Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2011 o 22:35, kerkas napisał:

Ps. Odnośnie rządów pis odnośnie wojny polsko polskiej to zaczął ją Kaczyński.
Rządy PO pozostawiają wiele do życzenia ale na pewno nie jest tak że rządy pis to cud
miód i malina a rządy PO to sodomia i gomoira.
To za rządów pis powiesił się jeden ze świadków w sprawie Olewnika pis tak zapamiętale
polował na czarownice że poważne nie miał czasu to właśnie za rządów PO zaczęto głośno
mówić o tej sprawie.
To zarządów PO budowa stadionów ruszyła i przygotowania do EURO 2012.
Ilość wybudowanych autostrad za rządu pis okrągłe zero za rządów PO nie pamiętam dokładnie
coś około 300 km.
Więc jakieś tam osiągnięcia jednak PO ma.

Tak ale miała też ruszyć budowa nowych dworców nie jestem pewien czy chodzi o dworzec kolejowy Poznań GŁW ale ponoć dworca nie ukończą nie wiem dokładnie słyszałem tylko przez chwilę mieli modernizować kolej przykład zima co było z koleją autostrady to my też nie mamy takie złe ;P w sumie chinczyki przestali budować chociaż dobrze ze te stadiony będą gotowe to może się nie ośmieszmy przy UEFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 21:57, Olamagato napisał:

Jak dla mnie w ogóle powinno zlikwidować się ministerstwo gospodarki bo jest to nic innego

/.../

Dnia 06.08.2011 o 21:57, Olamagato napisał:

Na przykład ratunkiem dla kolei powinno być po prostu sprzedanie PKP lub poszczególnych
spółek na publicznej aukcji z zamiarem przyjęcia każdej możliwej ceny jaką zaoferują

/.../

Pociąłem cytat ale się chciałbym się odnieś do jego całej części od słów Jak dla mnie
Nie zgodzę się z likwidacją ministerstwa gospodarki ma bo ma to dokładnie taki sam sens jak rozwiązanie 36 sec pułku czyli żaden pułk rozwiążą a problemy pozostaną.

Odnośnie transportu kolejowego sprawa jest bardzo prosta otóż panowie posłowie posiadają firmy spedycyjne i transportowe więc po co robić sobie konkurencję w postaci transportu kolejowego a że taki transport tirów pociągami jest opłacany niech najlepszym przykładem będzie Szwajcaria skoro im się opłaca u nas również mogło by być to opłacalne.
Politycy pilnują więc aby na kolei był chaos 50 związków zawodowych spółek spółeczek , podspółek i diabli wiedzą co jeszcze.

Po drugie zapominasz o czymś takim jak wrogie przejęcie , lub uduszenie przeciwnika pieniędzmi którą to lekcję przerabiały państwa byłego bloku wschodniego w latach 90. ot choćby Rumunia.

Po trzecie wykańczanie sprawie działających spółek ot choćby Ożarowska fabryka kabli woj. mazowieckie , powiat warszawsko zachodni.

To nie system trzeba zmienić tylko mentalność ludzi a to jest zmienić bardzo trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 22:37, Amaros napisał:

a przetarg na zakup samolotów F-16 to za tego rządu czy za Kaczyńskiego bo dokładnie

/.../
@S1G-owi chodziło o zakup samolotów rządowych do przewożenia vip-ów (ministrów , premiera , prezydenta itd. itp.) który to przetarg organizował minister Sikorski w rządzie pis-u a który uwalił minister Szczygło również w rządzie pis.
Gdy już za rządów PO sprawa wróciła bumerangiem Jarosław Kaczyński powiedział że cytuję: niepotrzebne nam drogie zabawki.
Po katastrofie Smoleńskiej Kaczyński powiedział że dopilnuje aby nowe samoloty rządowe zostały zakupione i co i nic wolał latać po Krakowskim Przedmieściu.
A teraz z ręką na sercu gdyby nowe samoloty rządowe zostały zakupione to do tragedii w Smoleńsku mogłoby nie dojść a przynajmniej była na to mniejsza szansa nowocześniejszy samolot to większe bezpieczeństwo , lepsze przyrządy nawigacyjne itd. itp.

Dnia 06.08.2011 o 22:37, Amaros napisał:

też nie mamy takie złe ;P w sumie chinczyki przestali budować chociaż dobrze ze te stadiony
będą gotowe to może się nie ośmieszmy przy UEFA


Chińczycy przestali budować ponieważ polskie firmy budowlane postanowiły nie dopuścić konkurencji i wskutek zmowy cenowej podniesiono na krótko ceny materiałów budowlanych i udało się Chińczycy nie wyrobili finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 16:03, Amaros napisał:

Nie uważacie że coś dużo osób z polityki znanych ginie przez dzisiejszy rząd?
/.../
I wczorajsza zła informacja śmierć Andrzeja leppera


To fascynująca teza. Czy mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób dzisiejszy rząd przyczynił się do śmierci Leppera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 23:08, Anjinsan napisał:

> Nie uważacie że coś dużo osób z polityki znanych ginie przez dzisiejszy rząd?
> /.../
> I wczorajsza zła informacja śmierć Andrzeja leppera

To fascynująca teza. Czy mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób dzisiejszy rząd przyczynił się
do śmierci Leppera?

Nie wiem właśnie tego ale chciałbym się dowiedzieć ;) czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 23:20, Amaros napisał:

> To fascynująca teza. Czy mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób dzisiejszy rząd przyczynił
się
> do śmierci Leppera?
Nie wiem właśnie tego ale chciałbym się dowiedzieć ;) czas pokaże


Hmm... To może zapytam inaczej: skąd wiesz, że Lepper zginął przez dzisiejszy rząd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 23:25, Anjinsan napisał:

> > To fascynująca teza. Czy mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób dzisiejszy rząd przyczynił

> się
> > do śmierci Leppera?
> Nie wiem właśnie tego ale chciałbym się dowiedzieć ;) czas pokaże

Hmm... To może zapytam inaczej: skąd wiesz, że Lepper zginął przez dzisiejszy rząd?

To nie ma sensu, niektórzy mają urojonego przyjaciela, inni urojonego wroga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 23:25, Anjinsan napisał:

> > To fascynująca teza. Czy mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób dzisiejszy rząd przyczynił

> się
> > do śmierci Leppera?
> Nie wiem właśnie tego ale chciałbym się dowiedzieć ;) czas pokaże

Hmm... To może zapytam inaczej: skąd wiesz, że Lepper zginął przez dzisiejszy rząd?

Bo bóg dał mi sygnał z nieba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 23:47, Amaros napisał:

> Hmm... To może zapytam inaczej: skąd wiesz, że Lepper zginął przez dzisiejszy rząd?

Bo bóg dał mi sygnał z nieba..


Rozumiem. Dziękuję. Nie mam więcej pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 23:49, Anjinsan napisał:

> > Hmm... To może zapytam inaczej: skąd wiesz, że Lepper zginął przez dzisiejszy
rząd?
>
> Bo bóg dał mi sygnał z nieba..

Rozumiem. Dziękuję. Nie mam więcej pytań.

Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że musieliście czekać - byłem na wakacjach :)

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

Nie, w systemie kapitalistycznym człowiek A zarabia dużo, człowiek B zarabia średnio,
człowiek C zarabia mało - ale pracuje, więc jest szansa że nabierze doświadczenia i awansuje/zmieni
pracę na lepszą.


Chyba, że do tego czasu zejdzie z tego świata bo nie miał z czego opłacić ubezpieczenia zdrowotnego. Albo będzie miał wypadek i stanie się kaleką, bo nie miał z czego opłacić ubezpieczenia NNW.

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

Jak na razie przychodzi Wam (socjalistom) do głowy wyłącznie podnoszenie płacy minimalnej,
więc nie mydlij oczu naprawianiem i ulepszaniem mechanizmu.


Podałem ci już, za Olamagato, inną propozycję niż podnoszenie minimalnej, więc nie mydl oczu.

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

Pomysł Olamagato ma tę wadę, że wymaga zatrudnienia kolejnej hordy urzędników oceniających
konkurencyjność danego rynku, a urzędnicy mają to do siebie, że bardzo łatwo jest ich
przekupić - zwłaszza monopoliście.


To kondycję rynków finansowych mogą oceniać firmy analityczne, a kondycji konkurencyjności nie? ;)

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

Poza tym, według mnie wolny rynek (czyli m.in. bez
płacy minimalnej) skuteczniej walczy z monopolami.


Według ciebie może i tak, ale rzeczywistość ma inne zdanie w tej kwestii.

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

Tyle że ignorujesz fakt, że w sytuacji administracyjnego podniesienia kosztów o 1000
zł miesięcznie mnóstwo tych małych po prostu wyparuje i nie da pracy zwyczajnie nikomu.


Skąd wiesz, że mnóstwo? Jakieś dane?

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

Gdzieś korwiniści głoszą konieczność przyuczania się każdego do wszystkich zawodów?


Do wszystkich - nie. Do potrzebnych - ty, w pierwszym cytacie.

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

Jeżeli potrzebuję księgowej, to nie oczekuję od niej, że
będzie znała się na programowaniu i grafice komputerowej - zatrudniam ją do rozliczania
faktur. A że faktur na tym etapie mam niewiele, to nie zatrudnię jej za 1500 zł miesięcznie.
Won na bezrobocie i dziękować Reddiemu za fantastyczne warunki bytowe. Kropka.


Może i won. A kto ci wtedy będzie rozliczał faktury?

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

Nie znasz ze swojego otoczenia przykładów "wiecznych bezrobotnych" czy "wiecznych rencistów"?
Bo ja znam i to sporo - mam wrażenie że żyjemy w alternatywnych rzeczywistościach.


Znam, ale znam dużo więcej przykładów choćby ludzi oszukanych przez pracodawców. Na tej podstawie mogę wysnuć wniosek, że większość pracodawców to oszuści?

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

> Pewnie, że zgroza. Za pracę powinno się dostawać wynagrodzenie.

Czy się stoi, czy się leży, 1000 zł się należy. Brawo.


Widzę, że masz problemy z czytaniem, dlatego pogrubiłem ci fragment który dowodzi bzdurności twojej odpowiedzi.

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

> Dalej nie trzeba, ale konkretniej, bo podałeś kwotę 600 złotych a tu nagle się okazuje,

> że zysków z jego działalności nie przeliczasz już na pieniądze :P

Nie dam się wpuścić w odwracanie kota ogonem. Albo rozumiesz, że 600 zł to przykład i
w jednej firmie będzie to 437 zł i 29 gr, a w drugiej 2138 zł i 38 gr, albo nie rozumiesz.


Jakie odwracanie? Sam przeszedłeś na konkretne kwoty. Model firmy mnie nie obchodzi, możesz wybrać dowolny :P

Dnia 20.07.2011 o 10:46, Vilmar napisał:

No ale dobra - firma zatrudnia 10 osób, którzy generują łączny przychód w wysokości 7000
zł. Ludzie ci narzekają na ogólny syf w biurze, więc firma zatrudnia sprzątacza za 600
zł miesięcznie. Narzekania się kończą, ludzie więcej czasu poświęcają pracy i zwiększają
swoją wydajność o 10%. Teraz łączny przychód wynosi 7700 zł - wzrósł o 700 zł.


Narzekania na syf zabierają ludziom 10% czasu w pracy? O mamo. Strach pomyśleć, ile mogłaby im zabrać rozmowa telefoniczna - rozumiem, że stacjonarnych nie mają a komórki są zagłuszane :P

Z mojego, przyznam krótkiego doświadczenia zawodowego wynika, że większość firm albo ma ochotę zatrudnić sprzątacza, albo zwyczajnie dodaje do obowiązków innych pracowników "utrzymywanie czystości na stanowisku pracy". I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 13:28, S1G napisał:

> Jak to jest, że odpowiadającą ci pracę masz w tym wstrętnym socjalizmie, a nie w
jednym
> z kapitalistycznych rajów?
Liberalnych krajów brak, są albo socjalistyczne, albo anarchia (wspomniana przez ciebie
Afryka np Somalia). Podczas gdy ja anarchistą nie jestem, wolność twojej pieści jest
ograniczona bliskością mojego nosa jak to mówią.


Aha. No, to wiele tłumaczy, skoro każdy cywilizowany kraj jest socjalistyczny. Najwyraźniej bez socjalizmu nie da się dojść do cywilizacji :P

Dnia 20.07.2011 o 13:28, S1G napisał:

ps odpowiada mi na razie, co będzie w przyszłości jak na wskutek niżu demograficznego
obciążenia na rzecz państwa zaczną się zbliżać do 100 % (już teraz dopłaty do emerytur
to największa pozycja budżetu) to się zobaczy. Abstrahując już od tego że obecny system
zbankrutuje prawdopodobnie jeszcze za mojego życia, wiec. tarczy poczekać aż gdzieś na
gruzach socjalizmu zostanie zbudowane coś dla ludzi chcących zarabiać na siebie i rodzinkę
a nie meneli i tam się udać zanim wszystko posypie się tutaj.


Życzę ci abyś się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 14:35, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli Ty chcesz płacić komuś zasiłek - nie widzę przeszkód. Ale dlaczego ja?


Dlatego, że ty też dostaniesz gdy będziesz potrzebował. Nie, nie interesują mnie żadne deklaracje, żadne oferty podpisania zobowiązań, nic z tych rzeczy. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej gdy ktoś zdycha z głodu, ale ty pewnie byś takiemu nie pomógł - jak zdycha, znaczy leń, nie chce pracować i troszczyć się o przyszłość.

Dnia 20.07.2011 o 14:35, KrzysztofMarek napisał:

Czyli wolisz żyć na zasiłku, zamiast podjąć starania o swoją przyszłość? Ale ja nie mam
zamiaru płacić na Ciebie i takich jak Ty. Z owoców mojej pracy wolę korzystać sam, potem
z rodziną. I Ty weź się za siebie.


O rany! Vilmar, spójrz tutaj - pytałeś, gdzie korwiniści każą uczyć się wszystkiego. Facet nazywa mnie bumelantem bo nie chcę tracić czasu na naukę języka który prawdopodobnie nigdy mi się nie przyda :D

Drogi KrzysztofieMarku, informuję cię, że nie mam zamiaru uczyć się także Estońskiego, Jawajskiego ani Suahili. Za to jeśli kiedyś zdarzy mi się brać zasiłek to zawsze będę cię ciepło wspominał ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 17:04, Olamagato napisał:

O ile pamiętam, to kolega ma pracę dość odległą od socjalizmu. Na szczęście w Polsce
trochę kapitalizmu powstało, a wolności gospodarczej jeszcze trochę zostało po czasach
Mazowieckiego i Bieleckiego.


No jak? Kolega twierdzi, że wszędzie socjalizm lub anarchia :P

Dnia 21.07.2011 o 17:04, Olamagato napisał:

> Ale dlaczego? Przecież to ogranicza wolność ludzi.
Jeżeli tak, to równie dobrze każdy mógłby wprowadzać swoje prawo i swoją egzekucję jego
wykonywania. Czyli mógłbyś wydać prawo, że na terenie Twojej posesji każdy obcy jest
włamywaczem, co jest karane śmiercią ze skutkiem natychmiastowym. Również mógłbyś wydać
sobie prawo, że osoby skradające się do Twojej posesji są potencjalnymi włamywaczami,
więc masz prawo do nich strzelać z okien swojego domu. Wreszcie, żeby dopełnić obraz
absurdu możesz w ogóle wszystkich obcych wyjąć spod prawa i uznać ich prawnie swoimi
poddanymi (albo niewolnikami, kwestia słowa) a ich majątki znacjonalizować (czytaj przejąć).
Masz swoją policję i będziesz w stanie takie prawa wyegzekwować - dopniesz swego. Zostaniesz
królem.
Ale kiedy wszyscy inni zrobią dokładnie to samo (a innych jest więcej) i oni również
wydadzą swoje prawo w której to ty jesteś wrogiem, naślą na Ciebie połączone siły swoich
ochroniarzy i wtedy nie licz na fajniejsze traktowanie niż stryczek. To co opisałem to
nic innego jak przykład czystej anarchii.


To wyłącznie pozbawione hipokryzji zastosowanie doktryny korwinizmu. Podatki to, według korwinistów, pieniądze zabrane, skradzione. Zatem w ich modelu służby porządkowe byłyby utrzymywane ze skradzionych pieniędzy. Ale to już im pasuje. A jakbym np. ja postawił takie weto jakie stawiają oni socjalowi - że nie chcę utrzymywać policji, bo... Bo nie? :P

Dnia 21.07.2011 o 17:04, Olamagato napisał:

> Czemu to, że ktoś nastaje na twój majątek, zdrowie bądź życie ma dawać ci prawo
do skorzystania ze służby utrzymywanej za pieniądze zabrane innym?
Państwo jest wbrew pozorom organizacją dobrowolną. Oczywiście są państwa zdegenerowane
do króla/tyrana jako naczelnego ochroniarza. Jak również kolejnym urodzonym pokoleniom
wydaje się, że państwo zostało im narzucone miejscem urodzenia. Tak jednak nie jest.
Można wyemigrować nawet z najbardziej wrogiego państwa, co już wieki (i milenia) temu
udowadniały nawet całe narody (np. migracje Żydów).


Nie można, bo wszędzie socjalizm lub anarchia! :D

Dnia 21.07.2011 o 17:04, Olamagato napisał:

> A bez korporacji najemniczych nie może? Proponujesz policjanta w każdym domu?
Interes najemnika jest taki sam jak interes zlecającego ochronę. Niczym nie różni się
to od sytuacji czystej anarchii poza tym, że zamiast rozstrzygać spory pięściami czy
dubeltówką są one rozwiązywane artylerią, czołgami i bronią maszynową. A to raczej mało
bezpieczne zarówno dla jednej jak i drugiej strony.


W istocie. Żeby jeszcze do korwinistów to dotarło.

Dnia 21.07.2011 o 17:04, Olamagato napisał:

> Tak, wpis w konstytucji sprawi, że ludzie przestaną wierzyć :D
To żart? :)
Ani wpis nie ma tego na celu, ani nie stanie się to co napisałeś. Prawo powinno odzwierciedlać
stan społeczeństwa. A stan jest taki, że ponad 90% przyznaje się do jakiejś wiary, ale
z drugiej strony też ok. 90% nie stosuje prawa kościelnego lub nakazów swojej wiary w
swoim życiu.


I liberał pisze takie rzeczy? A co to nas obchodzi - niech sobie stosują lub nie. Ich sprawa, jeśli z jakiegoś powodu chcą zawyżać statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 22:35, kerkas napisał:

Prawda jest taka:

"Prawda jaka jest, każdy widzi". Jedziemy.

Dnia 06.08.2011 o 22:35, kerkas napisał:

Inspiratorem tej wyprawy był Jarosław Kaczyński który chciał aby wizyta jego brata przyćmiła
wizytę Tuska.


Jakieś dowody na inspirację J. Kaczyńskiego?

Dnia 06.08.2011 o 22:35, kerkas napisał:

Głównym organizatorem czyli m.i.n. odpowiedzialnym za listę pasażerów była kancelaria
prezydencka.


Głównym organizatorem uroczystości w Katyniu była Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Organizuje ona obchody co roku, prezydent poleciał na jej zaproszenie.

Dnia 06.08.2011 o 22:35, kerkas napisał:

O tym jak profesjonalnie był ten lot przygotowywany niech świadczy chociażby to że część
dziennikarzy która miała lecieć prezydenckim samolotem w późnych godzinach wieczornych
dowiedziała się że leci Jakiem czyli zaledwie kilka godzin przed wylotem do Smoleńska.


Pretensje o to do Kancelarii Premiera - ona organizuje loty głowy państwa, nie Kancelaria Prezydenta.

Dnia 06.08.2011 o 22:35, kerkas napisał:

Jarosław Kaczyński chce na trupie swojego brata i teorii o "zamachu" wygrać wybory parlamentarne
i wbrew pozorom może mu się to udać.


Jarosław Kaczyński nigdzie nie mówił o zamachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 01:34, Reddi napisał:

No jak? Kolega twierdzi, że wszędzie socjalizm lub anarchia :P

Hipokryzja i przesada zataczają ogromne kręgi. :)

Dnia 07.08.2011 o 01:34, Reddi napisał:

To wyłącznie pozbawione hipokryzji zastosowanie doktryny korwinizmu. Podatki to, według
korwinistów, pieniądze zabrane, skradzione. Zatem w ich modelu służby porządkowe byłyby
utrzymywane ze skradzionych pieniędzy.

Problem w tym, że aby nawet minimalne prawo działało, to musi być jednolite na jakimś terenie oraz egzekwowalne. Aby to było możliwe musi istnieć policja, a ta jak wszystko kosztuje.
Być może ciekawym modelem byłoby gdyby usługi świadczone przez policję i inne organy państwa byłyby opłacane abonamentem, czyli mówiąc prościej dobrowolnymi podatkami. Nie płacisz podatków nie korzystasz z ochrony policji, nie dostajesz paszportu, nie możesz skorzystać z praw obywatela (np. rent państwowych), itp. A wtedy tacy musieliby mieć wizę pobytową jako goście, a i tak stosować się do prawa na terenie państwa.

Dnia 07.08.2011 o 01:34, Reddi napisał:

Ale to już im pasuje. A jakbym np. ja postawił takie weto jakie stawiają oni socjalowi - że nie chcę utrzymywać policji, bo... Bo nie?

OK. Wtedy policja odstawia Cię na brzeg Bałtyku, dadzą gratisową dętkę i możesz płynąć gdzie chcesz bylebyś nie wracał. ;)

Dnia 07.08.2011 o 01:34, Reddi napisał:

Nie można, bo wszędzie socjalizm lub anarchia! :D

Na księżycu jest bardzo niewiele socjalizmu, a o anarchii nic mi nie wiadomo. Z bliższych lokalizacji, to jest jeszcze Antarktyda na której jest stosunkowo niewiele anarchii, choć niestety sporo socjalizmu.

Dnia 07.08.2011 o 01:34, Reddi napisał:

I liberał pisze takie rzeczy? A co to nas obchodzi - niech sobie stosują lub nie.

Dopóki nie próbują narzucać innym obowiązków do których sami się i tak nie stosują w codziennym życiu, to nie ma problemu.

Dnia 07.08.2011 o 01:34, Reddi napisał:

Ich sprawa, jeśli z jakiegoś powodu chcą zawyżać statystyki.

Problem w tym, że ludzie wykazują się nierozsądkiem i niektórzy wyciągają nieuprawnione wnioski z tych statystyk. Np. dla niektórych fakt iż sporo ponad 50% Polaków zadeklarowało iż wierzy w Boga oznacza, że należy koronować Jezusa Chrystusa na króla Polski. :)
Albo z informacji iż większość Polaków współczuje tym, którzy zabili się w samolocie z Kaczyńskim wyciągają wnioski, że należy pałac prezydencki zamienić w grobowiec i pomnik martyrologii IV RP. ;)

Tak na marginesie stawianie pomników naszej głupoty może mieć sporo sensu w tak słabo wyedukowanym społeczeństwie. Pod warunkiem, że będą na nim wyryte te błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 22:35, kerkas napisał:

To zarządów PO budowa stadionów ruszyła i przygotowania do EURO 2012.

Na których to stracimy kupę kasy, po euro przydadzą się tylko drogi reszta albo zbankrutuje (miejsca hotelowe, gastronomia itp) albo będzie przynosić poważne straty (te stadiony które nie pójdą w ślad stadionu X-lecia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 01:19, Reddi napisał:

Życzę ci abyś się mylił.

To nie prognoza tylko fakt, z roku na rok dopłaty z budżetu do emerytur rosną zaś liczba pracujących spada. Jak politycy nie zaczną myśleć w kategoriach dalszych niż "do końca aktualnej kadencji" (a na to się nie zanosi) to problem będzie narastał i za którymś razem nie uda się go odwlec kolejnym "skokiem na kasę" takim jak ubiegłoroczne zabranie forsy z OFE. Zaś na rozwiązanie go będzie paręnaście/dziesiąt lat za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2011 o 01:17, Reddi napisał:

Chyba, że do tego czasu zejdzie z tego świata bo nie miał z czego opłacić ubezpieczenia
zdrowotnego. Albo będzie miał wypadek i stanie się kaleką, bo nie miał z czego opłacić
ubezpieczenia NNW.

Jak państwo zostawi mu kasę która dzisiaj idzie na te "darmówki" to będzie miał z czego. No chyba że uzna inne wydatki za ważniejsze, ale na tym właśnie polega wolność że podejmuje się decyzje i ponosi ich konsekwencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2011 o 01:19, Reddi napisał:

Aha. No, to wiele tłumaczy, skoro każdy cywilizowany kraj jest socjalistyczny. Najwyraźniej
bez socjalizmu nie da się dojść do cywilizacji :P

To ciekawe jak to zrobili nasi przodkowie. Dać się da, tylko trzeba dać sobie spokój z demokracją (takowa jest ch.....nie kosztownym systemem). Bo teraz każdy patrzy żeby przez kilkuletnią kadencję "nachapać się" jak najbardziej i mamy to co mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się