Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2006 o 09:20, Hegemon napisał:

> > > (....)
To wbrew pozorom wcale nie jest tak duzo (piecdziesiat kilka procent PKB). Wiekszosc panstw
europejskich ma wieksze dlugi, USA maja go na poziomie podobnym, w Japonii dlug ma wartosc
ok. 150 % PKB. /.../

Oczywiście, że to nie jest dużo, zwłaszcza, jak jest to dług wewnętrzny. Bo dług wewnętrzny, to jest coś, czego państwo nie ma zamiaru spłacać, tylko żyć z nim do końca świata, albo i dłużej. Z zewnętrznym jest gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 11:04, KrzychW napisał:

Ciągle jest zabawnie./.../.Widocznie sama obecność
Zyty wpływa kojąco na gospodarkę.Ona nawet nie musi nic robić.

Wiesz, ja jak patrzę na tak zwaną scenę polityczną, to zaczynam się zastanawiać, czy Kaczyński z USA, znany szerzej jako "Unabomber" to nie przypadkiem rodzina tych naszych. Ta sama zapiekła nienawiść i obwinianie innych o całe zło... A przy okazji, czy pan minister Ziobro zleci śledztwo w sprawie nielegalnego pracownika, który spadł z dachu remontowanego domu należącego do pana ministra Wassermana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 12:01, KrzysztofMarek napisał:

Wiesz, ja jak patrzę na tak zwaną scenę polityczną, to zaczynam się zastanawiać, czy Kaczyński
z USA, znany szerzej jako "Unabomber" to nie przypadkiem rodzina tych naszych. Ta sama zapiekła
nienawiść i obwinianie innych o całe zło...

Musi być ten sam ;)

Dnia 11.10.2006 o 12:01, KrzysztofMarek napisał:

A przy okazji, czy pan minister Ziobro zleci śledztwo
w sprawie nielegalnego pracownika, który spadł z dachu remontowanego domu należącego
do pana ministra Wassermana?

To akurat nie leży w jego gestii. Prawdopodobnie już zajmuje się tym jakaś inspekcja pracy czy coś w tym stylu. Ziobro jest od okresowych powtarzalnych konferencji prasowych w których zawsze obiecuje zwiększenie kar w kodeksie. Co do wywiązywania się z tych obietnic to nie wnikam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 12:14, SwenG napisał:

> /.../ > To akurat nie leży w jego gestii. /.../

Jak to? Za jednego Lesiaka odpowiada pan Milczanowski, pan Konieczny, pan Rokita, pani Suchocka a za nielegalnego pracownika, który w dodatku spadł z dachu domeczku pana Wassermana minister już nie odpowiada? To co, to nie była prowokacja i to nie Lesiak zatrudnił tego nielegalnego pracownika, żeby śledzić PiS i Wassermana osobiście i dezintegrować prawicową lewicę? To ja już nic nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 12:26, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > To akurat nie leży w jego gestii. /.../
Jak to? Za jednego Lesiaka odpowiada pan Milczanowski, pan Konieczny, pan Rokita, pani Suchocka
a za nielegalnego pracownika, który w dodatku spadł z dachu domeczku pana Wassermana minister
już nie odpowiada? To co, to nie była prowokacja i to nie Lesiak zatrudnił tego nielegalnego
pracownika, żeby śledzić PiS i Wassermana osobiście i dezintegrować prawicową lewicę? To ja
już nic nie rozumiem...

Bo to zły minister... bo on nie wiedział... a jak nie wiedział to tylko świadczy o nim jako o ministrze i tym gorzej dla niego... a jak wiedział to ukrył... a jak nie ma dowodów to jest to przesłanka, że one jednak mogą być...

...czy już wspominałem że mi ręce opadają ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 10:06, Wodzasty napisał:

/..../

Rodzice nie zawsze stają po stronie swojej pociechy to raz, a dwa rodzic nie powinienen się tłumaczyć ta dysXXX, ale przymuszać delikwenta do nauki. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 14:00, Vaxinar napisał:

> /..../
Rodzice nie zawsze stają po stronie swojej pociechy to raz, a dwa rodzic nie powinienen się tłumaczyć ta dysXXX, ale przymuszać delikwenta do nauki. :/


Zgadza się... Tylko, że dla sporego grona rodziców jest to wysiłek ponad miarę... Spox, mały ma dys coś tam, to trudno, gdzie jest pilot, mecz chyba dzisiaj...:(

Efekty później widać... I słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji, czy pan minister Ziobro zleci śledztwo

Dnia 11.10.2006 o 12:01, KrzysztofMarek napisał:

w sprawie nielegalnego pracownika, który spadł z dachu remontowanego domu należącego
do pana ministra Wassermana?

Tak , ale tylko w przypadku , gdy okaże się , że pracowdawca zatrudniający tego pracownika jest z PO.W pozostałych przypadkach , może się okazać , że praca na czarno jest tylko i wyłącznie efektem negocjacji , a te jak wiadomo karze nie podlegają , jak to ostatnio Ziobro stwierdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 15:23, KrzychW napisał:

/.../> Tak , ale tylko w przypadku , gdy okaże się , że pracowdawca zatrudniający tego pracownika
jest z PO.W pozostałych przypadkach , może się okazać , że praca na czarno jest tylko i wyłącznie
efektem negocjacji , a te jak wiadomo karze nie podlegają , jak to ostatnio Ziobro stwierdził.

No to pomału zaczynam rozumieć. Pan Wasserman ewidentnie jest z PiS więc będąc pracodawcą nie odpowiada za nic, bo praca na czarno była wynikiem negocjacji, co srwierdził swoim autorytetem minister Ziobro.
Ale, czy aby na pewno tak było? To znaczy, że to nie Lesiak zatrudnił agenta na czarno, żeby zdezintegrować prawicę? Zresztą, prowokacja się nie powiodła, bo agent spadł z dachu i wydało się, że pracował na czarno. Ale popatrz, jaki ten Lesiak sprytny. Na czarno zatrudnił agenta u samego Wassermana. A ilu takich nie spadło jeszcze z dachu Belwederu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 16:10, KrzysztofMarek napisał:

A ilu takich nie spadło jeszcze z dachu Belwederu?


Zapomniałeś jeszcze o borówkach co stoją przed bramą. Oni też są podstawieni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 16:17, Dux napisał:

> A ilu takich nie spadło jeszcze z dachu Belwederu?

Zapomniałeś jeszcze o borówkach co stoją przed bramą. Oni też są podstawieni;)


I pracownicy MSZ podmieniajacy flagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 16:50, Hegemon napisał:

I pracownicy MSZ podmieniajacy flagi.


Ba! to jeszcze nic! Kurski to też człowiek Lesiaka! Inaczej by takich głupot nie wygadywał. No i przede wszystkim nie zgłaszał by chęci przeproszenia Tuska za aferę bilbordową;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się rozwodzić, ale powiem tak, jesteś typowym przykładem elektoratu PiS. Wychodzisz z założenia, że jeżeli rząd czegoś nie psuje to znaczy, że dobrze rządzi. Prosisz mnie o przykłady złego rządzenia, ja poproszę o te dobre !!! Hasła, typu po co mieszkania jeżeli ludzie wyjeżdżają rzucają mnie na kolana, to po co były te puste obietnice, czyżby po to żeby wygrać wybory ??? Ujazdowski jest kiepski bo naród jest ciemny (jak widać zgadzasz się z opiniami Kurskiego), Wassermann - nie szkodzi ("primum non nocere", przystoi lekarzowi nie ministrowi, On powinien działać). Jest też standartowy tekst o skompromitowanym układzie, trochę znam najnowszą historię Polski i mam wrażenie, że PC też ma swoja za uszami. Ziobro to mądry koleś, tylko zbytnio poświęca się penetracji tyłka Kaczyńskiego zamiast zająć się robotą. O MSZ nie wspomnę, bo nie mam pojęcia o jakiej mące piszesz, może miałeś na myśli "mękę", a nie "mąkę" :-). Co do Dorna, to raczej bardziej niebezpiecznie być nie może, ale czy kochany Ludwik, zrobił cokolwiek żeby było bezpieczniej. Jarek oczywiście jest uciśniony, tylko zastanówmy się dlaczego ??? Wiem, to układ próbuje go zniszczyć. Układ jest wszechobecny. Graczom w Scrable mówię stanowcze NIE.... to oni tworzą układ !!! Na koniec jeszcze słówko do wszystkich wyborców PiS-u. Ludziska, ani Wy, ani ja, ani ktokolwiek inny nie będzie żył w tym kraju 20, 15 czy 5 lat temu, będziemy (miejmy nadzieję ;)) tu żyli za 5, 15 czy 20 lat i to jest właśnie różnica. Mam pretensje do PiS-u o to, że bardziej przejmuje się naszą przeszłością, niż naszą przyszłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 18:55, Pablor napisał:

Program "Tanie Państwo", w budżecie na 2007 zwiększono wydaki na administrację państwową o
5% !!! Ehhh..... szkoda gadać.


Może jednak tanie. Może pierwotnie planowali zwiększyć o 50%;)
Pewnie szykuje się jakaś nowa koalicja i trzeba przygotować nowe posady nla współkoalicjantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 18:31, Pablor napisał:

Nie chcę się rozwodzić, ale powiem tak, jesteś typowym przykładem elektoratu PiS.

Jakbyś dokładniej trochę śledził ten wątek to wiedziałbyś, że Yarr nie należy do elektoratu PiS-u. Wyraża swoją opinię o rządzie z punktu widzenia partii czysto prawicowej (w poglądach i programie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 18:31, Pablor napisał:

Nie chcę się rozwodzić, ale powiem tak, jesteś typowym przykładem elektoratu PiS.

I ktoś tu pisał, że szkolnictwo na psy nie schodzi ;-) . Schodzi i to jak!!!! Nie uczą dziś nic a nic o ironii.
To ja dam definicję z PWN-owskiego Słownika Wyrazów Obcych.
ukryta drwina, utajone szyderstwo, złośliwość zawarta w wypowiedzi pozornie aprobującej
<łac., z gr. eirōneía udawana niewiedza (u Platona)>


A ty Yarr nie sądź ludzi więcej po sobie. Nie każdy zna pojęcie ironii. Pisz jak minimysz <ironia>
A ja jestem jak zwykle cyniczny
Jakby ktoś znowu miał braki, to podaję definicję:
postawa życiowa charakteryzująca się nieuznawaniem obowiązujących w danym środowisku praw i obyczajów; lekceważące odnoszenie się do ogólnie przyjętych i uznanych wartości, zasad etycznych itp.
Ale jestem taki dziś niemiły, bo miałem dzień wolny a klucz zgubiłem i dopiero go godzinę temu znalazłem. I musiałem siedzieć w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie mam czasu czytać dokładnie wszystkiego, na podstawie dyskusji, która się między nami zawiązała wnioskowałem, że głosował na PiS, chociaż jeżeli popiera LPR to tak jakby popierał bardziej konserwatywny odłam PiS-u :-). Nie ma zamiaru nikogo obrażać, piszę co myślę. Mieliśmy szanse nadrobić sporo z 50 straconych lat. A jak zwykle będziemy w końcu stawki :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się