Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2007 o 22:17, Lord Riven napisał:

Myślę że tak ponieważ w grze niema "wysp południowych" o których nieco mówiło się w po przednich
częściach. Jeżeli miałby wyjść dodatek to PB powinni dodać też i owe wyspy południowe. A fabuła
skoro to że rzeczywiście ma być ostatnia część to może zniszczylibyśmy ostatnią świątynie Beliara
(czyli coś na wzór dworu Irdorath). O ile Pyrokar niemiał namyśli świątyni w Bakareście.

jaka ostatnia część? stary wierzysz w bajki? :P
nia ma takiej możliwości partrz, to co mamy w G3 to 1/5 tudzież 1/6 całego kontynentu + wysp
G4 będzie możliwe że G5 takze bo trzeba będzie skopać tyłki poza myrtaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 00:20, Dark SMG napisał:

jaka ostatnia część? stary wierzysz w bajki? :P
nia ma takiej możliwości partrz, to co mamy w G3 to 1/5 tudzież 1/6 całego kontynentu + wysp
G4 będzie możliwe że G5 takze bo trzeba będzie skopać tyłki poza myrtaną :)

Tylko ciekawe jak zrobią to, żeby bezi znów był słabiutki, bądź słabszy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć , zdobyć lub kupić jakiś ciekawy kostur , lub kostur magiczny?Właśnie przekwalifikowuję swoją postać na maga i poszukuję dla niej odpowiedniej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 00:20, Dark SMG napisał:

/.../

Wiesz, wydaje mi się, że dobrze będzie, jeśli G3 będzie ostatnią częścią serii. Bo co może nam zaoferować kolejna część? Jeszcze piękniejszą grafikę? Jeszcze większy świat? Owszem, ale na pewno nie ten niesamowity klimat zaszczucia z pierwszej odsłony gry. A wiesz czemu? Bo on wynikał ze stosunkowo małego obszaru, poza tym, jakby nie patrzeć, akcja gry toczyła się w więzieniu. Tego nie da się powtórzyć powiększając coraz bardziej świat. Od wielgachnego terenu działania jest przecież seria TES! Gothic zawsze kojarzył mi się przede wszystkim z klimatem. Boję się, że Piranie zrobią z niego jakąś telenowelę, a tytuł naprawdę na to nie zasługuje.

--
tabasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 10:21, Jakub Wędrowycz napisał:

> /.../
Wiesz, wydaje mi się, że dobrze będzie, jeśli G3 będzie ostatnią częścią serii. Bo co może
nam zaoferować kolejna część? Jeszcze piękniejszą grafikę? Jeszcze większy świat? Owszem, ale
na pewno nie ten niesamowity klimat zaszczucia z pierwszej odsłony gry. A wiesz czemu? Bo on
wynikał ze stosunkowo małego obszaru, poza tym, jakby nie patrzeć, akcja gry toczyła się w
więzieniu. Tego nie da się powtórzyć powiększając coraz bardziej świat. Od wielgachnego terenu
działania jest przecież seria TES! Gothic zawsze kojarzył mi się przede wszystkim z klimatem.
Boję się, że Piranie zrobią z niego jakąś telenowelę, a tytuł naprawdę na to nie zasługuje.

--
tabasko


przestań, jak można nie chcieć więcej Gothica? I to mówi dajmy na to fan serii? Wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 10:08, KrzychW napisał:

Gdzie można znaleźć , zdobyć lub kupić jakiś ciekawy kostur , lub kostur magiczny?Właśnie przekwalifikowuję
swoją postać na maga i poszukuję dla niej odpowiedniej broni.


Kostury mozesz kupic u Asasynow, a jakie masz atrybuty?? Ktory masz poziom? A tak nawiasem mowiac to jak kwalifikujesz goscia na maga to inwestuj w prastarra wiedze i zaklecia. Mam 65 poyiom i nie korzystam z kostorow juz od baaardzo dlugiego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 10:08, KrzychW napisał:

Gdzie można znaleźć , zdobyć lub kupić jakiś ciekawy kostur , lub kostur magiczny?Właśnie przekwalifikowuję
swoją postać na maga i poszukuję dla niej odpowiedniej broni.

Jeden dobry kostur magiczny można już kupic za (nie pamiętam dokładnie) ok 13000 w Cape Dun od najemnika.

Kto wie jaki najlepszy miecz jednoręczny można wykuć, a jaki najlepszy jednoręczny miecz można znaleźć? Bo nie wiem, czy opłaca mi się inwestować w kucie broni z rudy, jeżeli lepszą można znaleźć to po prostu ją naostrzę i pobłogosławię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 11:18, kamiln napisał:

> /.../ Bo nie wiem, czy opłaca mi się inwestować w kucie broni z rudy, jeżeli lepszą można
znaleźć to po prostu ją naostrzę i pobłogosławię.

Nie ma reguły, ale jest pewna prawidłowość: lepiej nie liczyć na znalezienie, tylko nauczyć się kowalstwa. Z dwóch powodów: miecz własnoręcznie wykuty daje o 10 obrażeń więcej, niż inny, a też można go naostrzyć i pobłogosławić. I nie wiesz, co prędzej znajdziesz ( o ile wogóle znajdziesz) lepszy miecz, czy przepis na wykucie lepszego miecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 11:12, Henselt napisał:

Kostury mozesz kupic u Asasynow, a jakie masz atrybuty?? Ktory masz poziom? A tak nawiasem
mowiac to jak kwalifikujesz goscia na maga to inwestuj w prastarra wiedze i zaklecia. Mam 65
poyiom i nie korzystam z kostorow juz od baaardzo dlugiego czasu.

Po osiągnięciu wojownikiem 50 poziomu postanowiłem zacząć od nowa , bo walka mieczami w G3 nie bardzo mi pasuje , chociaż była to maja ulubiona metoda w poprzednich częściach.Męczyłem się i w końcu zrezygnowałem.
Bez poświęcania punktów nauki miałem prastarą wiedzę na poziomie 152 i manę około 160 i spróbowałem jak się walczy magią.Okazało się , że zaklęciem kula ognia , które kosztowało mnie 5 punktów , zadaję obrażenia większe , aniżeli strzelając z łuku Cicha Śmierć i mając na 280 umiejętności myśliwskie , a osiągnięcie takiego poziomu pochłonęło punktów nauki bardzo dużo.Zaczynając od nowa pobiegnę omijając wrogów do kilku miast i przeczytam szybko , co się da , tak że już na niskich poziomach podciągnę i alchemię i prastarą wiedzę.Na początku trochę się pomęczę , ale potem chyba będzie dużo lżej używając magii w porównaniu do machania mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 11:34, krzysiekxl29 napisał:

W ktorej kopalni zlota znajde kupca-Asasyna Mazina?Bylem w dwuch kopalniach zlota,niemoge znalezc
tej gdzie on jest.


jeśli dobrze pamiętam że chodzi Ci o tergo z Geldern,

to wyjdź wyjściem południowym z Geldern i skręć w prawo w kierunku gdzie są 3 ogry. Tam niedaleko jest wejscie do jaskini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta gra jest na tyle prosta że magia (gra magiem) upraszcza ja już maxymalnie - gram wojem/łucznikiem bo chociaż trochę się trzeba pokombinować z szybkimi potworami - no i ten klimat jakoś mag do gothiców mi nigdy nie pasował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 12:55, scott napisał:

ta gra jest na tyle prosta że magia (gra magiem) upraszcza ja już maxymalnie - gram wojem/łucznikiem
bo chociaż trochę się trzeba pokombinować z szybkimi potworami - no i ten klimat jakoś mag
do gothiców mi nigdy nie pasował :)

Nie chodzi o ułatwienie , bo gram na wysokim poziomie trudności.Dojechałem wojownikiem do 50 poziomu , czyli najgorsze było już za mną.Jednak sposób w jaki walczymy mieczami nie bardzo mi odpowiada.Myślałem , że się przyzwyczaję , ale tak się nie stało , więc zamiast się męczyć , zobaczę jak będzie pasowała mi gra magiem.Stare sejwy zostawiam , bo kto wie , może szybko się przekonam , że pierwszy wybór był najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie gram drugi raz, doszedłem mniej więcej do połowy i uświadomiłem sobie, że przechodzę grę bardzo podobnie :) Za pierwszym razem doszedłem do takiego momentu, że zostały mi właściwie tylko zadania z wybijaniem buntowników/orków choć współpracowałem z tymi pierwszymi. Teraz pracuję dla orków, ale już widzę, że dojdę do tego samego momentu. Teraz jednak planuję zagrać magiem :] i to raczej nie altruistą, bo do takiej roli sprowadza się nasz bohater, gdy mamy zamiar wykonać wszystkie zadania typu "przynieś młotek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 23:30, Bambadil napisał:

Trelis - masz wyżej
Okara - jak wychodzisz z Okary idziesz trochę do przodu i w lewo i tam na kamieniu powinien
być kamień teleportacyjny:):):)

Dnia 11.02.2007 o 23:30, Bambadil napisał:

W Trelis leży chyba przy kapliczce Beliara przy wejściu do miasta


Dzięki za info. Muszę poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 23:30, Bambadil napisał:

Trelis - masz wyżej
Okara - jak wychodzisz z Okary idziesz trochę do przodu i w lewo i tam na kamieniu powinien
być kamień teleportacyjny:):):)

Dnia 11.02.2007 o 23:30, Bambadil napisał:

W Trelis leży chyba przy kapliczce Beliara przy wejściu do miasta


Dzięki za info. Muszę poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś u kogo sie moge nauczyć ostanich zaklęć ze swery przemiany(adanos)??????? np.burza gradowa,bąbel czsowy czy otwieranie zamków??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z nauczeniem sie walki dwoma mieczami. Wszystkie wymagania spelniam ale nie moge znalezc nauczyciela! Angar chyba uczyl mnie gdy gralem pierwszy raz, ale teraz u Angara jest tylko opcja nauki SILY!
Czy ktos jeszcze uczy WALKI DWOMA MIECZAMI???

prosze o odpowiedz

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Listę nauczycieli masz u mnie na blogu w starszych wpisach ale jeśli chcesz od razu to masz :

Walka dwoma mieczami
- Achmed w Bakareszu
- Angar w Mora Sul
- Daro w Ben Sala
- Kayor w Mora Sul
- Navaras w Ben Erai
- Silvio w Bakareszu

Oto wszyscy nauczyciele tej umiejętności ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się