Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Ja to wszystko wiem. Problem w tym, ze to sa wlasnie miliony przeciwko garstkom i w realnym swiecie dlugo nie bedzie mowy o akceptacji czegokolwiek na takich zasadach. Mozemy sie przekrzykiwac kto z nas ma bardziej ludzkie podejscie do tematu, podczas gdy ludziom potrzeba lat na wyzbycie sie uprzedzen i przez ten wlasnie moment podmiot tej rozmowy ma swoje uzasadnienie. To niczyja laska, uwazam ze jesli sprawa wymaga ofiar ktorejs ze stron, to nalezy szukac rozwiazan, a nie kolejnych ofiar (w tym wypadku takze nietolerancji). Specem od wdrazania gwaltownych zmian nie jestem, wiec najwyzej wnosze pelne poszanowanie dla Twoich pogladow- sa w gruncie rzeczy identyczne z moimi, tylko wizja blokady spolecznej na pewne kwestie troche mnie przerasta. Moge sie zgodzic z 10-cioma takimi osobami jak Ty a i tak znajdzie sie drugie tyle zeby to zakwestionowac i badz tu optymista;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 00:59, hans_olo napisał:

Dość mam ludzi wymądrzających
się w temacie, o którym mają gówniane pojęcie. Tyczy się większości tutaj postów dzisiejszych.

Miej sobie dość, ale innych to za przeproszeniem

Spoiler

gówno

obchodzi. Nie jesteś tu sam, a świat nie kreci się wokół ciebie. Rządź się na swoim podwórku.
Stawiasz się za eksperta, czy bezstronnego sędziego skoro sam oceniasz co jest, a co nie jest słuszne? Grozisz palcem i pouczasz jak ksiądz na kazaniu. Smarujesz innych swoimi fekaliami bo sam uważasz, ze wiesz lepiej i od innych chcesz być lepszy. Cudownie.

Wybory się skończyły, a ja jestem uszczęśliwiony, że największy manipulant i kłamliwy karzeł nie oszukał po raz kolejnych nowych wyborców. Szczęśliwy, że w końcu ludzie przejrzeli na oczy marność i populizm obecnego sld.
Nic nie zniszczy mojego dobrego humoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 01:24, In_The_End napisał:

Wybory się skończyły, a ja jestem uszczęśliwiony, że największy manipulant i kłamliwy
karzeł nie oszukał po raz kolejnych nowych wyborców.


Niestety oszukał , pis dostał o kilka mandatów więcej niż miał w poprzedniej kadencji sejmu ponadto
http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/kolejne-wyniki-pkw-ruch-palikota-traci-psl-zyskuje,1,4875453,aktualnosc.html
Powtarzam po raz kolejny jeśli obecny rząd nie będzie miał spektakularnych sukcesów za 4 lata czeka nas recydywa IV RP.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki wyborów z Zakładu Karnego Warszawa Białołęka

Palikot 111 44,40%
PO 84 33,60%
PiS 34 13,60%
SLD 15 6,00%
PSL 3 1,20%
PJN 2 0,80%
PPP 1 0,40%

Palikot przejął żelazny elektorat PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 21:02, nightfaler napisał:

Dzisiaj moje pierwsze wybory. Oczywiście poszedłem zagłosowałem.

Jest to sporo bezpieczniejsze niż taka rewolucja w Tunezji czy Libii, gdzie zginęło naprawdę dużo młodych. Efekt w demokracji (szczególnie takiej nieudolnej jak nasza) może i mniej radykalny, ale radykalizm ma tę słabą cechę, że z rozpędu przegina w drugą stronę. I po takiej rewolucji zapomina się często dlaczego się zaczęła. Czasem obraca się ona nawet przeciw powodowi jej zaczęcia tak jak w Rosji carskiej przed rewolucją komunistyczną.

Dnia 09.10.2011 o 21:02, nightfaler napisał:

mógłby mnie ktoś odesłać to jakiegoś materiału klucza z którego dowiem sie podstawowych informacji i będę
mógł iść dalej i dowiedzieć się więcej?

Wymyśl pytanie możliwie najprostsze, następnie wpisz je do googla. Z odpowiedzi na początek preferuj te, które odsyłają do Wikipedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 22:46, Mogrim napisał:

Nie głosowałem w ogóle, więc się po prostu zamknij.

To pięknie. Twoje prawo do krytykowania rzeczywistości jest więc malutkie, wręcz mikroskopijne.

ps. Pamiętasz, co powiedziałem prawie rok temu?
Tusk dostał w tyłek za ostatni rok nic nie robienia? Dostał.
Liberałowie przenieśli się z PO do Palikota? Jak najbardziej.
Dzieciaki głosowały głównie na paranoiczną konserwę? Skądże. Najwięcej zyskał Palikot, czyli wcześniej najbardziej liberalna część PO.

Stało się to co mówiłem? Co do przecinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 21:04, Ostrowiak napisał:

I czemu Nowa Prawica znowu korwinowskie 1-3% :<

Może dlatego, że NP nie reprezentuje liberałów? To są w połowie konserwatyści, a w połowie radykałowie. Nie pasuje to ani polskim konserwatystom, ani liberałom. Centrum jest za to obsadzone przez PO, które pasuje każdemu, kto nie jest do końca ani w lewo, ani w prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 21:34, meryphillia napisał:

Na palikonia głosowały dzieciaki, które ledwo co dowód osobisty odebrały

Ja też głosowałem na Palikota, a dowód osobisty odebrałem ponad 20 lat temu. Co prawda w połowie bo w drugiej na PO, ale to moim zdaniem najlepszy wybór.

Dnia 09.10.2011 o 21:34, meryphillia napisał:

mając nadzieje, że polityk ten marnej i kłamliwej osoby spali kościoły, przegoni sukienkowych i zalegalizuje ganję...

Program społeczny RPP jest tylko mniejszą połową tego co Palikot robi i do czego dąży. Nie bez powodu siedział w komisji, która miała na celu wyleczenie kraju z większości absurdów. To się nie udało w dużej części bo bierny opór administracji w Polsce jest naprawdę ogromny. Ale i tak trzeba to zrobić bo w Polsce zarabia się pięć razy mniej niż w Niemczech ponieważ Polacy mają pięć razy gorzej zorganizowaną pracę. I dlatego mają pięć razy niższą wydajność liczoną w twardej kasie przez każdego właściciela firmy.

Dnia 09.10.2011 o 21:34, meryphillia napisał:

Czy można być głupszym? :D

Można. Można nie iść na wybory, a potem obrazić się na rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 08:05, Mogrim napisał:

Wyniki wyborów z Zakładu Karnego Warszawa Białołęka

Wczoraj dyrektor jednego z zakładów karnych zamordował nożem więźnia.
I jaki wniosek z tego wyciągniesz?

Dnia 10.10.2011 o 08:05, Mogrim napisał:

Palikot przejął żelazny elektorat PO.

Nie. Przejął zaledwie skrzydło najbardziej liberalne i odebrał je w takim samym stopniu SLD.
Za to wybory pokazały jakiego frajera wybrał parę lat temu betonowy elektorat SLD. Napieralski jest skończony i do gry może wrócić Olejniczak i ew. Cimoszewicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 10:25, Olamagato napisał:

> Nie głosowałem w ogóle, więc się po prostu zamknij.
To pięknie. Twoje prawo do krytykowania rzeczywistości jest więc malutkie, wręcz mikroskopijne.


Jest dość prosty sposób aby te wszystkie męczydusze co to nie chodzą na wybory przestały jęczeć wprowadzić kary finansowe za niechodzenie na wybory tak jest np. w Australii.
www.csw.umk.pl/pobierz.php?id=121
Proponuję karę w wysokości 10.000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 10:25, Olamagato napisał:

To pięknie. Twoje prawo do krytykowania rzeczywistości jest więc malutkie, wręcz mikroskopijne.


Na pewno większe niż tych, którzy oddali głos na partie, które dostały się do sejmu. Zupełnie jak owca wybierająca rzeźnika, który ma ją zarżnąć.

Dnia 10.10.2011 o 10:25, Olamagato napisał:

ps. Pamiętasz, co powiedziałem prawie rok temu?
Tusk dostał w tyłek za ostatni rok nic nie robienia? Dostał.


Nie dostał. Wygrał wybory. Ty twierdziłeś, że przegra z kretesem i zniknie jak AWS. Nie miałeś racji.

Dnia 10.10.2011 o 10:25, Olamagato napisał:

Liberałowie przenieśli się z PO do Palikota? Jak najbardziej.


Do Palikota przeniósł się elektorat antyklerykalny z SLD + dzieciarnia spod pałacu od D. Tarasa. Z jego list kandydowali członkowie/działacze SLD (Biedroń, w Krakowie jakaś jedynka, Nowicka). Elektorat "liberalny" w sensie "wolnorynkowy" jest tak mikroskopijny. Już widzę, jak Biedroń wespół z transwestytą ułatwiają prowadzenie działalności gospodarczej. :)

Dnia 10.10.2011 o 10:25, Olamagato napisał:

Stało się to co mówiłem? Co do przecinka.


Jak zwykle nie miałeś racji, podobnie jak nie miałeś racji z Konstytucją i paroma innymi rzeczami (np. na którym miejscu jest Polska w UE jeśli chodzi o dostępność do usług prawnych), tylko jak zwykle brak Ci pokory, żeby się przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 12:25, kerkas napisał:

ciach

Efekty tego w Australii:
"Badania wykazują, że 20% wyborców głosuje wbrew swej woli, co wpływa deformująco na
obraz faktycznych preferencji społecznych"

Efekty w Belgii:
"„Ośle głosowanie” – chodzenie do wyborów i oddanie głosu na byle kogo – nie spędza snu
z powiek w Belgii – Tu obowiązek głosowania traktuje się jak rzecz najzupełniej normalną"

Jak jest jakiś przymus, to ludzie chodzą, bo muszą, a jak się polityką nie interesują, to wybierają byle kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wynik Palikota budzi emocje. - Ja p… Palikot trzeci w Polsce. Polacy zwariowali. Pora szykować się na ostrą wojnę światopoglądową. Nie odpuszczę - przynajmniej ja - temu sk… i poplecznikom. I powiem krótko, wstyd mi za tych, którzy głosowali na mendę w przebraniu trefnisia - tak tuż po ogłoszeniu wyników napisał w sieci Tomasz Terlikowski. Na marginesie: ten znany dziennikarz katolicki pracował kiedyś w "Ozonie", piśmie, którego głównym inwestorem był nie kto inny, ale Janusz Palikot.

Rozemocjonowany Terlikowski dodał też, że "trzeba się przygotować na wojnę o wiarę i Polskę". - Krucjata modlitewna to podstawowa broń - różańce, Pismo Święte, post w dłonie i do dzieła - to jego przepis na walkę."

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dlaczego-palikot-stal-sie-najwiekszym-wygranym,1,4875459,wiadomosc.html

:D:D Mega!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 12:25, kerkas napisał:

Proponuję karę w wysokości 10.000 zł.


A za niegłosowanie na jedynie słuszną partię - 100.000.
Typowa mentalność autorytarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padłem...
Nie wiem co jest z naszym krajem i tym straszeniem, że oddzielenie kościoła od państwa to takie wielkie "ZUO"...
W Niemczech był problem, to kościół sam się opodatkował.
W Polsce tak trudno ?
Opodatkować się, Religie wywalić w szkołach ze świadectwa i ustalić jako przedmiot do wyboru na równi z etyką, skończyć finansowanie kościoła z naszych podatków, czysto, uczciwie, pieniądze wiadomo na co by szły bo musieli by się z fiskusem rozliczyć - gdzie tu jest problem ?
Oprócz problemu oczywistego - czyli ucięcia darmowego koryta dla "kapłanów" którzy sobie wybierają życie lekką rączką na cudzy koszt, dla przykładu pod moją parafią : jeden merc, dwie bmki i jedno subaru... no subaru ? Co, żeby szybko do wiernych zdążyć ? Litości...


@Mogrim

Powinno się przede wszystkim skasować głosowanie z za granicy.
Na jakiej podstawie polak mieszkający np w stanach dalej ma jakiekolwiek prawo wpływać na sytuacje Polski ?
Nie mieszka tu w tych realiach, nie dotyczy go to prawie kompletnie bo podlega pod prawo obcego kraju w którym zamieszkuje - jakim prawem ma decydować o mnie, czy o tobie ?
Polacy mieszkający za granica powinni mieć odebrane całkowicie prawo głosowania - chcesz glosować, wracaj do kraju, nie chcesz wracać to nic ci do tego kogo my tu mieszkający wybieramy w wyborach prezydenckich czy parlamentarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 22:03, kerkas napisał:

> Nadszedł dzień sądu.. kolejne cztery lata tragikomedii.. cóż, to wybór ludu, niestety

> nader ciemnego, by wiedzieć, co właśnie nastąpiło.

A kogóż lud wybrać powinien ?.

Cóż, sądziłem, że coś w kwestii duetu POPIS się zmieni, oczywiście nie w sposób, by wygrała inna partia, bo to było nierealne - liczyłem na wyższe poparcie SLD a nawet i Ruchu Palikota, pomijając kwestię ich śmiesznych postulatów. Jeżeli chodzi o tych z góry - tak, liczyłem, że wygra PiS. Cóż, nic straconego, ten rząd przetrwa może z dwa lata, następnie odbędą się przedterminowe wybory a ich wynik może być zupełnie inny, niż ten obecny. Szkoda jednak, że nawet i te dwa lata rządzić będzie PO - 300 milionów nie będzie, autostrad również, dług publiczny będzie systematycznie rósł a podatki i ceny określonych dóbr potrzebnych do codziennej egzystencji osiągną niebotyczne rozmiary dla znacznej części społeczeństwa a przynajmniej tych, którzy ledwo wiążą koniec z końcem - przypomnę jedynie, że takich ludzi w Polsce jest KILKA milionów. Kwestia frekwencji - wyniosła poniżej 50 %, także ponad 15 MILIONÓW polaków zwyczajnie nie obchodzi, kto będzie rządził państwem - mam nadzieję, że w następnych wyborach oddadzą swój głos, ale na pewno NIE na Platformę ''''Obywatelską''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się