Zaloguj się, aby obserwować  
Remember_The_Name

GOTHIC 3 - Temat Ogólny

3482 postów w tym temacie

Mam
Pentium D 805
2x 512 DDR2
GF 7900 Gt

Prosze o jakąś pomoc gra ma zaciachy na każdych ustawieniach.
Robiłem juz wszystko-defragmentacje , optymke wina i nie wiem co zrobić by grało się dobrze.
Please I need help!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie : Macie jakiś sprawdzony sposób na Ortegę ? Zaszedłem już do jego siedziby, strzelam do niego z łuku, a tu wybiega 3 kolesi z halabardami, 2 z mieczami i 1 z kuszą. I weź ich pokonaj, nawet Cyprus, czy jak mu tam, nie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A probowales zmienic ustawienia w INI ?? Jezeli nie to sprobuj a plynnosc powinna sie poprawic. Jezeli chcesz to mozesz uzyc Tweaka ,link masz na gorze strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akruat mi orki również sprawiają mniejszy problem niż bandyci :]

Dnia 04.11.2006 o 14:14, Bambadil napisał:

a tak poza tym moim zdaniem, to jest chamskie że za Życie trzeba płacić w PN i w szt. zł!!!!!!


Dostajesz bodajże 10 PŻ za każdy poziom. Dodatkowe punkty życia, tak jak w Nocy Kruka, opłacasz jak umiejętność.

Zresztą... - nie widzę dużej różnicy miedzy skórzana zbroją i 100PŻ, a lepszą zbroją i 200PŻ xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:30, WorldWar3PL napisał:

A ja mam takie pytanie : Macie jakiś sprawdzony sposób na Ortegę ? Zaszedłem już do jego siedziby,
strzelam do niego z łuku, a tu wybiega 3 kolesi z halabardami, 2 z mieczami i 1 z kuszą. I
weź ich pokonaj, nawet Cyprus, czy jak mu tam, nie daje rady.


Najbierw wybijasz hołotę w pierwszej komnacie jaskini. Napierasza halabardę, a potem raz dwa rozprawiasz się zapomocą miecza.
Potem, dzięki prześwitowi do drugiej, górnej, komanty wybijesz z łuku towarzystwo. Ew. czekasz aż Cyrus się zaangażuje i zabijasz tych, którzy zajęci są Twoim kolegą.

Generalnie trzeba szybko machać mieczem albo naparzać kosą/halabardą - są bardzo skuteczne.

A przy okazji - zarówno Cyrus, jak i większość NPC, mają tak niską wartość bojową, że nie polegaj na nich za bardzo ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 14:40, Backside napisał:

A przy okazji - zarówno Cyrus, jak i większość NPC, mają tak niską wartość bojową, że nie polegaj
na nich za bardzo ;).

Właśnie zauważyłem :-)
Ogółem moje wrażenia o Gothicu - do 8 sekundowych ścinek podczas biegania ( doładowywania terenu ) można się przyzwyczaić, ale nie ma takiego klimatu jak w poprzednich częściach... Może to przez nieznany, zbyt duży teren? Może to przez nie przynależność do żadnej z gildii? Nie wiem... W każdym bądź razie frustruję się gdy zginę, bo ładowanie trwa trochę długo :)

Rozśmieszyło mnie to, że wyłączanie gry za pomocą menu - wyjdź z gry zajmuje 4 minuty :) Szybciej jest dla mnie zminimalizować grę i za pomocą alt+ctrl+del wyłączyć ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a ja mam pytanie natury technicznej, gdzie sa saves do gothic 3? Musze zrobić reinstalację gry ale nie chce stracić zapisanej gry. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:42, WorldWar3PL napisał:


Rozśmieszyło mnie to, że wyłączanie gry za pomocą menu - wyjdź z gry zajmuje 4 minuty :) Szybciej
jest dla mnie zminimalizować grę i za pomocą alt+ctrl+del wyłączyć ją.


U ciebie wychodzi 4 minuty a u mnie 10 sekund. Nieźle masz :D

No a mi nareszcie udało się osiągnąć zamierzony skutek... Na komputerze

AMD Athlon 64 3600+
1.5 GB DDR RAM
ASUS Geforce N7800GT

Gra chodzi na maksymalnych detalach z bardzo małymi zacinkami gdzie nie gdzie, ale w ogóle nie przeszkadzającymi w rozgrywce. Można by wręcz powiedzieć że chodzi bardzo płynnie... Cholernie jestem zadowolony. Siedziałem nad plikiem .ini od 2 listopada po kilka godzin, modyfikowałem go i testowałem. Dzisiaj użyłem jeszcze tweaka, wprowadziłem kolejne poprawki, wyłączyłem Direct3D w ustawieniach sterowników... wszystko pięknie chodzi...

Opłaciło mi się ślęczeć nad tym. Mam nawet dziwne wrażenie że brak wygladzania krawędzi zmniejszył się...

Ogólnie teraz jest super i jak dla mnie Gothic 3 to król gier cRPG... cholernie mi sie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:52, aandi napisał:

Witam wszystkich, a ja mam pytanie natury technicznej, gdzie sa saves do gothic 3? Musze zrobić
reinstalację gry ale nie chce stracić zapisanej gry. Dzieki


Są w Moich Dokumentach w folderze "gothic3"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:36, Backside napisał:

Dostajesz bodajże 10 PŻ za każdy poziom. Dodatkowe punkty życia, tak jak w Nocy Kruka, opłacasz
jak umiejętność.


taaak???ciekawe bo ja mam 16 lvl i nadal mam 200 PŻ tak jak na początku, a z tego co ty pszesz wynika że powinienem już mieć 360 PŻ, więc albo mam buga(oby nie) albo Ty brednie piszesz:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:24, Czarkinson napisał:

Czy macie jakas taktyke na pelzacza ??


ja z łuku strzelam w niego, ładuję mu kilka strzał, a jak podchodzi blisko mnie to biorę nogi za pas i odbiegam trochę i pełzacz zostawia mnie w spokoju, potem wracam i łąduję go dalej strzałami i tak kilka razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie:
jak uzyje Tweaka i stwierdze ze efekty mi nie pasuja i chce wrocic do oryginalnych ustawien to co zrobic?

sorry za 2 posty pod rzad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś link do ustawień pliku ini pod 1GB RAM-u, athlona 64 3200+ i Geforce''a 6600GT 256MB? Czy na takim sprzęcie będzie działał Gothic 3 na średnich ustawieniach i z zadowalającą płynnością??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:54, Bambadil napisał:

taaak???ciekawe bo ja mam 16 lvl i nadal mam 200 PŻ tak jak na początku, a z tego co ty pszesz
wynika że powinienem już mieć 360 PŻ, więc albo mam buga(oby nie) albo Ty brednie piszesz:P:P:P:P


Dotychczasowo w każdym Gothicu było tak, że po otrzymaniu nowego poziomu zwiększała się ilość PŻ.
Nie obserwowałem tego w G3, być może coś zmienili i z niewiedzy gadam od rzeczy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąć rudę żelaza? Tyle kasy wydałem na recepturę na te zakichany miecz półtoraręczny, a tu zonk ;) W ogóle gdzie można zdobyć rudę jakąkolwiek? Mam umiejętność znajdowania rudy, ale nie bardzo wiem, jak jej szukać (kilof w plecaku posiadam).
Przebijam się w stronę Morteny i w końcu robi się ciężej. Chodzę w jakiejś złachmanionej zbroi za 5k (ciułam każdy grosz na tę za 150k, mam już 1/3 kwoty;) i mam 220pż, a cała walka sprowadza się do tego, kto pierwszy zada cios (co jest dość irytujące, bo zwykły goblin często okazuje się śmiertelnie groźny, podczas gdy zombie, za którego jest 4x więcej doświadczenia nie jest w stanie mi nic zrobić, bo zbyt wolno się rusza).
Misja od Chrisa (ten łowca ze Stonehenge) - zabiłem 2 płochliwe jelenie, mam ich mięso i nic, questu w ogóle nie zalicza, choć w jego opisie jak byk stoi, że wystarczy załatwić jednego (chyba że tłumacze coś sknocili).
Naprawdę dostajesz jakieś pż/lv? Ja mam 13lv i jak było 200pż na początku, tak teraz mam 220, bo sam sobie dołożyłem 20 w kapliczce.
Ortegę w końcu znalazłem, ale Cyrusa już nie (choć za każdym razem, jak się teleportuję, to wyskakuje mi komunikat, że Cyrus czeka...) i poszło jak z orkami - wziąłem halabardę, wpadłem w całą grupę i machałem tym dookoła, aż wszystko zginęło. Gdy któryś próbował użyć kuszy/łuku to myk w jego stronę.

Pełzacze - prowokacja z kuszy, potem cofam się i znowu, jak cinus. Tak jest chyba najbezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 14:30, Czarkinson napisał:

A probowales zmienic ustawienia w INI ?? Jezeli nie to sprobuj a plynnosc powinna sie poprawic.
Jezeli chcesz to mozesz uzyc Tweaka ,link masz na gorze strony.



ej gdzie wrzucoić ten rozpakowny tweak i jakby co jak do wywalić żeby z powrotem było tak jak wcześniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować