Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2008 o 22:19, arekskate napisał:

Podobno Nightwish w Polsce będzie? Ktoś wie coś więcej?! Proszę o jakieś informacje dogłębniejsze
=)

Gra w Krakowie w Hali Wisły 19 lutego 2008. Jako support zagra zespół Pain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:24, Metal-jestem napisał:

> Podobno Nightwish w Polsce będzie? Ktoś wie coś więcej?! Proszę o jakieś informacje dogłębniejsze

> =)
Gra w Krakowie w Hali Wisły 19 lutego 2008. Jako support zagra zespół Pain.


Ehhh ... to za daleko, ja z Torunia jestem =( No ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś do nas wpadną. BTW. był kiedyś Nightwish jeszcze z Tarją w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2008 o 22:34, arekskate napisał:


Ehhh ... to za daleko, ja z Torunia jestem =( No ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś do nas
wpadną. BTW. był kiedyś Nightwish jeszcze z Tarją w PL?

Niestety nie. Grają z Anette. Obawiam się, że już nigdy nie zagrają z Tarją. Ja jestem z Krakowa, ale na koncert nie mam najmniejszego zamiaru się wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:22, squeglee napisał:

> W których i co gra ciekawego?
Gra, gra, co ja napisałem. Oczywiście, że krzyczy. W Revolt (nie słychać, że to on) oraz Speak
When Spoken To w refrenie. JC growluje "SPEAK" a Bredo za nim "When Spoken To".


Heh, nie pomyślałbym że go zatrudnili do tych paru krzyków. Swoją droga- fajne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:55, Metal-jestem napisał:


>
> Ehhh ... to za daleko, ja z Torunia jestem =( No ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś do
nas
> wpadną. BTW. był kiedyś Nightwish jeszcze z Tarją w PL?
>
Niestety nie. Grają z Anette. Obawiam się, że już nigdy nie zagrają z Tarją. Ja jestem z Krakowa,
ale na koncert nie mam najmniejszego zamiaru się wybrać.


Ja doskonale wiem, że grają z Anette Olson, ale mam pytanie, czy w przeszłości byli w Polsce z Tarją Turunen? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 20:37, hammerfall87 napisał:

> jaka jest wg. was najlepsza płyta zespołu KAT?

Ta z balladami


o zaskakującym tytule "Ballady" ;] w sumie myślałem nad "Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach", ale się jeszcze zastanowię ew. kupię obie. Jeśli o mnie chodzi to KAT bez Romana to nie KAT tak btw. Mind Cannibals

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 22:58, arekskate napisał:

Ja doskonale wiem, że grają z Anette Olson, ale mam pytanie, czy w przeszłości byli w Polsce
z Tarją Turunen? :P


Byli na Mystic Festival 2005, grali przed Iron Maiden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2008 o 22:22, squeglee napisał:

Gra, gra, co ja napisałem. Oczywiście, że krzyczy. W Revolt (nie słychać, że to on) oraz Speak
When Spoken To w refrenie. JC growluje "SPEAK" a Bredo za nim "When Spoken To".

Kurczę, słuchałem tą płytę u kumpla i chyba nigdy bym tej jego wstawki nie wyłowił. Niemniej, fajnie to zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 23:12, GungravePL napisał:

No wiesz, zależy w jak ''ostrym'' Megadethu gustujesz:)
Wersję mild reprezentuje tu krążek np. Cryptic Writings z którego szef kuchni poleca "Secret
Place" i "I''ll get Even".
Jeśli natomiast wolisz na ostro, to praktycznie większość ich dorobku się kwalifikuje, a szczególnie
IMO "The System Has Failed".

Co do pojedynczych kawałków, oprócz wspomnianych to:

- Hangar 18
- Paranoid
- My Kingdom Come
- Back In The Day
i wspomniane też już wcześniej przez kogoś

- Symphony Of Destruction
- Peace (PiS) Sells

.....w dodatku mi już całkiem gg się rozkraczyło..:/


o..! właśnie, takie coś mi chodziło. Raczej nie wiem czy wole Megadeth te ostrzejsze czy te.. drugie ? ;P w sumie nie wiem bo jeszcze niewiele z ich muzyki słuchałem co prawda mam tego od cholery nawrzucane na MP3 ale narazie niewiele slucham. Fajny post naprawde się mi mi się przyda :] pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 16:53, pendejo napisał:

jaka jest wg. was najlepsza płyta zespołu KAT?


