Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Sid Meier's Pirates - temat ogólny

270 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2006 o 13:10, michal7 napisał:

Cenega ma zamiar wydać piratów 16 czerwca po Polsku w seri $uper$eller. Dziwne podobne zamieszanie
było z Half-Lifem 2 (też miał trzech wydawców CDP, Nicolasa i EA, zaś w wypadku piratów CDP,
LEM i cenega).

Rewelacyjna informacja! Tylko mam nadzieje, że polonizacja nie będzie na, niestety, standardowo już niskim poziomie...
(Oczywiście istnieją wyjątki co do jakości polonizacji ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić tą grę ??? Jakie są jej plusy i minusy ??? Może lepiej kupić Piratów z Karaibów albo poczekać na Pirates of The Burning Sea ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 16:41, graczomaniak napisał:

Plusy:

+ Grafika
+ Muzyka
+ GRYWALNOŚĆ!
+ Bitwy morskie
+ Miasta (znaczy opcej w nich :))

Minusy:

- taniec
- wymagania


Mógłbyś napisać coś więcej o tej grze ??? Warto na nią wydać te 5 dyszek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne! Gra jest świetna, osobiście w nią grałem przez 3 miesiące i nie mogłem sie oderwać, tak mocno wciąga. Wszystko jest bardzo fajnie zrobione, grafika jest świetna i o wiele lepsza niż w Puiratach z karaibów, muzyka bardzo dobrze przylega do efektów. Gra w ogóle nei jest liniowa! Możesz w tawernach zabierać dodatkowe "quest" typu - "Zabij pirata", można za to dostawać złoto, tak samo jak za kupienie mapy skarbu jakiegoś pirata. W państwach można awansować na wyższe stopnie od pirata po Księcia.
Bardzo mocno polecam tą gre i nawet te 50 zł to nic w porównaniu z rozgrywką.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra należy do bardzo dobrych. Chętnie wraca się do niej i przechodzi po raz kolejny. Udane połączenie strategi, zręcznościówki
i przygodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 16:41, graczomaniak napisał:

Minusy:
- taniec

Ja też najpierw uważałem konieczność tańca za minus, ale jak porządnie przeczytałem isntrukcję i pograłem trochę na najniższym poziomie gdzie podświetlane są właściwe ruchy po gestach partnerki - wszystko okazało się jasne i wcale nie takie trudne. Oczywiście im wyższy poziom trudności i im partnerka jest "z wyższej półki" tym gesty są mniej wyraźne i są "zaśmiecone" dodatkowymi ruchami. Ale dzięki temu jest ciekawiej.
Po uzyskaniu pewnej wprawy i zrobieniu tańca całkowicie bez błędów dochodzą dodatkowe bonusy i ciekawe zakończenia. Warto więc poćwiczyć choćby po to, żeby przynajmniej raz zrobić to idealnie.
Tak więc moimn zdaniem taniec nie jest wcale minusem gry, a wręcz przeciwnie. Przecież walki na szpady też trzeba się nauczyć.
To raczej walka na lądzie jest najsłabszym elementem gry. Po szóstym czy siódmym zdobyciu kolejnego miasta naprawdę zaczyna nużyć.
Poza tym drugim wielkim minusem tej edycji jest ingerowanie w znajdowanie map zaleznie od poziomu trudności. W starych Piratach zawsze na raz można było kupić tylko jeden kawałek mapy z czterech - nawet na najniższym poziomie. Dawało to bodziec do pływania po różnych miastach i przeszukiwania ich tawern. W tej wersji na najniższych poziomach można kupić 3/4 lub połowę mapy, a bardzo często nawet całą mapę, co jest już absolutnie pozbawione sensu bo co za bałwan będzie sprzedawał mapę za 500 dublonów gdy dzięki niej już zna położenie skarbu wartego od 3 d 10 tys. dublonów. Poza tym jak się okazuje bardzo często położenie skarbu i tawerny gdzie uzyskało się mapę prawie się nie różnią. W każdym razie ja to traktuje jako bug gry poważnie osłabiający jej zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie w tej grze wQurzało to prędkosc poruszania sie statków...stanowczo za wolne,zanim dopłynołem gdzies dalej mogłem wstawic wode na kawe isc do kiosku po gazte zrobic kawe i wypic ją czytając gazetkę i wtedy dopiero wracam do gry i wkońcu jestem u celu ;D;D;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak sie gra na niższych poziomach to podświetlane są klawisze, a na wyższych tylko ruchy gestów partnerki. No, ale po kilku tańcach staje się to poprostu nudne, zawsze są te same ruchy, nic nowego, a także niekiedy są za to słabe prezenty lub ich brak. Co do walki na szpaday, jest to o wiele ciekawsze zajęcie niż taniec, ponieważ dzieje się to w fajnych miejscach (statki, fontanny i tawerny). Po pokananiu gostka na statku zawsze podobały mi się filmiki z "pudłami" :D. Musze się również zgodzić co do zdobywania miast. Rzeczywiście, zostało to w pewnym sensie "ściągniete" od Heroesów, ale coś nie wyszło bo stają sie również strasznie nudne i smętne :). Co do map, mapy zdowyba się w takowych kawałkach, ale na niższych poziomach jest to bardzo proste, ponieważ w nastepnym mieście praktycznie odszymujemy kolejne kawałki map.
Drażni mnie równiż to, że trzeba handlować, a to obniża jedzenie na statku i wystarcza go czasami nawet na największych statkach - na kilka miesiecy i to jest według mnie kolejnym minusem tej ciekawej i przyjemnej gry :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 22:39, graczomaniak napisał:

Drażni mnie równiż to, że trzeba handlować

Kto Ci każe handlować? Ja (atakując wyłącznie Hiszpanów) nigdy nie musiałem handlować, a tylko czasem wybierałem lepszy port do sprzedaży fantów. :)

Dnia 16.06.2006 o 22:39, graczomaniak napisał:

a to obniża jedzenie na statku

Nie bardzo zrozumiałem. :)

Dnia 16.06.2006 o 22:39, graczomaniak napisał:

i wystarcza go czasami nawet na największych statkach - na kilka miesiecy

No jak masz minimalną załoge i kilka galeonów, to nic dziwnego. Z drugiej strony jeżeli nazbierasz 500-600 osób, to nawet największe zapasy szybko topnieją.
Moim zdaniem wadą jest to, że żywność się nie psuje - a przynajmniej ja takiego efektu nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2006 o 16:43, Lex napisał:


Mógłbyś napisać coś więcej o tej grze ??? Warto na nią wydać te 5 dyszek ???

Moim zdaniem warto, gra jest super. Jest długa i barzo ciekawa. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę kupiłem w ten piątek (16. czerwca, premiera, w Super$eller). Wieczorem tego samego dnia i następnego rano pograłem trochę w gierkę. Mówiąc szczerze nie za bardzo mi sie podobała (może przez to, ze cały czas do więzienia mnie wsadzali ??? ;D). Od soboty (ok. godz. 9.) do dnia dzisiejszego (do godz. 15.) nie było mnie w domu (nad jeziorkiem byłem i sobie łódeczką popływałem ;D). Miałem czas na przemyślenia. Z godzinę temu zmowu odpaliłem grę. Nazwałem się Jack Sparrow (ku chwale wielkiego PIRATA !!! :D), poziom trudności AWANTURNIK (ten pośrodku), specjalizacja w KANONIERCE, rok 1600, przyłączyłem się do Anglików. Gra pokazała sie w zupełnie innym świetle. Pogrywałem aż do tej chwili. W tym czasie zostałem BARONEM u Francuzów, pokonałem 3. piratów (Czarnobrody i dwóch innych) splondrowałem ze 20 statków Hiszpanów i podbiłem Hawanę. Do tego jeszcze zatańczyłem z córką gubernatora. Jutro powracam do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 23:17, Minsc i Boo napisał:

To jak? Wie ktoś coś o jakimś spolszczeniu?? w googlach nic nie znalazłem:(


Po co Ci spolszczenie jak Sid meiers the Pirates leży teraz już na półkach w polskiej wersji językowej i to za niecałe 50 dych. ARGH!
Nic tylko odpalać grę, w tle wrzucić Running Wild "Under Jolly Roger" i pływać, plądrować, zatapiać, walczyć na szpady, gwał..(ekhm) podrywać niewiasty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 21:51, BohooN napisał:

> To jak? Wie ktoś coś o jakimś spolszczeniu?? w googlach nic nie znalazłem:(

Po co Ci spolszczenie jak Sid meiers the Pirates leży teraz już na półkach w polskiej wersji
językowej i to za niecałe 50 dych. ARGH!
Nic tylko odpalać grę, w tle wrzucić Running Wild "Under Jolly Roger" i pływać, plądrować,
zatapiać, walczyć na szpady, gwał..(ekhm) podrywać niewiasty:)


spójrz na datę mojęgo postu na który odpowiedziałeś- wtedy jescze polskiej wersji nie bylo.


PS: czy orientuje się ktoś czy ATI Radeon X200M pociagnie ta grę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 16:41, graczomaniak napisał:

- wymagania


Hę? Patrzałem na stronie SuperSeller i one wcale nie są duże :) Akurat ja mam 1GHZ procka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować