Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Tą tendecyjność można też zauważyć w programach

Dnia 28.09.2006 o 12:03, Todryk napisał:

publicystycznych, szczególnie w TVP. Warto zwrócić uwagę jak dziennikarze zadają pytania różnym
stronom konfliktu. Ale Tvn też trudno uznać za bezstronny ich wersja była przegięta w drugą
stronę. Albo robią szum żeby przyciągnąć wiecej ludzi i więcej kasy z reklam albo sprzyjają
PO.

Wiadomo , że każdy może mieć swoje zdanie , a prywatne stacje nawet nie musza być obiektywne , więc nieraz trzeba się dobrze zastanowić , co w danym niusie jest istotne.Bardzie ciekawi mnie , jak będzie się rozwijać , lub też zwijać bezstronność TVP , która jest telewizją publiczną , za naszą kasę i ma całkiem inne zadania niż stacje komercyjne.Niestety naszych polityków bardzo boli , jeżeli gdzieś pozostanie jakieś stanowisko nie obsadzone przez ludzi z ich nadania.Zawsze mamy rządy i zarządy fachowców i zawsze są to fachowcy partyjni.Telewizji w znacznej mierze , też ta zasada nie ominęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>zaś TVP o tym wspomniała , ale mówiono raczej o zachowaniu Beger i porównywano

Dnia 28.09.2006 o 11:47, KrzychW napisał:

to co się dzieje do upadku rządu Olszewskiego.W zależności od stacji można było wyciągnąć bardzo
różne wnioski

Jednak PiS porównując tę sprawę do obalenia rządu Olszewskiego sam sobie zaprzecza. Sam Kurski przedstawił te wydarzenia w Nocnej Zmianie. Ja jakoś oglądając Nocną Zmianę nie znajduję zbytniego podobieństwa- tam chodziło o próbę ujawnienia teczek i o to się rozbiło natomiast teraz chodzi próbę sprzeniewierzenia przez PiS pieniędzy publicznych na rzecz wykupu weksli. Jak to powiedział Jaro: nie pozwolimy aby czarne było czarne a białe było białe :)
http://video.google.pl/videoplay?docid=2185058413755445485&q=zmiana - dla porównania Nocna Zmiana o obaleniu Olszewskiego- czyli prawda wg Kurskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezydent o obecnych wydażeniach powiedział :"Rzecz , która w polskiej demokracji była sprawą wręcz rutynową , została zmieniona w zarzut".
Propozycja pokrycia prywatnych długów(bo tak trzeba traktować weksle niektórych posłów) publicznymi pieniędzmi jest sprawą rutynową.I co można napisać o czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 13:19, KrzychW napisał:

I co można napisać o czymś takim?

