Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2010 o 18:21, kerkas napisał:

Ale poparz na zarobki lekarzy w innych krajach Europy.

Parafrazując ciebie "Stwierdzam tylko fakt że w dziedzinie rentowności państwa się nic nie zmieniło". Za komuny to zazdrościliśmy zachodowi i zaciągaliśmy kredyty by "podnieść standard". Ale podobno komunizm upadł i nikt nie chce jego powrotu. Jakoś nie licuje to z kolejnymi żądaniami podwyżek w budżetówce. Zamiast żądać podwyżek rozsądniej będzie żądać oszczędności, oczywiście rozsądek stosujemy przy rozsądnej władzy:)

Dnia 14.10.2010 o 18:21, kerkas napisał:

Gdyby lekarze dobrze zarabiali to nie musieliby np. brać łapówek albo pracować na kliku
etatach.

Nikt nie musi brać łapówek, co to w ogóle za pomysł?

Dnia 14.10.2010 o 18:21, kerkas napisał:

Po drugie załóżmy że parlamentarzyści zarabialiby 1000zł miesięcznie wyobrażasz sobie
skalę korupcji ?.

Ci, którzy zyskali by na takiej korupcji przebiją każde zarobki, po prostu średnia "gaża" by spadła.

Dnia 14.10.2010 o 18:21, kerkas napisał:

Wszytko zależy tylko i wyłącznie od ludzi system polityczny nie ma tu znaczenia.

Ależ ma, system wymuszający określone poglądy ileś tam procent ludzi nawróci: masz świetny przykład w postaci słynnych sierot po PRL. A demokracja stawia na wolność, pamiętasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 19:16, Galadin napisał:

> Mogę się założyć że gdyby lekarze zarabiali 10.000 PLN

To trzeba zlikwidować patologie jakimi są wysokopłatne dyżury polegające na spaniu w
pokoju i wiele innych tego typu kwiatków.


U nas płacisz składkę ZUS która składa się z 5 części (jedna z tych części to składka zdrowotna) i teoretycznie na co nie zachorujesz to ZUS będzie płacił za twoje leczenie , tyle tylko że do specjalisty będziesz musiał czekać np. dziesięć miesięcy natomiast kiedy płacisz podobną składkę zdrowotną (wiem ponieważ mój kolega nie płaci zus-u , umowy zlecenia , umowy o dzieło , więc postanowił ubezpieczyć się prytanie) np. towarzystwie ubezpieczeniowym masz wyszczególnione jaki pakiet usług medycznych masz zagwarantowany.
I dopóki system ubezpieczeń społecznych nie będzie przejrzysty i klarowny to ten system będzie działał tak jak działa.
Natomiast co do spania na ostrym dyżurze , kiedy nie ma pacjentów to śpią kiedy jest wyjazd lub nawał pacjentów to nie śpią.
Dlaczego śpią się zapytasz ? a ile to już było reportaży o tym że lekarze pracują i 72 godziny bez przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 23:49, kerkas napisał:

a ile to już było reportaży o tym że lekarze pracują i 72 godziny bez przerwy.


A ile to już było reportaży o tym, że lekarze owszem, pracują 72 godziny... w kilku miejscach naraz w tym samym czasie. Np. "mają" dyżur w szpitalu wtedy, kiedy w rzeczywistości przyjmują u siebie prywatnie. Nie bez powodu Polacy uważają lekarzy za najbardziej skorumpowaną grupę zawodową - politycy są na 2. miejscu. :)

Przypominam o 4 punktach, które czekają na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 23:59, Mogrim napisał:

1. Mówisz, że rektor uczelni zdradził Ci swoje chytre plany, co już pomijając, że jest
absurdalne, to nie jest to żaden dowód, bo każdy może powiedzieć "a mi X powiedział".


Sorry , dyktafonu ani urządzeń nagrywających nie wziąłem ale następnym razem wezmę ze sobą dyktafon , parę podsłuchów również :)
Musisz mi uwierzyć na słowo.

Dnia 14.10.2010 o 23:59, Mogrim napisał:

2. Wypisujesz bzdury o tym, że prawników nie można ruszyć. To ja Ci spokojnie pokazuję,
że Ziobro (najbardziej znienawidzony przez Ciebie minister) właśnie to zrobił w przypadku
notariuszy - Twojej odpowiedzi brak.


A coś poza tym zwojował w tej materii ?.

Dnia 14.10.2010 o 23:59, Mogrim napisał:

3. Wykazuję Ci, że prawnicy nie mają żadnej możliwości, ani faktycznej ani prawnej na
wpływanie na stanowione prawo, a środowisko jest wobec jego jakości krytyczne - odpowiedzi
brak.


Wykazałeś tylko lobbing uczelni , a tego że nie brali w nim udziału prawnicy nie wykluczyłeś i nie wykluczysz.

Dnia 14.10.2010 o 23:59, Mogrim napisał:

4. Pokazuję Ci wypowiedź prawnika profesora, która jest zaprzeczeniem Twojej z sufitu
wziętej tezy o reformach szkolnictwa wyższego - odpowiedzi brak.


To powiedz mi jak to jest że żadna reforma uczelni wyższych się nie udała , która to reforma miała być przeprowadzona przez rząd i SLD , Pis i Po i każda z tych partii połamała sobie zęby.

Dnia 14.10.2010 o 23:59, Mogrim napisał:

A ile to już było reportaży o tym, że lekarze owszem, pracują 72 godziny... w kilku miejscach
naraz w tym samym czasie. Np. "mają" dyżur w szpitalu wtedy, kiedy w rzeczywistości przyjmują
u siebie prywatnie.


No ile ? podaj konkretna liczbę.

>Nie bez powodu Polacy uważają lekarzy za najbardziej skorumpowaną

Dnia 14.10.2010 o 23:59, Mogrim napisał:

grupę zawodową - politycy są na 2. miejscu. :)


Chcesz brnąc dalej w ten absurd ? dobrze , otóż Polacy uważają tych co jeżdżą własnymi samochodami za burżujów i że przydały się specjalny podatek dla tych co używają samochodów.
Nie bez powodu Polacy uważają że prawnicy zarabiają zbyt dużo i tu cytat "Panie taki sędzia to mógłby zarabiać 1000zł i też by mu korona z głowy nie spadła".
Nie bez powodu Polacy uważają że prawnicy to najbardziej zdemoralizowana grupa zawodowa politycy są na 2. miejscu.
Wszystkie te wypowiedzi zarówno moje jak i Twoje są niczym innym jak wyświechtanymi sloganami , mamy dyskutować za pomocą sloganów ?
A i w przyszłości weź poprawkę na to że Polacy są zawistni i zasada "a żeby mu ta krowa zdechła" jest niestety wciąż aktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

Musisz mi uwierzyć na słowo.


Niestety nie uwierzę. Nazwa uczelni?

Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

A coś poza tym zwojował w tej materii ?.


Już samo to to nieskończenie więcej niż zrobiło PO, które nie zrobiło nic. Czy może jednak?
No i jak ten fakt się ma do Twojego stwierdzenia, że nie da się ich ruszyć, skoro Ziobro ich ruszy.

Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

Wykazałeś tylko lobbing uczelni , a tego że nie brali w nim udziału prawnicy nie wykluczyłeś
i nie wykluczysz.


A jaki interes mają prawnicy w braku reformy szkolnictwa wyższego?

Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

To powiedz mi jak to jest że żadna reforma uczelni wyższych się nie udała , która to
reforma miała być przeprowadzona przez rząd i SLD , Pis i Po i każda z tych partii połamała
sobie zęby.


A jak to jest, że nie udały się reformy gospodarcze, służby zdrowia, że nie ma dróg - wina prawników? Nie bądź śmieszny.

Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

No ile ? podaj konkretna liczbę.


Nie da się tego zliczyć. To jest zresztą powszechnie praktykowane w każdym mieście i przestało stanowić jakąkolwiek sensację. W Krośnie na przykład dyrektor szpitala chciał wprowadzić specjalne karty, które uniemożliwiłyby lekarzom tego rodzaju oszustwa. Co zrobili lekarze? Zaszantażowali dyrektora protestem i narażeniem na niebezpieczeństwo życia pacjentów - skutecznie. Dalej mogą sobie mataczyć w najlepsze.

Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

Chcesz brnąc dalej w ten absurd ?


Niestety to nie jest absurd. Lekarze to jest najbardziej skorumpowana grupa społeczna, a świadczą o tym nie tylko badania opinii społecznych, ale też ilość spraw sądowych, które toczą się właśnie z tego powodu (a jest to tylko kropla w morzu).

Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

Polacy uważają tych co jeżdżą własnymi
samochodami za burżujów i że przydały się specjalny podatek dla tych co używają samochodów.


To by tłumaczyło 50% poparcie dla PO. Rozumiem, że wkrótce należy się takiego podatku spodziewać.

Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

Nie bez powodu Polacy uważają że prawnicy zarabiają zbyt dużo

Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

Nie bez powodu Polacy uważają że prawnicy to najbardziej zdemoralizowana grupa zawodowa
politycy są na 2. miejscu.


Źródło do sondażu proszę. Nie ma? Jaka szkoda.

Uprzedzając pytanie:
Najbardziej skorumpowani są sędziowie sportowi i lekarze — takiego zdania jest odpowiednio 73 i 81 proc. respondentów. Sondaż zrealizowano w dniach 6-10 września 2007 r. na losowej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej. (TNS OBOP)
http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/sondaz_korupcja_w_polsce_to_zjawisko_czeste-a_4965.htm
Sędziowie dostali prawie połowę mniej głosów.

Dnia 15.10.2010 o 00:41, kerkas napisał:

Wszystkie te wypowiedzi zarówno moje jak i Twoje są niczym innym jak wyświechtanymi
sloganami , mamy dyskutować za pomocą sloganów ?


Twoje wypowiedzi są wyświechtanymi sloganami i zmyślonymi cytatami, to prawda. Niestety masz rację tylko w połowie, bo ja na wszystko co mówię mogę podać odpowiednie źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 01:14, Mogrim napisał:

> Musisz mi uwierzyć na słowo.

Niestety nie uwierzę. Nazwa uczelni?


Spoiler

UW


Dnia 15.10.2010 o 01:14, Mogrim napisał:

> A coś poza tym zwojował w tej materii ?.

Już samo to to nieskończenie więcej niż zrobiło PO, które nie zrobiło nic. Czy może jednak?
No i jak ten fakt się ma do Twojego stwierdzenia, że nie da się ich ruszyć, skoro Ziobro
ich ruszy.


Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Dnia 15.10.2010 o 01:14, Mogrim napisał:

> Wykazałeś tylko lobbing uczelni , a tego że nie brali w nim udziału prawnicy nie
wykluczyłeś
> i nie wykluczysz.

A jaki interes mają prawnicy w braku reformy szkolnictwa wyższego?


A choćby w tym że nie da się odgórnie narzucić programu nauczania , a jak jest z tym programem nauczania
to widać na przykładzie szkoły średniej i podstawowej.

Dnia 15.10.2010 o 01:14, Mogrim napisał:

> To powiedz mi jak to jest że żadna reforma uczelni wyższych się nie udała , która
to
> reforma miała być przeprowadzona przez rząd i SLD , Pis i Po i każda z tych partii
połamała
> sobie zęby.

A jak to jest, że nie udały się reformy gospodarcze, służby zdrowia, że nie ma dróg -
wina prawników? Nie bądź śmieszny.


To pokaż mi zdanie w którym tak twierdzę , napisałem tylko że w obronie pewnego Status Quo
prawnicy są w stanie wytoczyć ciężką artylerię a w innych już nie.
Po drugie historia pokazała że to właśnie Inteligencja przewodziła narodowi a chwilą odzyskania wolności w 1989 r. mam wrażenie że wycofała się z pewnych dziedzin życia , okopała na z góry upatrzonych pozycjach i czeka , chyba na cud ?.

Dnia 15.10.2010 o 01:14, Mogrim napisał:

> Polacy uważają tych co jeżdżą własnymi
> samochodami za burżujów i że przydały się specjalny podatek dla tych co używają
samochodów.

To by tłumaczyło 50% poparcie dla PO. Rozumiem, że wkrótce należy się takiego podatku
spodziewać.


Już działa podałem obiegową opinię która krąży wśród Polaków i już przyjąłeś za pewnik że taki podatek się pojawi i dlatego nie wieżę w badania opinii publicznej o czym wielokrotnie można się było przekonać. Polacy nie dlatego głosowali na PO że nagle wszyscy zapałali miłością do tej partii tylko mieli dość:
układów , spisków , polowania na czarownice , prowokacji a przede wszystkim wyrąbania głębokich podziałów w społeczeństwie, skłócenia wszystkich ze wszystkimi , głosowali za tym żeby nie było ciągłego "ujadania"
pis-u.

Dnia 15.10.2010 o 01:14, Mogrim napisał:

Uprzedzając pytanie:
Najbardziej skorumpowani są sędziowie sportowi i lekarze — takiego zdania jest
odpowiednio 73 i 81 proc. respondentów. Sondaż zrealizowano w dniach 6-10 września 2007
r. na losowej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej. (TNS OBOP)
http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/sondaz_korupcja_w_polsce_to_zjawisko_czeste-a_4965.htm
Sędziowie dostali prawie połowę mniej głosów.


Wierzysz że Polacy mówią prawdę w sondażach ? przecież Polacy wielokrotnie udowodnili że nie mówią prawdy
w sondażach lub mówią tylko część prawdy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 23:49, kerkas napisał:

Dlaczego śpią się zapytasz ? a ile to już było reportaży o tym że lekarze pracują i
72 godziny bez przerwy.


Mhm, chciałbym to zobaczyć. Może na filmach i serialach "Na dobre i na złe". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 07:41, kerkas napisał:

>/.../ > Po drugie historia pokazała że to właśnie Inteligencja przewodziła narodowi a chwilą
odzyskania wolności w 1989 r. mam wrażenie że wycofała się z pewnych dziedzin życia ,
okopała na z góry upatrzonych pozycjach i czeka , chyba na cud ?. /.../

Wiesz, musielibyśmy przeprowadzić dłuuuugą dyskusję na temat Inteligencji, żeby ustalić, co to/kto to właściwie jest. Iluż to w naszym sejmie masz ludzi, których zaliczyłbyś do Inteligencji? Iliż to posiadaczy dyplomu magistra zaliczyłbys do Inteligentów? Mam wrażenie, ze dzisiaj licencjat "należy się" każdemu, jak nigdyś podstawówka, a doktorat... no właśnie. Z moich osobistych doświadczeń wynika, że w ''korpusie" doktorów jest najwięcej durni. Jedni robią doktorat, bo to normalny rozwój ich kariery naukowej - i do tych nic nie mam. Ale jest kupa ludzi, którym udało sie cudem skonczyć studia, ale innych magistrów nie nabiorą - oni i tak uważają ich za przygłupów. No więc te przygłupy robia doktorat, zeby innym magistrom pokazać, że oni są lepsi. Nadal są przygłupami, tyle, że z doktoratem i psują opinie innym doktorom. Ba! Można zostać profesorem, będąc durniem. Mało takich, to prawda, ale i tacy się trafiają.
Na początek dyskusji - o ile taką chciałbyś prowadzić, to polecam "Intelektualistów". Bez tego nasza ewentualna dyskusja byłaby... no jakaś niedorobiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 09:18, Galadin napisał:

> Dlaczego śpią się zapytasz ? a ile to już było reportaży o tym że lekarze pracują
i
> 72 godziny bez przerwy.

Mhm, chciałbym to zobaczyć. Może na filmach i serialach "Na dobre i na złe". ;)


To zobacz jak pracują lekarze w wigilię I i II dzień świąt gdy z powodu świątecznego obżarstwa niektóre szpitale przeżywają oblężenie.
Autentyk: Moja ciocia będąc na dyżurze w I dzień świąt pojechała do ostrej niestrawności bóle brzucha wymioty itd.
Moja ciocia: Co Pani jadła ?
Pacjentka: w sumie nic , niewiele
Mc: Proszę powiedzieć co Pani jadła ?
P: Zaczęła wyliczać spróbowałam troszkę tego i owego ale naprawdę odrobinę wymieniła 35 potraw.
Pani doktor i w sumie nie wiem dlaczego mnie boli brzuch przecież wszytko było takie świeże i zdrowe w końcu sama robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

@KrzysztofieMarku chyba trochę przesadzasz żeby skończyć studia trzeba się jednak wykazać wiedzą i nie chce mi się wierzyć ze patentowani lenie też mogą skończyć studia.
A już żeby ludzie z tytułem doktora byli durniami ? chyba Mówisz o okresie sprzed 1989 r. ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 07:41, kerkas napisał:

Spoiler

UW



Zmartwię Cię - ostatni rektor UW, który był jednocześnie prawnikiem zmarł w 1989 roku. Tak więc kłamiesz.

Dnia 15.10.2010 o 07:41, kerkas napisał:

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.


A co byś jeszcze chciał?

Dnia 15.10.2010 o 07:41, kerkas napisał:

A choćby w tym że nie da się odgórnie narzucić programu nauczania , a jak jest z tym
programem nauczania
to widać na przykładzie szkoły średniej i podstawowej.


Czy ja dobrze czytam? Chcesz żeby narzucać odgórnie program nauczania uczelni wyższej?! To już by był gwóźdź do trumny. Jak wyglądają takie programy nauczania - widać po poziomie gimnazjów.

"Budowanie standardów nauczania przypomina mi okres komuny. Standardy, modele, wzorce, czy wskaźniki intensywności to kretynizmy przeznaczane dla słabych, żeby mogli się usprawiedliwić i przetrwać."

Trzeba być zupełnie oderwanym od rzeczywistości żeby myśleć, że (przykładowo) jakiś ciul w ministerstwie wie lepiej, czego i jak powinno się uczyć studentów medycyny UJ od Rady Collegium Medicum UJ...

A jaki interes mają prawnicy w braku odgórnie narzuconego programu nauczania - tego poza Tobą chyba nikt inny nie wie i się już nie dowie.

Dnia 15.10.2010 o 07:41, kerkas napisał:

To pokaż mi zdanie w którym tak twierdzę , napisałem tylko że w obronie pewnego Status
Quo
prawnicy są w stanie wytoczyć ciężką artylerię a w innych już nie.


Jakiego status quo? Dalej nie wytłumaczyłeś, dlaczego komuś miałoby na tym zależeć.

Dnia 15.10.2010 o 07:41, kerkas napisał:

Już działa podałem obiegową opinię która krąży wśród Polaków


Trudno żeby taka opinia krążyła, skoro większość Polaków ma samochód.

Dnia 15.10.2010 o 07:41, kerkas napisał:

Wierzysz że Polacy mówią prawdę w sondażach ?


W tym przypadku nie mają powodów, żeby kłamać. Co to za polowanie na czarownice urządzasz?

Dnia 15.10.2010 o 07:41, kerkas napisał:

chyba trochę przesadzasz żeby skończyć studia trzeba się jednak wykazać wiedzą i nie chce mi się wierzyć ze > patentowani lenie też mogą skończyć studia.


W większości przypadków tak właśnie jest. Studenci udają, że studiują, a uczelnie, że uczą. Najlepszym tego przykładem są "Wyższe Szkoły czegośtam" i spora część uczelni publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 07:41, kerkas napisał:

Polacy nie dlatego głosowali na PO że nagle wszyscy zapałali miłością do tej partii tylko
mieli dość: układów , spisków , polowania na czarownice , prowokacji a przede wszystkim
wyrąbania głębokich podziałów w społeczeństwie, skłócenia wszystkich ze wszystkimi ,
głosowali za tym żeby nie było ciągłego "ujadania" pis-u.

PiS poleciał za obrażanie i szczucie przeciwko sobie ludzi, a PO powinna za sprzeniewierzanie się liberalizmowi i zwykłe okradanie ludzi. Tylko jeżeli szansę dostanie którakolwiek ze znajdujących się obecnie w sejmie partii, to zostajemy w socjalizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

słowa , słowa , słowa Wiesz mam dosyć udowadniania że nie jestem wielbłądem , i co z tego że zmarł w 1989 r. ?
że nie mógł tak powiedzieć ?

Dnia 15.10.2010 o 21:18, Mogrim napisał:

> A choćby w tym że nie da się odgórnie narzucić programu nauczania , a jak jest z
tym
> programem nauczania
> to widać na przykładzie szkoły średniej i podstawowej.

Dnia 15.10.2010 o 21:18, Mogrim napisał:

Czy ja dobrze czytam? Chcesz żeby narzucać odgórnie program nauczania uczelni wyższej?!
To już by był gwóźdź do trumny. Jak wyglądają takie programy nauczania - widać po poziomie
gimnazjów.


Problem w tym że jednak źle czytasz , czy ja napisałem że chcę żeby tak było ? NIE Dałem tylko jasny przykład bronienia własnych interesów i podałem że odgórnie narzucony program nauczania jest zły (chodziło mi o ostatnią reformę edukacji).

Ps. Jak się chce uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie , sorry ale mam dosyć przekręcania moich wypowiedzi i udowadniania za każdym razem że nie jestem wielbłądem oraz ciągłego "okładania" mnie kijem przez Ciebie.
Skoro Cię to bawi to w porządku , ale mnie nie.
Nie będę odpisywał na Twoje posty.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 20:19, kerkas napisał:

/.../
@KrzysztofieMarku chyba trochę przesadzasz żeby skończyć studia trzeba się jednak
wykazać wiedzą i nie chce mi się wierzyć ze patentowani lenie też mogą skończyć studia.
A już żeby ludzie z tytułem doktora byli durniami ? chyba Mówisz o okresie sprzed 1989
r. ?.

Podtrzymuję to, co napisałem.
Sam widziałem człowieka, który na IV roku farmacji nie potrafił posługiwać się wagą analityczną. Nie wiem, jak to możliwe. Widziałem prawnika, radcę prawnego, który przegrał ze mną dyskurst przed sądem. IOnnemu radcy prawnemu zadałem pięć pytań i przedstawiłem moje zdanie (o stosowanie prawa) - udzielił odpowiedzi odmiennych od moich; nie upłyneło pół roku, a w tych sprawach wypowiedział się Sąd najwyższy i okazało się, ze miałem rację w czterech przypadkach, w jednym nie.
A znasz tematy prac doktorskich? O grze w palanta... ale mnie najbardziej podobał się temat "Zmiany flory w pochwie u studentek środowiska (miasta nie pamiętam) w czasie sesji egzaminacyjnej".
Teraz licencjat to chyba dawnej maturze odpowiada. Ech, szkoda mówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 17.10.2010 o 00:15, KrzysztofMarek napisał:

Podtrzymuję to, co napisałem.
Sam widziałem człowieka, który na IV roku farmacji nie potrafił posługiwać się wagą analityczną.
Nie wiem, jak to możliwe. Widziałem prawnika, radcę prawnego, który przegrał ze mną dyskurst
przed sądem.


O to akurat nietrudno , mógł się po prostu do sprawy nie przygotować.


>IOnnemu radcy prawnemu zadałem pięć pytań i przedstawiłem moje zdanie (o

Dnia 17.10.2010 o 00:15, KrzysztofMarek napisał:

stosowanie prawa) - udzielił odpowiedzi odmiennych od moich; nie upłyneło pół roku, a
w tych sprawach wypowiedział się Sąd najwyższy i okazało się, ze miałem rację w czterech
przypadkach, w jednym nie.


Chodziło o prawo podatkowe może ?.

Dnia 17.10.2010 o 00:15, KrzysztofMarek napisał:

A znasz tematy prac doktorskich? O grze w palanta... ale mnie najbardziej podobał się
temat "Zmiany flory w pochwie u studentek środowiska (miasta nie pamiętam) w czasie sesji
egzaminacyjnej".
Teraz licencjat to chyba dawnej maturze odpowiada. Ech, szkoda mówić...


I nikt nie reaguje ? przecież to wręcz niewiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W teście politycznym wyszło mi że jestem za socjaldemokracją. Cóż... przypominają mi się słowa Bismarcka:
"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 00:44, ja33no napisał:

W teście politycznym wyszło mi że jestem za socjaldemokracją. Cóż... przypominają mi
się słowa Bismarcka:
"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią".

Ja znam trochę bardziej wulgarną wersję tego cytatu. W każdym bądź razie wychodzi na to, że ja będę świnią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 17.10.2010 o 00:44, ja33no napisał:

"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie świnią".


Kto za młodu nie był idealistą ten nigdy nie miał serca , kto na starość nie jest konserwatystą ten nigdy nie będzie realistą.
Winston Churchill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podać ile % budżetu wydajemy obecnie na armię? Nie umiem tego znaleźć...

O, znalazłem coś, ale chyba z nie do końca pewnego źródła, to jest 1,95% tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 00:19, Pitej napisał:

O, znalazłem coś, ale chyba z nie do końca pewnego źródła, to jest 1,95% tak?


Zgadza się, 1,95% PKB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się