Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2009 o 10:53, wybrany4567 napisał:

Czesc. Juz poraz trzeci gram w Gothica i zachcialo mi sie zdobyc bardzo wysoki poziom.
Gram buntownikiem. Zamierzam oswobadzac wszystkie miasta po kolei. Oswobodzilem juz Montere.
I mam takie pytanie. Jak pojde potem do Silden, Geldern i Trelis i wykonam tam wszystkie
questy, a potem oswobodze miasta, to wplynie to na moje postrzeganie przez orkow w Faring?
Bo pamietam jak kiedys gralem to juz nie moglem wykonac pozostalych questow w Faring
pod sam koniec gry bo zaczeli mnie od razu atakowac, tak samo bylo zreszta i w Silden.
Wiec jak zaczne oswobardzac te miasta to nie beda mnie atakowac i bede mogl wypelniac
wszystkie questy? Mysle ze dobrze wytlumaczylem o co mi chodzi. :-)



Ja oswobodziłem myrtane pod koniec gry jak dostałem misję od Inosa.Miałem tylko przejęte Cape Dune ,Gotha i Vengard. Pod koniec gry oswobodziłem Montera, Silden, Trelis, Faring, Geldern.

A co do twojego pytania... Przed przejęciem myrtany, wypełnij wszystkie możliwe questy dla buntownika i kłopot z głowy.Nie musisz od razu brać się za oswobodzenie. Ja z tego co pamiętam nie miałem problemów z atakami na mnie ze strony orków, bo przejmowałem ich miasta.Atakują tylko wtedy jak dowódca powie Ci, że "Jakaś mora wyzwala nasze miasta... i musimy Cię zabić" (coś takiego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Ardei, Cape Dun, Montery i Vengardu możesz oswobodzić co najwyżej dwa miasta, więc na Twoim miejscu powypełniałbym wszystkie możliwe zadania, a dopiero potem zajął się wyzwalaniem. Ewentualnie te dwa miasteczka możesz sobie odbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 17:19, DJ Szlafrok napisał:

Oprócz Ardei, Cape Dun, Montery i Vengardu możesz oswobodzić co najwyżej dwa miasta,


To niezupełnie tak. Bezkarnie oswobodzić Można Ardeę, Gothę, Vengard i dwa inne miasta w Myrtanie, Czyli po wyzwoleniu tych miast które wymieniłeś można się zabrać co najwyżej za Gothę a potem należy sobie na jakiś czas odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 17:33, Karharot napisał:

To niezupełnie tak. Bezkarnie oswobodzić Można Ardeę, Gothę, Vengard i dwa inne miasta
w Myrtanie, Czyli po wyzwoleniu tych miast które wymieniłeś można się zabrać co najwyżej
za Gothę a potem należy sobie na jakiś czas odpuścić.

Na jakiś czas? ;p Chyba nie chodzi Ci oto ,że orkowie nagle zapomną co im zrobiłeś ;] Wtedy to tylko mu zostanie końcówka gry czyli wyrzynanie wszystkiego co orkopodobne w Myrthanie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 17:33, Karharot napisał:

To niezupełnie tak.


Ach, faktycznie. Trochę pomotałem z tymi miastami i zamiast Gothy, która podobnie jak Ardea i Vengard jest podyktowana fabularnie, natomiast Cape Dun i Montera są już dobrowolne.
Przepraszam za błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 18:11, mlynar911 napisał:

Na jakiś czas? ;p Chyba nie chodzi Ci oto ,że orkowie nagle zapomną co im zrobiłeś ;]


Nie, nie chodzi tu o to że zapomną:) Po prostu należy wykonać wszystkie możliwe questy a jak już nic nie zostanie to i tak żywe orki już nam nie będą potrzebne, prawda?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, znowu mam pytania.
Nauczylem sie zatruwac bronie (pierwszy raz podczas ojej dlugiej przygody z Gothickiem 3) i nie wiem skad wziac butelke z trucizna(mam tylko jakis pecherz z trucizna) i na czym sie zatruwa bron? Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Butelka z trucizną ? Hm ... jak ja pamiętam to albo się ją znajduje [ niestety, takie itemy nie są chyba przypisane do jakiejś konkretnej lokacji czy miejsca ] w skrzyniach czy zabiera z ekwipunku zabitych. Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne jest to że mogą takowe rzeczy posiadać alchemicy [ ew. magowie ale to dość wątpliwe ]. Spróbuj może u alchemika w Ben Erai. Co do zatruwania broni ... z tym ci niestety nie pomogę bo jakoś nigdy się w to nie bawiłem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 19:33, KŁEJK napisał:

Butelka z trucizną ? Hm ... jak ja pamiętam to albo się ją znajduje [ niestety, takie
itemy nie są chyba przypisane do jakiejś konkretnej lokacji czy miejsca ] w skrzyniach
czy zabiera z ekwipunku zabitych. Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne jest to że mogą
takowe rzeczy posiadać alchemicy [ ew. magowie ale to dość wątpliwe ]. Spróbuj może u
alchemika w Ben Erai. Co do zatruwania broni ... z tym ci niestety nie pomogę bo jakoś
nigdy się w to nie bawiłem. ;-)

Sprobowac, sprobuje, ale chyba poooooozniej. Narazie jestem w Silden. Jak myslicie 35 poziom teraz do jest dobry? Teraz zamierzam ruszyc do Faring i do Nordmaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojj to chyba ze mną źle. Ja jestem w Silden i mam 28 lvl. Byłem już chwile w Nordmarze i udało mi się dotrzeć do klanu wilka czy młota, nie pamiętam już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 19:28, wybrany4567 napisał:

Hej, znowu mam pytania.
Nauczylem sie zatruwac bronie (pierwszy raz podczas ojej dlugiej przygody z Gothickiem
3) i nie wiem skad wziac butelke z trucizna(mam tylko jakis pecherz z trucizna) i na
czym sie zatruwa bron? Z gory dzieki za odpowiedz.


Ja butlę z trucizną znalazłem na stole u szamanów w Geldern, gdzie na wejście potrzeba 75% repa w mieście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy te patche które mogę ściągnąc z gram.pl - zmniejszają wymagania gry ?
Bo kolega chce pograc bardzo w G3, ale zacina mu się i próbuję mu jakoś pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 15:14, shadyx3 napisał:

Czy te patche które mogę ściągnąc z gram.pl - zmniejszają wymagania gry ?
Bo kolega chce pograc bardzo w G3, ale zacina mu się i próbuję mu jakoś pomóc.


Nie ma patcha zmniejszającego wymagania, ale te patche może mu pomogą. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale to irytujące... jeszcze żaden NPC w grze nie był dla mnie jakimkolwiek wyzwaniem. Baa! Nawet całe grupy NPC'' ów nie mogły mnie pokonać. Dlaczego? Bo jak chcesz kogoś zabić wystarczy go po prostu atakować bez przerwy aż w końcu przeciwnik pada martwy, podczas gdy pozostali wrogowie co chwila podbiegają do mnie, a zaraz potem odskakują przez co mam wrażenie że walczę z jednym przeciwnikiem, a nie całą grupą. Czy jest jakiś path, który to poprawia(NPC stają się trochę mądrzejsi itd.) albo może to dlatego że jestem dopiero na początku gry(Teraz oswobadzam Monterę czy jak to się tam nazywało) i dlatego jest tak prosto? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie dotyczące obrazków na ekranie wczytywania. Przeinstalowałem grę i mam inne niż wcześniej (na początku taka budowla Asasynów). Od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 16:54, Jacek-1000 napisał:

Witam
Mam pytanie dotyczące obrazków na ekranie wczytywania. Przeinstalowałem grę i mam inne
niż wcześniej (na początku taka budowla Asasynów). Od czego to zależy?

Od patcha. Pamiętam, że instalując najnowszy patch, zmieniały się obrazki i chyba były wymieszane, ale do tego pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 16:54, Jacek-1000 napisał:

Witam
Mam pytanie dotyczące obrazków na ekranie wczytywania. Przeinstalowałem grę i mam inne
niż wcześniej (na początku taka budowla Asasynów). Od czego to zależy?

Spokojnie, wszystko w porządku, ja też miałem zmianę obrazków po wgraniu patcha (1.16)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się