Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2014 o 17:44, hammerfall87 napisał:

Zacznijmy od tego ,że 1 partia nic nie zdziała, i watpię czy ktoś bedzie chciał robić
z koalicje z knp

Akurat w tej kadencji takich co im się UE nie podoba raczej nie braknie, pytanie tylko czy się zgadają co do tego jak ją rozmontować. Zwłaszcza że "główną siłą" raczej nie będą, mimo dobrych wyników niektórych krajach. Z drugiej strony ci co "za" też rozdrobnieni, może się okazać że za bardzo żeby się ewentualnym dobrze zorganizowanym głosowaniom sceptyków przeciwstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:59, Kubson023 napisał:

Jak po 7 latach nędzy w kraju afer upadłych stoczni służby zdrowia, lapówkarstwa wieku
emerytalnego do 67lat można jeszcze, głosować na PO O.Oo ?. Albo ten naród naprawdę jest
nietomny albo niezle mają powalone w głowie no ale okey.


Źle interpretujesz sytuację w kraju :D Sytuacja większości Polakow jest dość daleka od nędznej, choć oczywiście też daleka od unijnej średniej. Jesteśmy dośc biedni w stosunku do takich Niemcow, Francuzow czy Brytyjczykow, ale w porównaniu do światowej średniej powodzi nam się bardzo dobrze.
Większym problemem jest postępujące rozwarstwienie - niektorym powodzi się bardzo dobrze, innym źle. Pewnie w każdym kraju tak jest. Chodzi jednak o to, żeby standard życia większości byl jak najbliżej średniej, a u nas jest z tym coraz gorzej. Ci, ktorym powodzi się dobrze (a jest takich osób całkiem sporo, zapewniam Cię) będą głosowali na PO, bo dlaczego coś zmieniać jak jest w miarę dobrze? :D
Podejrzewam, że najbardziej sfrustrowani są wyborcy Nowej Prawicy, ale to temat na osobny wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:59, Kubson023 napisał:

Jak po 7 latach nędzy w kraju afer upadłych stoczni służby zdrowia, lapówkarstwa wieku
emerytalnego do 67lat można jeszcze, głosować na PO O.Oo ?. Albo ten naród naprawdę jest
nietomny albo niezle mają powalone w głowie no ale okey.

Czyżbyś sugerował że którykolwiek z wcześniejszychrządów był lepszy? Problem nie leży w PO, tylko w tym że wszyscy którzy mieli już taką okazję (czyli (współ)rządzili) pokazali że absolutnie się do tego nie nadają. Zaczęli już nawet tworzyć nowe partie (Ziobro, Gowin, Palikot etc), żeby choćby część uciekających wyborców zatrzymać. Ale póki co ludzie przyjmują na wiarę że poza POPiSem nie ma nikogo godnego uwagi, więc szybko się to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 18:47, ThimGrim napisał:

Ja jestem ciekawy jak Korwin chce wprowadzić podatek pogłówny. :P

Ciekawe jestem jak Korwin chce zrobić cokolwiek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 19:00, Zgreed66 napisał:

> Ja jestem ciekawy jak Korwin chce wprowadzić podatek pogłówny. :P
Ciekawe jestem jak Korwin chce zrobić cokolwiek :P


No okej, ale nawet zakładając, że Krul kiedyś przejmie władzę w Polsce i zrobi królestwo. Ja wiem, że to niemożliwe, ale to jest czysto hipotetyczne założenie. Godne filozofa. Godne Korwina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 12:18, pawbuk napisał:

> /.../> Tak, ale przed maczetą czy nożem łatwiej znacznie się obronić niż przed bronią palną.
Broń palna daje mi poczucie bezpieczeństwa, ale tylko wtedy gdy jestem jedną z niewielu
osób, które ją posiadają. Nie ufam na tyle rodakom, żeby dać im broń palną. Wystarczająco
wiele osób ginie rocznie już na drogach.

!. Nieprawda. Maczeta czy nóż są w odległości do mniej więcej 5 metrów, tak samo skuteczne jak broń palna. A łuk - mordercza broń, skuteczna praktycznie do 50 metrów, we wprawnych rękach tak gdzieś do 100. No i samą strzała, bez łuku, można zabić. Doskonałym narzędziem jest... pewnie nigdy nie zgadłbyś: dłuto. Albo tylko lekko zaostrzony śrubokręt. Śrubokręt, ulubiona broń Murzynów w amerykańskim metrze.
2. Ja nie ufam Tobie. Innym zresztą też. Wole mieć się czym bronić, bez konieczności ucieczki (bo w moim wieku i tak mnie dogonią). Amerykańskie powiedzonko mówi, ze wprawdzie Pan Bóg uczynił ludzi wolnymi, ale Samuel Colt uczynił ich równymi.

Dnia 26.05.2014 o 12:18, pawbuk napisał:


> Broń dla zwykłego obywatela jest obecnie niemal nieosiągalna, za to dla bandziorów
/.../
Żaden system nie będzie w 100% szczelny. A czym więcej będzie sztuk broni, tym trudniej
to będzie wszystko kontrolować. W tej chwili dresiki nie mają broni palnej, ale po legalizacji
prędzej czy później ona do nich trafi. Bandziory mają dostęp do broni palnej, ale zwykłych
obywateli starają się nie ruszać, bo to tylko przysparza problemów.

Dresiki zawsze miały dostęp do broni palnej. Są różne oceny - ja pamiętam takie, że jeśli chodzi o kraje byłego Układu Warszawskiego, to Polska jest najbardziej uzbrojonym krajem, jeśli chodzi o ilość broni w rękach prywatnych (i to niekoniecznie legalnie posiadanej. Wręcz przeciwnie). Powiem jasno: gdybym mógł dostać porządną broń palną za realnie niewielkie pieniądze, natychmiast bym taką sobie sprawił. I co by to zmieniło? Nic. Miałbym ją w domu "na wszelki wypadek". W sytuacji prawdziwego, nie wydumanego, zagrożenia, posiadanie broni zwiększa szanse przeżycia.

Dnia 26.05.2014 o 12:18, pawbuk napisał:

Zresztą, zobaczmy statystyki - w USA rocznie 9 tys. osób ginie od broni palnej, u nas
z 30 :D

A ile osób u nas ginie w wypadkach samochodowych?
Nie masz wyjścia, trzeba zabronić posiadania samochodów :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 12:18, pawbuk napisał:

Zresztą, zobaczmy statystyki - w USA rocznie 9 tys. osób ginie od broni palnej, u nas
z 30 :D

Porównanie które zdecydowanie trzyma się kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:12, SurgeonOfDeath napisał:

> /.../ > Tylko, że te 10 lat to był rozwój na kredyt. Nie neguje plus z wejścia z Uni. Sam korzystam
z tego.
Boję się tego, że jak za X lat będzie kryzys to z tych kilku lat postępu czeka nas 20
lat recesji.

Tak. Kredyt trzeba spłacić. Spłacimy, ale nie przez 20 lat. Już prędzej za jakiś 100 lat.

Dnia 26.05.2014 o 16:12, SurgeonOfDeath napisał:

/.../ Limity, etc to wszystko może mieć drugi koniec.

Każdy kij ma dwa końce. Na jednym jest kredyt, na drugim składki i spłata kredytu. Ja jestem w tej dobrej sytuacji (jako emeryt) że zanim się to wszystko zawali z wielkim hukiem i rewolucją... odpowiem jak pewien Czech, na wiadomość, ze w Czechach za 10 lat zapanuje komunizm: ja se ne boim, ja mam raka!.

Dnia 26.05.2014 o 16:12, SurgeonOfDeath napisał:


No, ale zobaczymy co czas pokaże.

Merde!
Pozwolę sobie przypomnieć P.T Moderatorom, ze to słowo weszło do literatury od czasów bitwy pod Waterloo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 12:18, pawbuk napisał:

Żaden system nie będzie w 100% szczelny. A czym więcej będzie sztuk broni, tym trudniej
to będzie wszystko kontrolować. W tej chwili dresiki nie mają broni palnej, ale po legalizacji
prędzej czy później ona do nich trafi. Bandziory mają dostęp do broni palnej, ale zwykłych
obywateli starają się nie ruszać, bo to tylko przysparza problemów.
Zresztą, zobaczmy statystyki - w USA rocznie 9 tys. osób ginie od broni palnej, u nas
z 30 :D

Ale dzisiaj mam combaty na statystki z ludźmi, którzy się nimi posługują na ślepo. To teraz diluj z tą statystyką.
Wg National Rifle Association w USA broń palna jest używana w samoobronie około 2,5 mln razy rocznie, co oznacza, że tylko 0,036% prób zabójstwa, tudzież ataku, który mógłby nim skutkować itp. dochodzi do zamierzonego przez przestępcę skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 17:49, S1G napisał:

> Zacznijmy od tego ,że 1 partia nic nie zdziała, i watpię czy ktoś bedzie chciał
robić
> z koalicje z knp
Akurat w tej kadencji takich co im się UE nie podoba raczej nie braknie, pytanie tylko
czy się zgadają co do tego jak ją rozmontować. Zwłaszcza że "główną siłą" raczej nie
będą, mimo dobrych wyników niektórych krajach. Z drugiej strony ci co "za" też rozdrobnieni,
może się okazać że za bardzo żeby się ewentualnym dobrze zorganizowanym głosowaniom sceptyków
przeciwstawić.


owszem ale ci eurosceptycy z innych krajów to pewnie mniejsi lub wieksi socjalisci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 19:29, hans_olo napisał:

Wg National Rifle Association w USA broń palna jest używana w samoobronie około 2,5 mln
razy rocznie, co oznacza, że tylko 0,036% prób zabójstwa, tudzież ataku, który mógłby
nim skutkować itp. dochodzi do zamierzonego przez przestępcę skutku.


Co może równie dobrze oznaczać strzały ostrzegawcze w powietrze :D
Naprawdę żyjemy w tak niebezpiecznym kraju, że konieczne jest posiadanie broni? :D
Na pewno poczucie bezpieczeństwa nie wzrośnie, kiedy każdy będzie mógł mieć broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 19:13, KrzysztofMarek napisał:

!. Nieprawda. Maczeta czy nóż są w odległości do mniej więcej 5 metrów, tak samo skuteczne
jak broń palna. A łuk - mordercza broń, skuteczna praktycznie do 50 metrów, we wprawnych
rękach tak gdzieś do 100. No i samą strzała, bez łuku, można zabić. Doskonałym narzędziem
jest... pewnie nigdy nie zgadłbyś: dłuto. Albo tylko lekko zaostrzony śrubokręt. Śrubokręt,
ulubiona broń Murzynów w amerykańskim metrze.


Równie dobrze jako broni możemu użyć tłuczka do mięsa, klawiatury komputerowej, monitora... praktycznie każdego w miarę twardego (nie musi być ostry) przedmiotu. Jednak nie bez powodu na wojnie używa się broni palnej, a nie choćbu łukó
w :D

Dnia 26.05.2014 o 19:13, KrzysztofMarek napisał:

2. Ja nie ufam Tobie. Innym zresztą też. Wole mieć się czym bronić, bez konieczności
ucieczki (bo w moim wieku i tak mnie dogonią).


Ja nie ufam innym, więc wolę, żeby nie mieli łatwego dostępu do broni :D Zawsze znajdzie się jakiś kretyn, który będzie chciał ją wyprobować na innych...

Dnia 26.05.2014 o 19:13, KrzysztofMarek napisał:

>

Dnia 26.05.2014 o 19:13, KrzysztofMarek napisał:

Dresiki zawsze miały dostęp do broni palnej. Są różne oceny - ja pamiętam takie, że jeśli
chodzi o kraje byłego Układu Warszawskiego, to Polska jest najbardziej uzbrojonym krajem,
jeśli chodzi o ilość broni w rękach prywatnych (i to niekoniecznie legalnie posiadanej.
Wręcz przeciwnie). Powiem jasno: gdybym mógł dostać porządną broń palną za realnie niewielkie
pieniądze, natychmiast bym taką sobie sprawił. I co by to zmieniło? Nic. Miałbym ją w
domu "na wszelki wypadek". W sytuacji prawdziwego, nie wydumanego, zagrożenia, posiadanie
broni zwiększa szanse przeżycia.


W razie ataku zombie? :D Ty byś mial broń w domu, na wszelki wypadek, ale ktoś inny by ją nosił i chcial użyć :D

Dnia 26.05.2014 o 19:13, KrzysztofMarek napisał:

A ile osób u nas ginie w wypadkach samochodowych?
Nie masz wyjścia, trzeba zabronić posiadania samochodów :-P


Bardziej niebezpieczne od samochodow są rowery :D Jednak służa one głownie do przemieszczania się z miejsca na miejsce, a nie do zabijania (co nie oznacza, że nie mogą być bronią). Broń palna do czego służy przede wszystkim? Raczej nie do dziurawienia puszek.
Ułatwijmy dostęp do broni, a na pewno znacznie wzrośnie liczba ofiar śmiertelnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 20:17, hammerfall87 napisał:

owszem ale ci eurosceptycy z innych krajów to pewnie mniejsi lub wieksi socjalisci :)

Z Korwina też nie jest "pełny" liberał. Pamiętaj też że tego typu różnice nie mają dla nich większego znaczenia, w końcu jak się powiedzie, to każdy będzie u siebie mógł próbować całkiem inny program realizować. Dużo większy problem będą miały "europrzyjazne" partie, tam faktycznie trzeba dopasować programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych co mówią, że KNP nic nie zdziała w europarlamencie:
W Europarlamencie nie można zrobić nic prócz dyskusji, tylko po to jest stworzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=wnXyx-RgBC4
Wystarczy chwila i masz broń. Więc sory zakaz broni jest bezsensu. Zawsze można coś wymyślić, żeby zrobić komuś krzywdę. Wręcz zachęcasz przestępców do kreatywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 21:19, SurgeonOfDeath napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=wnXyx-RgBC4
Wystarczy chwila i masz broń. Więc sory zakaz broni jest bezsensu. Zawsze można coś
wymyślić, żeby zrobić komuś krzywdę. Wręcz zachęcasz przestępców do kreatywności.


Ty tak na serio? Fakt, że ktoś może zrobić jakąś broń miotającą, jest argumentem za tym, aby udostępnić profesjonalną broń każdemu, "bo i tak coś wymyślą"? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się