raz dostał po łbie za słuchanie muzyki głośno... :D Cóż to były za czasy. Kredki, Dimmuś, Burzumek, Vejder, Bodomki... Jak zaczynałem słuchać rocka, to nawet nie mogłem głośno O.N.A puścić, a co dopiero Kata :]
tamte czasy już minęły. Mniejsza z tym. Wracając do tematu gatunków rockowych, to ostatnio mi kumpel mówi: "Wiesz, że Kredki to Horror Metal?" o_O Słyszeliście coś podobnego? Czego to ludzie nie wymyślą. Chyba, że to ja jestem w plecy ;)

@Wieśniakoo>> metal również może być melodyjny. Np. każdy Gothic i Speed, przykładowo: wspomniane Bodomki (aka Children of Bodom), Nightwish czy Rhapsody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 16:43, witek194 napisał:

imię- witek...dla przyjaciół wituś:D

bardziej chodziło mi o nazwisko bo Vader miał sporo basistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zaczynałem od disco polo (10-13 lat) przez pop i techno (14 lat) przez rock (15 lat), KoRn, Limp Bizkit, Slipknot, Metallica itp. (to była dla mnie ciężka muza) (16 lat), Black Metal (18 lat-do konca życia xD)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:46, greg_f napisał:

Rodzice starają się wychować dzieci na "porządnych", więc metal, ba, nawet rock odpada...


Lol, własnie najczęściej to te właśnie grzeczne dzieciaczki słuchają właśnie "najcięższych" gatunków - wiem po sobie;)
A co do bezsensownego zamykania się na inne rodzaje muzyki itp, to tylko świadczy o człowieku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2007 o 17:33, paweusz napisał:

Dla mnie to jak najbardziej normalne, że w społeczeństwie na które składa się wiele indywidualności
każdy słucha czegoś innego. Ja się wychowałem na muzyce techno, a nie przeszkodziło mi do zacząć
metalu (black) w wieku 20 czy 21 lat. Osobiście gdybym nie sprawdził w google, to bym nie wiedział
kto to James Hetfield i niewiele mnie to obchodzi, bo nie słucham jego zespołu i im podobnych.
Nie podoba mi się jedno - że tzw. metale (niektórzy) czasem się żalą że oni są w porządku a
robią z nich kogoś gorszego, a jednocześnie najeżdżają na sympatyków odmiennych rodzai muzyki
- szacunek za szacunek winien być...

Czy zauważyłeś w mojej wypowiedzi najeżdżanie na inne grupy muzyczne???? Jeśli tak to okulista się kłania. Nie chodzi mi o to, że tworzą się nowe grupy muzyczne bo to jest zupełnie normalne. Ale chodzi mi o to. że prawie zupełnie zanikło słuchanie Metalu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 19:14, pretorianie napisał:

Czy zauważyłeś w mojej wypowiedzi najeżdżanie na inne grupy muzyczne???? Jeśli tak to okulista
się kłania. Nie chodzi mi o to, że tworzą się nowe grupy muzyczne bo to jest zupełnie normalne.
Ale chodzi mi o to. że prawie zupełnie zanikło słuchanie Metalu/

Hola, hola - komu potrzebne okulary !? Czy na napisałem, że to ty tak uważasz !? Nie wkładaj w me usta słów przez nie niepowiedzianych. Wypowiedź na temat braku tolerancji czy szacunku była czysto ogólnikowa i nie słana do konkretnych osób. Choć podobno tylko winny się tłumaczy ;)) Do tego nie pisałem o ''najeżdżaniu na inne zespoły'' a inne gatunki muzyczne i nie zauważyłem żeby ubywało sympatyków metalu - choć może się rzucają się w oczy jak ''hiphopowe ziomy''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich fanów Throwdown. Właśnie pojawił się jeden utwór z ich nowej płyty Venom & Tears na stronce myspace. Naprawdę warty przesłuchania i powiem że ta płyta będzie się naprawdę różnić od pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:37, Valerina napisał:

Lol, własnie najczęściej to te właśnie grzeczne dzieciaczki słuchają właśnie "najcięższych"
gatunków - wiem po sobie;)

Eh, ale brednia.
Są tacy i tacy. Przyznam, że kiedyś sam tak sądziłem, ale teraz już nie, tym bardziej jak czytam fora internetowe. Mnóstwo w nich strasznych i mrocznych metali, wyznawców szatana, którzy piszą "f*ck church". I w ogóle są bardzo źli. Chociaż w szkole kiedy są "sami" są już grzeczni.
Dla mnie jedni drugich warci. Znaczy te ziomki całe "elo joł" i mroczni metale. :)

Dnia 05.06.2007 o 18:37, Valerina napisał:

A co do bezsensownego zamykania się na inne rodzaje muzyki itp, to tylko świadczy o człowieku;)

Właśnie, tak jak szufladkowanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubla, ale dodam, że osobiście wolę gościa reprezentujący subkulturę hip hopową niż takiego metala. Wydaje mi się o wiele lepiej nastawiony do świata.

A żeby aż tak bardzo nie odbiegać, to może podzielisz się ze mną swoją wiedzą na temat tego co się teraz stało z Blind Guardianem? Jak zobaczyłem na Youtubie ich nowy teledysk, to żeby nie podpis to ani po wyglądzie, ani po rodzaju utworu nie zgadłbym, że to oni. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i teraz bedzie ze hiphopany są lepsze od metalii itd.
Czy wiekszocsc metali robi sie na Zło i s\szatan?raczej nie.Dopiero od jakiegoś czasu zacząłem chodzi w obcisłych spodniach i bluzach z nadrukiem zespołów.Ponieważ zafascynowałem sie tym zespołem.Ja mam nie przyjemne spotkania z owymi Ziomalami.I jakoś nie widzę zęby metal kogoś zaczepiali.
Miałem ostatni taki przypadek na przystanku
ziomy-ej ty.jedziesz tym autobusem
ja-no
z-bo my z brudasami i metalami nie jedzemy wiec jesli chcesz zyc to nie jedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 00:36, witek194 napisał:

Czy wiekszocsc metali robi sie na Zło i s\szatan?raczej nie.

Ty z krucyfiksem to co miało być? Żart jak rozumiem?

Co do opisywanego przez Ciebie przypadku, to trafiłeś na zwyczajnego dresika bez mózgu.
Ja znam paru metali i paru hip hopowców i goście z hip hopu to spoko ludzie są. I co najważniejsze - bardziej otwarci chociażby na inne typy muzyki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 00:45, Vaxinar napisał:

> Czy wiekszocsc metali robi sie na Zło i s\szatan?raczej nie.
Ty z krucyfiksem to co miało być? Żart jak rozumiem?

Co do opisywanego przez Ciebie przypadku, to trafiłeś na zwyczajnego dresika bez mózgu.
Ja znam paru metali i paru hip hopowców i goście z hip hopu to spoko ludzie są. I co najważniejsze
- bardziej otwarci chociażby na inne typy muzyki. :)

daj spokoj z tym krzyzem:Dmowiełm ze jst glupie:D

ale obydwie grupy sa wrogo do siebie nastawione i mało tolerancyjne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham metalu już od dłuższego czasu.
Sam zresztą gram na gitarze elektrycznej.
Graniem zajmuje sie już od ładnych paru lat :D
Może kiedyś zadebiutuje na jakimś Woodstock''u :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 00:54, Khalid. napisał:

Ja słucham metalu już od dłuższego czasu.
Sam zresztą gram na gitarze elektrycznej.
Graniem zajmuje sie już od ładnych paru lat :D
Może kiedyś zadebiutuje na jakimś Woodstock''u :P

Ja z metalem wiąże moja przyszłość.gram od dziecka na elektrycznej gitarze.Mam nadzieje ze pójdę w ślady ojca.który i tak rzucił granie i założył firmę .Nawet jeśli to bymi specjalnych dochodów nie przynosiło to będę robił to co kocham.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 00:48, witek194 napisał:

ale obydwie grupy sa wrogo do siebie nastawione i mało tolerancyjne:P


Eh... mów za siebie. Nie uogólniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 01:03, Vaxinar napisał:

> ale obydwie grupy sa wrogo do siebie nastawione i mało tolerancyjne:P

Eh... mów za siebie. Nie uogólniaj.

Prawda.Ale np. u mnie w szkole nie jestem za bardzo lubiany przez młodizesz hip-hopową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 01:09, witek194 napisał:

> > ale obydwie grupy sa wrogo do siebie nastawione i mało tolerancyjne:P
>
> Eh... mów za siebie. Nie uogólniaj.
Prawda.Ale np. u mnie w szkole nie jestem za bardzo lubiany przez młodizesz hip-hopową


a czego sie spodziewaz po mlodziezy ktora slucha muzyki z miksera dla mnie hip hop jest najlagodnij mowiac glupi a juz szczegolnie polski choc wtrafiaja sie fajne kawalki ale angielskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować