Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vista ukończona!

104 postów w tym temacie

Miałem, między innymi, właśnie tak udostępnionego Windowsa XP. Na studiach OK ale po ich skończeniu i tak poleciałem do sklepu po nowego XP`eka (spróbuj tego nie uaktualniać - kozactwo).
BTW szkoda, że Office`a w MSDNAA nie było ;)

A propos artykułu - trochę chłopaki poleciały z terminem ukończona. No chyba, że microsoft opatentował to słowo i znaczy ono już całkiem coś innego (jest np. synonimem "czekaj na łaty")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rady ja chce się grac trzeba będzie się zaopatrzyć w Viste. Szczęśliwie nie od razu, cały proces na pewno potrwa i to nie mało. Ja na pewno systemu kupować nie będę. Dopiero za jakieś 2 lata jak będę kupował nowego kompa, to wezmę razem systemem i taniej to wyjdzie i bardziej bezstresowo.... (mniej stresowo duh? po polskiemu to jakoś...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A propos artykułu - trochę chłopaki poleciały z terminem ukończona. No chyba, że microsoft opatentował to słowo i znaczy ono już całkiem coś innego (jest np. synonimem "czekaj na łaty")"

Wiesz prawie do kazdego produktu wychodza "łaty" wiec jak by na to nie patrzec praktycznie nic nie wyszlo na kompa ukonczone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jak już mówiłem chyba z dwa razy, poczekam sobie do drugiego SP, kiedy już Vista będzie W MIARĘ zjadliwa i bezpieczna. Ogólnie to wątpię bym się nią w ogóle zainteresował. Z komputerowego wyścigu zbrojeń wysiadłem już parę lat temu, nie chce mi się po prostu co rok ładować kupy kasy w sprzęt, skoro jest tyle gier spełniających moje wymagania, a nie mających wyrąbanej w niebiosa grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja (przynajmniej na razie) będę się rekami i nogami zapierał, a Visty nie zainstaluję :)
Bo, po pierwsze, to koszt dodatkowy, a po drugie jestem z XP''ka bardzo zadowolony. No chyba, że jakaś gra będzie wymagała Visty, a na tej grze będzie mi zależało bardzo bardzo, to się zastanowię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft przesadza z tymi wymaganiami sprzętowymi Visty. Po prostu są za duże. A poza tym i tak jej nie kupię, bo się przyzwyczaiłem do starego, dobrego XP''ka. A propos, to cena każdego powali.

A u pirata nie kupię!

Nie nawidzę piratów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość twierdzi że visty nie chce i ne bedzie mieć.... to samo dziło się jak wchodził xp.... a teraz ma go znaczna wiekszość posiadaczy Pc.... i tak samo bedzie z vista... to jest pewne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 08:46, deepack napisał:

a te wszystkie bajery graficzne w Viscie bedzie mozna wyłączyc


Będzie można wyłączyć.
Po co jednak komuś system który ma zamęczyć jego sprzęt? Taka sytuacja; gdy ludzie rzucili się na Gothic 3, posiadając FXy i procesory 2500, hm...(!)
Przed zakupem Visty, modernizacja wskazana dla starszego PCta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazdy z nas bedzie musial kupic viste bo któregoś dnia po update bedzie sie wyswietlalo: system win xp nie jest zdolny do uruchomienia tego programu ani innego. kup viste i pozbadz sie problemow!!!

patrzac na nowe gry az mnie ciarki przechodza gdy czytam wymagania. ale i tak mojego kompa niezle brat zlozyl - juz ma dwa lata a nadal sie swietnie spisuje i chyba tylko troche ramu dokupie (komputerowi nie bratu ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli vista będzie obsługiwać gry które chodzą na xp to proszę bardzo. Bo jak WarCraft3, Rise of legends, Heroes 3,4,5, Prey, Doom 3, quake3,4. Seria Prince of persia by nie chodziła to niech mnie pocaują w Du... z tym swoim nowym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 09.11.2006 o 18:45, Domek napisał:

A: Tak, student, który zakończył piąty rok studiów, może w dalszym ciągu niekomercyjnie używać
oprogramowania MSDNAA, jednak nie może nic doinstalowywać ani uaktualniać.


Ale używanie Windowsa bez aktualizacji, dobrym pomysłem nie jest, więc trzeba będzie wrócić do XP lub kupić Vistę. Wiem, że po studiach mogę używać oprogramowania dopóki nie zajdzie konieczność ponownej instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:27, Jarys napisał:

Jak widzę co ta nakładka

to raczej rozszerzenie. Masz taki same środowisko graficzne jak bez XGL-a czy AIGLX, tylko wzbodacone o efekty 3D.
>może to szczerze mówiąc w życiu bym nie przypuszczał, że wystarczy

Dnia 09.11.2006 o 22:27, Jarys napisał:

do tego "archaiczny" komputer (tak po prawdzie to po prostu w to nie wierzę).

KOnkretnie mam taki:
0:00.0 Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 745 Host (rev 01)
00:01.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] Virtual PCI-to-PCI bridge (AGP)
00:02.0 ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS85C503/5513 (LPC Bridge)
00:02.1 SMBus: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS961/2 SMBus Controller
00:02.2 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 07)
00:02.3 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 07)
00:02.5 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] 5513 [IDE] (rev d0)
00:02.7 Multimedia audio controller: Silicon Integrated Systems [SiS] AC''97 Sound Controller (rev a0)
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV11 [GeForce2 MX/MX 400] (rev b2)
Linux misiex 2.6.18 #1 Mon Sep 25 15:11:47 CEST 2006
One AMD Duron 1095MHz processor, 2191.15 total bogomips, 639M RAM
System library 2.3.6

A nie musisz wierzyć, od Twojej wiary czy też nie, AIGLX nie przestanie mi działać.
>Muszę Cię jeszcze

Dnia 09.11.2006 o 22:27, Jarys napisał:

zapytać: chodzi znośnie czy po prostu się uruchamia ?

Chodzi znośnie. W końcu zwykły pulpit wykorzystuje tylko ułamek mocy GPU. A tu po prostu wyciska więcej z niego. Zresztą GeForce 2 to nie jest aż taka słaba karta: Q]I[ płynnie chodzi.

Dnia 09.11.2006 o 22:27, Jarys napisał:

Zresztą chyba najlepiej będzie jak sam sprawdzę ;)

Jak masz Nvidię to jesteś uprzywilejowany, bo akurat GeForce mają stery wspierające OpenGL 2.1. Tego bajeru nie ma u ATI. A AIGLX pójdzie na każdym GeForce. Nie pamiętam już jakie było to dystro, ale to chyba Kororaa, jest Linuksem Live z xgl-em. Czytaj, nie trzeba instalować, by mieć XGL. Jak masz mocniejszy sprzęt ( bo zawsze Linuksy Live mają większe wymagania niż te zainstalowane), to można przetestować bez instalki. A jak chcesz zainstalować Linuksa, to polecam Ubuntu/Kubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 19:34, AgayKhan napisał:

A nie musisz wierzyć, od Twojej wiary czy też nie, AIGLX nie przestanie mi działać.


Oczywiście. To, że nie wierzę to wcale nie znaczy, że tak nie jest :)

Dnia 10.11.2006 o 19:34, AgayKhan napisał:

Jak masz Nvidię to jesteś uprzywilejowany, bo akurat GeForce mają stery wspierające OpenGL 2.1.

Mam GF 6600GT. Jak tylko będę miał czas doinstaluję tą nakładkę na mojego PLD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie ciesze
wlasnie mam se kupic nowego kompa, ale bede musial poczekac az wyjda karty DX 10, bo po co tera kupowac jak za 2 micehy trzeba bedzie wymienic karte na nowsza ktora ma DX 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupię vistę. przesiądę się z xp (nie całkiem legalnego) na vistę bo już nie ma sęsu kupować xp gdy premiera nowego windowsa już nie długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować