Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2007 o 22:22, Kawosz napisał:

> >/.../ póki co jak widzę jest na nią jakaś promocja :)))

No pewnie! Sól niskosodowa to produkt rewelacyjny! Zwłaszcza, dla nadciśnieniowców. Kup na zapas, bo w tym zawodzie dość szybko możesz dorobić się nadciśnienia ;-D
A swoją drogą, "sól niskosodowa" to kapitalny pomysł marketingowy, przecież 90% ludzi kupi bez zastanowienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 23:00, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > A innym co powychodziło?
LPR - 75%, PO - 55%, LiD 25%...

Hoho, ja byłbym szczęśliwy, gdyby Liga Prawicy zdobyła chociaż te 10%. Chociaż, gdyby nagle okazało się, że Liga jest 3. partią w Sejmie to by się lewica spłoszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 19:45, Todryk napisał:

Co to za uzasadnienie, że inni są jeszcze tacy sami lub gorsi? :/

Równie dobre jak Twoje uzasadnienia.

Dnia 05.10.2007 o 19:45, Todryk napisał:

> Część opozycji miała przekonać naród, żeby ten przekonał osobę, która nawet nie była
> wtedy premierem, żeby rozwiązał parlament... Dobre...
Sprowadzanie sprawy do absurdu to jeden z chwytów erystycznych. Jeśli zamierzasz je stosować to nie w rozmowie ze mną.

Cytat: "Ale PO nie wykorzystała mediów żeby przekonać Polaków, że tak właśnie premier powinien zrobić"
Zgadza się, że jest absurdem, to co napisałeś jako argument. Ja Ci tylko pokazałem jego skalę, przez logiczne rozwinięcie tego co napisałeś. :) Aczkolwiek zgadzam się z Tobą, że skoro uważasz prawa logiki za absurd, to nie masz po co dalej dyskutować.

Dnia 05.10.2007 o 19:45, Todryk napisał:

Dobrze wiesz, że politycy i media potrafią stworzyć różnego rodzaju "atmosferę"

Nie bawię się w gierki. Nie piszę rozbudowanych scenariuszy, "co by było gdyby". Dlatego nie zamierzam komentować hipotetycznych sytuacji.

Dnia 05.10.2007 o 19:45, Todryk napisał:

> Cieszę się, że nauczyłeś się wklejać "odpowiedzi", których nie było w oryginalnym poście.
Zabawne, że nawet na pamiętasz co sam pisałeś, gorzej bo mnie jeszcze oskarżasz o manipulacje i tym samym obrażasz.

Rzeczywiście pomyliłem posty, choć przypatrywałem się temu kilka razy. Zmęczenie to najwyraźniej spowodowało. Zwracam honor, faktycznie to moja ewidentna pomyłka.
I tak na marginesie - nigdy nie wykorzystuję nieuczciwie możliwości moderatora w dyskusji, w której sam uczestniczę - szczególnie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 23:17, Olamagato napisał:

> > Część opozycji miała przekonać naród, żeby ten przekonał osobę, która nawet nie była
> > wtedy premierem, żeby rozwiązał parlament... Dobre...


Ale ja nie mówiłem o przekonywaniu Kaczyńskiego tylko społeczeństwa i Marcinkiewicza, nie wiem skąd go wytrzasnąłeś - to przekłamanie, druga rzecz to wyśmiewanie faktu, że opozycja może próbować przekonać do czegoś społeczeństwo, wiele razy tego próbowała, a do wyborów to np. za taśm Beger, za Kaczmarka. Nie zrobiła tego jednak kiedy kalkulowała, że jej to się nie opłaca. Gdzie widzisz tu absurd wskaż konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawy tester. U mnie równe 90% na PO, 35% na PiS i PSL (ex aequo na ostatnim miejscu).
[Aktualizacja]
Platforma Obywatelska - 90% zbieżnych odpowiedzi
Pozostałe partie:
* Lewica i Demokraci - 50%
* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 50%
* Samoobrona RP - 40%
* Polska Partia Pracy - 40%
* Polskie Stronnictwo Ludowe - 35%
* Prawo i Sprawiedliwość - 35%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 22:52, KrzysztofMarek napisał:

A swoją drogą, "sól niskosodowa" to kapitalny pomysł marketingowy, przecież 90% ludzi kupi bez zastanowienia...

Dokładnie tak samo jak niskoemisyjne szyby bezołowiowe. :) Nawet ktoś znany reklamuje taki nonsens.
Zna ktoś jeszcze inne fajne marketingowe sprzeczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 23:30, Olamagato napisał:

Hmm, ciekawy tester. U mnie równe 90% na PO, 35% na PiS (na ostatnim miejscu).

Ja trochę inaczej ale też elektorat PO ;)

Twoje poglądy najbardziej zgadzają się z programem:

Platforma Obywatelska - 73% zbieżnych odpowiedzi
Pozostałe partie:
* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 68%
* Samoobrona RP - 57%
* Lewica i Demokraci - 53%
* Polska Partia Pracy - 48%
* Polskie Stronnictwo Ludowe - 43%
* Prawo i Sprawiedliwość - 43%

W sumie tak tochę z każdego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 23:25, Todryk napisał:

Ale ja nie mówiłem o przekonywaniu Kaczyńskiego tylko społeczeństwa i Marcinkiewicza
[...] Gdzie widzisz tu absurd wskaż konkretnie.

Nie widzisz sprzeczności w próbie przekonywania 100% społeczeństwa przez partię, która pół roku wcześniej miała ok. 13% realnego poparcia Polaków? I to hipotetycznie przekonane społeczeństwo miałoby "przekonywać" marionetkowego premiera (przy całym dla niego szacunku) do czegoś nad czym nie miał absolutnie żadnej władzy? Bo przecież w kompetencjach premiera nie leży rozpisywanie wyborów w żaden konstytucyjny sposób.
A może to społeczeństwo miałoby zrobić rewolucję?
Nawet gdyby Marcinkiewicz zwariował i poddał rząd do dymisji, to zostałyby wykopany z PiSu, a Kaczyński (wielki brat) zgłosiłby nowego premiera i nic by się nie zmieniło. Znajdź jakiś błąd w tym rozumowaniu. Wskazałem Ci konkretnie.

Dnia 05.10.2007 o 23:25, Todryk napisał:

Nie zrobiła tego jednak kiedy kalkulowała, że jej to się nie opłaca.

A co ma kalkulacja do braku możliwości konstytucyjnego rozwiązania sejmu bez większości parlamentarnej? Sejm został rozwiązany dopiero gdy powstała taka większość. Gdyby PiS był przeciw rozwiązaniu, to nawet nie jestem pewien czy PO, SLD, wnerwione przystawki i PSL byłyby w stanie przepchnąć samorozwiązanie (nie liczyłem czy bez PiS byłoby to możliwe). Nawet gdyby, to SO i LPR musiały głosowac za. Przed rozwaleniem koalicji nie było to po prostu możliwe. Matematyki nie da się przeskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 23:40, SwenG napisał:

> Hmm, ciekawy tester. U mnie równe 90% na PO, 35% na PiS (na ostatnim miejscu).
Ja trochę inaczej ale też elektorat PO ;)

Uzupełniłem posta o szczegółowe:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=18171

Zauważ, że z punktu widzenia moich odpowiedzi wprost modelowo wychodzi na to, że nie ma różnicy w moim poparciu między LiD i LPR, SO i PPR oraz PiS i PSL. Śmieszne prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 90% zbieżnych odpowiedzi

* Prawo i Sprawiedliwość - 65%
* Samoobrona RP - 50%
* Platforma Obywatelska - 40%
* Polskie Stronnictwo Ludowe - 35%
* Polska Partia Pracy - 30%
* Lewica i Demokraci - 20%

To moje wyniki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego tekstu o historii, to chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie pisałem o historii wyczytanej z podręcznika szkolnego, tylko o kształtowaniu się Republikanów i Konserwatystów :D

A co do Dmowskiego... cóż, masz rację. Nie napadał na pociągi, więc mąż stanu z niego żaden ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 00:00, Olamagato napisał:

Nie widzisz sprzeczności w próbie przekonywania 100% społeczeństwa przez partię, która pół
roku wcześniej miała ok. 13% realnego poparcia Polaków? I to hipotetycznie przekonane społeczeństwo
miałoby "przekonywać" marionetkowego premiera (przy całym dla niego szacunku) do czegoś nad
czym nie miał absolutnie żadnej władzy? Bo przecież w kompetencjach premiera nie leży rozpisywanie
wyborów w żaden konstytucyjny sposób.


Znowu wszystko przekłamujesz żeby brzmiało absurdalnie, ale każdy ma swoją metodę argumentacji. Kto mówi o 100% społeczeństwa? A premier mimo iż był nieco bezwolny to swój rozum i poparcie społeczne (bodaj 60-70%) miał. I doskonale pamiętam, że dużo mówiło się wtedy o wyborach tylko nie z ust PO, oni chcieli wrzucić PiS w ramiona SO i LPR i na tym robić kapitał wyborczy, "patrzcie z kim się zbratali". Ja pamiętam, że gdy doszło w końcu do tej koalicji w okolicach Wielkanocy było to zaskoczenie. Zresztą uporczywie pomijasz moje przykłady z Beger i Kaczmarkiem gdzie PO robiło dokładnie to o czym mówię, tylko akurat nie w czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 23:33, Olamagato napisał:

> /.../> Zna ktoś jeszcze inne fajne marketingowe sprzeczności?

To trzeba poszukać, ale ja mam inny, równie świetny pomysł marketingowy. "Ekologiczne papierosy", to jest to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 01:29, Yarr napisał:

Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 90% zbieżnych odpowiedzi /.../

Prawdziwy prawicowiec!
Ja jestem łagodniejszy. Nie sądzę, żeby priorytetem państwa była lustracja. Niech sobie przebiega "w tle", to wystarczy (moim zdaniem), priorytetem powinna być gospodarka i polityczna niezależność w UE. A z tym jest krucho, jak mam pozytywnie oceniać ostatnie dwa lata, skoro tak naprawdę niczego nie załatwiliśmy? Słynne ostatnie zwycięstwo okazało sie porażką, parafowaliśmy "kompromis" będący w istocie pokornym przyjęciem dyktatu. No i nie zgadzam się z pozbawieniem praw politycznych ludzi pracujących dawniej dla tajnych służb - wystarczy, że będziemy tej pracy dla służb wiedzieć. To już 18 lat temu! Dodatkowo, pewne pytania są źle postawione - czy prowadzić prywatyzację na "dotychczasowych zasadach"? A jakie to są zasady? Z uwzględnieniem kantów po znajomości, czy uczciwie? Albo wycofanie wojsk z Iraku, czy budowa tarczy antyrakietowej. Referendum na ten temat, to oddanie istotnych decyzji w ręce "ludu", a lud jest "ciemny i wszystko kupi". Wydaje się ludowi, ze tarcza ściągnie na nas zagrożenie rosyjskimi rakietami, tak, jakby tego dzisiaj nie było... jesteśmy polem przyszłego, ewentualnego starcia, czy tego chcemy, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się