Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2007 o 17:53, dulak napisał:

Stoi przed nami taka szansa- euro 2012 a my jej i tak za pewne nie wykorzystamy. Nawet nie
zlikwidowano straganów na warszawskim stadionie XX-lecia..


To masz nieświeże poniekąd wiadomości. Handlarzy usunięto na obrzeża stadionu. Obecnie sam stadion jest pusty.
Ja wierzę cały czas, że się uda. Nawiasem mówiąc to bilety będą sprzedawane już od 2008 roku - jeśli chodzi o ceny to zaczynają się od 50 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2007 o 18:21, Budo napisał:

Heheh, popraw na 0,6% i daj na mszę :D


to nie jest zły pomysł ale jak tak dalej pójdzie to te 0,6% jest całkiem realne ... na szczęście . Ciekaw jestem kiedy ludzie się ockną i PiS będzie tyle miał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 18:16, Budo napisał:

Ee, zdaję się że prób do sejmu to 4,5%, tak? :P


5% dla pojedynczych partii, 8% dla koalicji. A tak przy okazji mam pytanie - Liga Prawicy Rzeczypospolitej to koalicja czy nowa partia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mówisz o LPR, UPR i kimś tam jeszcze? Zdaje sie, że oni ida tylko razem do wyborów, partie zostają osobne.
A w ogóle najlepszy to był LiS, pobył tydzień i puff, nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Uh, to już zmienili zdanie? Widziałem jakąs wypowiedź Giertycha na ten temat, no, ale coż... tak mają mniejsze szanse, ja płakać nie będę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 18:26, Vilmar napisał:

5% dla pojedynczych partii, 8% dla koalicji. A tak przy okazji mam pytanie - Liga Prawicy Rzeczypospolitej
to koalicja czy nowa partia?


To nawet koalicja nie jest/była (???!!! :/). Startowali z jednej listy, ale słyszałem wiele wypowiedzi, że to nie jest koalicja.
Tak swoją drogą, skoro podałeś ten link to co z UPRem? W ogóle nie kandyduje? :/ Nic o tym nie słyszałem....
Ja myślę, że na stronie - jakkolwiek głupio i naiwnie to zabrzmi - popełniono błąd wpisując Liga Polskich Rodzin, zamiast Liga Prawicy Rzeczpospolitej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Giertych połączy siły z Korwin-Mikke to nie wróży to dobrze dla jego sejmowej przyszłości. Próg wyborczy w koalicji to 8%... oby ci panowie zwarli szyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Reprezentatywne dla Ciebie.

Nie. Reprezentatywne w ujęciu matematycznym. Nie jest to do końca moja dziedzina, ale "reprezentatywne" oznacza, że odchylenie jest niewielkie czyli o conajmniej rząd wielkości mniejsze od wyników.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Dla mnie reprezentatywny będzie wynik wyborów.

Zgadza się.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Przy frekwencji 50%, 50% popiera rząd pasywnie + 30-35% z tych głosujących co daje dużo ponad połowę.

Zgadujesz. Liczba głosujących nie ma żadnego związku z poparciem rządu czy też z niepopieraniem go. Natomiast ma związek z odrzuceniem wyborów jako skutecznego narzędzia decydowania o przyszłości państwa przez obywatela. Jak cytując napisał to Yarr sprowadźmy to do rzeczy bardzo małej, albo bardzo dużej. Co oznacza frekwencja 0%? Ano tyle, że żaden obywatel nie uważa, że biorąc udział w wyborach ma na przyszłość jakikolwiek wpływ. I odwrotnie. Rzeczywiste 100% oznacza, że każdy obywatel uważa, że od niego zależy efekt wyborów - czyli, że ma wpływ na państwo. 0% nie ma nic wspólnego z poparciem rządu, chociaż może mieć dużo wspólnego z odrzuceniem państwa w całości, a przecież rząd również reprezentuje państwo.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

A wcześniej to jakoś specjalnie lepiej było?

Nie specjalnie lepiej, chociaż za Buzka dużo lepiej. Ale ja wciąż pamiętam obietnice Kaczyńskich. Miało być dużo lepiej - a skończyło się jak zwykle.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Popatrz na Francję, zapominając że jest sporo od nas bogatsza, jaki wniosek?

Równamy do najgorszych czy do najlepszych?

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Nie przesadzajmy, jeśli ktoś do Anglii na zmywak albo wózkiem widłowym jeździć to nie jest kimś specjalnie tutaj potrzebnym

Nie powielaj bajek PiSowych. Na zachód wyjechali najlepiej wykształceni ludzie, którzy w Polsce nie mogli znaleźć dobrej pracy, a tam znaleźli dobrze płatną. I wielu z nich nie pracuje już za minimalną, ani nie w żadnej agencji. Od poziomu zero startują tylko świeżo przybyli.
Wiem to doskonale bo właśnie moja siostra zaledwie po dwóch miesiącach już nie pracuje za minimalną w UK (a zmywaka, nie widziała na oczy:).

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

a duża część tych ludzi wróci tu z kasą w zębach i doświadczeniem we łbie.

Wróci tu - być może - ale jeżeli wróci, to nie tylko z kasą w portfelu i z doświadczeniem, lecz również z absolutnie najwyższymi wymaganiami sprawnego działania państwa. Nie wiem więc po co Kaczyński tak obłudnie namawia do powrotu emigrantów? Przecież jeżeli mu się uda, to Ci emigranci spowoduję wyrzucenie go na polityczny śmietnik historii. Między UK, a Polską jako tworami państwowymi jest przepaść conajmniej 100 lat.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Daj linka do tych danych jeśli masz.

Teraz nie miałem na to czasu, ale chętnie Ci podam przy najbliżej okazji.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Czy światowy popyt na paliwa to też winą rządu? Litości.

Oczywiście nie, ale podwójne lub wielokrotne podatki od transportu drogowego jak najbardziej

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Stało się to za rządów Kaczyńskich? Stało. Oni obiecali, że będą.

Taaa. Ale niech Ci będzie. Nie jest to rzecz, o którą warto kruszyć kopie.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

O tym czy będą głosować "za" nie było mowy.

Trochę śmieszne jednak. Nie sądzisz?

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

30% głosujących nie może się mylić ;)

Miliony much tez nie mogą się mylić. ;) Widzisz, to ten sam argument, tylko inny podmiot.
I prawie 60% ludzi, którzy olali 2 lata temu wybory też nie mogło sie mylić?

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Do wyborów nie startował Popis tylko PO i PiS, każda z oddzielnym programem.

Tak, a ludzie uwierzyli, że nie miało znaczenia na którą partię będą głosować. Jak widać mylili się Ci, którzy w to uwierzyli.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

A wiele sondaży wskazywało, że ludzie są teraz zadowoleni ze swego życia jak nigdy w tego typu badaniach.

Mógłbym się założyć o krzynkę piwa, że gdyby nadal rządziło SLD, to byliby równie zadowoleni, a nawet może bardziej.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

A ja przewiduje, że budowana wizja państwa Kaczyńskiego w końcu pieprznie, zostanie zapomniany i odstawiony na boczny tor historii.

To w końcu każdego spotyka za wyjątkiem tych wybitnych. Jednak Kaczyński z pewnością do nich nie należy. Chyba, że zdarzy się jakiś cud.

Dnia 04.10.2007 o 17:46, Todryk napisał:

Ale najwyraźniej ja nie jestem rozumny.

Zakładam, że to ironia. Trochę niepotrzebna. Nic takiego nie sugerowałem.
Szkoda, że jest aż kilku polityków, którzy mają z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 18:58, Vaxinar napisał:

Ja myślę, że na stronie - jakkolwiek głupio i naiwnie to zabrzmi - popełniono błąd wpisując
Liga Polskich Rodzin, zamiast Liga Prawicy Rzeczpospolitej.

A ja podejrzewam, że było to celowe. Stworzyć koalicję, która nie jest koalicją. Dzięki czemu nawet jeżeli z UPR odpadnie połowa zwolenników, to jednak jakiś brakujący do progu procent może wpadnie (życzenie Giertycha). Korwin-Mikke wreszcie dostanie się do parlamentu (życzenie UPR). W końcu JKM zdaje sobie sprawę, że po zrażeniu do siebie niemal wszystkich dziennikarzy aby zaistnieć w mediach musi albo założyć telewizję, która na dodatek odniesie sukces, albo dostanie się do parlamentu choćby na cudzych plecach. Z obu kalkulacji słusznie wybrał tę znacznie łatwiejszą i tańszą. W każdym razie nie ma nic do stracenia, a wiele do zyskania. Giertych zaś nie ma wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś na www.interia.pl widziałem ankietę : Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 2007 ??? Oto wyniki :
- PiS - 23%
- PO - 27%
- LPR - 23%
- Samoobrona - 1&
- LiD - 20%
- PSL - 2%
- Inna partia - 4%
Oddanych głosów : 830217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 19:44, TetraGramaton napisał:

Czy jest ktoś tu dyskutujący kto nie idzie do głosowania a ma 18 lat skończone
??


Ja nie mam jeszcze 18 lat, ale gdybym mógł, to poszedłbym na wybory tylko i wyłącznie dlatego ,aby stanowić pewną przeciwwagę dla oddanych najradykalniejszych partii (niech ktoś mi pokaże partię, która ma normalny program). W końcu to dlatego PiS wygrał poprzednie wybory, ponieważ ci, którzy na deklarowali oddanie swojego głosu na PiS, rzeczywiście to zrobili. Podczas gdy PO straciło na lenistwie wyborców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 19:44, TetraGramaton napisał:

Czy jest ktoś tu dyskutujący kto nie idzie do głosowania a ma 18 lat skończone??

Tacy się raczej w tym temacie nie wypowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 09:40, gaax napisał:

Nie "obywatele państw Unii", tylko obywatele Państwa Europejskiego. Ja rozumiem, że to skrót myślowy, ale niebezpieczny. Dość: urodziłem się w Polsce i jestem przede wszystkim Polakiem!


Zaczyna wreszcie do ludzi docierać :) To nie są żadne skróty myślowe. To jest "drugi rzut strategiczny" propagandy... Przecież wiadomo o co chodzi od dłuższego czasu. Śmiano się kilka lat temu kiedy konserwatywni liberałowie mówili o reaktywacji Związku Sowieckiego, ale w Europie Zachodniej i Środkowej... czyli o Związku Socjalistycznych Republik Europejskich... A miny będą rzednąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się