Jak dla mnie to "...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach", w moim odczuciu jest to płyta "kultowa", której nie ma sensu tu opisywać, ją po prostu trzeba mieć i tyle...Całkiem niezły jest też album "Szydercze zwierciadło"(nie wiem dlaczego niektórzy uznają go za najsłabszy, mi się podoba) z tak fajnymi utworami jak "Cmok-Cmok, Mlask-Mlask" , "Tak Mi Chce Samotność", "Czemu Mistrze Krzyż w Tornistrze" i świetnym zakończeniem - "Trzeba Zasnąć"... Ogólnie KAT tworzył zarąbisty klimat na swoich albumach do czasu aż śpiewał tam Roman Kostrzewski(przez 90% kariery, czyli właśnie do Szyderczego Zwierciadła), ostatni wydaki płytę(2005 rok) z nowym wokalistą, która jest niezła, ale to już nie "ten" klimat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 21:12, Szczur22 napisał:

Gorefest jest cudny, nowa płyta jest cudna. Kto mi zapoleci jakiś podobny zespół?

Nie jestem pewien, czy to jest takie do końca podobne, ale obczaj ostatnią płytę Unleashed "Midvinterblot". Kawałki z niej można usłyszeć na
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=27012236
Ostatni album Entombed ("Serpent Saints - The Ten Amendments") również wymiata
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=49775189

squeglee

Dnia 04.01.2008 o 21:12, Szczur22 napisał:

Wcale bo nie. Gorefest gra inaczej, nieco brutalniej i przy tym ani razu nie zachwiał melodii, a swedish death
często albo idzie w brutalność i hard, albo jest nieco lżejszy i bardziej melodyjny

Whatever. Nie jestem superznawcą szwedzkiego metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość przypadkowo trafiłem na zespół Penumbra. Grają bodajże gothic - a płyta nazywa się "The last bewitchment". Z tego o wiem, to kapela ta nagrała chyba 3 płyty. Może ktoś z tego tematu zna Penumbrę i może coś więcej mi powiedzieć o nich, która płyta najlepsza itd. Bo posłuchałem sobie i spodobało mi się. Szczególnie ostatni (krótki kawałek) Die Jesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 09:45, caramondl napisał:

> jaka jest wg. was najlepsza płyta zespołu KAT?

Jak dla mnie to "...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach", w moim odczuciu jest
to płyta "kultowa", której nie ma sensu tu opisywać, ją po prostu trzeba mieć i tyle...

Potwierdzam.
A swoją drogą, czemu Vadery, Behemothy, Decapitatedy Acidzi nie grają po polsku? Rozumiem że w Polsce sprzedaż płyt jest niewielka, ale też nie mówię żeby całe były po polsku. Fajnie by było jakby wrzucali z 1-2 piosenki na płytkę w naszym języku. Vader niedawno dał Giń Psie, ale to trochę mało.. Taki Max Cavalera wrzuca na swoje płyty piosenki w swoim rodzimym języku, a wątpię żeby w Brazylii miał jakąś sporą sprzedaż. Chociaż w sumie on śpiewa po portugalsku (czy hiszpańsku? kurde nie pamiętam), a więc na pewno w tamtym kraju ma większą sprzedaż, nie mniej jednak on to nagrywa głównie dla rodaków.
PS. Polski metal http://pl.youtube.com/watch?v=qw94affxQ_c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 11:30, misioo napisał:

A swoją drogą, czemu Vadery, Behemothy, Decapitatedy Acidzi nie grają po polsku? Rozumiem że
w Polsce sprzedaż płyt jest niewielka, ale też nie mówię żeby całe były po polsku. Fajnie by
było jakby wrzucali z 1-2 piosenki na płytkę w naszym języku. Vader niedawno dał Giń Psie,
ale to trochę mało.. Taki Max Cavalera wrzuca na swoje płyty piosenki w swoim rodzimym języku,
a wątpię żeby w Brazylii miał jakąś sporą sprzedaż. Chociaż w sumie on śpiewa po portugalsku
(czy hiszpańsku? kurde nie pamiętam), a więc na pewno w tamtym kraju ma większą sprzedaż, nie
mniej jednak on to nagrywa głównie dla rodaków.

w Brazylii i generalnie w Ameryce Lacinskiej jest mnostwo fanow metalu, Sepultura w Brazylii to kultowy zespol, o wiele bardziej znany i rozpoznawalny niz Vader w Polsce, nie mowiac juz o Behemocie. Tam mieszka po prostu mnostwo ludzi i jest to wielki rynek, stad kapele metalowe wydajace music po portugalsku/hiszpansku trafiaja na podatny grunt. Metalu po polsku nie kupi...nikt poza Polska, ewentualnie garstka entuzjastow egzotyki, stad chlopaki musza nagrywac po angielsku zeby byc znani. W tym temacie nie ma zadnej alternatywy. Po polsku mogliby jednak wydawac po jednym kawalku na plycie, tak zeby sie troche odroznic. Szwedzkie zespoly tez wydaja po ang. a nie szwedzku, chociaz w Szwecji jest procentowo raczej duzy odesetek ludzie sluchajacych metalu.

ps. Gorefest to zespol grajacy przez kilka albumow tzw. Death''n''Roll podobnie jak szwedzki Entombed, stad mozna tak skojarzyc. Na ostatniej plycie (ponoc b.dobrej) wrocili jednak do czysto deathowego brzmienia i nie jest ono zbyt podobne do szwedzkiego, chlopaki sa w koncu z Holandii i sa tam od lat zespolem metalowym nr 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę w bebechach Youtube i oto co udało mi się znaleźć. Dla fanów celtic pogan/ folk istny cukiereczek :)

Na początek trochę humoru :D no i szybkiego, instrumentalnego grania:
*Devil in the Kitchen - Heather''s Concussion - http://pl.youtube.com/watch?v=ucNRM7W3w6Q

No i dalej:
*XIV Dark Centuries - Runibergun - http://pl.youtube.com/watch?v=b9y2XKvgg70

*Eluveitie - Tegernako - http://pl.youtube.com/watch?v=HtdvoKpLevc

Gorąco zachęcam do zapoznania się z tymi kapelami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do języka, to jednak to zależy od zespołu - np. taki wcześniej wspomniany KAT po angielsku nie byłby tak klimatyczny, teksty sporo by traciły jak dla mnie, pewnie dlatego , że są one napisane w bardzo inteligentny sposób, kto jak kto, ale Romek Kostrzewski znał się na rzeczy...W Acid np. klimat budują teksty po angielsku i nie wyobrażam sobie ich albumów po polsku...poza tym Titus często mówił w wywiadach(żartobliwie), że śpiewa(skrzeczy:) ) po angielsku, bo nikt tego nie rozumie...:) Dlatego też nie lubił jeździć do USA...:) Ostatnio słuchałem płyty polskiego Monstrum(VIII dzień tygodnia) i muzycznie jest bardzo fajna(heavy), ale teksty są straszliwie banalne i prozaiczne i jestem pewny, że po angielsku brzmiałyby o wiele lepiej. Po prostu ten język jest taki fajny, że nawet jak śpiewasz jakieś banały, to brzmi to dobrze, a na pewno o wiele lepiej niż po polsku...W dawniejszych czasach często słuchana muzyka sporo mi pomogła z angielskim, miałem nawet takie hobby, że tłumaczyłem sobie teksty z ulubionych płyt(szczególnie Kinga Diamonda), nie było wtedy jeszcze netu tak dostępnego i trzeba było trochę ze słownikiem posiedzieć, ale za to teraz nie mam problemu ze zrozumieniem o czym ktoś śpiewa "w locie"(wyjątkiem są tu wokaliści, których ciężko zrozumieć, tak ryczą :) )...ogólnie ze śpiewania po angielsku są same plusy dla słuchacza...

PS - Brazylia - język portugalski, Argentyna - hiszpański...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 10:25, Graszczur napisał:

> Gorefest jest cudny, nowa płyta jest cudna. Kto mi zapoleci jakiś podobny zespół?
Nie jestem pewien, czy to jest takie do końca podobne, ale obczaj ostatnią płytę Unleashed
"Midvinterblot". Kawałki z niej można usłyszeć na
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=27012236
Ostatni album Entombed ("Serpent Saints - The Ten Amendments") również wymiata
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=49775189


Znam, znam. Chodzi mi o coś mniej znanego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak kupię "...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach" bardzo spodobało mi się odi profanum vulgus http://pl.youtube.com/watch?v=2zQbyifVY-U ciekawego komenta ktoś napsiał:
"This Video is a TRIP... The music does not SUCK..... I wish I could understand what the hell they are saying , BUT the music still ROCKZ"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować