Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2014 o 21:39, rob006 napisał:

Ty tak na serio? Fakt, że ktoś może zrobić jakąś broń miotającą, jest argumentem
za tym, aby udostępnić profesjonalną broń każdemu, "bo i tak coś wymyślą"? :O

Dokładnie plus zdecydowanie lepiej oberwać od profesjonalnej broni. Mniej bolesna śmierć.
Po prostu zakaz bron jedynie pomaga przestępcom. To nie broń zabija ludzi, tylko ludzie. Każdy wolny człowiek ma prawo bronić swoje życie, a nie mieć mniejsze prawa od przestępców. Czemu przestępca ma mieć broń, a ja nie?
Za X lat, to przestępcy będą sobie drukować broń xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PKW-podala-ostateczne-wyniki-wyborow-do-Parlamentu-Europejskiego,wid,16633237,wiadomosc.html

Ciekawe ile Donald Dał za tą minimalną przewagę xD Chyba trochę kart trzeba było unieważnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sobie zrób pukawkę z dezodorantu i paczki po chipsach - nie czekaj na legalizację broni, zabezpiecz się sam.
Swoją drogą ciekawe ile osób w ogóle nosi przy sobie jakiś nóż do samoobrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 22:16, rob006 napisał:

To sobie zrób pukawkę z dezodorantu i paczki po chipsach - nie czekaj na legalizację
broni, zabezpiecz się sam.
Swoją drogą ciekawe ile osób w ogóle nosi przy sobie jakiś nóż do samoobrony.

Na pewno nie chciałbym kogoś skrzywdzić samoróbką. Broń biała jest tak samo traktowana jak palna plus moim zdaniem jest mniej bezpieczna od gazu pieprzowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 20:35, pawbuk napisał:

> /.../. Jednak nie bez
powodu na wojnie używa się broni palnej, a nie choćbu łukó
w :D

Nieprawda. Na wojnie używa się łuków, tylko lepszych, niż ongiś. Używają ich głównie oddziały elitarnych komandosów. Do dzisiaj, podobnie, aczkolwiek na znacznie większą skalę, używa się bagnetów, które zwykle są tylko nożami z metalową pochwą i zaczepem umożliwiającym przecinanie drutów (kolczastych). Tym niemniej jakoś nie widzę ludzi biegających po ulicach z nożami i podrzynających ludziom gardła. Sam bardzo często chodzę z nożem - formalnie nazywającym się scyzorykiem (Officier Suisse). Ostrze ma mniej więcej 7 cm długości i należycie wyostrzone - zapewniam Cię - może być śmiertelnie niebezpiecznym narzędziem.

Dnia 26.05.2014 o 20:35, pawbuk napisał:

> 2. /.../> Ja nie ufam innym, więc wolę, żeby nie mieli łatwego dostępu do broni :D Zawsze znajdzie
się jakiś kretyn, który będzie chciał ją wyprobować na innych...

Ten, który ma broń, kalkuluje, czy warto jej użyć. Mogę Cię zapewnić, że nic złego Cię nie spotka od posiadaczy broni palnej - już prędzej od ludzi mających tak niebezpieczne narzędzia, jak siekiera. Albo... ciupaga. Albo czekan, którym posługują się alpiniści. Taki Trocki, na przykład. Został zabity czekanem.

Dnia 26.05.2014 o 20:35, pawbuk napisał:

> >
/.../> > W razie ataku zombie? :D Ty byś mial broń w domu, na wszelki wypadek, ale ktoś inny by
ją nosił i chcial użyć :D

Ten ktoś inny już ma broń i ja nosi. Tylko Ty o tym nie wiesz. W takiej Francji na przykład, możesz mieć (ale kupując musisz się zarejestrować) broń palną jednostrzałową kalibru 5,6 mm. Albo dubeltówke, ale musi być dłuższa (tak, dłuższa!) oniż 70 cm, o ile pamiętam. No i nie przypominam sobie, żeby Francuzi nagminnie do siebie strzelali - jeśli już, to strzelają z kałachów Arabowie w arabskich dzielnicach. Oczywiście posiadanych bez zezwolenia.

Dnia 26.05.2014 o 20:35, pawbuk napisał:


> /.../> Bardziej niebezpieczne od samochodow są rowery :D Jednak służa one głownie do przemieszczania
się z miejsca na miejsce, a nie do zabijania (co nie oznacza, że nie mogą być bronią).

Żart, żartem, ale rowerzysta wjechał mi w tył samochodu i nieznacznie uszkodził samochód (lekkie wgniecenie i zarysowanie lakieru). Niechcący potwierdzam, że rowerzyści są niebezpieczni i należy zakazać rowerzystom jazdy po drogach. Rowery im zabrać :-P

Dnia 26.05.2014 o 20:35, pawbuk napisał:

Broń palna do czego służy przede wszystkim? Raczej nie do dziurawienia puszek.
Ułatwijmy dostęp do broni, a na pewno znacznie wzrośnie liczba ofiar śmiertelnych.

Zatem uważasz, że ludzie normalni, którzy dostaną broń do ręki są bardziej niebezpieczni, niż bandyci, posiadający broń nielegalnie. W takim razie uważam Ciebie za niebezpiecznego osobnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 22:16, rob006 napisał:

To sobie zrób pukawkę z dezodorantu i paczki po chipsach - nie czekaj na legalizację
broni, zabezpiecz się sam.
Swoją drogą ciekawe ile osób w ogóle nosi przy sobie jakiś nóż do samoobrony.

Jakieś 5-10%. To twierdzenie opieram na obserwacji ludzi wchodzących do różnych sądów. Przechodząc przez bramki muszą zostawić nóż w depozycie - zwracają przy wyjściu.
Co do narzędzi śmiercionośnych - mogę sam zrobić dowolna bombę. Wszystkie składniki są w wolnej sprzedaży. Samopał też potrafiłbym zrobić. Zapytasz pewnie, dlaczego tego nie zrobię? No to masz odpowiedź: chociaż narzędzie gwałtu nosisz przy sobie częściej niż bandyta pistolet, to używasz tego narzędzia w celu... hmmm... legalnym. Ja też jestem legalistą. Chociaż, jak już napisałem, gdybym miał okazje, to kupiłbym pistolet i trzymał w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 21:08, Lukas1694 napisał:

Do tych co mówią, że KNP nic nie zdziała w europarlamencie:
W Europarlamencie nie można zrobić nic prócz dyskusji, tylko po to jest stworzony.


Oho już się zaczyna usprawiedliwianie Korwina że w Europarlamencie nic nie można zrobić.
To tak na wszelki wypadek gdyby jednak się okazało że Korwin jest mocny tylko w gębie.

Ale już wcześniej mówiłeś o poglądach prywatnych i oficjalnych Korwina.

Jako żywo przypominasz sztab Jarosława Kaczyńskiego który "przekładał" i "interpretował" słowa wodza z języka kaczego na język polski.

Rozumiem że Ty "przekładasz" i "interpretujesz" z języka JKM na język polski.

http://www.youtube.com/watch?v=l5SxeYtukc8
od 0:40 do 3:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 15:40, SurgeonOfDeath napisał:

Co do UE, to powinniśmy je opuścić. ~70-80% nie obchodzi, kto pójdzie do PE.


Kolejna bajka o żelaznym wilku wymyślona przez Korwina, wzięliśmy pieniądze z UE a teraz bez konsekwencji z niej wyjdziemy, ech że też ktoś w to jeszcze wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 22:56, kerkas napisał:

>/.../> Oho już się zaczyna usprawiedliwianie Korwina że w Europarlamencie nic nie można zrobić.
To tak na wszelki wypadek gdyby jednak się okazało że Korwin jest mocny tylko w gębie.
/.../

Głosowałem na listę nr 7 i cieszę się, ze weszli do Europarlamentu. Od tego mi się nie polepszy, ale z pewnością będzie weselej. Zresztą już jest mi weselej, jak jestem, jako ten, co to na Korwina głosował, określany w merdiach. Miło mi słuchać, jak to PiSowcy, POwcy, czy SLDowcy uważają mnie za młodego, zbuntowanego, przynoszącego Polsce wstyd i osobnika niebezpiecznego. Autentycznie się cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 23:03, kerkas napisał:

> /.../> Kolejna bajka o żelaznym wilku wymyślona przez Korwina, wzięliśmy pieniądze z UE a teraz
bez konsekwencji z niej wyjdziemy, ech że też ktoś w to jeszcze wierzy.

Czas zacząć liczyć nie tylko ile wzięliśmy, ale ile wpłaciliśmy i dalej płacimy. Bo o tym, że "wzięliśmy" to możesz wszędzie poczytać, ale żeby zobaczyć ile wpłaciliśmy, a, to już trzeba sobie poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 23:00, SurgeonOfDeath napisał:

>
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fKPDxBUXaXo
Doprawdy?
Z tego co widzę, to ma ambitne plany założenie pierwszej przez polaków frakcji w UE.


Po owocach ich poznacie, na razie gada.

No tak znowu reżimowa telewizja krzyżuje nam plany :) ważne żeby znaleźć winnego.

Poseł Wipler u Korwina i to ma być ta nowa jakość ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 23:03, KrzysztofMarek napisał:

Głosowałem na listę nr 7 i cieszę się, ze weszli do Europarlamentu. Od tego mi się nie
polepszy, ale z pewnością będzie weselej. Zresztą już jest mi weselej, jak jestem, jako
ten, co to na Korwina głosował, określany w merdiach. Miło mi słuchać, jak to PiSowcy,
POwcy, czy SLDowcy uważają mnie za młodego, zbuntowanego, przynoszącego Polsce wstyd
i osobnika niebezpiecznego. Autentycznie się cieszę.

Też uważam, że jest to jedyny człowiek, który może coś zrobić dla kraju. Nie to co ten głupi Palikot, który zalegalizowałby marychę, by się podlizać gimbazie i zyskać głosy. Korwin mówił i mówi wprost to, co myśli i dzięki temu daleko jeszcze daleko zajedzie. Jako że jeszcze osiemnastki nie osiągnąłem (ale niewiele już mi do tego brakuje) i nie mogę głosować, to i tak Korwin ma mój głos. Zresztą z kolegą jesteśmy jego fanami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2014 o 23:03, kerkas napisał:

Kolejna bajka o żelaznym wilku wymyślona przez Korwina, wzięliśmy pieniądze z UE a teraz
bez konsekwencji z niej wyjdziemy, ech że też ktoś w to jeszcze wierzy.

Czyli twierdzisz, że straciliśmy suwerenność? Teraz ty mówisz jak Korwin, bo dokładnie on to powiedział skoro jesteśmy suwerennym narodem, to co się stanie jak opuścimy UE.

Co do bajki, to akurat był mój argument. Możliwe, że dużo osób po wynikach miało takie same zdanie.
Np Wałęsa stwierdził, że skoro 25% osób idzie na wybory, to nie potrzebujemy demokracji. Wystarczy nam cesarstwo i o dziwo się z nim zgadzam.

Tylko wiem, że ludziom nie zależy na wyborach na PE, bo ważniejsze są wybory krajowe. Czemu, bo ważniejsze jest dla nich państwo. Przeciętny człowiek myśli, że wchodząc do Unie Europejskiej staliśmy się częścią Europy, a już nią byliśmy. Nikt kto głosował za UE nie chce, żeby polska straciła Suwerenność oprócz Tuska. Patrz link
z posta 50293

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 23:06, KrzysztofMarek napisał:

Czas zacząć liczyć nie tylko ile wzięliśmy, ale ile wpłaciliśmy i dalej płacimy. Bo o
tym, że "wzięliśmy" to możesz wszędzie poczytać, ale żeby zobaczyć ile wpłaciliśmy, a,
to już trzeba sobie poszukać.


Prostuję jedynie to że z UE można wyjść "pstrykając palcami" jak twierdzi Korwin.

Dnia 26.05.2014 o 23:06, KrzysztofMarek napisał:

Głosowałem na listę nr 7 i cieszę się, ze weszli do Europarlamentu. Od tego mi się nie
polepszy, ale z pewnością będzie weselej. Zresztą już jest mi weselej, jak jestem, jako
ten, co to na Korwina głosował, określany w merdiach. Miło mi słuchać, jak to PiSowcy,
POwcy, czy SLDowcy uważają mnie za młodego, zbuntowanego, przynoszącego Polsce wstyd
i osobnika niebezpiecznego. Autentycznie się cieszę.


Przecież nikogo nie wyśmiewam że głosował na Korwina
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=50250

ja po prostu jestem dociekliwy i pamiętliwy a skoro JKM ma być lepszy od innych to prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Cóż oni są tylko dla mnie narzędziem. Nigdy nie mówiłem, że we wszystkim się znimi zgadzam.
Ba nawet napisałem w tym temacie, że nie zgadzamy się w wielu rzeczach. Dlatego mimo iż narzędzie nie jest idealne, to spróbuje go użyć. Niech pokażą na co ich stać.
Nawet jeśli im się nie uda, to przynajmniej powstaną na ich podstawie nowe skuteczniejsze narzędzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 23:13, SurgeonOfDeath napisał:

> Kolejna bajka o żelaznym wilku wymyślona przez Korwina, wzięliśmy pieniądze z UE
a teraz
> bez konsekwencji z niej wyjdziemy, ech że też ktoś w to jeszcze wierzy.
Czyli twierdzisz, że straciliśmy suwerenność? Teraz ty mówisz jak Korwin, bo dokładnie
on to powiedział skoro jesteśmy suwerennym narodem, to co się stanie jak opuścimy UE.


Pokaż mi kraj który jest w 100% suwerenny i niezależny od nikogo.
O.k. Rosja i USA ewentualnie mogą spełnić ten warunek tyle tylko że USA są uzależnione od produkcji made in China i jak to powiedział @KrzysztofMarek kiedyś trzeba będzie zapłacić słony rachunek za tanią elektronikę, ubrania itd. itp.
Budżet Rosji oparty jest na ropie i gazie wystarczy że cena ropy spadanie poniżej 100$ za baryłkę i Rosja leży i kwiczy.
Nie ma kraju który jest samowystarczalny do tego stopnia żeby zostać samotną wyspą.
Jeśli nie UE to co mamy zostać sami ? historia dobitnie pokazała jak się takie plany kończą.
UE to nie tylko wady ale i zalety o których Korwin milczy eksponując wady i twierdząc że Unia to samo zło w zamian nie dając żadnej alternatywy.

Dnia 26.05.2014 o 23:13, SurgeonOfDeath napisał:

Co do bajki, to akurat był mój argument. Możliwe, że dużo osób po wynikach miało takie
same zdanie.


To Korwin od wielu lat głosi ten pogląd a jak wiadomo zdanie powtarzane wielokrotnie staje się obiegową prawdą.

Dnia 26.05.2014 o 23:13, SurgeonOfDeath napisał:

Np Wałęsa stwierdził, że skoro 25% osób idzie na wybory, to nie potrzebujemy demokracji.
Wystarczy nam cesarstwo i o dziwo się z nim zgadzam.


A jak tym cesarzem zostanie dajmy na to Palikot to też będzie tak super ?.

Dnia 26.05.2014 o 23:13, SurgeonOfDeath napisał:

Tylko wiem, że ludziom nie zależy na wyborach na PE,


Zależy, wyniki wyborów pokazują że zależny i o dziwo (z czego się bardzo cieszę) ludzie zaczynają wyciągać wnioski.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 23:24, SurgeonOfDeath napisał:

Niech pokażą na co ich stać.


Ja też chcę żeby Korwin osiągnął realny sukces przekładający się nawet w małym stopniu na politykę i gospodarkę Polski.

Dnia 26.05.2014 o 23:24, SurgeonOfDeath napisał:

Nawet jeśli im się nie uda, to przynajmniej powstaną na ich podstawie nowe skuteczniejsze
narzędzia.


Porażka nie wchodzi w grę, JKM chciał walki to będzie ją miał i ma z niej wrócić z tarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się