Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2006 o 20:26, boogie85 napisał:

To nie było orędzie, to była chamska propaganda rodem z PRLu.


A swoją drogą to czy Jareczek nie potrafi nawet tych bzdur wyrzucić z ust za jednym zamachem? Co chwilę zmianiało się ujęcie więc mniemam, że było to montowane co każde dwa zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:40, KrzychW napisał:

Smutna norma.Obiecano podwyższone normy moralne , ale widocznie ma to dotyczyć tylko społeczeństwa.Ci na świeczniku są ponad takie drobnostki.


Mi spodobało się stwierdzenie premiera, że będzie bronił kierunku nawet przed opinią publiczną... Czy mamy to rozumieć, że premier ma nas w d... gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:40, HumanGhost napisał:

Chciałbym tylko przypomnieć, że taka "rekrutacja" posłów innych ugrupowań to normalna sytuacja.
Tak było9 zawsze, będzie dalej i nie ma się tu co oszukiwać.

Mówi się głównie o stanowiskach , ale w nagraniu było również wspomniane o możliwościach zorganizowania funduszy na pokrycie weksli.Jeżeli proponowanie stanowisk i pieniędzy za podjęcie decyzji nie jest korupcją , to co w takim razie nią jest?Jeżeli jest to normalna sytuacja w Sejmie , to już samo powoływanie przez Sejm CBA jest gigantyczną kpiną , a najbardziej żenująca jest postawa tych , co to mieli wprowadzić nowe normy moralne.Dodatkowy niesmak spowodowany jest tym , że PiS gotów jest robić takie rzeczy , żeby przeciągnąć na swoją stronę tak wzorową posłankę jak Beger.Cel uświęca środki? Takie coś już było i się źle skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:42, Todryk napisał:

Co chwilę zmianiało się ujęcie więc mniemam, że było to montowane co każde dwa zdania...

imho bylo na zywo, chcieli tylko dodac troche dramatyzmu a wyszlo tandetnie - to mialo byc przemowienie a nie kino akcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:43, Wodzasty napisał:

Mi spodobało się stwierdzenie premiera, że będzie bronił kierunku nawet przed opinią publiczną...
Czy mamy to rozumieć, że premier ma nas w d... gdzieś?

Widzę , że dobrze rozumiesz język politycznych salonów.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:43, Wodzasty napisał:

Mi spodobało się stwierdzenie premiera, że będzie bronił kierunku nawet przed opinią publiczną...
Czy mamy to rozumieć, że premier ma nas w d... gdzieś?


Zawsze tak było, przynajmniej do wyborów ;)

Poza tym opinia publiczna może należeć do układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:40, HumanGhost napisał:

Czemu mało kto czepia się sprawy zabezpieczenia weksli z pieniędzy Sejmu?


A czego tu się czepiać? Wszystko jest jasne - jeśli PiSowi przyjdzie do głowy taki kaprys i będzie miał do tego większość, to przegłosuje w sejmie ustawę i za weksle na panów Misztala oraz Bestrego zapłacimy my wszyscy ;) Ja się na to nie zgadzam, ale co ja mam do gadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:51, KrzychW napisał:

Widzę , że dobrze rozumiesz język politycznych salonów.:-)


Ale żeby tak ostentacyjnie? tak prosto w magicznym pudle? Toż to szok, jak powiedziałby stary Pawlak...:)

Generalnie po raz kolejny PiS dał ludziom do zrozumienia, że mają się za świętych... I nikogo to z ich elektoratu nie wkurza?? Wszyscy łykają to jak stado baranów trawę? Czy też może ich myślenie jest tak skorodowane, że przepuszcza oczywistość jak stare kalesony... wiadomo co

Przy okazji polecam http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/bec,795413 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:40, HumanGhost napisał:

Chciałbym tylko przypomnieć, że taka "rekrutacja" posłów innych ugrupowań to normalna sytuacja.
Tak było9 zawsze, będzie dalej i nie ma się tu co oszukiwać. Natomiast mam wrażenie, ze zgubiono
wątek tej afery. Tu przecież nie powinno chodzić o propozycje dla Owsianej Lady i proponowanie
jej stanowiska. Czemu mało kto czepia się sprawy zabezpieczenia weksli z pieniędzy Sejmu? Według
mnie to jest wazniejsze a nie jakies pierdułkowate negocjacje o stanowisko.


Ja od początku o tym piszę:)

I kontynuję. PiS chce doprowadzić do rozwiązania Samoobrony utrzymując że weksle są niezgodne z konstytucją.
http://wiadomosci.onet.pl/1409930,11,item.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:14, gaax napisał:

I kontynuję. PiS chce doprowadzić do rozwiązania Samoobrony utrzymując że weksle są niezgodne z konstytucją.


Co z tego, że rozwiązaliby Samogwałt? Oczywiscie popieram, ale wraz z ustawą o zakzie kandydowania do Parlamentu ludzi z wyrokami na karku. Wtedy to ma sens. A tak to Warchol sobie nową partie założy i znów bedzie kandydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:00, Wodzasty napisał:

Ale żeby tak ostentacyjnie? tak prosto w magicznym pudle? Toż to szok, jak powiedziałby stary
Pawlak...:)

oj, ja wolalem jak politycy ozynali narod w bialych rekawiczkach - przynajmniej czlowiek czul sie lepiej ze ktos go bierze pod uwage...

Dnia 28.09.2006 o 11:00, Wodzasty napisał:

Generalnie po raz kolejny PiS dał ludziom do zrozumienia, że mają się za świętych... I nikogo
to z ich elektoratu nie wkurza??

dzisiaj w gazecie czytalem opinie wyborcow pisu (trzy tzw mochery) ze nie zaluja oddanych glosow a to wszystko to beszczelna prowokacja - ta, to dlaczego swieci dali sie sprowokowac?

Dnia 28.09.2006 o 11:00, Wodzasty napisał:

hmm, ciekawe, ale ja wole widzec gdzies ten happy end.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:21, gmx napisał:

super, ciekawe w jaki sposob po wykonczeniu samoobrony wezma sie za TVN...


Jak to jak? Zaraz pewnie wyskocza z KRRiT z czymś o etyce dziennikarskiej. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:19, gmx napisał:

to z ich elektoratu nie wkurza??
dzisiaj w gazecie czytalem opinie wyborcow pisu (trzy tzw mochery) ze nie zaluja oddanych glosow
a to wszystko to beszczelna prowokacja - ta, to dlaczego swieci dali sie sprowokowac?


Wczoraj widziałem też zwolenników PiS pod sejmem. Krzyczeli - "tak-się-broni-WSI". Jak widac zawsze znajdzie się mnóstwo osób, które kupią cokolwiek im władza powie, byleby tylko nie przyznać się przed samym soba, że dano się nabrać na przedwyborcze obietnice...

A swoją drogą czy słuchał ktoś Radia Maryja albo oglądał TV Trwam? Ciekaw jestem komentarzy dzwoniących tam ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 10:53, Todryk napisał:

Poza tym opinia publiczna może należeć do układu.


Cała? A ichniejsi wyborcy???

Nie wiem czy ktoś oglądał wczorajszą Debatę na tvp1... W chwili kiedy profesor Krzemiński napomnął coś o Giertychu ten zrobił taką minę jakby chciał go żywcem upiec... Sam się przestraszyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle na przykładzie ostatnich politycznych zawirowań można zauważyć całkiem istotne różnice w przedstawianiu wydażeń przez różne media.Polsat i TVN główny nacisk położyły na propozycje PiS i ich ocenę , zaś TVP o tym wspomniała , ale mówiono raczej o zachowaniu Beger i porównywano to co się dzieje do upadku rządu Olszewskiego.W zależności od stacji można było wyciągnąć bardzo różne wnioski.Myślę , że już dosyć wyraźnie widać do kogo należy KRRiT oraz TVP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:24, Todryk napisał:

A swoją drogą czy słuchał ktoś Radia Maryja albo oglądał TV Trwam? Ciekaw jestem komentarzy
dzwoniących tam ludzi.

A czego się spodziewasz? Czytałem dzisiaj w darmowej gazecie wypowiedzi osób, które głosowały na PiS (i takich, które nie chciały się przyznać, gdzie postawiły krzyżyk na karcie) na temat najnowszej afery. Niestety 80% było przekonanych, że premier mówi prawdę i nadal popierają PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:47, KrzychW napisał:

/ciach/


Też to zauważyłem, nawet specjalnie z tej okazji oglądałem kilka serwisów informacyjnych (czego zwykle nie robię). W TVN we środę od razu zrobiła się burza, a o 15 w dzienniku zbagatelizowano sprawę i czym prędzej podano, że rząd zatwierdził budżet i różne inne zapchajdziury informacyjne. Zaś w głównym wydaniu było tak jak mówisz. Tą tendecyjność można też zauważyć w programach publicystycznych, szczególnie w TVP. Warto zwrócić uwagę jak dziennikarze zadają pytania różnym stronom konfliktu. Ale Tvn też trudno uznać za bezstronny ich wersja była przegięta w drugą stronę. Albo robią szum żeby przyciągnąć wiecej ludzi i więcej kasy z reklam albo sprzyjają PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się