Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2009 o 09:18, Witcher1990 napisał:

Chcesz przesłań? To zapraszam do wierszy Norwida i Mickiewicza- tam znajdziesz mnóstwo analogii itp rzceczy;]

Oj, tu się z tobą nie zgadzam. Często teksty pisane dla/przez kapele metalowe niosą głębokie przesłanie, wiążą mądre przekazy z artystyczną formą. Może cię to zdziwi, ale w metalu niejednokrotnie można spotkać się z iście poetyckimi treściami. Czytałeś jakikolwiek metalowy ''lyric'', czy po prostu naniuchałeś się oparów stereotypu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do przesłania, wystarczy spojrzeć na wspomniany przeze mnie wcześniej Megadeth. Polityka, wojny, broń atomowa, a nawet polowania na wymierające gatunki... Nnno, zero przesłania, na prawdę. Co do zespołów "z darciem mordy" najlepszym przykładem będzie chyba Carcass...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 16:40, hammerfall87 napisał:

Ja się przyznam ,że mnie teksty nie pociągają bo w metalu są mądre i głupie teksty
mi to zwisa jeśli mi muzyka nie odpowiada to nawet wybitny tekst mi nie pomoże

Nie w tym sęk. Chodzi tylko, że metal nie opiera się na bezmyślnym darciu mordy o dupie Marynie i sekwencyjnym powtarzaniu Ave Satan. Zaznaczono, że temu gatunkowi nie można zarzucić braku przesłania w tekstach.
A podejście mam podobne do twojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 20:03, VBone napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=9BONcpuDcrc
Nowy teledysk Paradise Lost, zapowiadający płytę o takim samym tytule jak kawałek. Album
ukaże się kiedyś tam, niedługo w każdym razie, a limitowana przedpremierowa edycja z
Rapidshare Records - przypuszczalnie dwa tygodnie wcześnie, ale chyba się powstrzymam
i nabędę normalną wersję.
Podoba mnie się bardzo.


Jest już od wczoraj cały album do odsłuchania na myspace:) Dla mnie rewelka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff. Anaal Nathrakh to przede wszystkim. Infernal War jak i Massemord również epatują agresją i nienawiścią. Z resztą też masz wymagania... Jeśli to cię NAPARWDĘ interesuje, to posluchaj trochę polskiego black metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 14:32, Miklak napisał:

> Pff po co ci tekst skoro i tak nie zrozumiesz co on śpiewa?
Żeby właśnie zrozumieć co on śpiewa.

I zaśpiewać karaoke?

Dnia 18.09.2009 o 14:32, Miklak napisał:

> IMO pisząc teksty w jakimkolwiek zespole ich autor nie chciał zawierać żadnych przesłań.
Masz na myśli, że żadne teksty piosenek nie zawierają przesłań? O.o

Pff może niektóre tylko po co to? W Behemocie pewnie jest wiele przesłań dotyczących chrześcijańskiej miłości do bliźniego;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 17:15, Witcher1990 napisał:

I zaśpiewać karaoke?

Teksty są częścią muzyki. Wyobraź sobie, że są na świecie ludzie, którzy zwracają też uwagę na inne rzeczy niż brutalność i moc w muzyce.

Dnia 18.09.2009 o 17:15, Witcher1990 napisał:

Pff może niektóre tylko po co to?

Na przykład z tych samych powodów co Mickiewicz i Norwid. Muzyka potrafi wywrzeć ogromny wpływ na odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 17:15, Witcher1990 napisał:

> > Pff po co ci tekst skoro i tak nie zrozumiesz co on śpiewa?
> Żeby właśnie zrozumieć co on śpiewa.
I zaśpiewać karaoke?


Te, a o czymś takim jak King Diamond słyszał? :-) Świetne heavy, ale po odpowiednim zbadaniu liryków odkryjesz dość ciekawe opowiadania w klimacie horroru i całość twórczości znacznie zyska... Całość muzyki progresywnej w większości opiera się na konceptach muzyka+tekst i ten drugi wcale nie jest mniej ważny od reszty.
Co do Behemoth, to jakoś dokładnie nie interesuje się ich twórczością, ale Nergal jest osobą dość inteligentną i do tekstów pewnie sporo rzeczy sprytnie przemyca...:-)
BTW - nie śpiewać, raczej zaryczeć...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 17:42, Miklak napisał:

> I zaśpiewać karaoke?
Teksty są częścią muzyki. Wyobraź sobie, że są na świecie ludzie, którzy zwracają też
uwagę na inne rzeczy niż brutalność i moc w muzyce.



i to tłumaczy podniecenie naszym hunterem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 16:16, Warchild napisał:

Co do przesłania, wystarczy spojrzeć na wspomniany przeze mnie wcześniej Megadeth. Polityka,
wojny, broń atomowa, a nawet polowania na wymierające gatunki... Nnno, zero przesłania,
na prawdę. Co do zespołów "z darciem mordy" najlepszym przykładem będzie chyba Carcass...


http://www.lyricsdownload.com/carcass-polarized-lyrics.html
Imo to ma jakieś przesłanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2009 o 17:42, Miklak napisał:

Teksty są częścią muzyki. Wyobraź sobie, że są na świecie ludzie, którzy zwracają też
uwagę na inne rzeczy niż brutalność i moc w muzyce.

Tak masz rację ja też zwracam na nie uwagę ale tylko gdy je rozumiem. Czyli angielski odpada zwłaszcza zespoły typu wspomniany Behe czy Cannibal Corpse. W tym drugim to już nic nie idzie wyrozumieć tylko grrrr uuuu zuuooooo rrrr xD Więc pozostaje polski czyli np KAT. Ale jakiś odkrywczych przesłań nie słyszałem. Ot kościół to zuoo, a księża są pazerni.

Dnia 18.09.2009 o 17:42, Miklak napisał:

Na przykład z tych samych powodów co Mickiewicz i Norwid. Muzyka potrafi wywrzeć ogromny
wpływ na odbiorców.

Zgadza się potrafi choć teraz tak mówisz, a pamiętam gdy wszyscy bili się w pierś i mówili, że muzyka nie wywiera na nich wpływu i nie zostaną przez to Satanami czy nie odejdą od wiary;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem sobie właśnie "Endgame" Megadeth...

Nie mam zielonego pojęcia czemu ludzie zachwycają się tym długograjem. Parę fajnych riffów, charakterystyczny dźwięk gitary Mustaine''a... Nic ciekawego poza tym, moim zdaniem oczywiście. ;) Teksty utworów są IMO biedne (to tak apropos Waszej dysputy na temat tekstach w metalu ;P), wokalu Dave''a kompletnie nie trawię. "Endgame" słuchało się w miarę miło, ale cholera, ten koszmarny wokal... Także 3 z minusem na 5 gwiazdeczek.

Ostatnio znajomek pożyczył mi płytkę pogańskiego Varg''a, "Wolfszeit". Tytułowy kawałek to czysta zajebistość, i jeden z najlepszych utworów jakie dane mi było w życiu przesłuchać - a warto zaznaczyć, że reszta kawałków pod względem jakości jest jeno minimalnie w tyle. I to chyba wszystko co mam do powiedzenia. ;) ( http://www.youtube.com/watch?v=deqmV16hUko)

5/5 się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 20:40, Witcher1990 napisał:

Tak masz rację ja też zwracam na nie uwagę ale tylko gdy je rozumiem.

I o to chodzi. Teksty są właśnie po to żeby można zrozumieć co ktoś śpiewa.

Dnia 18.09.2009 o 20:40, Witcher1990 napisał:

Zgadza się potrafi choć teraz tak mówisz, a pamiętam gdy wszyscy bili się w pierś i mówili,
że muzyka nie wywiera na nich wpływu i nie zostaną przez to Satanami czy nie odejdą od
wiary;p

Jest różnica między kretyńskim pieprzeniem jakichś księży o tym, że człowiek zostaje opętany przez szatana gdy słucha AC/DC, bo są tam ukryte dźwięki o częstotliwości 0,1 i 500 Hz oraz treści w starożytnych językach puszczane wspak, a tym co naprawdę potrafi muzyka (nie muszę chyba zaznaczać, że "potrafi" nie znaczy "koniecznie musi"?). Jeśli ktoś nie ma jeszcze ukształtowanego mocno światopoglądu, to kontakt z różnymi ideologiami i środowiskami ma kluczowy wpływ na jego poglądy. Gdy ktoś dużo słucha jakiegoś zespołu, jest prawdopodobne, że wpłynie on na jego ideologię. Muzyka potrafi kształtować światopogląd. Pomaga też zwrócić uwagę społeczności na jakiś problem. Ileż było w swoim czasie "anti-Vietnam War" utworów? Nakręcało to w jakimś stopniu społeczność słuchającą muzyki. Mnóstwo przecież antychrześcijańskich zespołów ostatnio... to też ma mniejszy lub większy wpływ na to jak postrzegamy religie. Środowiska nacjonalistyczne, na przykład, też wiele "zawdzięczają" muzyce. Łatwo szerzyć propagandę. Inna sprawa, krytyka polityki - wielu Amerykańskich muzyków najeżdżało na Busha, co miało jakiś wpływ na młodych odbiorców. Są dobre i złe strony. Nie ma jednak mowy o podświadomych przesłaniach i nadnaturalnych zjawiskach. Dlatego zawsze śmieję się z artykułów krytykujących muzykę zaprzedanej szatanowi, która niesie złe przesłania i opętuje nieświadome ofiary xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 22:00, Revanchist napisał:

Powiedzcie mi - rozmawialiście tu już może o nowym klipie Rammsteina? Jeśli nie, to będzie
to chyba jedyne forum, na którym o nim nie mówili xD.


Widocznie nikt nie słucha...:-)
A poważnie, to chyba Rammsteina już z tym tematem wiele wspólnego nie ma, o ile w ogóle kiedyś miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 21:26, Niflheim napisał:

Przesłuchałem sobie właśnie "Endgame" Megadeth...

Nie mam zielonego pojęcia czemu ludzie zachwycają się tym długograjem. Parę fajnych riffów,
charakterystyczny dźwięk gitary Mustaine''a... Nic ciekawego poza tym, moim zdaniem oczywiście.
;) Teksty utworów są IMO biedne (to tak apropos Waszej dysputy na temat tekstach w metalu
;P), wokalu Dave''a kompletnie nie trawię. "Endgame" słuchało się w miarę miło, ale cholera,
ten koszmarny wokal... Także 3 z minusem na 5 gwiazdeczek.

Mam właściwie podobne odczucia :) Monotonny, ale jak na ostatnią formę thrashu, to i tak nie jest zły.

Dnia 18.09.2009 o 21:26, Niflheim napisał:

Ostatnio znajomek pożyczył mi płytkę pogańskiego Varg''a, "Wolfszeit". Tytułowy
kawałek to czysta zajebistość, i jeden z najlepszych utworów jakie dane mi było w życiu
przesłuchać - a warto zaznaczyć, że reszta kawałków pod względem jakości jest jeno minimalnie
w tyle. I to chyba wszystko co mam do powiedzenia. ;) ( http://www.youtube.com/watch?v=deqmV16hUko)

Dobre! Może odsłucham i całość ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować