Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2008 o 14:26, witek194 napisał:

Sa tu jacys fani zespolu Tool:)Ja osobisce uwuielbiam ten zespol zaraz po Dream Theater i Planet
X.
Dam linka do swietnego kawałku i teledysku :)
http://pl.youtube.com/watch?v=hglVqACd1C8

Tool to jeden z moich ulubionych zespołów. Są naprawdę oryginalni, mają niepowtarzalne brzmienie i ten klimat emanujący z ich płyt... Poprostu miodzio! Dream Theater też lubię ale uważam że chłopaki trochę się pogubili ostatnio. IMHO mają teraz przerost formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 20:29, Wintesun napisał:

właśnie "odkryłem" dwa świetn Fińskie zespoły Wintersun I Ensiferum, naprawdę niźle kozaczą
i wogóle fajnie jest


I tak bardzo ci sie zaraz spodobały że nadałeś sobie nick i podpis od nazw tych zespołów :D.

Wintersun''a też niedawno poznałem. I cholernie mi sie spodobało:) to melodyjne-folkowo-deadthowe-skandynawske rytmy dają czadu :). A Ensiferum to chyba były zespół lidera wintersuna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wintersun''a też niedawno poznałem. I cholernie mi sie spodobało:) to melodyjne-folkowo-deadthowe-skandynawske

Dnia 01.01.2008 o 20:59, mike91 napisał:

rytmy dają czadu :). A Ensiferum to chyba były zespół lidera wintersuna ?


może nie całkowicie jego jeżeli chodzi o posiadanie, ale fakt, odszedł od Ensiferum i został wokalistą Wintersun, choc ten co po nim przejął schedę w Ensiferum nie jest gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 00:19, ShaDoW Energy napisał:

Cóż ja słucham tylko Linkin park i Godsmack, tylko ich. Nie wiem czemu tak, ale cóż, taki już
widzimisie ;)


Mam album Godsmack - "IV" - całkiem fajna płyta, szczególnie wpadający w ucho, dynamiczny kawałek "The Enemy"...sam zespół zaś sporo czerpie z dorobku Metallicy, także jak nie znasz to polecę Ci do posłuchania grupę Savatage, podobne, ale inne jednocześnie, zwłaszcza pierwsze kilka albumów...Ave...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 14:26, witek194 napisał:

Sa tu jacys fani zespolu Tool:)Ja osobisce uwuielbiam ten zespol zaraz po Dream Theater i Planet


Można powiedzieć, że jestem "jakimś tam" ich fanem, tylko z wymienionych zespołów odwróciłbym kolejność(tzn. najpierw DT, potem Planet X i potem Tool). Bardzo podobają mi się ich trzy(pierwsze) albumy, które mam, szczególnie "Aenima", chociaż na każdej jest zarąbisty klimat. Znakomity jest również teledysk do utworu "Schism", w którym klimat grania osiąga już zupełne szczyty możliwości...zdaje się, że wokalista Tool''a śpiewa też w podobnej kapeli - A Perfect Circle, która powstała przez "jakieś tam" problemy T z wytwórnią. Chłopaki( i pani na basie) grają dość fajnie, przynajmniej na mojej jedynej posiadanej płycie - "Mer de Noms"...Ogólnie oba zespoły lubię za klimat, który wytwarzają podczas grania, który bardzo mi leży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/ Dream Theater też lubię ale uważam że chłopaki trochę się pogubili ostatnio. IMHO mają teraz przerost >formy nad treścią.

Bluźnisz, jeszcze ktoś uwierzy i będzie niedobrze, bo nowa(jak i ostatnie) płyty DT są kapitalne, a chłopaki dobrze wiedzą co robią...Poza tym jak tacy ludzie ja grający w DT(czyli cholernie inteligentni, po najlepszych szkołach muzycznych,tak doświadczeni, a do tego przyjaciele z jednego podwórka/Portnoy,Petrucci,Myung/ i znający się od wielu lat/zanim dołączyli do zespołu/ z LaBrie i Rudess''em) mogą się w jakikolwiek sposób pogubić !? Oni bardzo fajnie się rozwijają, ostatni zaczęli grać znacznie ostrzej niż wcześniej, ale akurat mi bardzo się to podoba(przy czym nie przestali grać bardzo, ale to bardzo progresywnie). Poza tym widać w nim zupełnie nową energię - ostatnio szczególnie na koncercie w Warszawie - Petrucci zapuszcza znów długie pióra, LeBrie cały w "skórze" szalejący po scenie(nie dość, że schudł, to nareszcie ma włosy czarne, a nie czarno-siwe:) ) Reasumując - DT ma teraz formę jak nigdy dotąd, z czego wynika kapitalna treść ich wydawnictw i niesamowity power na żywo. Ave...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 20:29, Wintesun napisał:

właśnie "odkryłem" dwa świetn Fińskie zespoły Wintersun I Ensiferum, naprawdę niźle kozaczą
i wogóle fajnie jest

czasami lubie posluchac Wintersun :) Najbardziej pdoba mi Starchild a z Ensiferum lubie Battle Song.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 14:36, witek194 napisał:

> Ja słuchałem ich - bezpłciowi - tandeeeetaaa.
odezwał sie sluchacz Power metalu......


Dla niektórych tool wieje nudą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tool... Wtórne toto, da się słuchac ale cały cZas ma się wrażenie , że gdzies się to juz słyszało. Brak im czegoś czym mogliby zachwycic, brak im tego pałera, którego wymagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:08, kuba121 napisał:

Tool... Wtórne toto, da się słuchac ale cały cZas ma się wrażenie , że gdzies się to juz słyszało.
Brak im czegoś czym mogliby zachwycic, brak im tego pałera, którego wymagam.

To już zależy od gustu.Kazdy moze widziec co innego w Tool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:18, witek194 napisał:

To już zależy od gustu.Kazdy moze widziec co innego w Tool

Ja wspominam świetny teledysk do utworu "Parabola". Tajemniczy, enigmatyczny, a miejscami wręcz przerażający i obrzydliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:21, Graszczur napisał:

Ja wspominam świetny teledysk do utworu "Parabola". Tajemniczy, enigmatyczny, a miejscami wręcz
przerażający i obrzydliwy

Dokładnie. Jak ktoś nie widział tu ma linka:

www.paraboletancza.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:27, zbysheck napisał:

Dokładnie. Jak ktoś nie widział tu ma linka:

www.paraboletancza.com

a propos, ten koleś wyraźnie śpiewa "parabole tańcz". Hehe, analfabetyzm nie boli.

A co do Toola to kiedyś dosyć sporo go słuchałem. mają kilka perełek, np. Stink Fist, czy Prison Sex. Ale ogólnie wolę ich pierwsze płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sober? Hehe, tytuł jak znalazł po imprezie sylwestrowej ;)

Ogólnie rzecz biorąc Toola słucham całkiem sporo, ale każda ich płyta wymaga przynajmniej kilkunastu przesłuchań by odkryć co lepsze smaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:45, Arclight napisał:

Sober? Hehe, tytuł jak znalazł po imprezie sylwestrowej ;)

Ogólnie rzecz biorąc Toola słucham całkiem sporo, ale każda ich płyta wymaga przynajmniej kilkunastu
przesłuchań by odkryć co lepsze smaczki.

Moje pierwsze wrazenie gdy suslyszalem tool. ,, Co to jest?Parąbane to !"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:47, witek194 napisał:

Moje pierwsze wrazenie gdy suslyszalem tool. ,, Co to jest?Parąbane to !"


Właśnie na tym polega granie muzyki progresywnej - trzeba być trochę "porąbanym :)
Chociaż dla mnie jest zbyt zagmatwane, jeśli już mam słuchać progresji, to wolę Dream Theater. Chociaż tego zespołu też nie darzę wielką sympatią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:57, edeń napisał:

> Moje pierwsze wrazenie gdy suslyszalem tool. ,, Co to jest?Parąbane to !"

Właśnie na tym polega granie muzyki progresywnej - trzeba być trochę "porąbanym :)
Chociaż dla mnie jest zbyt zagmatwane, jeśli już mam słuchać progresji, to wolę Dream Theater.
Chociaż tego zespołu też nie darzę wielką sympatią.

Tez bardziej lubie i szanuje Dream Theater:) Moim idolem od dawna jest petrucci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 14:36, witek194 napisał:

> Ja słuchałem ich - bezpłciowi - tandeeeetaaa.
odezwał sie sluchacz Power metalu......

Jaki zły ;P i już nie słuchacz metalu.
Coś taki pazerny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować