Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2011 o 12:56, Pietro87 napisał:

Nie wiem co jest z naszym krajem i tym straszeniem, że oddzielenie kościoła od państwa
to takie wielkie "ZUO"...


Kościół jest oddzielony od państwa.

Dnia 10.10.2011 o 12:56, Pietro87 napisał:

W Niemczech był problem, to kościół sam się opodatkował.


Gdzieś to wyczytał? Przypominam, że w Niemczech PAŃSTWO nakłada obowiązek płacenia podatku NA WIERNYCH. W Polsce wierni płacą dobrowolnie, tyle ile chcą. I taka sytuacja jest zdrowa.
Natomiast Palikot hasłem "opodatkować księży" zdobywa głosy jedynie głosy prymitywnej hołoty szczającej na znicze pod pałacem, bowiem księża podlegają podatkowi dochodowemu od osób fizycznych, lub mogą wybrać opodatkowanie ryczałtowe (jak wiele innych grup zawodowych).

Dnia 10.10.2011 o 12:56, Pietro87 napisał:

Religie wywalić w szkołach


Jak ktoś chce się uczyć nieobowiązkowej religii, to się łaskawie od niego odwal. Przymusu nie ma.

Dnia 10.10.2011 o 12:56, Pietro87 napisał:

Oprócz problemu oczywistego - czyli ucięcia darmowego koryta dla "kapłanów" którzy sobie
wybierają życie lekką rączką na cudzy koszt, dla przykładu pod moją parafią : jeden merc,
dwie bmki i jedno subaru... no subaru ? Co, żeby szybko do wiernych zdążyć ? Litości...


Typowe dla pewnej formacji intelektualnej niezdrowe zainteresowanie cudzymi pieniędzmi. Kradną? Nie.

Dnia 10.10.2011 o 12:56, Pietro87 napisał:

Powinno się przede wszystkim skasować głosowanie z za granicy.
Na jakiej podstawie polak mieszkający np w stanach dalej ma jakiekolwiek prawo wpływać
na sytuacje Polski ?


Na takiej, że jest obywatelem. Rozumiem, że ta chęć odebrania głosu to zdaje się 70% wynik PiSu np. w Chicago.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo... tacy szybcy i wściekli - kościelny drift :)

Ale już całkiem poważnie, już pomijając fakt jakie to fury [z jakiej półki, a z ciekawostek w drugiej parafii stoi terenowy chevrolet avalanche który to jest własnością proboszcza tamtej parafii], to przecież w kwestii spalania to pije jak smok, czyli jak by nie patrzeć podwójnie uwalona kwestia finansowa, nie dość, że sam samochód drogi, to jeszcze waha tanio nie wyjdzie [żeby jeszcze były oszczędne, to człowiek by oko przymknął]

A potem się dziwią, że ludzie na nich psy wieszają, ale jak nie wieszać, jak on mi tu cytuje fragmenty z biblii o tym, żeby się dzielić i rozdawać co nie potrzebne [najlepiej do nich na tace] a na podjeździe stoi fura za 80-120 kawałków, to człowiek dochodzi do konkluzji "to kto tu kur...na powinien się podzielić tym czego ma w nadmiarze co ?"

A jak się opodatkują - będzie wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 13:18, Mogrim napisał:

znicze pod pałacem


Skąd w ogóle znicze pod pałacem prezydenckim? Przecież

Dnia 10.10.2011 o 13:18, Mogrim napisał:

Kościół jest oddzielony od państwa.



PS. Mogrim, ostatnio widzę, że nerwy Ci puszczają i coraz częściej pozwalasz sobie na prymitywne docinki i obrazy. Szkoda, bo miałem Cię za człowieka inteligentnego.
Kiedyś od jakiegoś prezesa usłyszałem zdanie - "Nie powinno być tak, że ja mam drogi garnitur i dużo zarabiam, więc całuj mnie w dupę". Możesz studiować prawo i co tam jeszcze, ale zasady kultury obowiązują Cię tak samo (a może nawet bardziej) jak innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 13:18, Mogrim napisał:

Jak ktoś chce się uczyć nieobowiązkowej religii, to się łaskawie od niego odwal. Przymusu
nie ma.


Widzę nie czytamy postów do końca, typowe "dla pewnej formacji intelektualnej"

Dnia 10.10.2011 o 13:18, Mogrim napisał:

Typowe dla pewnej formacji intelektualnej niezdrowe zainteresowanie cudzymi pieniędzmi.
Kradną? Nie.


Kradną, moje podatki.
Kapelani wojskowi - opłacani przez państwo [koło 10 mln rocznie],
Dochody księży [śluby, pogrzeby, komunie etc] są zryczałtowane, podatek płaca od parafii.
Ubezpieczenie i rentki tez księżulkowie mają w prezencie od państwa [kwestia ta powinna leżeć w gestii parafii]
Średnie wyliczenia ekonomistów ile nasze państwo łozy na kościół rocznie oscylują często w granicach kwoty 5 mld złotych.

Dnia 10.10.2011 o 13:18, Mogrim napisał:

Na takiej, że jest obywatelem. Rozumiem, że ta chęć odebrania głosu to zdaje się 70%
wynik PiSu np. w Chicago.


Nie głosowałem na Po wbrew pozorom, a przykład ze stanami był pierwszym z brzegu, chodzi o całe pojecie "za granicą", wali mnie gdzie - nie u nas, nie głosujesz.


Nie mniej ja rozmowę kończę, widzę z fanatykiem nie ma co rozmawiać [rozumiem, boli cię, że twoje PiSiory przegrały to przelewasz tu te swoje żale, jak ci wszystko pod kopuła wróci do normy i zaczniesz się normalnie zachowywać w rozmowie z innymi, wróć i daj znać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 13:25, Daelor napisał:

Skąd w ogóle znicze pod pałacem prezydenckim? Przecież

> Kościół jest oddzielony od państwa.


Czy znicze są symbolem kościelnym? Czy postawienie znicza pod pałacem oznacza brak rozdziału Kościoła od państwa? Jeśli tak, to gratuluję rozumowania.

Dnia 10.10.2011 o 13:25, Daelor napisał:

PS. Mogrim, ostatnio widzę, że nerwy Ci puszczają i coraz częściej pozwalasz sobie na
prymitywne docinki i obrazy.


Nic a nic mnie nie obchodzi, co uważasz za prymitywne, a co nie. Do chama i prostaka będę pisał na odpowiednim dla niego poziomie, do człowieka inteligentnego - na jego.

Dnia 10.10.2011 o 13:25, Daelor napisał:

zasady kultury obowiązują Cię tak samo (a może nawet bardziej) jak innych.


Kulturalnie odpisuję, że kultury możesz uczyć swoje dzieci, gdy je będziesz miał, a nie mnie. Mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie jasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 12:46, Mogrim napisał:

A za niegłosowanie na jedynie słuszną partię - 100.000.
Typowa mentalność autorytarna.


Nigdzie nie tak napisałem ale co się dziwić w końcu parę dni temu Chciałeś głosować na pis.
Dla przypomnienia słowa prezesa gaszono papierosy na szyjach modlących.
Odnośnie śmierci Barbary Blidy to po internecie krąży kawał dość dobrze ilustrujący całe to "aresztowanie groźnego przestępcy".
Jakie były ostatnie słowa Barbary Blidy przed jej samobójczą śmiercią ?
- Towarzysze , nie strzelajcie.
Ale oczywiście Ty masz pewność że to było samobójstwo ciekawe skąd to wiesz ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 13:29, Pietro87 napisał:

Kradną, moje podatki.


To jest zwykła bezczelność, typowa dla antyklerykalnych fanatyków. Postępują zgodnie z prawem, więc nie kradną.

Dnia 10.10.2011 o 13:29, Pietro87 napisał:

Kapelani wojskowi - opłacani przez państwo [koło 10 mln rocznie],


No i co z tego? Skoro osoby w wojsku potrzebują kapelana, to państwo im płaci. Nie widzę w tym nic zdrożnego.

Dnia 10.10.2011 o 13:29, Pietro87 napisał:

Dochody księży [śluby, pogrzeby, komunie etc] są zryczałtowane, podatek płaca od parafii.


MOGĄ być zryczałtowane, forma opodatkowania zależy od duchownego. Podobnie jak formę zryczałtowanego opodatkowania mogą wybrać lekarze, stomatolodzy, zegarmistrze i mnóstwo innych grup zawodowych. Płacą podatki? Płacą.

Dnia 10.10.2011 o 13:29, Pietro87 napisał:

Ubezpieczenie i rentki tez księżulkowie mają w prezencie od państwa [kwestia ta powinna
leżeć w gestii parafii]


Część jest dotowana, część płacą sami. Oczywiście wszelkiego rodzaju przywileje emerytalne można znieść, zagadką jest jedynie, dlaczego antyklerykałowie domagają się tego w odniesieniu do jednej grupy, która wcale nie jest najdroższa.

Dnia 10.10.2011 o 13:29, Pietro87 napisał:

Średnie wyliczenia ekonomistów ile nasze państwo łozy na kościół rocznie oscylują często
w granicach kwoty 5 mld złotych.


Nie szukaj wyliczeń ekonomistów, tylko po prostu sprawdź w ustawie budżetowej. Myśl samodzielnie, a nie przyjmuj wszystko ślepo na wiarę.

Dnia 10.10.2011 o 13:29, Pietro87 napisał:

Nie głosowałem na Po wbrew pozorom


Pewnie na palikota.

Dnia 10.10.2011 o 13:29, Pietro87 napisał:

[rozumiem, boli cię, że twoje PiSiory przegrały


Nie głosowałem na PiS, więc podobnie ja kerkas - możesz się uprzejmie przymknąć. Rzeczywiście, dyskusja z antykościelnym fanatykiem rozliczającym po 4 latach PO partię opozycyjną mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mój tekst był czysto ironiczny, bo doskonale zdaję sobię sprawę, że dorośli też na niego głosują, ale raczej nie głównie z powodu "sadzić, palić, zalegalizować"...

Palikot też miałby mój głos, gdyby nie totalny brak kadry stojącej za nim, zdolnej cokolwiek zrobić w sejmie, a i sam Palikot nie byłby złotoustym śpiewakiem, czego da zapewne dowód już po paru miesiącach swojego udziału w sejmie...
Wybrałem jednak mniejsze zło i głosowałem na Cthulhu i Nyarlathotepa... ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys trafilem na dobry przyklad o ''fabryce pinezek''. Wyobrazmy sobie, ze firma ta zwolniona jest z podatkow- tych pochodzacych ze sprzedazy pinezek jak i od zakupu surowca (ktory najczesciej trafia do fabryki symbolicznie za 1% rynkowej wartosci, podczas gdy inne zaklady tona w kredytach). Fabryka ma darmowych pracownikow, ktorych utrzymuje panstwo, do tego zapewnione -czasem na sile- punkty dystrybucyjne i szkolenia dla odbiorcow pinezkowej materii. Ma zapewniona przychylnosc wladz w zakresie dotacyjnym i prawnym. I pewnie wszystkie szkoly, biura, sklepy itd. sa przeszczesliwe z nadmiaru pozytecznych pinezek. Otoz nie. Urzad Skarbowy rowna ja z ziemia, a nawet nieco glebiej. Bo to jest niezgodne z prawem. Dlaczego wiec wolno koscielnym, skoro niczego nie wytwarzaja? Bo czasami jest tak, ze gdzie zawodzi rozsadek tam rodza sie chore idee, a idea w Polsce to rzecz chwalebna i nietykalna. Do konca stulecia moze sie to zmieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 13:54, Mogrim napisał:

Nie głosowałem na PiS, więc podobnie ja kerkas - możesz się uprzejmie przymknąć. Rzeczywiście,
dyskusja z antykościelnym fanatykiem rozliczającym po 4 latach PO partię opozycyjną mija
się z celem.


No jak to. Przecież, jak nie plujesz jadem na JarKacza w każdym zdaniu to musisz być PiSiorem. Niestety ludzie dali sobie wbić do łba ten cały kaczyzm, czy coś tam i przestali myśleć.

Jeśli ktoś jest za karą za niegłosowanie, to mu gratuluję. To nic innego, jak wprowadzanie totalitaryzmu. Chociaż nie ma się czemu dziwić. Totalitaryzm, to jak widać po prawach wprowadzanych w demokratycznym kraju norma.

No i skończcie z tą bzdurą, jakoby osoba niegłosująca nie mogła się wypowiadać na temat sytuacji w państwie. Mamy większe do tego prawo niż wy. My do tego bagna nie przykładamy ręki. Jesteśmy czyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 15:23, Kendziezawy napisał:

/.../ sytuacji w państwie. Mamy większe do tego prawo niż wy /.../

Jeszcze miesiąc się licytujcie, kto ma większe prawo do wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 12:25, kerkas napisał:

Jest dość prosty sposób aby te wszystkie męczydusze co to nie chodzą na wybory przestały
jęczeć wprowadzić kary finansowe za niechodzenie na wybory tak jest np. w Australii.
www.csw.umk.pl/pobierz.php?id=121
Proponuję karę w wysokości 10.000 zł.

Sorry Winetou ale teraz to już dowaliłeś do pieca konkretnie - jeśli to by u nas przeszło to by znaczyło tylko tyle że mamy bardzo wielu ... "oryginalnych" ludzi którzy wyskakują z takimi pomysłami. A o wysokości kary już nie wspomnę bo to kopanie leżącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 15:39, Hellmut napisał:

> /.../ sytuacji w państwie. Mamy większe do tego prawo niż wy /.../
Jeszcze miesiąc się licytujcie, kto ma większe prawo do wypowiedzi...


Dlaczego miesiąc ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryzys jest zlikwidować bardzo łatwo. Obniża się VAT i Akcyzę do poziomu dopuszczalnego przez unię, likwiduje dochodowy i wtedy przychody z VAT''u rosną kilkakrotnie. To niech Tusk nie legalizuje i dalej traktuje ludzi jak bydło. Nie ma żadnych przeciwwskazań do zdjęcia zakazu narkotyków. Tak samo jak przywrócenia kary śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 16:40, Jcl napisał:

Kryzys jest zlikwidować bardzo łatwo. Obniża się VAT i Akcyzę do poziomu dopuszczalnego
przez unię, likwiduje dochodowy i wtedy przychody z VAT''u rosną kilkakrotnie. To niech
Tusk nie legalizuje i dalej traktuje ludzi jak bydło. Nie ma żadnych przeciwwskazań do
zdjęcia zakazu narkotyków. Tak samo jak przywrócenia kary śmierci.

brr legalizacja narkotyków... Nie wiesz co ty mówisz. Jakby legalizacja to nic by nie było. Każdy normalny by się w domach pozamykał, bo chyba nikt nie chciałby wracać z uwaloną mordą

Narkotyki zdrowe nie sa jak każdy wie, więc wzamian przynajmniej szybko by chuligaństwo popadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 13:25, Daelor napisał:

PS. Mogrim, ostatnio widzę, że nerwy Ci puszczają i coraz częściej pozwalasz sobie na
prymitywne docinki i obrazy. Szkoda, bo miałem Cię za człowieka inteligentnego.
Kiedyś od jakiegoś prezesa usłyszałem zdanie - "Nie powinno być tak, że ja mam drogi
garnitur i dużo zarabiam, więc całuj mnie w dupę". Możesz studiować prawo i co tam jeszcze,
ale zasady kultury obowiązują Cię tak samo (a może nawet bardziej) jak innych.


Szkoda słów @Mogrim postanowił zostać nowym Raskolnikowem w sensie umysłowym pytanie czy tylko na forum czy też poza również poza nim ?.
Nawet nie kryje się z pogardą dla innych... no właśnie czy @Morgin traktuje jeszcze innych użytkowników forum jako ludzi czy znacznie gorzej niż ludzi ?.
Poza tym to paranoja nie głosuje , za to tych którzy głosowali na PO,PALIKOTA,SLD,JKM* (*niepotrzebne skreślić) to cytuję: dzieciarnia , lewaki , idioci itd. itp.
Natomiast kiedy przychodzi aby coś zaproponować , coś zrobić , to słyszymy że @Mogrim jest od wyższych celów i żebyśmy mu głupotami czterech liter nie zawracali.
Generalnie to co proponuje @Mogrim to anarchia bo nie proponuje nic w zamian a najlepiej żeby ktoś za niego zrobił raj w Polsce bez jego udziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 12:56, Pietro87 napisał:

Opodatkować się, Religie wywalić w szkołach ze świadectwa

Religię to owszem wywalić ale z publicznych szkół/przedszkoli (podobno mamy rozdział kościoła od państwa) do salek katechetycznych jak to dawniej bywało (jest na to przyzwolenie społeczne, tylko KK nie chce o tym słyszeć bo by się ilość ludzi na praniu mózgu zmniejszyła). razem z pensjami katechetów oraz zwolnieniem księży z składek do ZUS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się