Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Sid Meier's Pirates - temat ogólny

270 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2006 o 12:43, Minsc i Boo napisał:

a ja ponowie pytanie: czy orientuje się ktoś czy ATI Radeon X200M pociagnie ta grę??

Spokojnie grałem w Pirates! na GeForce 4 MX, więc bez obaw mozesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 13:28, Krejt napisał:

> a ja ponowie pytanie: czy orientuje się ktoś czy ATI Radeon X200M pociagnie ta grę??

>
Spokojnie grałem w Pirates! na GeForce 4 MX, więc bez obaw mozesz kupować.


mój laptop jest chimeryczny, więc się troche obawiam....oststnio pociągnął SW:EaW, a Punishera już nie chcciał(zanczy w sumie pociągnął, ale wyglądał żenująco)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 19:54, Woko11 napisał:

Jak pociągnął SW: EaW, a nie dał rady na Punisherze to... trochę dziwne...



co wiecej pociagnął Pop:TT(na średnich detalach) a punisher klatkuje jak cholera, pikseloza straszna i wygląda jak by był w 16 kolorach(!). Kotor2 też nie podołał...w zasadzie nie wiem czym się kierować przy zakupie gier, jeśli chodzi o wymagania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PoP TT też mi chodził na średnio-wysokich detalach, a Punisher zapie...rniczał, że aż miło. Nie mam pojęcia o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 09:01, Woko11 napisał:

PoP TT też mi chodził na średnio-wysokich detalach, a Punisher zapie...rniczał, że aż miło.
Nie mam pojęcia o co chodzi...


na jakim sprzęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No po prostu bajka, nowe wydanie nie straciło nic z grywalności pierwowzoru, a dodało jeszcze kilka ciekawych elementów: "podoficerów", przedmioty, miasta indian i taniec.

PS. Mam pytanie odnoście córek gubernatorów: czy najwyższym stopniem jest piękna ? Bo z instrukcji wynika że powinien być jeszcze jesden poziom urody : oszałamiająco piękna, ale nigdzie takiej nie znalazłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 13:14, graczomaniak napisał:

Jak to wstawiłęś??
Skąd masz spolszczenie, przecież gra wyszło po angielsku???


gra wyszła teraz po polsku w edycji superseller bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 13:14, graczomaniak napisał:

Jak to wstawiłęś??
Skąd masz spolszczenie, przecież gra wyszło po angielsku???


Trzeba tylko wstawić plik o odpowiedniej nazwie do katalogu
C:\Documents and Settings\.....\My Documents\My Games\Sid Meier''s Pirates!\Custom

Flagi mają mieć nazwę
flag_nazwa

rysunki na żaglach
ship_sail_emblem_lrd_nazwa

Muszą to być pliki typu Targa (TGA). Najlepiej zwykły obrazek (bmp. jpg albo jakiś inny) przetobić na TGA. Oczywiście muszą one mieć rozmiary będące potęgą liczby 2, czyli przykładowo 128x128, 256x256, 512x512, i chyba nie musza być kwadratowe , tzn może być np. 64x128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdobyć najpotężniejszy oktręt w grze , czyli okręt linoiwy. Okazuje się że wcale nie jest taki dobry: po pierwsze mało zwrotny; po drugie salwa z 48 dział jest do niczego, ponieważ ciężko trafić we wrogie okręty wszystkimi kulami - bardzo duży rozrzut spowodowany chyba długośćią okrętu; po trzecie ładowność wbrew pozorom mała jeśli załadujemy max 48 dział zostaje tylko 52 t wolnej przestrzeni , i nawet jeśli te 52 tony przeznaczymy na żywność to i nie da rady zabrać pełnej załogi na dłuższy rejs , bo żarcie znika błyslawicznie.

Moim zdaniem najlepszym kompromisem między zwrotnością , siłą ognia, wytrzymałością na wrogi ostrzał, liczebnością załogi, i ładownością jest tej grze bryg wojenny. Doskonały jest także slup królewski któym bez problemu można wykończyć każdy inny okręt , chociaż przy tych większych treba uważać bo jedno solidne trafienie kopńczy zabawę ;)

Szkoda że nie ma jednej opcji z oryginalnych Piratów, mam na myśli zostawienia części okrętów na kotwicy, co pozwalało np na rejs po skarb na zachodzie najszybszym okrętem i stosunkowo szybki powrót. Innym plusem było to że po podziałe łupów nie traciło się wartościowych okretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde szkoda ze nigdzie nie mozna znaleźć spolszczenia do tej gry. kupiłem ją pół roku temu jeszcze w wersji eng. a teraz cenega wydała ja po polsku. a nie będę kupował jej drugi raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 00:18, PAPISHON napisał:

Kupiłęm ge z SuperSelerze i bardzo mi się spodobała :D Jestem już 3 z najgroźniejszch piratów
i mam 50 sławy ;)


tych piratów z tej listy nie trudno pokonać :P
ja wykończyłem ich wszystkich i narazie znalazłem siostre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować