Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2007 o 13:47, Bratek196 napisał:

A ja mam takie pytanie, kto zadał queta "zabij Xardasa" czy jakoś tak ???


Hmm...Beliar kazał zabić Xardasa, ale to na sam koniec gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wlasnie skoczylme gre graja wojem wiec zaczoles grac magiem
I nie wiem w co mam inwestowac an poczatku wiec ze w prastara wiedze ale...
Na co na poczatku punkty wydawac mam 70 pn do wydania i nie wiem na co pomoze ktos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim inwestuj w prastarą wiedzę, im jest ona wyższa tym silniejsze stają się twoje zaklęcia. Tak szybko jak będziesz spełniał wymagania zdobądź umiejętność "szybka nauka" - zapewniam że Ci się to zwróci. Jedną z najważniejszych umiejętności dla maga jest regeneracja many i powinieneś tak rozwijać postać żeby jak najszybciej móc się jej nauczyć, niestety trochę czasu minie zanim będziesz mógł ją zdobyć.
Nie trać PN na uczenie się wszystkich czarów jakie możesz opanować - i tak używać będziesz tylko kilku. Proponuję żebyś nauczył się kuli ognia, przyzwania demona (jak tylko będziesz mógł) i leczenia, resztę na razie sobie odpuść.
Możesz też trochę zainwestować w walkę wręcz bo w niektórych walkach (np. na arenach) nie będziesz mógł używać magii.
P.S.
Myślę że niezłym pomysłem byłoby gdybyś zainstalował sobie Firefoxa, dobrze byłoby również gdybyś po napisaniu posta chociaż raz go przeczytał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 17:28, Karharot napisał:

Przede wszystkim inwestuj w prastarą wiedzę, im jest ona wyższa tym silniejsze stają się twoje
zaklęcia. Tak szybko jak będziesz spełniał wymagania zdobądź umiejętność "szybka nauka" - zapewniam
że Ci się to zwróci. Jedną z najważniejszych umiejętności dla maga jest regeneracja many i
powinieneś tak rozwijać postać żeby jak najszybciej móc się jej nauczyć, niestety trochę czasu
minie zanim będziesz mógł ją zdobyć.
Nie trać PN na uczenie się wszystkich czarów jakie możesz opanować - i tak używać będziesz
tylko kilku. Proponuję żebyś nauczył się kuli ognia, przyzwania demona (jak tylko będziesz
mógł) i leczenia, resztę na razie sobie odpuść.
Możesz też trochę zainwestować w walkę wręcz bo w niektórych walkach (np. na arenach) nie będziesz
mógł używać magii.
P.S.
Myślę że niezłym pomysłem byłoby gdybyś zainstalował sobie Firefoxa, dobrze byłoby również
gdybyś po napisaniu posta chociaż raz go przeczytał:)


Dzienki zaraz go zainstaluje i teraz wiem co w inwestowac a prastara wiedza bede mogl uzywac kostorow do walki w recz a i jeszcze jedno :P czemu bo patrzyelm na zwojach zawiesza mi sie jak rzucam kule ognia mozesz jeszcze cos w tej sprawie dopomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Gra zawiesza Ci się w czasie rzucania zaklęć? Ale na amen czy tylko strasznie żabi? Jeśli to drugie to prawdopodobnie wina sprzętu (tak naprawdę to wina źle zoptymalizowanej gry która ma tak kosmiczne wymagania). Wejdź do opcji graficznych i obniż poziom detali, to powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 17:36, Karharot napisał:

Hmm. Gra zawiesza Ci się w czasie rzucania zaklęć? Ale na amen czy tylko strasznie żabi? Jeśli
to drugie to prawdopodobnie wina sprzętu (tak naprawdę to wina źle zoptymalizowanej gry która
ma tak kosmiczne wymagania). Wejdź do opcji graficznych i obniż poziom detali, to powinno pomóc.

Nom to dzienki :) teraz ide wlasnie to zrobic ;D jeszcze raz thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei mam inny problem. od momentu gdy wypedzilem orkow z ardei (gram po raz kolejny od nowa) do momentu rozmowy z przyjaciolmi minelo mi az 269 dni! normalnie co 3sek. robi sie jasno i ciemno! tak szybko sie te dni zmieniaja ze normalnie naprzemian jest jasno i ciemno jak podczas burzy. to pewnie do konca gry uplynie z 10000000000000000 dni.... Jak tak gwaltownej porze zmian dnia i nocy mozna zaradzic??????? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz uaktywnioną konsolę to wciśnięcie klawisza F6 może wywołać taki efekt, wciśnij go ponownie aby to anulować.
Jeśli nic nie majstrowałeś z konsolą to może to być też błąd który czasem występuje przy procesorach dwurdzeniowych. W tym miejscu:
http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?p=2506569&#post2506569
jest opisane jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 18:21, Karharot napisał:

Jeśli masz uaktywnioną konsolę to wciśnięcie klawisza F6 może wywołać taki efekt, wciśnij go
ponownie aby to anulować.
Jeśli nic nie majstrowałeś z konsolą to może to być też błąd który czasem występuje przy procesorach
dwurdzeniowych. W tym miejscu:
http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?p=2506569&#post2506569
jest opisane jak sobie z tym poradzić.

dzieki. Niestety te rozwiazania tez mi niepomagaja..... juz niewiem co robic. Najzabawniejsze ze tak mi sie wczesniej nierobilo a g3 ide 4 raz,..... i nic nigdy niemajstrowalem przy konsoli bo niekorzystem (raz tylko przywolalem Laresa bo zniknal w scianie chaty w Geldern) i nietoleruje cheaterow i cheatow. Jakies inne koncepcje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 18:32, Matias16162 napisał:

Jakies inne koncepcje????


Przeinstalować grę? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jedynym pocieszeniem jest to że nie musisz się martwić że przy okazji pójdzie w diabły ileś godzin gry.
Jednak faktycznie dziwne jest to że teraz Ci ten błąd wystąpił skoro wcześniej go nie było. Nie cierpię jak gry wycinają takie numery , kiedyś pod DOS-em było łatwiej co najwyżej trzeba było stworzyć dyskietkę startową i wszystko było ok:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 18:51, Karharot napisał:

> Jakies inne koncepcje????

Przeinstalować grę? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jedynym pocieszeniem jest to że
nie musisz się martwić że przy okazji pójdzie w diabły ileś godzin gry.
Jednak faktycznie dziwne jest to że teraz Ci ten błąd wystąpił skoro wcześniej go nie było.
Nie cierpię jak gry wycinają takie numery , kiedyś pod DOS-em było łatwiej co najwyżej trzeba
było stworzyć dyskietkę startową i wszystko było ok:(

taaaak. dolo to tyle ze tym razem uplynelo 267 dni. Jeszcze tak ze 130 razy imoze bedzie znow normalnie. Ale wykrecilo numer.... Studiuje informatyke ale mimo to niemialem doczynienia z takim problemem. No coz, mam nadzieje ze ktos kiedys znajdzie jakies dobre rozwiazanie.....
No, musze przezyc ale normalnie nieda sie grac spokojnie. Dzieki mimo wszysko wszyskim za proby rozwiazania mojego problemu. Zwlaszcza Tobie. A gdzie znajde Helm pierwszego paladyna? W Geldern ale gdzie i jak i kto go ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hełm Pierwszego Paladyna znajduje się w domu, w którym mieszka dwójka szamanów, na dostępnym na początku terenie miasta. Kiedy wchodzisz wejściem południowym, czyli tam, gdzie po prawej masz arenę, trzymaj się lewej strony muru, a ich dom będzie ostatnim po lewej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziąć się raczej nie da tak po prostu, bo poza szamanami jest jeszcze dwójka strażników. Ja to robiłem tak, że gdy w nocy szamani kładli się spać, skradając się podchodziłem do ich łóżek. Będąc poza zasięgiem wzroku strażników pilnujących wejścia używałem czaru telekinezy. Hełm stoi na półce przy prawej ścianie od wejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 09:44, milten6 napisał:

Aby nie psuć innym zabawy, piszmy spoilerami :).
UWAGA SPOILER :)
No to po kolei. Xardas jest postacią neutralną, tzn. sprzymierzył się z Orkami, aby odnaleźć
zaginione artefakty, a potem wykorzystać je do opuszczenia tego świata i tym samym zakończenia
wojny bogów. Tak na prawdę, to tylko do tego są oni mu potrzebni, ponieważ, na całym kontynencie
prowadzą wykopaliska w celu odszukania artefaktów :). A więc, Xardas nie jest postacią, ani
złą, ani dobrą, można by rzec neutralną.
KONIEC SPOILERA :)


Ooo dzięki pomogłeś mi :P Ciekawość mnie zżerała :P A o co chodzi jak na koniec 2 części Xardas powiedział że Beliar wybrał go na swojego następcę czy pomocnika czy jakoś tak ? Ma to konsekwencje w 3 części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się