Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2010 o 23:22, zadymek napisał:

Za to media publiczne trzyma PiS...


Whut?! To chyba w Twoim kraju... ^^'' Przecież każdy powie, że po tym jak PiS razem z czerwonymi zrobili skok na media, to potem SLDowskie cwaniaki (oj, ci to już mają doświadczenie w tych kwestiach) ich zgrabnie wypchnęli i zagarnęli wsio na własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 00:51, kerkas napisał:

Natomiast Ty (nie tylko @Validus , @Dexter_McAaron też to stosują) świadomie lub podświadomie prowokujesz
klęski , po prostu chcesz żeby się nie udało , bo wtedy masz kolejny "argument"


A więc w ramach godziny szczerości - jesteś kretynem.

Cóż, jeśli nie jesteś w stanie w swym móżdżku pomieścić koncepcji, że niektórzy mogą krytykować bieżący rząd, bandę Nikosiów, kolesiów albo nieudaczników u władzy właśnie dlatego, że chcieliby aby się udało (a udać się nie może gdy ci ludzie sprawują rządy) to już nie moja sprawa. Cóż, bogiem nie jestem, neurochirurgiem też nie, więc na ograniczenia twej mózgownicy nic nie poradzę. Ale jeśli nie dorastasz do poziomu dyskusji, to po prostu się do niej nie włączaj, nie sil się na dojrzałe wyroki, right?

I nie przypisuj sobie wspaniałych, szlachetnych cech podczas gdy z innych robisz wcielenia antychrysta. Żałość twa leży choćby w tym, że bulwersując się do granic histerii gdy jeden kretyn polityczny dzieli Polskę na ZOMO i na patriotów, sam dokładnie takie podziały podsycasz: względem dziennikarzy, względem naukowców, wreszcie względem swoich "partnerów" (dla mnie partnerem nie jesteś, ale lepszego słowa póki co nie umiem wymyślić) w dyskusji. Ci są w porządku bo popierają Platfusy, tamci są be, nie są patriotami, nie są Polakami, nie zależy im na dobru kraju, nananana.

Mogę wiedzieć, kto dał ci takie prawo?


Ale ty niczym wiejski pan mędrek znasz się na wszystkim. Stan służby zdrowia, stan finansów, sprawy socjologiczne, prawo karne, szkolnictwo średnie, programy budowy autostrad and so on - wszystko kerkas zna!

Niestety, jesteś totalnym ignorantem, który jest zarówno zbyt leniwy, jak i zbyt zaślepiony by zgłębić przynajmniej kilka kwestii. Przyznaję, zwisa mi już stan Polski, bo nie widzę tutaj swej przyszłości; nie widzę możliwości sensownego kreowania swojej kariery naukowej. Nawet nie masz jednego promila oglądu sprawy, jak polskie szkolnictwo wyższe jest dysfunkcyjne, zapóźnione. I tu nie chodzi o chroniczne niedofinansowanie - tutaj chodzi o masę wynaturzeń jakie przyniósł ze sobą komunizm i które wrosły w tkanki uczelni, obrastając tylko biurokracją, kolesiostwem, żałosnymi prywatnymi wojenkami, małosktowością i małością wielu ludzi, zaczynając od rektorów a kończąc na studentach. Pieprzysz te swoje trzy po trzy o zmianie, o tym jak każdy może zmieniać kraj i swe otoczenie - normalnie, drugi Gandhi nam tu rośnie! Tylko widzisz, gdyby próbować zmieniać coś z pułapu studenckiego, to samorządy są dokładnie takim samym zbiorowiskiem sitw kolesi skaczących na kasę jak wyższe warstwy. Założmy jednak, że pojawi się jakiś Mesjasz, co ma zbawić uczelnię. Wiesz, ile wynosiła frekwencja w ostatnich wyborach do samorządu studenckiego? 4%. Wyjaśnij mi teraz, jaką to daje legitymizację dla samorządu przy próbach wywalczenia czekogolwiek z uczelnianymi władzami. Doktoranci? Ich władzę widać po warunkach, w jakiś są stawiani, przy horrendalnych obowiązkach edukacyjnych za głodowe pieniążki. A etapu doktorów już nie ma, bo 99% wartościowych ludzi albo wyjeżdża, albo zostaje przechwyconych przez korporacje / biurokrację krajową, gdzie mogą pracować w o niebo godniejszych warunkach i - przede wszystkim - za godniejsze pieniądze. Wszelkie próby zmian to tylko kosmetyka. Jedynym rozwiązaniem które mogłoby uzdrowić tę sytuację, to jak za Mao: zniszczyć, zaorać, budować. Przeprowadzić symultaniczne ataki bombowe na władze wszystkich uczelni i spróbować od nowa.


Ale nie. Change the world!!!! Nie tylko jesteś drugim Gandhim, ale też drugim Obamą!

I przy okazji Michaelem Jacksonem.


I co? I myślisz, że tak mi z tym fajnie? Jestem jedynakiem, rodzicom już bliżej niż dalej do 60tki. I co, myślisz że mi tak cieplutko na myśl, że zostają sami w kraju? Że, dajmy na to odpukać, któremuś coś się strasznego staje, a ja "sorry mamo/tato, najbliższy samolot mam za trzy dni, nie umieraj jeszcze chwilkę"? Że mi tak zajedwabiście z tymi wszystkimi rozterkami, że nie wolałbym mieć po prostu normalnego kraju, w którym mógłbym normalnie się rozwijać i po prostu normalnie żyć?


Za kogo ty mnie gówniarzu masz?!


Teraz już możesz piesku kanapowy pobiec wypłakać się i poskarżyć swojemu tatusiowi, jak już przed chwilą to zrobiłeś:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=22530

Wiesz, że jesteś bardziej żałosny niż stan greckich finansów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 23:22, zadymek napisał:

> Wniosek 1: Prywatne media jak TVN, Polsat czy Gazeta żydows... tzn. Wyborcza szerzą
propagandę PO.
Za to media publiczne trzyma PiS...
> Wniosek 2: Tusk kłamie co pysk otworzy
Jak oni wszyscy, taki zawód.
> Wniosek 3: Kaczyński miał za cel załatwić komuchów, co mu się chwali a co niestety
się nie udało.
A co to za chluba gonić za swoim ogonem?
> Wniosek 4: ponad 50% Polaków musi być naprawdę ślepe i głuche...
Ci co głosowali na kandydata PiS czy PO:)

PiS Niestety już nic nie trzyma, w mediach tylko Radio Maryja i Telewizja Trwam im zostały :/

Mam na myśli to, że Tusk kłamie więcej niż inni, a robi tyle, co nic. Gdzie Irlandia? Gdzie zielona wyspa?

Czy np. Kwaśniewski i Wałęsa to ich własny ogon? xD

Ile % głosów trzeba mieć, by wygrać wybory prezydenckie?
Ponad 50%? To już wiesz, która część społeczeństwa jest ślepa i głucha ;)

Btw jednego Tuskowi muszę pogratulować. Umie uczyć się od Rosji. Objął stanowisko premiera zaś na prezydenta wyniósł swoja marionetkę. Bardzo dobre zagranie, ale czy to nie jest "zamach na demokrację" który to niby PiS kiedyś robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

Cóż, jeśli nie jesteś w stanie w swym móżdżku pomieścić koncepcji, że niektórzy mogą
krytykować bieżący rząd, bandę Nikosiów, kolesiów albo nieudaczników u władzy właśnie
dlatego, że chcieliby aby się udało (a udać się nie może gdy ci ludzie sprawują
rządy) to już nie moja sprawa.


Kłamiesz , nigdy nikomu nie odbierałem prawa do krytykowania i wiem że nie wszystkim podobają się rządy PO.
Ale popatrz na swoją postawę nie idziesz na wybory bo nie ma na kogo głosować , ale jednak "głosujesz" bo nie idąc na wybory "oddajesz" głos tym którzy mają największe poparcie i żelazny elektorat czyli albo pis albo po.
Czyli koniec końców "popierasz" w sposób bierny ale jednak tych których tak nienawidzisz.

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

nie sil się na dojrzałe wyroki, right?


Stawiam tylko tezy w formie pytań , nie stawiam żadnych wyroków znów kłamiesz.

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

I nie przypisuj sobie wspaniałych, szlachetnych cech podczas gdy z innych robisz wcielenia
antychrysta.


Znów kłamiesz niczego takiego nie robię.

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

tamci są be, nie są patriotami, nie są Polakami,
nie zależy im na dobru kraju, nananana.


Kolejne twoje kłamstwo , nic takiego nie twierdziłem , po prostu stawiam pytania tle i tylko tyle.

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

Ale ty niczym wiejski pan mędrek znasz się na wszystkim. Stan służby zdrowia, stan finansów,
sprawy socjologiczne, prawo karne, szkolnictwo średnie, programy budowy autostrad and
so on


Kłamiesz , kłamiesz i jeszcze raz kłamiesz nigdzie nie napisałem że znam się na wszystkim.

>
>
> "Przyznaję, zwisa mi już stan Polski"
>
>

I tym stwierdzeniem częściowo przyznałeś mi rację.

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

Ale nie. Change the world!!!! Nie tylko jesteś drugim Gandhim, ale też drugim Obamą!


Pokaż i cytat gdzie tak napisałem że jestem Gandhim lub Obamą kłamco.

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

I przy okazji Michaelem Jacksonem.


Już nie kłamiesz tylko łżesz w żywe oczy.

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

I co? I myślisz, że tak mi z tym fajnie? Jestem jedynakiem, rodzicom już bliżej niż dalej
do 60tki. I co, myślisz że mi tak cieplutko na myśl, że zostają sami w kraju? Że, dajmy
na to odpukać, któremuś coś się strasznego staje, a ja "sorry mamo/tato, najbliższy samolot
mam za trzy dni, nie umieraj jeszcze chwilkę"? Że mi tak zajedwabiście z tymi wszystkimi
rozterkami, że nie wolałbym mieć po prostu normalnego kraju, w którym mógłbym
normalnie się rozwijać i po prostu normalnie żyć?


A to już jest szczególnie wredne twierdzenie że źle życzę twoim rodzicom , jak bardzo trzeba być złym ? żeby nawet imputować mi coś takiego.

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

Teraz już możesz piesku kanapowy


Każdemu wolno zasięgnąć opinii drugiej osoby prawda ?

Dnia 12.10.2010 o 02:58, Dexter_McAaron napisał:

Wiesz, że jesteś bardziej żałosny niż stan greckich finansów?


Uważasz mnie za złego człowieka , niech Ci będzie.
A teraz popatrz na swoje ostatnie posty i zobacz ile w nich jadu i nienawiści.
Uważasz mnie za potwora ?
To pamiętaj "walcząc z potworami uważaj żebyś nie stał się jednym z nich"
I zacznij częściej przeglądać się w lustrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

Aż prosi się, żeby w tym miejscu przypomnieć, jak PO wykiwało Cię w sprawie podatków
i innych reform. :)

Mnie PO nie mogło wykiwać bo nie jestem członkiem żadnej partii, a głosować mogę na każde ugrupowanie i każdego człowieka, który moim zdaniem doprowadzi ten kraj do pełnego liberalizmu zarówno gospodarczego jak i społecznego. Jedynym ogranicznikiem tej wolności powinna być wyłącznie wolność osobista innych osób.
To oznacza również odcięcie jakikolwiek ideologii czy kościołów od państwa.
Jeżeli PO nie będzie spełniać tej roli, to będę wybierał innych, którzy do tego będą dążyć.
To oznacza, że w najbliższym horyzoncie czasowym będzie to ugrupowanie Palikota.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

Z podatkami się myliłeś, ze spadkiem poparcia się myliłeś, z reformami się myliłeś, z
deficytem się myliłeś, mam tu wymieniać dalej?

Konkrety, a nie pierdoły wymieniaj. Po kolei je zbiję.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

Na bazie Twoich wypowiedzi niejeden socjolog czy psycholog mógłby napisać książkę

Na bazie Twoich wypowiedzi niejeden socjolog mógłby napisać pracę o anachronizmie mentalnym. :)

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

akademicki przykład wykiwania przez polityków i stosowanie mechanizmów obronnych, niepozwalających dopuścić tej świadomości.

Czy mnie ktoś wykiwał? Moje poglądy nie zmieniły się od ok. 20 lat.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

To raczej póki co jedyny punkt, w którym Ty uświadomiłeś sobie (po jakimś czasie, ale
jest to jakiś postęp) że nie masz racji.

Nie zawsze mam rację, ale potrafię się do tego przyznać oraz skorygować. Dla odmiany ty masz zawsze rację...

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

Zdolny to tyle, co mogący coś zrobić. Ty nie możesz ocenić czyichś kwalifikacji, bo sam się na tym nie znasz zupełnie.

Bzdura. Może zakończmy ten bełkot bo ja oceniam Twoje wypowiedzi tak samo jak ty oceniasz moje.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

Nie odróżniasz ustawy niekonstytucyjnej od ustawy beznadziejnej/nieskutecznej/bzdurnej.

To jest mój drogi zawsze wierzący, acz nie myślący logicznie kolego całkowicie subiektywne. O tym czy jakaś ustawa jest skuteczna decyduje praktyka, a nie Twoje rojenia.
Pomijam już to, że dobra ustawa może być niekonstytucyjna choćby z tego powodu, że połowa tekstu a polskiej konstytucji, to bzdurny bełkot. Wiele aktów prawnych powszechnie obowiązujących w różnych krajach byłoby niezgodnych z polską konstytucją.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

Stosunek zakresowy tych pojęć to niezależność - mogą się pokrywać, ale nie muszą. Piszę,
że rząd PO jest odpowiedzialny za ustawy beznadziejne, a nie niekonstytucyjne.

Tego jakie są nie da się dobrze ocenić dopóki nie minie kilka lat. Natomiast jak na razie życie pokazało jakie durne prawo wytworzyły parlamenty i rządy pod kontrolą SLD, PSL i PiS.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

> Dla mnie rynek jest tylko legalny.
Gdyby był tylko rynek legalny, to nie dodawałbyś do słowa rynek przymiotniku legalny.

Ty go dodajesz. Dla mnie rynek, to rynek. Jeżeli dodaję, to "nielegalny". I to tylko jako przenośnia.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

Jest też czarny rynek. Nota bene nie jest on czarny w sensie dosłownym, bo jako taki
nie ma koloru - zauważ, że nie trzeba mimo to brać tego wyrażenia w cudzysłów :)

Nikt Cię do tego nie zmusza.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

Po raz kolejny kompromitacja.

Po raz kolejny bredzisz i zakładasz, że jak już coś napiszesz, to tak jest. Otóż drogi kolego tak nie jest. To tylko Twoja niczym nieuzasadniona wiara, że tak jest. To dzieje się tylko w Twojej głowie. :)

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

1. Przepisy karne dot. narkotyków znajdują się w innej ustawie niż kodeks karny.

A czy ja napisałem, że chodzi mi o "ustawę Kodeks Karny"? Fakt, że mogłem użyć słowa "prawo karne", ale równie dobrze mogłem użyć samego słowa "prawo". "Kodeks karny" jest jednak dla wszystkich zrozumiały jako spis działań i rzeczy niedozwolonych.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

2. Prawo karne nie pełni funkcji organizacji stosunków społecznych, ale ma funkcję subsydiarną.
Nie mówi co jest zakazane a co nakazane (!), tylko które z zachowań zakazanych są zagrożone
sankcją kary.

Znowu wdajesz się w szczegóły, które nie mają żadnego znaczenia. Jak napisałem nie tworzy się ustaw regulujących "nielegalny rynek", skoro ten przedmiot reguluje prawo karne, czyli już obowiązujące prawo.
Ale jeżeli dla Ciebie rynek i "nielegalny rynek" to to samo, to nie mam więcej pytań.

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

> Penalizacja, to tylko jeden ze środków obniżania kosztów.
Penalizacja może mieć różne skutki, w tym odwrotne od zamierzonych.

Prawda. Tak samo jak jazda samochodem może mieć różne skutki, w tym odwrotne do zamierzonych. Właściwie można by o wszystkim napisać dokładnie to samo. Tylko jaki w tym sens?

Dnia 10.10.2010 o 16:58, Mogrim napisał:

Naukowo jest wykazane przez znawców kryminologii, że działanie takie jak to obecnie podejmowane jest szkodliwe.

Ale znawcy kryminologii bazują na doświadczeniach oraz stale modyfikują swoje oceny wraz ze zwiększaniem się puli doświadczeń. I owi znawcy nie mają też patentu na przyszłość. Nie należy też zapominać o tym, że nie ma wśród nich jednego i tego samego stanowiska. Krótko mówiąc wybierasz sobie takich ekspertów jakich opinie pasują do Twoich teorii. A resztę pomijasz jakby nie istnieli.

Na szczęście któregoś dnia obudzisz się i stwierdzisz, że mieszkasz w innym kraju niż sądziłeś. Dla Ciebie nienormalnym, dla mnie normalnym. :)
Oczywiście jest to moja wiara. Nie gorsza od Twojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2010 o 00:51, kerkas napisał:

Natomiast Ty (nie tylko @Validus , @Dexter_McAaron też to stosują) świadomie lub podświadomie prowokujesz klęski , po prostu chcesz żeby się nie udało ,
bo wtedy masz kolejny "argument" a mówiłem że się nie uda (i się nie udało skoro podświadomie bardzo chcesz tej klęski)


Szkoda, że Dexter_McAaron użył już wielu myśli jakie chciałbym użyć sam :( Przynajmniej zaoszczędził mi trochę czasu.

A co ty robisz plując wokół jadem, nienawiścią i oszołomskim klepaniem w kółko tych samych haseł głównie w kierunku nazwiska Kaczyński? Po prostu chcesz żeby się nie udało. Twoją wizję popiera w dużym przybliżeniu jakaś 1/4 polaków, mniej więcej tylu samo Polaków jest jej przeciwnych. Więc jak widać "żeby się nie udało" lub "klęska" mogą być tutaj pojęciami bardzo względnymi. Chociaż podejrzewam, że dla ciebie nie muszą takimi być.

Zawsze jak widzę te twoje natchnione uniesienia świętego gniewu, momentalnie mam przed oczami to: http://www.youtube.com/watch?v=7syE7hZlLQM W moim odczuciu świetnie go naśladujesz i ten filmik idealnie współgra z niektórymi z twoich wypowiedzi. [Przykładowa wypowiedź dla pobudzenia wyobraźni, zwłaszcza końcówka: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=37513 ]

Nie znam się w ogóle na polityce i powiązanych z nią kwestiami, ale to nie przeszkadza mi robić za pośrednika w przekazywaniu tutaj krytyki i opinii innych, mniej lub bardziej, kompetentnych osób. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale moje wypowiedzi w tym temacie są z reguły przytaczaniem źródeł, cytatów i komentarzy z zewnątrz, wzbogacone moim komentarzem wynikającym z osobistego doświadczenia życiowego lub kpiną. Lubię widzieć się w roli takiego pośrednika i rozpowszechniać informacje mogące służyć za przeciwwagę wobec powszechnie powtarzanych masowych (i jedynie słusznych) poglądów. Niektórzy mogą pamiętać, że jeszcze nie tak dawno temu kpina i obnażanie absurdów codziennego życia były formą walki z władzą. Może w twoim świecie nie ma takiej opcji jak osłabianie czyjegoś autorytetu i wpływu poprzez wytykanie mu wpadek, potknięć, błędów, kompetentną krytykę...

...a zresztą, po co ja w ogóle się rozpisuję w stronę kogoś, dla kogo najlepszym kontrargumentem jest ALE CO Z TEGO SKORO PiS TAK SAMO ALBO BARDZIEJ (koniecznie wielkimi literami i z pogrubieniem) albo jakieś treści w rodzaju "chciałbym widzieć jak ty to mówisz/robisz lepiej", prosto z piaskownicy.

O, jest nawet jedno pod ręką: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=39154

BTW: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=39290 Chyba nie trafiłeś z cytatem, bo nie o Star Wars chodziło.

Kerkas -1

Czasami lubię poczytać sobie ten temat dla samych tylko twoich wypowiedzi i reakcji, ale chyba jednak za bardzo cenię swój czas żeby nauczony doświadczeniem wdawać się z tobą w bezpośrednie dyskusje, więc ograniczę się tylko do tych paru zdań, mimo że świerzbią mnie palce do pisania. Pogódź się z tym, że przez wielu będziesz tu niezrozumiany (nie ten poziom miłości do Polski najwyraźniej). Nie zapominaj też, że w ramach szacunku i miłości do własnej ojczyzny przydałoby się stosować do zasad interpunkcji jej języka.

+++

Ciekawostka. Wielu pewnie kojarzy mapę "Polski A i B". Chodzi m.in. o wyraźnie widoczny podział w elektoracie podczas ostatnich wyborów http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/W/index.htm (lepiej widać to na podziale na powiaty, ale nie znalazłem).

Wielu może nie zdawać sobie sprawy, ale podział ten odzwierciedla granice dawnych zaborów http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/12/Rzeczpospolitapodrozb.png/700px-Rzeczpospolitapodrozb.png http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/30/Ziemie_Odzyskane.png Część zachodnia, głosująca ostatnio na Kaczyńskiego to ziemie Królestwa Polskiego, a część wschodnia głosująca na Komorowskiego to przesiedleni na poniemieckie Ziemie Odzyskane.

Jak chcą zauważać niektórzy:

Obszar, na którym wygrał Kaczyński, idealnie pokrywa się z mapą najbardziej intensywnych walk powojennego podziemia. Przesiedleni z dawnych Kresów na nowo zyskany zachód zawsze popierali postkomunistów, a teraz Komorowskiego, podobnie jak powiaty gdzie duży odsetek stanowią mniejszości narodowe.

Jeżeli walczy prawica z lewicą, to prawica bierze część wschodnią, a lewica zachodnią.
Jeżeli walczy prawica twarda z lżejszą, to twarda ląduje na wschodzie, lżejsza na zachodzie.

Także jeżeli wziąć pod uwagę takie kwestie jak np.: przyłączenie do Eurokołchozu, in vitro, religię w szkołach, parytety, katastrofę smoleńską... podział będzie bardzo zbliżony.

Granice przewagi w poparciu, niemal co do gminy pokrywają się z granicami rozbiorów. Na Pomorzu np. inaczej głosuje zawsze ta część, która była w państwie polskim, a inaczej powiaty, które były poza jego granicami. Podobnie jest na Śląsku i w powiatach gdzie duży odsetek stanowią mniejszości narodowe.

Oparte głównie na informacjach z lipcowej "Polityki".

+++

Żeby dodać trochę niepotrzebnego patosu do kwestii przyszłości Polski:

Może przyjdzie czas, że słowa tej piosenki zyskają nowy sens http://www.youtube.com/watch?v=R-7cWBBUedg

"Więc chwytam kraty rozgrzane do białości
Twarz moją widzę, twarz w przekleństwach
A obok sąsiad patrzy z ciekawością
Jak płonie na nim kaftan bezpieczeństwa
Lecz większość śpi nadal, przez sen się uśmiecha
A kto się zbudzi nie wierzy w przebudzenie
Krzyk w wytłumionych salach nie zna echa...

A my nie chcemy uciekać stąd!
Krzyczymy w szale wściekłości i pokory
Stanął w ogniu nasz wielki dom!
Dom dla psychicznie i nerwowo chorych!"

+++

Pytanie na dziś: Gdzie jest nasze 3 x 15%? Bo póki co dostaliśmy tylko 3 x 1%.

A dla wszystkich coś ładnego na poprawę humoru: http://www.youtube.com/watch?v=e7HTPJ4-0uI

20101012131307

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 02:40, Dexter_McAaron napisał:

Whut?! To chyba w Twoim kraju... ^^'' Przecież każdy powie, że po tym jak PiS razem z
czerwonymi zrobili skok na media, to potem SLDowskie cwaniaki (oj, ci to już mają doświadczenie
w tych kwestiach) ich zgrabnie wypchnęli i zagarnęli wsio na własność.

A ja słyszałem ,że to PiS wykolegował SLD:]
Zresztą, czy bez wpływu PiSiorów taki Pospieszalski by się utrzymał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 12.10.2010 o 13:13, Validus napisał:

haseł głównie w kierunku nazwiska Kaczyński? Po prostu chcesz żeby się nie udało.


Popatrz na to teraz robi Kaczyński , naprawdę chciałbyś żeby został prezydentem ?.
Ci tzw. "obrońcy krzyża" którzy życzyli śmierci Pani prezydent Komorowskiej.
Jarosław Kaczyński podzielił społeczeństwo polskie najpierw pochówkiem swojego brata na Wawelu
"Kto nie chce pochowania Lecha Kaczyńskiego ten nie jest prawdziwym patriotą"
i inne teksty o "prawych i nieprawych Polakach".
Czy nie widzisz tego że przeorał społeczeństwo na pół , skłócił ze sobą Polaków nawet obrębie rodzin , skłócił
ze sobą rodziny ofiar katastrofy Smoleńskiej , świadomie chce doprowadzić do zamieszek lub wojny domowej ? ale w taki sposób żeby nie można go było o nic oskarżyć.
To codzienne sianie nienawiści i niezgody między obywatelami , napuszczanie jednych na drugich.
Naprawdę tego wszystkiego nie widzisz ?.
To według Ciebie zachowanie Kaczyńskiego jest dowodem miłości do Ojczyzny , obroną wartości chrześcijańskich ?.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 07:57, KuroNeko napisał:

Mam na myśli to, że Tusk kłamie więcej niż inni, a robi tyle, co nic. Gdzie Irlandia?
Gdzie zielona wyspa?

To oczywiste, że ilość kłamstw jest proporcjonalna do zajmowanej pozycji, poza rządem było by mniej okazji.

Dnia 12.10.2010 o 07:57, KuroNeko napisał:

Czy np. Kwaśniewski i Wałęsa to ich własny ogon? xD

To są komuniści? Podobno komunizm upadł w 89.

Dnia 12.10.2010 o 07:57, KuroNeko napisał:

Ile % głosów trzeba mieć, by wygrać wybory prezydenckie?
Ponad 50%? To już wiesz, która część społeczeństwa jest ślepa i głucha ;)

Ale tam chodzi o 50% głosujących, nie obywateli.

Dnia 12.10.2010 o 07:57, KuroNeko napisał:

Btw jednego Tuskowi muszę pogratulować. Umie uczyć się od Rosji. Objął stanowisko premiera
zaś na prezydenta wyniósł swoja marionetkę. Bardzo dobre zagranie, ale czy to nie jest
"zamach na demokrację" który to niby PiS kiedyś robił?

Na początek wypadało by określić co to takiego ta demokracja. Jeśli chodzi o państwo, którego władze są wybierane w wyborach powszechnych a jest rządzone wg prawa ustanawianego przez te władze (i zgodnego z konstytucją) to zamachów mamy bez liku: jak choćby zamykanie sklepów z dopalaczami i jednego z właścicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pan wie, że obrażanie oraz używanie słów niekulturalnych na tym forum jest niedozwolone?

"2. Co jest zabronione

Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie
Stosowanie w wypowiedziach słów uznawanych za niekulturalne a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, Pracowników gram.pl lub innych osób
szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności grożenie innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań, wyznania, rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)"


Zatem Degrad -1
proszę nie odpisywać na tego posta, jeśli chcesz wyjaśnień to proszę pisać na formularz, jeśli będziesz chciał wyjaśniać to na forum wtedy uznam to za spam i wyciągnę konsekwencje zgodne z regulaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 08:51, Olamagato napisał:

To oznacza, że w najbliższym horyzoncie czasowym będzie to ugrupowanie Palikota.


Nie spodziewam się po nim niczego daleko różniącego się od SLD. Zrobi show, pokaże jakieś bliźniaczki w teledysku, wejdzie w koalicję z SLD i będzie powtórka z tego co było przed 2005r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 15:15, zadymek napisał:

> Mam na myśli to, że Tusk kłamie więcej niż inni, a robi tyle, co nic. Gdzie Irlandia?

> Gdzie zielona wyspa?
To oczywiste, że ilość kłamstw jest proporcjonalna do zajmowanej pozycji, poza rządem
było by mniej okazji.
> Czy np. Kwaśniewski i Wałęsa to ich własny ogon? xD
To są komuniści? Podobno komunizm upadł w 89.
> Ile % głosów trzeba mieć, by wygrać wybory prezydenckie?
> Ponad 50%? To już wiesz, która część społeczeństwa jest ślepa i głucha ;)
Ale tam chodzi o 50% głosujących, nie obywateli.
> Btw jednego Tuskowi muszę pogratulować. Umie uczyć się od Rosji. Objął stanowisko
premiera
> zaś na prezydenta wyniósł swoja marionetkę. Bardzo dobre zagranie, ale czy to nie
jest
> "zamach na demokrację" który to niby PiS kiedyś robił?
Na początek wypadało by określić co to takiego ta demokracja. Jeśli chodzi o państwo,
którego władze są wybierane w wyborach powszechnych a jest rządzone wg prawa ustanawianego
przez te władze (i zgodnego z konstytucją) to zamachów mamy bez liku: jak choćby zamykanie
sklepów z dopalaczami i jednego z właścicieli.


Mam wrażenie, że Kaczyńscy nie tyle kłamali co Tusk i jego marionetka. W każdym razie za ich czasów było mi jakoś lepiej niż teraz :)

Komunizm upadł? Cóż, czerwoni i ich rodziny mają się całkiem dobrze, np. dostali podejrzanie wysokie emerytury itp.

To miałem na myśli, źle sie wyraziłem :)

Poprzez zamach na demokracje mam na myśli fakt, że Prezydentem i Premierem jest praktycznie jedna osoba.
Co do dopalaczy to dobrze, że je zamykają. Tylko szkoda, że nie z myślą o nas tylko żeby była kolejna afera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 18:28, KuroNeko napisał:

Poprzez zamach na demokracje mam na myśli fakt, że Prezydentem i Premierem jest praktycznie
jedna osoba.


A co było wtedy kiedy prezydentem był Lech Kaczyński a premierem Jarosław Kaczyński ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 18:28, KuroNeko napisał:

Mam wrażenie, że Kaczyńscy nie tyle kłamali co Tusk i jego marionetka. W każdym razie
za ich czasów było mi jakoś lepiej niż teraz :)

Nie ważne jakie masz wrażenie, tylko co możesz udowodnić... To, że jest ci teraz gorzej tłumaczy nie dawny kryzys.

Dnia 12.10.2010 o 18:28, KuroNeko napisał:

Komunizm upadł? Cóż, czerwoni i ich rodziny mają się całkiem dobrze, np. dostali podejrzanie

Kto jest "czerwonym" określamy po poglądach a nie emeryturze.

Dnia 12.10.2010 o 18:28, KuroNeko napisał:

wysokie emerytury itp.

Sami je sobie przyznali a później nikt nic nie weryfikował? A może po prostu taki był system emerytalny, na który żaden z nich nie miał wpływu? Trudno obwiniać byłego SBka, że ma spoko emeryturę skoro to nie on sobie ją przyznał. Nie, po prostu dostaje emeryturę taką jaką dziś dostają ABW''owcy za taką samą pracę.

Dnia 12.10.2010 o 18:28, KuroNeko napisał:

Co do dopalaczy to dobrze, że je zamykają. Tylko szkoda, że nie z myślą o nas tylko żeby
była kolejna afera.

Doraźnie niby dobrze. Problem w tym, że dopalacze wrócą a ich dealerzy tylko wzbogacą się procesując się z państwem o działania niezgodne z prawem. Tak to jest jak się jedzie na skróty:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 18:30, kerkas napisał:

A co było wtedy kiedy prezydentem był Lech Kaczyński a premierem Jarosław Kaczyński ?.

RP- firma rodzinna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 18:41, zadymek napisał:

RP- firma rodzinna? :)


Raczej "spółka z ograniczoną odpowiedzialnością".

*******************

"Jeśli w 2011 r. dług publiczny w relacji do PKB przekroczy 55 proc., to w 2012 r. stawki VAT wzrosną o 1 pkt proc. - do 24 proc., 9 proc. i 6 proc., a w 2013 r. - o kolejny punkt proc. W następnych latach mają zostać obniżone." - wp.pl

Bardzo miło. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2010 o 15:14, kerkas napisał:

Popatrz na to teraz robi Kaczyński , naprawdę chciałbyś żeby został prezydentem ?.
Ci tzw. "obrońcy krzyża" którzy życzyli śmierci Pani prezydent Komorowskiej.
Jarosław Kaczyński podzielił społeczeństwo polskie najpierw pochówkiem swojego brata na Wawelu
"Kto nie chce pochowania Lecha Kaczyńskiego ten nie jest prawdziwym patriotą" i inne teksty o "prawych i nieprawych Polakach".
Czy nie widzisz tego że przeorał społeczeństwo na pół , skłócił ze sobą Polaków nawet obrębie rodzin , skłócił ze sobą rodziny ofiar katastrofy Smoleńskiej , świadomie chce doprowadzić do zamieszek lub wojny domowej ? ale w taki sposób żeby nie można go było o nic oskarżyć.
To codzienne sianie nienawiści i niezgody między obywatelami , napuszczanie jednych na drugich.
Naprawdę tego wszystkiego nie widzisz ?.
To według Ciebie zachowanie Kaczyńskiego jest dowodem miłości do Ojczyzny , obroną wartości chrześcijańskich ?.


[Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie zauważył pewnej analogii w powyższej wypowiedzi http://www.youtube.com/watch?v=7syE7hZlLQM ]

Wielka to szkoda, że spośród Tych-Którzy-Widzą, ty, niejako bohater tragiczny, w imię celów wyższych odwoływać się musisz (zapewne z bólem wielkim w sercu) do tak znienawidzonej broni wrogów swoich - języka nienawiści pełnego. I jako wojownik w Słusznej Sprawy imieniu, wrogów tych mieczem jadowitym okładasz, śmiertelne ciosy zadając i największe ich słabości i przewiny obnażając.

I jako ten szczerze i z głębi oddany Sprawie, ostatecznie zwalczysz tych, którym na imię jest 19,89 (a liczba to piekielna i gnuśna http://i.imgur.com/ns5Df.jpg ). A wtedy wreszcie uwolni się Ona - piękna w całym swym majestacie skrzydła rozwinie i swobodę odzyska, w dostatek i szczęście nas prowadząc.

Mnie niestety Oświecenia zaznać nie było jeszcze dane. Przykro mi. Kiedyś może dane mi będzie na oczy przejrzeć, swe błędy ujrzeć i do Tych-Którzy-Widzą dołączyć. Ale to chyba nie czas jeszcze... nie teraz jeszcze :(

http://www.youtube.com/watch?v=rGMQLZNW8W0


A poza tym daruj sobie dalsze pisanie w moją stronę.

+++

@ Isildur

2. Co jest zabronione

Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie
Stosowanie w wypowiedziach słów uznawanych za niekulturalne a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, Pracowników gram.pl lub innych osób...


http://sjp.pwn.pl/slownik/2541013/wy%C5%9Bmiewa%C4%87_si%C4%99
http://sjp.pwn.pl/szukaj/szyderstwo
http://sjp.pwn.pl/slownik/2548058/%C5%BCart
http://sjp.pwn.pl/szukaj/drwina
http://sjp.pwn.pl/szukaj/kpina

A czy mnie za tego posta nie należy się nagroda? Za to co napisałem wcześniej w tym poście? I za to co napiszę w nim dalej? I za to co piszę teraz? I za to co pisałem już wielokrotnie? Zaznaczę, że inny moderator, który śledzi ten temat i udziela się w nim na bieżąco, a czasami także odpowiada na moje posty, nie stwierdził jak dotąd nieprawidłowości, także w moich wypowiedziach. I najważniejsze - czy to nie wspaniałe jak rząd poradził sobie z dopalaczami? ^_^

+++

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/10/12/mlot-tuska/ + http://fakty.interia.pl/polska/news/partia-tuska-spuszcza-cba-ze-smyczy,1493116 Nowe-Stare CBA

http://www.youtube.com/watch?v=ZLHkCPVs0xU Pewnie chodziło o jakąś "słuszną sprawę".

http://www.rp.pl/artykul/2,548184-Osiemnascie-ofiar-wypadku-w-Nowym-Miescie.html Donaldzie! Zlikwiduj te drogi! Samochody! Prawa jazdy! Na co czekasz skoro ludzie giną?! Ile dzieci musi jeszcze stracić rodziców?! Czy ty tego nie widzisz?! Jak cynicznym hipokrytą trzeba być żeby nie reagować na ludzką tragedię?!

20101012192314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:28, milten6 napisał:

Z cyklu: Dlaczego nie warto oglądać TVN?
http://www.youtube.com/watch?v=03XtKhAakR0&

Z cyklu: Najbardziej Polska telewizja?
http://www.joemonster.org/p/448302/size/256

A tak serio to wiadomo, że trzeba dywersyfikować źródła informacji, a już najlepiej szukać ich u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w TVP mówią, że wczoraj pod Pałac przyszli ci sami ludzie, którzy stali tam od 10 kwietnia - to chyba spore nadużycie, pod Pałacem było mnóstwo ludzi, ale teraz głównie jest tam pełno oszołomów i fanatyków, z Kaczyńskim na czele. Normalni ludzie którzy byli tam 10 kwietnia raczej boją się tam pójść. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się