Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Kupiłem sobie tą książkę o ostrych strzałach, przeczytałem i co dalej? Chodzi mi o to gdzie te strzały się produkuje. Gdy podchodzę do stołu alchemicznego to mogę tylko mikstury ważyć, a z kotłem to nawet nie próbowałem, bo mija się to z sensem.
I jeszcze jedno pytanie tyle, że zupełnie z innej beczki:
Czy w grze da się coś zrobić z jajami ścierwojada np. jajecznicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 18:23, SpecShadow napisał:

A nauczyciele mówili że kostur ma duży zasięg :( ale to chyba dlatego że (moja teoria)
nie tyle broń jednoręczna i dwuręczna ma rożny zasięg ale też "halabardy" jak ta.

To zależy od wielkości broni ;] kostury chyba mają różną wielkość i zasięg. Chociaż nie wiem bo nimi nie walczyłem nigdy.

Mam taki problem i mnie to już wkurza. Po 1 to mi 2 krowy dały gdzieś dyla i nie mogę misji w Monterze zaliczyć ... ;/ I nie chcą przyjść głupie krówska ... Jest jakiś kod na ich przywołanie?
A drugi to taki ,że mi wcale ciała nie znikają ... Jestem w Monterze a pod Cape Dan leżą dalej truchła "głodnych wilków" i nie znikają ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 20:59, Noristias napisał:

Kupiłem sobie tą książkę o ostrych strzałach, przeczytałem i co dalej? Chodzi mi o to
gdzie te strzały się produkuje. Gdy podchodzę do stołu alchemicznego to mogę tylko mikstury
ważyć, a z kotłem to nawet nie próbowałem, bo mija się to z sensem.
I jeszcze jedno pytanie tyle, że zupełnie z innej beczki:
Czy w grze da się coś zrobić z jajami ścierwojada np. jajecznicę?


Książka + przepis, może mają ten przepis ci myśliwi w domku niedaleko, na wzgórzu (jeśli mówimy o Sildren).

@mlynar911: akurat kostury są tej samej długości. No nic, nauczyłem się niszczyć wszystko toporem to może i kosturem?
A ciała znikają ale dłuuugo potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 21:02, mlynar911 napisał:

>
>>
Mam taki problem i mnie to już wkurza. Po 1 to mi 2 krowy dały gdzieś dyla i nie mogę
misji w Monterze zaliczyć ... ;/ I nie chcą przyjść głupie krówska ... Jest jakiś kod
na ich przywołanie?
A drugi to taki ,że mi wcale ciała nie znikają ... Jestem w Monterze a pod Cape Dan leżą
dalej truchła "głodnych wilków" i nie znikają ;/


krowy wrócą, musisz troche zaczekać ....a co niektóre ciała faktycznie dłuuugo leża. ja wróciłłem po kilkunastu "growych dniach" pod cape dun, a tam leżały jeszcze ciała ścierwojadów ubite przeze mnie jeszcze w drugim dniu....

sinir:

grałem wtedy bez żadnych łatek - to była ta premierowa wersja gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 21:02, mlynar911 napisał:

Mam taki problem i mnie to już wkurza. Po 1 to mi 2 krowy dały gdzieś dyla i nie mogę
misji w Monterze zaliczyć ... ;/

Haha! Tu się pochwalę, że ponad pół godziny kombiunowałem, jak je zabić, żeby nie uciekły i żeby najemnicy mnie nie dorwali :D W końcu się udało! Hurra!
A sposób? Po prostu uderzyć tak, żeb dwie krowy pobiegły w stronę bramy głównej Montery i tam:
a) Zaklinują się niedaleko farmy
b) Dojdą do ruin i wrócą
Jeżeli uciekają w stronę Gothy to lipa - jedną goniłem aż mnie zębacze nie zżarły :s
A poza tym to 5 sztuk należy załatwić w nocy (te w grypach - po 2 i 3), a dwie pojedyncze mućki do zniszczenia za dnia :] Wiem że już je pokonałeś ale a nóż widelec... :P

Dnia 10.04.2009 o 21:02, mlynar911 napisał:

A drugi to taki ,że mi wcale ciała nie znikają ... Jestem w Monterze a pod Cape Dan leżą
dalej truchła "głodnych wilków" i nie znikają ;/

A to przeszkadza ci w czymś? To est zabieg ułatwiający grę - jakbyś w międzyczasie nauczył się na przykład odzierania zwierząt ze skóry to będziesz do przodu... Osobiście aż tak bardzo mi to nie doskwiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 14:48, sinir napisał:

/.../ > Z góry dzięki za odpowiedź!

Nie ręczę za ścisłość, ale wydaje mi się, że można było kupić u orka, który stacjonował w obozie przy Gotha. Tam, gdzie trzeba wykupić Gorna. Nie jestem pewny, bo wtedy chyba miałem za mało siły. Teraz jestem w grocie za złodziejami zboża (przerwałem grę, bo późno się zrobiło) ale jutro sprawdzę i napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 21:50, SpecShadow napisał:

A ciała znikają ale dłuuugo potem.

Długo? Już może z 4 czy 5 dni minęło a one dalej leżą pod Cape Dan ... ;]
A co do krów to czekam już trochę czasu. I teleportuje się między miastami łudząc się ,że to coś odświeży i też nic ;/
Nie wiem a może krówska napotkały jakieś drapieżniki? To możliwe?

Piciambeer
Po co tak kombinować ? :D wystarczy północ i jeden zamach mocny przy krowie i leży. A eliminację powinno się zacząć od strony bramy Montery. Potem ta blisko chatki niewolników, potem ta koło zarządcy farmy i te 2 między chatkami i cała filozofia ;] Ja to skiepściłem bo mi klawisze w myszce się zacięły i raz je lekko uderzyłem to mi zwiały... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.7 dobrze się prezentuje ale dalej jest to ten sam spartaczony Gothic 3 ;] wczoraj bym znowu nie zaliczył kolejnej misji gdyby nie moja zabawa w alpinistę ;] Gdy wraz z Randallem grabilismy jaskinię to w międzyczasie gdzieś podział się jeden Pełzacz. Otóż jakimś dziwnym trafem znalazł się na samej górze tej jaskini/góry. I dopiero gdy go tam zabiłem misja została zaliczona ... ;/
A wcześniej jakiś pełzacz nagle znalazł się w Okarze i wszyscy z nim walczyli .. Czyli stworki i NPC''ci dalej mają czity na przechodzenie przez ściany ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 09:16, mlynar911 napisał:

Patch 1.7 dobrze się prezentuje ale dalej jest to ten sam spartaczony Gothic 3 ;] wczoraj
bym znowu nie zaliczył kolejnej misji gdyby nie moja zabawa w alpinistę ;] Gdy wraz z
Randallem grabilismy jaskinię to w międzyczasie gdzieś podział się jeden Pełzacz. Otóż
jakimś dziwnym trafem znalazł się na samej górze tej jaskini/góry. I dopiero gdy go tam
zabiłem misja została zaliczona ... ;/


No to mnie zmartwiłeś.Właśnie miałem zamiar w najbliższym czasie spróbować kolejnego podejścia do Gothic 3 , mając nadzieję , że z nowym patchem nie będzie takich niespodzianek.Znikanie stworków i NPCów było właśnie tym , co mnie przedtem najbardziej w grze nękało.A to jeleń z questa wbiegł w górę i nie mogłem ukończyć zadania , albo dzik zaatakował mnie z wnętrza kamienia , nawet weszyscy towarzysze ze statku jeszcze w Ardei gdzieś przepadli. O zaginionym paladynie na przełęczy nawet nie wspomnę.:-)
Pełzacza teleportera w Okarze także miałem.Przy okazji , jak próbowałem go zabić , ktoś podlazł mi pod miecz i cała gromadka NPCów mnie zaatakowała.Jednym słowem , bajka.
Aż strach zabierać się za grę.Na plynność szczególnie nie narzekałem , bo sprzęt mam dobry , jeżeli jednak tajemnicze zniknięcia w dalszym ciągu są na porządku dziennym , to chyba szkoda po raz kolejny denerwować się z tego samego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 09:37, KrzychW napisał:

/.../

Jest o wiele lepiej niż było to trzeba przyznać. Ale może te znikania to takie sporadyczne przypadki teraz? Moim zdaniem warto spróbować. To moje 3 albo 4 podejście a nawet ani razu gry nie skończyłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 14:48, sinir napisał:

/.../ Czy ktoś orientuje się, gdzie mogę znaleźć niezużyty
Krush Tarach? /.../

Krusch Tarach (obrażenia 210) można kupic u Potrosa, dowódcy orków stacjonujących w Gotha. Dzisiaj sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 11:34, mlynar911 napisał:

> /.../
Jest o wiele lepiej niż było to trzeba przyznać. Ale może te znikania to takie sporadyczne
przypadki teraz? Moim zdaniem warto spróbować. To moje 3 albo 4 podejście a nawet ani
razu gry nie skończyłem ;]


To prawda jest lepiej, grę przechodziłem kilka razy i przypadki przenikania były niezmiernie rzadkie, oczywiście z regułą że im wyższa wersja gry tym mniej takich przypadków:] Jakby co można wczytać grę.
3-4 podejścia? To tak jak ja do Gothica2 tyle że tego przeszedłem 2 razy na 4 czy więcej podejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 12:01, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ Czy ktoś orientuje się, gdzie mogę znaleźć niezużyty
> Krush Tarach? /.../
Krusch Tarach (obrażenia 210) można kupic u Potrosa, dowódcy orków stacjonujących w Gotha.
Dzisiaj sprawdziłem.


No, nareszcie wiem gdzie :) dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować jeszcze raz,

Dnia 11.04.2009 o 09:43, Merovingian napisał:

choćby tylko po to, żeby zobaczyć, co ciekawego namodzili fani. : )



Właśnie to ciekawi mnie najbardziej.Czasami nawet niewielkie zmiany potrafią grę bardzo poprawić i mam nadzieję , iż w tym przypadku to się udało , zwłaszcza , że poprawek wprowadzono bardzo dużo.


mlynar911
Prawdopodobnie jeszcze dziś zainstaluję Gothic 3 i sprawdzę jak gra wygląda obecnie.Mam tylko nadzieję , że zaraz na początku rozgrywki nie nadzieję się na jakiś durny błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:41, SpecShadow napisał:

To prawda jest lepiej, grę przechodziłem kilka razy i przypadki przenikania były niezmiernie
rzadkie, oczywiście z regułą że im wyższa wersja gry tym mniej takich przypadków:] Jakby
co można wczytać grę.
3-4 podejścia? To tak jak ja do Gothica2 tyle że tego przeszedłem 2 razy na 4 czy więcej
podejść.

Heh właśnie przeczytałem ,że w tym nowym patchu gdy ktoś lub coś ucieknie to wróci za jakieś 4 do 5 dni ;]
A poza tym jeszcze przeczytałem ,że można wydoić krowę xD wystarczy mieć pustą butelkę ... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie. Otóż postanowiłem zaoszczędzić trochę punktów nauki i wyruszyłem na poszukiwanie tablic xD. Pobiegłem do Varantu bo zdawało mi się, że tam najprędzej jakieś znajdę, problem w tym, że już przeleciałem połowę miast i nigdzie żadnych tablic. Pytanie moje jest takie gdzie chociaż kilka tabliczek uczących pradawnej magii mogę znaleźć :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się