Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Sid Meier's Pirates - temat ogólny

270 postów w tym temacie

Mam straszny problem. Statek mój jedyny został zatopiony, uciekłem z więzienia i... chcę wypłynąć z miasta, a mój statek jest w lądzie i ani rusz... Dzieliłem łupy, wchodziłem wychodziłem z miasta i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem grać i mnie bardzo wciągnęło. Mam tylko jedno pytanie (póki co ;)): istnieje jakiś inny sposób na polepszenie nastrojów załogi poza wypłatą żołdu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 20:47, Lesz3yk napisał:

Dzisiaj zacząłem grać i mnie bardzo wciągnęło. Mam tylko jedno pytanie (póki co ;)):
istnieje jakiś inny sposób na polepszenie nastrojów załogi poza wypłatą żołdu?

Jak znajdziesz skarb z mapy to poprawia im się też nastrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 20:47, Lesz3yk napisał:

Dzisiaj zacząłem grać i mnie bardzo wciągnęło. Mam tylko jedno pytanie (póki co ;)):
istnieje jakiś inny sposób na polepszenie nastrojów załogi poza wypłatą żołdu?

Skarby i łupienie statków. Nic tak nie poprawia humoru chłopakom, jak dobry napad na trzy wypchane złotem hiszpańskie galeony, argh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pokonać Montalbany w ostatecznym starciu na najwyższym poziomie trudności :/ Zbyt szybki jest, brzydal :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 18:52, Madoc napisał:

Nie mogę pokonać Montalbany w ostatecznym starciu na najwyższym poziomie trudności :/
Zbyt szybki jest, brzydal :/


Może już za stary jesteś? :P ( stan zdrowia FALLING )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 21:18, Lucek napisał:

> Nie mogę pokonać Montalbany w ostatecznym starciu na najwyższym poziomie trudności
:/
> Zbyt szybki jest, brzydal :/

Może już za stary jesteś? :P ( stan zdrowia FALLING )

Po polsku mam. Poza tym, 34 lata dopiero, młody byk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 21:46, Madoc napisał:

> > Nie mogę pokonać Montalbany w ostatecznym starciu na najwyższym poziomie trudności

> :/
> > Zbyt szybki jest, brzydal :/
>
> Może już za stary jesteś? :P ( stan zdrowia FALLING )
>
Po polsku mam. Poza tym, 34 lata dopiero, młody byk!


W pirates to już stary dziadek ;) 34 lata to prawie najgorszy stan zdrowia ( piąte z sześciu określeń , poczynając od doskonałego) czyli dużo wolniejszy niż na początku. Trzeba mieć naprawdę szybkie palce żeby w takim wieku wygrać z markizem M. nawet na poziomie Łotr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2009 o 00:42, Lucek napisał:

W pirates to już stary dziadek ;) 34 lata to prawie najgorszy stan zdrowia ( piąte z
sześciu określeń , poczynając od doskonałego) czyli dużo wolniejszy niż na początku.
Trzeba mieć naprawdę szybkie palce żeby w takim wieku wygrać z markizem M. nawet na poziomie
Łotr.

Haha, wygrałem :D Polecam kordelas i błyskawiczne kontry po uniku i podskoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 16:09, necron1501 napisał:

Mam pytanie co trzeba zrobić aby na wodach pojawił się okręt liniowy???


Okręt liniowy pojawia się jeśli wybierzesz ostatni okres historyczny. Wg poradnika trzeba napsuć krwi Holandii, Francji lub Anglii. Ale u mnie raz pojawił się praktycznie na samym początku rozgrywki.
Okręt liniowy ma zawsze "misję": nowy okręt wojenny. Trzeba go samemu zaatakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 11:38, Lucek napisał:

> Mam pytanie co trzeba zrobić aby na wodach pojawił się okręt liniowy???

Okręt liniowy pojawia się jeśli wybierzesz ostatni okres historyczny. Wg poradnika trzeba
napsuć krwi Holandii, Francji lub Anglii. Ale u mnie raz pojawił się praktycznie na
samym początku rozgrywki.
Okręt liniowy ma zawsze "misję": nowy okręt wojenny. Trzeba go samemu zaatakować.



Acha wielkie dzięki. To poczekam, po poluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w to jeszcze gra?
Jeżeli tak, to może ktoś mi pomoże. Wersja super$eller nie znajduje mi płytki CD2 w napędzie (żadnym napędzie żadnego komputera) i chciałbym sprawdzić czy to samo robi angielska (lub inna) wersja 1.02 (chyba najnowsza) - o ile ktoś taką ma. Oczywiście oryginał. Jeżeli ktoś z was ma taką wersję i może mi podesłać na maila (adres na moim GS) plik Pirates!.exe, to byłbym dźwięczny. Bo obawiam się, że pomoc techniczna Cenegi niewiele mi pomoże, a dzięki plikowi mógłbym rozpoznać gdzie jest problem (czy to wina polskiego wydania, securoma lub płyty).

ps. Żeby przesłać execa do którego nie dobierze się żaden nadgorliwy antywirus w internecie trzeba by plik spakować jakimś archiwizerem oraz zmienić rozszerzenie pliku archiwum na jakieś bezsensowne (byle bym wiedział jakie było oryginalnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 11:43, Olamagato napisał:

Czy ktoś w to jeszcze gra?


A płytka nie jest przypadkiem zbyt zjechana?

Zaraz spakuję Ci moją wersję pliku, i podeślę.

EDYTKA: niestety, nie podeślę, ponieważ przy próbie wejścia na gramsajt mam info, że trwają prace serwisowe... Trzeba będzie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 11:43, Olamagato napisał:

Czy ktoś w to jeszcze gra?
Jeżeli tak, to może ktoś mi pomoże. Wersja super$eller nie znajduje mi płytki CD2 w napędzie


Jeśli dobrze pamiętam to Cenega wypuściła łatkę związaną właśnie z tym problemem. Też tak miałem i łatka załatwiła problem. Moja wersja to też super$eller.
łatka waży 0,17MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 15:01, Lucek napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to Cenega wypuściła łatkę związaną właśnie z tym problemem. Też
tak miałem i łatka załatwiła problem. Moja wersja to też super$eller.
łatka waży 0,17MB

Cenega przysłała mi właśnie linka po którym dopiero znalazłem łatkę. :)
Tak więc problem w zasadzie rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 12:05, Ringno5 napisał:

A płytka nie jest przypadkiem zbyt zjechana?

Tzn. Uszkodzona? Niemożliwe.
Bo zjechanej płytki CD/DVD w życiu jeszcze nie widziałem - głównie z tego powodu, że płytki w ogóle się nie zużywają. Moja najbardziej "zużyta" płytka KotORa, którą używam codziennie od 2003 roku wygląda poza kilkoma mikroskopijnymi ryskami jakby ze sklepu dopiero co wyjechała.
I dlatego (tak na marginesie) sądzę, że plotki o zużywaniu płyt wypuszczają wandale płytkowi. ;) Głównie po to, żeby usprawiedliwić swój wandalizm. Płytki kręcą się w powietrzu i poza wewnętrzną krawędzią niczego nie dotykają, więc nie ma co się zużywać.

Dnia 03.11.2009 o 12:05, Ringno5 napisał:

Zaraz spakuję Ci moją wersję pliku, i podeślę.

Sprawa, co mnie zaskoczyło rozwiązała się przez przyznanie się do winy przez Cenegę. Ale przy okazji grzebania w tym pliku dowiedziałem się, że w pliku tylko jeden bajt decyduje o tym, w jakiej wersji językowej się gra - a to ponieważ na płytce Super$ellera są chyba wszystkie istniejące wersje językowe tej gry. Tak więc teraz to już nie sprawa o uruchomienie, ale zwykła ciekawość.
Nie wiem bowiem o który dokładnie bajt tego pliku chodzi a pogranie w wersję francuską, hiszpańską czy niemiecką może być interesujące (szczególnie nazewnictwo okrętów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 18:42, Piciambeer napisał:

Może się orientujesz... Pirates! na Viscie kaput?

Znajdź tę bibliotekę na sieci, zapakuj do katalogu gry lub systemowego Visty i spróbuj od nowa. Oczywiście ustaw tryb zgodności. I tak na marginesie masz DX9.0c zainstalowany na Viście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować