Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Ok, zacząłem grę. Gdy podniosłem Klucz francuski pisało mi, że nie mam przypisanego klawisza do zamachnięcia się. O dziwo mogę nim "machać" więc nie do końca rozumiem tamtą uwagę:P
Hmm sądziłem, że grafika będzie bombowa, a tu już na wstępie nie prezentuje się najlepiej(patrz screen). Gam na max detalach i stale utrzymuje 60 fpsów.

20080703162129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:22, Forgotten napisał:

Ok, zacząłem grę. Gdy podniosłem Klucz francuski pisało mi, że nie mam przypisanego klawisza
do zamachnięcia się. O dziwo mogę nim "machać" więc nie do końca rozumiem tamtą uwagę:P

Hmm sądziłem, że grafika będzie bombowa, a tu już na wstępie nie prezentuje się najlepiej(patrz
screen). Gam na max detalach i stale utrzymuje 60 fpsów.

Czasem się zdarza taki błąd z nieprzypisanym klawiszem. Raz podejdę do sejfu to pisze "włam się(nieprzypisany) odejdę i znowu przyjdę to już jest napisane (V). Na screenie to chociaż ściana ładnie się lśni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:22, Forgotten napisał:

Ok, zacząłem grę. Gdy podniosłem Klucz francuski pisało mi, że nie mam przypisanego klawisza
do zamachnięcia się. O dziwo mogę nim "machać" więc nie do końca rozumiem tamtą uwagę:P

Dziwne, u mnie chyba nic takiego nie było, ale mniejsza o to. Zamachnięcia to standardowo LPM.

Dnia 03.07.2008 o 16:22, Forgotten napisał:

Hmm sądziłem, że grafika będzie bombowa, a tu już na wstępie nie prezentuje się najlepiej(patrz
screen). Gam na max detalach i stale utrzymuje 60 fpsów.

Bo grafika jest bombowa! Masz włączony antylising, cienie i wszystkie inne bajery i wodotryski? Jak tak to dziwne, że akurat ta tekstura jest tak słabej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:28, edsonpele napisał:

Bo grafika jest bombowa! Masz włączony antylising, cienie i wszystkie inne bajery i wodotryski?

Mam tak jak na pierwszym screenie.
Mam też mały problem ze sterowaniem:P nie mogę ustawić w opcjach aby użycie plazmidu i użycie klucza były pod tym samym przyciskiem, czyli pod LPM. Help.

20080703164501

20080703164514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 16:47, Forgotten napisał:

Mam tak jak na pierwszym screenie.

Czyli wszystko na maksa. Może przypadek, albo jakiś drobny błąd...

Dnia 03.07.2008 o 16:47, Forgotten napisał:

Mam też mały problem ze sterowaniem:P nie mogę ustawić w opcjach aby użycie plazmidu
i użycie klucza były pod tym samym przyciskiem, czyli pod LPM. Help.

A domyślnie tak nie jest? U mnie było domyślnie i nic nie ruszałem rzy sterowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:27, edsonpele napisał:

A domyślnie tak nie jest? U mnie było domyślnie i nic nie ruszałem rzy sterowaniu.

Heh tu mój błąd:P Niepotrzebnie dotykałem się do "przełączanie i strzał broni/plazmidu". Wystarczyło ustawić w "strzał" lpm - nie zauważyłem tego bo było w przyciemnionym polu:D

I takie drobne pytanko.
Jest w grze latarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! czy zna ktoś dobry sposób na pokonanie tatuśka ? nie wiedziałem że on jest taki szybki i do tego dziewczynka zagrodziłą mi drogę kiedy starałęm się w panice od niego odskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nafeszerowujesz jakiś przedmiot minami zbliżeniowymi i rzucasz nim w Tatuśka za pomocą Telekinezy.
2. Kusza ze strzałami zapalającymi :)
3. Seria z karabinu lub pistoletu z amunicją przeciwpancerną.
4. Łom z efektem obrażen od błyskawic.
5. uskakiwanie od ataków tatuśka i walenie go Karabinem maszynowym.
6. Granatnik - na najniższym poziomie zabiera mu połowę życia :D

Wybierz sobie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:52, edsonpele napisał:

A co, jest gdzieś za ciemno?

A noo:P szczególnie gdy gaśnie światło i zapala się mała lampka nad moją głową, a w cieniu biegają przeciwnicy:)

Właśnie znalazłem nowy plazmid, telekinezę, ale nie mam na nią miejsca:/ nie chcę się pozbywać innych... jak i gdzie odblokować sloty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 20:12, Farmer Widomo napisał:

1. Nafeszerowujesz jakiś przedmiot minami zbliżeniowymi i rzucasz nim w Tatuśka za pomocą
Telekinezy.
2. Kusza ze strzałami zapalającymi :)
3. Seria z karabinu lub pistoletu z amunicją przeciwpancerną.
4. Łom z efektem obrażen od błyskawic.
5. uskakiwanie od ataków tatuśka i walenie go Karabinem maszynowym.
6. Granatnik - na najniższym poziomie zabiera mu połowę życia :D

Wybierz sobie :]


Wszystko byloby wporządku gdyby nie ogłuszanie to raz a dwa ze on jest cholernie silny ,o szybkości nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nie mogęłm edytowac posta.Poradziłem sobie chociaż sieczka była totalna i straciłęm duuuzo amunicji i apteczek ,apteczek to z 5 spokojnie.Ciężko jest odskoczyć kiedy BigDaddy atakuje ,ale kwestia wprawy ,ja musiałem sie przy tym nieźle napocić zeby uniknąć ciosu i do tego jeszcze używałem schodów w formie skakania przez barierkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sloty kupuję się w takich sklepikach, tylko nie pamiętam jak one wyglądały. Acha, telekineza będzie ci potrzebna żeby rozwalić takie drzwi. Bądź ostrożny ;)
P.S. Jak tak sobie przypominam Bioshocka to mam coraz większą ochotę żeby w niego zagrać. Muszę go niedługo ponownie zainstalować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 20:32, Logan10 napisał:

Poradziłem sobie chociaż sieczka była totalna i straciłęm duuuzo amunicji

Ja też:P moja pierwsza walka z big daddy była bardzo podoba. Najgorzej, że na początku mamy tylko trzy pukawki, a wszystkie przeładowują się bardzo długo. Teraz gdy mam już pięć to przeskakuje z jednej do drugiej i wystrzeliwuje cały magazynek, robiąc przerwy na użycie plazmidu.
ps: Zabiłem już czterech tatuśków:)

Dnia 03.07.2008 o 20:32, Logan10 napisał:

apteczek ,apteczek to z 5 spokojnie.

Ja cztery.

Dnia 03.07.2008 o 20:32, Logan10 napisał:

Ciężko jest odskoczyć kiedy BigDaddy atakuje ,ale kwestia wprawy ,ja musiałem...

Odskoczyć to faktycznie trudno:) ja manewrowałem pomiędzy przeszkodami będąc cały czas w ruchu(cofałem się).

edsonpele

Dnia 03.07.2008 o 20:32, Logan10 napisał:

Sloty kupuję się w takich sklepikach, tylko nie pamiętam j

Ogrody obfitości:) już sobie wykupiłem dwa dodatkowe na nowe plazmidy, ale nie wiem jeszcze gdzie można wykupić sloty na toniki...

Dnia 03.07.2008 o 20:32, Logan10 napisał:

Plazmoidów jest dużo (pod warunkiem, że je znajdziesz i będziesz miał sporo strzykawek z EVE)

Mało:P przeszukuje każdy kąt, znajduje wszystkie kryjówki i jeszcze nigdy nie miałem za dużo Ewy. Co innego z amunicją. Musiałem zostawić za sobą chyba sto naboi do karabinu, kilkadziesiąt do strzelby i około pięćdziesięciu do rewolwera. Ha! jeszcze mam za dużo gotówki:P nie sądziłem że limit mojego portfela wynosi pięćset. Jestem też w posiadaniu trzech auto hakerów - ciekawe kiedy się przydadzą:)?

Dominik000

Dnia 03.07.2008 o 20:32, Logan10 napisał:

Rada: Nie ulepszaj rewolweru bo i tak jest to słaba broń.

Ja mam trochę inne zdanie. Rewolwer po zwiększeniu magazynka powinien być niezłą pukawką. Wprawdzie nijak ma się do karabinu maszynowego, ale szybkostrzelnością i celnością bije go na głowę. Chyba najpierw ulepszę strzelbę, a później pistolet, a później karabin, a...:D

I pytanko.
Opłaca się atakować tatuśków, którzy nie mają dziewczynek?

ps: reklama heyah:D?

20080704121203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 12:12, Forgotten napisał:

Wprawdzie nijak ma się do karabinu maszynowego, ale szybkostrzelnością i celnością bije
go na głowę. Chyba najpierw ulepszę strzelbę, a później pistolet, a później karabin,
a...:D

No, akrabin maszynowy jest bardzo dobrą bronią, nawet w finałowej walce korzystałem głównie z niego. Jeśli masz zamiar go często używać to obowiązkowo wsadź do niego ulepszenie na zmniejszenie rozrzutu.

Dnia 04.07.2008 o 12:12, Forgotten napisał:

I pytanko.
Opłaca się atakować tatuśków, którzy nie mają dziewczynek?

O, nie pamiętałem, że tacy są. Ale tak, ja zabijałem prawie wszystkich, których spotkałem (raz jednego ominąłem, bo nie miałem amunicji, ale potem po niego wróciłem ;D).Opłaca się, bo zostawiają kasę i składniki (np:śruby, gumy itd.), które potem będą ci bardzo potrzebne.

Dnia 04.07.2008 o 12:12, Forgotten napisał:

ps: reklama heyah:D?

Hehe, niezłe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2008 o 12:12, Forgotten napisał:

Dominik000
> Rada: Nie ulepszaj rewolweru bo i tak jest to słaba broń.
Ja mam trochę inne zdanie. Rewolwer po zwiększeniu magazynka powinien być niezłą pukawką.
Wprawdzie nijak ma się do karabinu maszynowego, ale szybkostrzelnością i celnością bije
go na głowę. Chyba najpierw ulepszę strzelbę, a później pistolet, a później karabin,
a...:D

Po co ulepszać pistolet skoro bez ulepszeń zabija genofaga jednym czerwonym nabojem? Oczywiście trafiając go w głowę. Tatuśków bez siostrzyczek się nie atakuje. Zużyjesz na niego amunicji za więcej pieniędzy niż ma, a zwykle to jest coś około 60 doclów. Ja ich nie zabijam, przeciwnicy po jakimś czasie się odradzają, to jest stary odrodzony tatusiek bez siostrzyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 12:12, Forgotten napisał:

Mało:P przeszukuje każdy kąt, znajduje wszystkie kryjówki i jeszcze nigdy nie miałem
za dużo Ewy. Co innego z amunicją. Musiałem zostawić za sobą chyba sto naboi do karabinu,
kilkadziesiąt do strzelby i około pięćdziesięciu do rewolwera. Ha! jeszcze mam za dużo
gotówki:P nie sądziłem że limit mojego portfela wynosi pięćset. Jestem też w posiadaniu
trzech auto hakerów - ciekawe kiedy się przydadzą:)?


Uwierz mi, pod koniec trafisz na takie łamigłówki że albo będziesz musiał się wykazać zręcznością szympansa na adrenalinie, albo jeszcze się przeprosisz z autohakerami... Co do pieniędzy to faktycznie jest śmiesznie. Nawet mimo chwilami bezczelnych prób ograniczenia Ci amunicji, gdzieś tak od połowy gry dzięki wypchanemu portfelowi i zapasikowi ustrojst do U-Inventa biegałem z pełnym ammo, pełnym zdrówkiem i pełną EWĄ. Kasy jest za dużo, zwłaszcza jak się hakuje każdy sklepik... :P (gdzieś tam był perk, że za każdy udany hacking uzupełnia się deczko zdrowia i EWY - więc nie przepuściłem żadnej maszynce ;)

Dnia 04.07.2008 o 12:12, Forgotten napisał:

Ja mam trochę inne zdanie. Rewolwer po zwiększeniu magazynka powinien być niezłą pukawką.
Wprawdzie nijak ma się do karabinu maszynowego, ale szybkostrzelnością i celnością bije
go na głowę. Chyba najpierw ulepszę strzelbę, a później pistolet, a później karabin,
a...:D


Pół na pół. Gdy już ulepszysz TommyGuna i dwururkę, to wtedy będziesz już chciał ulepszać nowe bronie...a taki flamethrower po uprgadzie naprawdę wymiata z kapci... ;) Ja pistoleta nie ulepszałem, choć owszem, czasami się przydaje. Jak ma się dobre oko, to używając ppiech amunicji jest świetną bronią na pajęczaki i Houdunich.

Dnia 04.07.2008 o 12:12, Forgotten napisał:

I pytanko.
Opłaca się atakować tatuśków, którzy nie mają dziewczynek?


IMHO nie. edsonpele przecenił wartość znajdziek jakie zostawiają Tatuśkowie. Jeśli zestawimy zysk - znajdźki i stratę - zużytą na walkę amunicję i nerwy :P ...to nie, nie opłaca się z nimi zadzierać.

Tym bardziej że po jakimś czasie dostaniesz ciekawy plazmid, dzięki któremu...Tatusiek będzie biegał za Tobą. A domyślasz się ILE wart taki sprzymierzeniec. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 13:23, Dexter McAaron napisał:

Tym bardziej że po jakimś czasie dostaniesz ciekawy plazmid, dzięki któremu...Tatusiek
będzie biegał za Tobą. A domyślasz się ILE wart taki sprzymierzeniec. :)

Mam go już od dłuższego czasu, ale jeszcze nie próbowałem. Wprawdzie widziałem jak działa na filmikach, ale domyślam się, że efekt nie jest stały:P

Dnia 04.07.2008 o 13:23, Dexter McAaron napisał:

(gdzieś tam był perk, że za każdy udany hacking uzupełnia się deczko zdrowia i EWY - więc nie przepuściłem
żadnej maszynce ;)

Też go mam:) był na samym początku gry.
Aha i jeszcze jedna rzecz. W poprzedniej lokacji, neptun, mogłem sobie kupić nowy plazmid - zamrożenie - czy znajdę go później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 14:26, Forgotten napisał:

Mam go już od dłuższego czasu, ale jeszcze nie próbowałem. Wprawdzie widziałem jak działa
na filmikach, ale domyślam się, że efekt nie jest stały:P

Efekt nie jest stały i jest z deczka zdradliwy. Raz chciałem wypróbować ten plazmoid, zaczarowałem Big Daddiego, ale po jakimś czasie znienacka mnie zaatakował ;) Nie byłem wogóle przygotowany na takie coś i ledwo przeżyłem.

Dnia 04.07.2008 o 14:26, Forgotten napisał:

Aha i jeszcze jedna rzecz. W poprzedniej lokacji, neptun, mogłem sobie kupić nowy plazmid
- zamrożenie - czy znajdę go później?

Nie wiem czy zamrożenie można jeszcze znaleźć, ale na pewno będziesz je mógł jeszcze kupić. Nie jest ono aż takie dobre jakby się mogło wydawać. Jedynie Tatuśka można na chwilę w miejscu zatrzymać co jest nieocenione :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować