Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Yarr (nie wyszła odpowiedź, nawet nie wiem z jakiego powodu, bo posta długo nie pisałem)
> Biorąc pod uwagę fakt, że ich rodzice wychowali się w PRL, ale często
> niespecjalnie interesują się polityką, to wpływ jest uzyskać niezwykle łatwo.
U mnie sytuacja wygląda zupełnie na odwrót. A to dlatego, że ojciec jest magistrem nauk politycznych ;) Więc o braku zainteresowania polityką w najbliższym otoczeniu mowy być nie może. Opinie wyrabiam sobie na podstawie źródeł wszelakich, co na pewno daje mi szersze spojrzenie. A że większością łatwo manipulować... Kolejny przykład z życia wzięty:
Podczas debaty Tusk- Kaczyński przed wyborami AD 2007, prezes PiSu rzucił kolejnym pustym frazesem, brzmiącym mniej więcej tak "Jeżeli chce pan na prawdę walczyć z korupcją to Ziobro i Kamiński powinni pozostać na swoich stanowiskach". I oto co słyszę w szatni następnego dnia od jakiegoś osobnika: "Ziobro powinien zostać, bo jest najlepszym ministrem sprawiedliwości w historii". Nieco zaskoczony postanowiłem sprawdzić na ile jest to własne zdanie tego chłopczyka, więc zadałem pytanie, czy mógłby wymienić chociaż jednego z poprzednich ministrów sprawiedliwości...odpowiedź była wiadoma...
> Nie przypominam sobie, żeby po tym moim wybryku pozwoliła
> komuś zaśpiewać dowolną piosenkę ;P
Ciekawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poseł Palikot za absurdalne uznał, że szachista, który chce wystartować w zawodach musi przedstawić zaświadczenie lekarskie. Facet jest ciemny jak tabaka i widocznie nie rozumie, że zawody szachowe to wielogodzinny wysiłek umysłowy, silne emocje etc. i że organizatorzy zawodów muszą wiedzieć, że np. zawodnik nie wykorkuje z byle powodu na zawał/wylew, bo jest chory na serce.
Ja bym radził Palikotowi zająć się gospodarczymi i biurokratycznymi absurdami... Ale od tych widać woli zabawy gumowymi fallusami, przebieranki i bredzenie od rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=YKjjUj-fKpY

JKM przejechał po tym typie jak po polu zgniłej kapusty.

Polecam wejść też na stronę tvn24 i zobaczyć w jaki sposób MANIPULUJE się ludźmi. Jest to do tego stopnia żenujące, że w zasadzie brak słów.
http://www.tvn24.pl/-1,1542510,wiadomosc.html#sonda1001047

A tu wyniki sondażu, na który powoływała się pani redaktor w trakcie trwania debaty...
http://www.tvn24.pl/1001047,1,1,sondy.html

Jeśli ktoś nie widział tej debaty to polecam. Można zobaczyć jak potrafią merytorycznie dyskutować zwolennicy UE, kiedy się ich przyciśnie. "YYYYYYYYEEEEEEEEEYYYYYYYY" - to zasadnicza treść... reszta to bredzenie nie na temat i ataki personalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 01:20, Yarr napisał:

http://pl.youtube.com/watch?v=YKjjUj-fKpY

JKM przejechał po tym typie jak po polu zgniłej kapusty.

Ja się tylko wypowiem o tej dyskusji ze strony technicznej. Korwin-Mikke i Saryusz-Wolski są niczym snajper i piechur. Ten drugi się plącze o własny język jakby nie za bardzo wiedział co ma gadać podczas gdy Korwin-Mikke mówi płynnie, sensownie i energicznie, że nie wspomnę iż to Saryusz-Wolski jest pod obstrzałem pytań i się musi tłumaczyć. Mówiąc krótko Korwin-Mikke przyparł gościa do muru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 00:33, Yarr napisał:

Poseł Palikot za absurdalne uznał, że szachista, który chce wystartować w zawodach musi
przedstawić zaświadczenie lekarskie. Facet jest ciemny jak tabaka i widocznie nie rozumie,
że zawody szachowe to wielogodzinny wysiłek umysłowy, silne emocje etc. i że organizatorzy
zawodów muszą wiedzieć, że np. zawodnik nie wykorkuje z byle powodu na zawał/wylew, bo
jest chory na serce.


Inna sprawa, że trochę też powinno zaufać się rozsądkowi graczy... Zwłaszcza, że szachy to raczej nie jest sport dla osób wypranych z tej cechy. Ja tam ciekaw jestem jakie badania są przeprowadzane dla takich zaświadczeń - czy są to jakieś okresowe badania, czy po prostu świstek od lekarza. Według mnie wystarczyłby podpis, że ''na własne ryzyko'' itp., a dla niepełnoletnich pozwolenie od rodzica/opiekuna.

Dnia 16.03.2008 o 00:33, Yarr napisał:

Ja bym radził Palikotowi zająć się gospodarczymi i biurokratycznymi absurdami... Ale
od tych widać woli zabawy gumowymi fallusami, przebieranki i bredzenie od rzeczy.


http://www.polityka.pl/archive/do/registry/secure/showArticle?id=3358318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Paweł Poncyljusz: – Wiele spraw można by już załatwić, gdyby PO nie blokowała ustaw debiurokratyzujących, które złożył PiS. A one leżą u marszałka."

"Janusz Palikot: Ministrowie czy wiceministrowie rzadko się pojawiają, ale jak się pojawią, to mamy wspólny język. Problem w tym, że na ogół przychodzą jacyś dyrektorzy, doradcy, wicedyrektorzy, którzy w ministerstwach pracują od wieków. Oni występują z pozycji „to jest nie do ruszenia”."

"P.P.: – Tylko że nigdy nie sprostamy oczekiwaniom – na przykład, żeby radykalnie obniżyć podatki. Ale rozsądne oczekiwania też są gigantyczne. Przychodzą na przykład samorządowcy, żeby zmienić Kartę Nauczyciela. Jakby poza komisją Przyjazne Państwo nie było ministerstw, normalnych komisji sejmowych, Senatu. To narusza masę interesów i musi wywołać nieprzyjazną reakcję.

J.P.: – Ale mamy za sobą pełną determinację premiera. Nie pozwoli, żeby ministerstwa to zablokowały. Chce tę energię uwolnić i widzi skalę oczekiwań.

P.P.: – Ale na przykład połowa oczekiwań deweloperów dotyczy regulacji związanych z dyrektywami UE. W tym sensie rozczarowanie jest nieuchronne."

"Żakowski: Jeżeli prezydent nie zawetuje.

P.P.: – Nie ma powodu blokować dobrych propozycji. Papierkiem lakmusowym przyszłej reakcji prezydenta są reakcje posłów PiS w komisji. Jak my nie protestujemy, to małe jest ryzyko, że prezydent coś zawetuje. Co innego jest groźne. Jeżeli w tym pędzie zaczniemy przyjmować rozwiązania, które są na rękę tylko wąskiej grupie"

"P.P.: – Bez końca trudnych spraw odkładać się nie da. Jak Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na dezyderat w sprawie paragonów odpowie, że wobec tego żąda używania droższego papieru, to skrócony okres przechowywania wpiszemy do ustawy o VAT. Zobaczymy, jak wtedy poseł Palikot zmierzy się ze swoim rządem.

J.P.: – Dostałem od premiera zgodę na konflikty z rządem. I on będzie arbitrem.

P.P.: – Akt rozpaczy premiera. Gdzie premier nie może, tam pośle Palikota.

J.P.: – Nie rozpacz, tylko realizm. I myślę, że premier będzie po naszej stronie."

"Żakowski: Pan Poncyljusz jako wiceminister miał szansę się przekonać, jak można liczyć na premiera.

P.P.: – Przekonałem się, że to nie premier jest problemem, tylko bizantyjska otoczka rządu – uzgodnienia międzyresortowe, komisje prawnicze, konferencje uzgodnieniowe, Komitet Rady Ministrów. Tam dobre projekty w wyniku kompromisów pomiędzy ministerstwami zamieniane są czasem w karykatury. A Rada Ministrów to zwykle jest już tylko formalność. PO skapitulowała wobec tego Bizancjum. Uznała, że skoro zmienić się go nie da, to trzeba je obejść, więc powołała komisję Palikota.

J.P.: – To nie jest kapitulacja, tylko rewolucja. Jesteśmy pierwszą po 1989 r. komisją sejmową, która ma inicjatywę ustawodawczą. Wystarczy obecność trzech posłów stanowiących quorum, żeby wnieść projekt do marszałka.

P.P.: – Platforma ma czterech.

J.P.: – Ale nie robimy użytku z tej przewagi, bo z trzema posłami PiS rozumiemy się bez problemu."

"J.P.: – A zastanawiałeś się Paweł, jak to się stało, że naprodukowano taką liczbę tych absurdalnych przepisów?

P.P.: – Bo ludzie nie protestują. Polacy są mistrzami w życiu pod złym prawem. Omijają je perfekcyjnie. Kiedy tych absurdów jest tyle, omijanie prawa staje się powszechnym odruchem. Inaczej wszystko by stanęło."



Postanowiłem zamieścić te fragmenty rozmowy, żeby uzmysłowić Wam co to jest za państwo. Pisałem już wcześniej o tym, ale teraz jest to powiadziane przez ludzi, którzy są związani z premierem tego kraju.
Jest ZUPEŁNIE chorą opcją to co mówi Palikot: "Dostałem od premiera zgodę na konflikty z rządem." Przecież to jest anormalne - premier walczy z własnymi ministrami i urzędnikami niższego szczebla. Z tego tekstu wyłania się taki oto obraz:
- demokracja to totalny szajs, bo Polacy wybierają sobie bandę cymbałów, która tworzy karłowate i zdegenerowane bękarty prawne
- premier nie panuje nad rządem, więc daje upoważnienia szefowi komisji Przyjazne Państwo (sic!), żeby to on się z rządem wykłócał. Szef komisji za to żyje nadzieją, że jakby co, to premier będzie po jego stronie...
- komisja ta jest jedyną nadzieją dla Polski, bo nikt inny palcem nie kiwnie
- prezydent wcale nie chce wetować dobrych rozwiązań (co głosi propaganda PO - a co ja punktuję na każdym kroku jako sprytny wybieg PO, żeby usprawiedliwić własne nieróbstwo)
- zdanie: "Ministrowie czy wiceministrowie pojawiają się rzadko" mówi wiele o tym jak mają wyglądać te kłótnie i spory... Zamiast dyskutować z osobami decyzyjnymi gadają tam z jakimiś szefami departamentów, albo z jeszcze niższym szczeblem. Parodia.

Można wiele jeszcze wyciągnąć wniosków z tej rozmowy. Ja powiem tak: na razie widzę i słyszę gadaninę. Palikot mówi o kwietniu, czerwcu i jesieni. Czyli jeszcze w tym roku mają zajść pewne pozytywne zmiany.
Mam takie dziwne wrażenie, że nie zdążą zajść jeśli nastąpi ratyfikacja TR zwanego TL. Wtedy Palikot powie: "No ja chciałem, ale teraz ludzie zdecydowali, żeby tymi sprawami zajął się parlament europejski". I będzie po ptokach.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 01:20, Yarr napisał:

JKM przejechał po tym typie jak po polu zgniłej kapusty.

---> Tu zgoda :)

Dnia 16.03.2008 o 01:20, Yarr napisał:

Polecam wejść też na stronę tvn24 i zobaczyć w jaki sposób MANIPULUJE się ludźmi. Jest to do tego stopnia żenujące, że w zasadzie brak słów.

---> Hmm, jaka manipulacja ? Chodzi Ci o slowa od ktorych rozpoczeto artykul ? Nikt tam nie wsadzil nikomu do ust slow, ktorych nie wypowiedziano. Wszystko co tam jest to streszczenie tego co zostalo w programie powiedziane. A moze MANIPULACJA, to brak jakiegos komentarza potwierdzajacego tezy JKM ? ;]

Dnia 16.03.2008 o 01:20, Yarr napisał:

A tu wyniki sondażu, na który powoływała się pani redaktor w trakcie trwania debaty... http://www.tvn24.pl/1001047,1,1,sondy.html

---> No tak, wyniki roznia sie znaczaco :) Przedstawienie wynikow ankiety, moglbym uznac za manipulacje, bo ile udalo mi sie dobrze zaobserwowac, gdy pokazywano pierwsze wyniki, wzielo w niej udzial mniej niz 100 osob. Tez moge przepytac kilkadziesiat osob i "udowodnic" w ten sposob, ze przeciwko ratyfikacji jest 90% Polakow ;). [ gdy pokazywano kolejne wyniki, glosy oddalo juz kilkaset osob, co jak bylo widac, znacznie zmienilo wynik sondazu, ciekawe tylko czy pokazywano wyniki po oddaniu tych 21 tys. glosow ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 12:18, LifaR napisał:

---> Hmm, jaka manipulacja ?


Lifar, lubię Cię, dlatego wyjaśnię Ci na czym polega manipulacja :) Otóż nie wiem czy zwróciłeś uwagę na zamieszczone tam fragmenty rozmowy możliwe do odtworzenia. Skonfrontuj to sobie z tym większym, który zamieściłem na początku i zastanów się przez chwilę.

Dnia 16.03.2008 o 12:18, LifaR napisał:

Wszystko co tam jest to streszczenie tego co zostalo w programie powiedziane. A moze MANIPULACJA, to brak jakiegos komentarza potwierdzajacego tezy JKM ? ;]


Przeczytawszy tylko relację JKM odnosisz wrażenie, że JKM go zmiażdżył??? Manipulacją jest wyrywanie wygodnych wypowiedzi bez kontekstu. Naprawdę - przymyśl sprawę po dokładniejszym zapoznaniu się z tymi dwoma przekazami.
Warto zwrócić uwagę na takie sformułowanie jak: "odbił piłeczkę". Ten koleś przez całą rozmowę niczego nie odbijał tylko przyjmował z miarowymi stęknięciami ciosy na klatę. A jak się zorientował, że kompromitacja może być zupełna i totalna, to skończył dyskusję pod byle pretekstem.
A teraz powiedz mi szczerze - takie odniosłeś wrażenia po przeczytaniu "relacji" na stronie TVN24?

Dnia 16.03.2008 o 12:18, LifaR napisał:

---> No tak, wyniki roznia sie znaczaco :) Przedstawienie wynikow ankiety, moglbym
uznac za manipulacje, bo ile udalo mi sie dobrze zaobserwowac, gdy pokazywano pierwsze
wyniki, wzielo w niej udzial mniej niz 100 osob. Tez moge przepytac kilkadziesiat osob
i "udowodnic" w ten sposob, ze przeciwko ratyfikacji jest 90% Polakow ;). [ gdy pokazywano
kolejne wyniki, glosy oddalo juz kilkaset osob, co jak bylo widac, znacznie zmienilo
wynik sondazu, ciekawe tylko czy pokazywano wyniki po oddaniu tych 21 tys. glosow ]


Nie sądzę. Wszelkie wyniki tego rodzaju skrzętnie zamiata się pod dywan. To chyba dla Ciebie oczywiste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 01:20, Yarr napisał:

A tu wyniki sondażu, na który powoływała się pani redaktor w trakcie trwania debaty...
http://www.tvn24.pl/1001047,1,1,sondy.html

To efekt apelu zamieszczonego na blogu JKM?

Dnia 16.03.2008 o 01:20, Yarr napisał:

"J.P.: – A zastanawiałeś się Paweł, jak to się stało, że naprodukowano taką liczbę tych absurdalnych
przepisów?
P.P.: – Bo ludzie nie protestują. Polacy są mistrzami w życiu pod złym prawem. Omijają je perfekcyjnie.
Kiedy tych absurdów jest tyle, omijanie prawa staje się powszechnym odruchem. Inaczej wszystko by
stanęło."

To po jakiego grzyba nam ten cały aparat administracyjno-urzędniczy? Rozpędzić towarzystwo do uczciwej pracy, bo teraz biorą kasę za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 23:35, Hubi Koshi napisał:

/.../> Czy tylko ja zaczynam czuć gęsią skórkę ?? /.../

Ciiicho, Hubi Koshi, ciiicho. To zaledwie początek. Poczytaj sobie Orwella "Rok 1984" i juz będziesz wiedział, do czego to zmierza. Na razie mozesz jeszcze się pytać, później będziesz za takie pytania podlegał reedukacji. Dobrowolnej oczywiście. Bo jak dobrowolnie sie nie zgłosisz, to trzeba Cię będzie najpierw wyleczyć a dopiero potem reedukować...Poczytaj chociaż "Kartę Praw Podstawowych", jak znajdziesz tam jakiś sens, to znaczy, że jesteś na dobrej drodze do stania się prawomyślnym obywatelem Unii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 22:14, Todryk napisał:

"Nagły wzrost" antysemityzmu na świecie!
/.../

Jeśli nastapił nagły wzrost antysemityzmu na swiecie, to moja natura analityka każe mi poszukiwać przyczyny. Co ostatnio owi semici zrobili, że wywołało to wzrost antysemityzmu?
Pytam, bo parę dni nie oglądałem telewizji a prasę po łebkach czytałem. Nawet na forum krócej bywałem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2008 o 15:27, KrzysztofMarek napisał:

Pytam, bo parę dni nie oglądałem telewizji a prasę po łebkach czytałem. Nawet na forum
krócej bywałem ;-D

To wina Radia Maryja i Kościoła Katolickiego!
"W drugim raporcie, poświęconym antysemityzmowi na świecie, także pojawia się Polska. Jest mowa o działalności Radia Maryja, które nazywane jest „jednym z najbardziej antysemickich mediów w Europie", a także o antysemityzmie piłkarskim - tu raport przypomina, że jedną z najgorszych obelg, jaką mogą usłyszeć kibice to „Żyd". Wspomina także o wypadkach niszczenia żydowskich cmentarzy. Autorzy raportu zaznaczają, że do antysemityzmu i religijnego szowinizmu „namawia sam Kościół katolicki"."

http://prawy.pl/r2_index.php?dz=nowosci&id=37311&subdz=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 01:20, Yarr napisał:

JKM przejechał po tym typie jak po polu zgniłej kapusty.


http://pl.youtube.com/watch?v=GLgBplvmw7M

Druag część chyba jeszcze lepsza... Szczególnie z tą Estonią. Gość raz mówi tak, raz mówi nie, o ile w ogóle coś mówi poza "yyyaayyy". Ciekaw jestem jakby to wyglądało, gdyby Korwin nie mówił o tym faszyźmie i czasach hitlerowskich, bo tym tylko podsuwa temu z "Polska Unia" "argumenty" w stylu "ja proponuje zakończyć to, po tych słowach strasznych" itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 12:16, Yarr napisał:

/.../ Z tego tekstu wyłania się taki oto obraz:
- demokracja to totalny szajs, bo Polacy wybierają sobie bandę cymbałów, która tworzy
karłowate i zdegenerowane bękarty prawne /.../

Miałeś kiedyś wątpliwości co do tego, że demokracja to totajny szajs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 15:30, Radykał napisał:

/.../ > Jest mowa o działalności Radia Maryja, które nazywane jest „jednym z najbardziej
antysemickich mediów w Europie", /.../

A oprócz nazwania jednym z najbardziej antysemickich mediów w Europie są jekieś przykłady tej "antysemickiej" działalności? Bo przypomina mi się zaraz Isaac Singer, który napisał jasno: "Żyd współczesny nie może żyć bez antysemityzmu. Jeśli antysemityzm gdzieś nie istnieje - on go stworzy". Singera trudno nazwać antysemitą, bo on jest Żydem. A kim są autorzy owego Raportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2008 o 15:43, KrzysztofMarek napisał:

A oprócz nazwania jednym z najbardziej antysemickich mediów w Europie są jekieś przykłady
tej "antysemickiej" działalności?

A czy kiedykolwiek jakieś były? Nie...

Dnia 16.03.2008 o 15:43, KrzysztofMarek napisał:

Bo przypomina mi się zaraz Isaac Singer, który napisał
jasno: "Żyd współczesny nie może żyć bez antysemityzmu. Jeśli antysemityzm gdzieś nie
istnieje - on go stworzy". Singera trudno nazwać antysemitą, bo on jest Żydem. A kim
są autorzy owego Raportu?

Niestety nie napisano w tym artykule nic prócz tego, że są to jacyś amerykańscy urzędnicy. Ciekawe czy Marks był antysemitą, mówiąc, że prawdziwym Bogiem Żydów jest weksel.
“Co otoczone jest kultem u Żyda? Oszustwa! Kto jest jego doczesnym bogiem? Pieniądze! Glob ziemski jest dla nich jedną wielką giełdą. Właściwym bogiem Żydów jest weksel”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 15:53, Radykał napisał:

/.../ > Ciekawe czy Marks był antysemitą, mówiąc, że prawdziwym Bogiem Żydów jest weksel.
“Co otoczone jest kultem u Żyda? Oszustwa! Kto jest jego doczesnym bogiem? Pieniądze!
Glob ziemski jest dla nich jedną wielką giełdą. Właściwym bogiem Żydów jest weksel”.

Karol Marks był Żydem i antysemitą. A tego typu uogólnienia o Żydach, jakie wypowiadał Marks są nieuprawnione. Gdyby chociaż napisał, ze dla większości Żydów, to bym się nie czepiał. Ale... ale w każdej, dostatecznie licznej, grupie ludzi znajdą się wspaniali i znajdą się nikczemni. Żydzi nie są pod tym względem żadnym wyjątkiem. W życiu spotkałem i jednych i drugich, ale zwykle przeciętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 15:33, KrzysztofMarek napisał:

Miałeś kiedyś wątpliwości co do tego, że demokracja to totajny szajs?


Ja nie, ale tym razem to jest wniosek nie mój, a płynący z wypowiedzi dwóch ważnych osób z sejmowej komisji. A to już powinno zastanowić "demolubów" (nie mylić z demoludami ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sukcesy/Cuda Donalda Tuska podczas jego niedawnej wizyty w USA.

Wynegocjował iż wobec 3 krajów Unii Europejskiej (Słowacja, Węgry i Litwa), zostaną zniesione wizy do USA (w tym tygodniu) - wynegocjował również że Turcja otrzyma ca. 1 mld $ za elementy tzw. tarczy antyrakietowej instalowane w Turcji - (kontynuuje tym samym sukcesy A. Kwaśniewskiego, który wynegocjował onegdaj dla Turcji (za to że Turcja zgodziła się na bierny udział w amerykańskim najeździe na Irak) ca. 10 miliardów dolarów).

Ale mamy wspaniałego polityka - zazdroszczą nam go m.in. Turcy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się