Mnie się ciśnie na usta całe mnóstwo określeń, ale nie nadają się do wypisywania ich tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słysze od pewnego czasu w prasie ze nasz obecny rzad tak wiele osiagnol, SLD przygotowalo ostanio prezentacje jak wiele. PiS sie troszke zapedzil, fakt lustracja jest przeprowadzana ze wzorową skrupulatnoscia. No oczywiscie jestem swięcie przekonany ze teczka kaczyńskiego byla sfałszowana przez agentow SB... Zastanawiam sie czy emigracji lekarzy, informatyków, i innych specjalistow to też wina SB. Na pewno. PiSowska schizofremia siega ostatnio zenitu, dziennikarze TVN nagrali łahaha "negocjacje", nastepnego dnia marszalek sejmu(PiS) stwierdzil na konferencji prasowej ze nalezy sprawdzic czy nie jest to przypadkiem dzielo SB. Bezrobociu tez musi byc winne SB. Najpierw wszystkiemu winna bylo SLD potem platforma a teraz cała opozycja. Druga dama IV RP wykonała ruch i to byl mat. Smieszne jest to ze moralnie odnowiona, posłanka beger podejrzane jest o fałszowanie głosów. Miało być tanie państwo, no no 2 mld na samochody i delegacje dla politykow, 300 mln na wysłanie 1000 polskich żołnierzy do afganistanu. Nasz kochany(teraz nie wiem czy prezydent zreszta i tak sa podobni) sam zaproponowal ze ponad 1/3 z 2500 żołnierzyi wyslanych od afganistanu bedzie z Polski rozumiem gdybysmy w ONZcie byli sami, ale nie jestesmy. Co kolwiek sie stanie trza w tym celu powołać komsje śledczą, jak tak dalej pojdzie to bedziemy potrzebowali w sejmie wiecej posłow bo jak wszyscy zasiada w komisjach śledczych to nie bedzie mial kto glosowac nad rządowymi projektami, przez ostatnie 2 tygodnie slyszalem o conajmniej 3 razy o tym ze jakis madrala z PiSu/Samoobrony/PO/SLD chce powołac komiscje śledczą. Na swiecie smieja sie z nas wszyscy. Imie jednego z najwiekszych bohaterow (J Kuroń) zostaje zmieszane z błotem. Jest takie powiedzenie KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ. wiec kończe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ba. Przecież wszystkie pieniądze jakimi dysponuje rząd pochodzą od podatników, więc traktują je jak swoje.
To wszytko dla dobra kraju! Przecież gdyby PiS odsunąć od koryta i do władzy doszłaby nie daj Boże Platforma mielibyśy katastrofę! Rodacy, to mówię Wam ja - Kaczka;)
Ktoś ostatnio podsumował, że Polska to nie Sycylja i tu nie musi rządzić rodzina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, przecie wiadomo ze sie z nas jaraja, a oczywiscie niejaka beger staje sie nagle wzorem moralnosci obywatelskiej itdittetc zaraz mnie krew zaleje! I oczywiscie to ona wymyslila ten iscie misterny plan zniewarzenia PiSu robiacego zreszta z igly widly (lol) zaraz po tym jak szef PiSu poprosil swego brata o pomoz z przesladowaniem go przez niejakiego leppera. I oczywiscie lepper nie ma z tym kompletnie nic wspolnego, nawet jesli begerowa jest z S''brony, podobnie jak niejaki lepper ;P


Wejdzcie sobie na internetowe serwisy zagraniczne ( bbc.co.uk , MSN.com i takie tam) i poczytajcie uwaznie, bo jest co czytac :P

Niestety stalismy sie posmiewiskiem na oczach calego swiata tylko dla tego ze mamy kompletnie skorumpowany rzad. Ale nie zaraz, przeciez to normalnie na calym swiece zeby proponowac wysokie stanowiska w zamian za glos potrzebny rzeby trzasc krajem. W takim razie czym jest ta korupcja w koncu? I po co to CBA, smiech na sali

Polska staje sie pypciem w europie, tylko pogarszajacym wizerunek narodu, ktory wlasciwie tez zawinil wierzac w to co chcieli uslyszec od tych £&^%%&*)*&( pisowcow.

I badz tu teraz madry, jak wyjedziesz za granice to cie co chwila wypytuja "ty a wiesz ze ponoc w waszym rzadzie korupcja to normalka?" (tyle ze w angliku).


Do dupy tak jak wladze przejmuje grupa gostwok uzaleznionych od wladzy, klotni, inwigilacji, lustracji czego tak qr*a jeszcze...

Wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

Słysze od pewnego czasu w prasie ze nasz obecny rzad tak wiele osiagnol,


Myślałem, że prasę się czyta, a nie słyszy. Ja w prasie niczego takiego nie widziałem, wręcz przeciwnie, prawie wszyscy psioczą na rząd.

>SLD przygotowalo ostanio

Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

prezentacje jak wiele.


Niech sobie ją w tyłek wsadzą. Szkoda, że nie zrobili takiej planszy półtora roku temu jak sami rządzili.

>Zastanawiam sie czy emigracji lekarzy, informatyków, i innych specjalistow

Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

to też wina SB. Na pewno.


Jeśli już to jest wina wszystkich rządów od ''89. A dzisiejsza mielonka serwowana w tv, że wszyscy uciekają od rządów braci Kaczyńskich nijak ma się do prawdy. Oni tam wszyscy jadą żeby tłuc kasę. Równie dobrze mogliby wyjeżdzać powiedzmy w 92, ale jakoś mimo sytuacji politycznej nie wyjeźdzali. Jednak europejskie rynki są otwarte dopiero od niedawna i od tego czasu Polacy się tam aklimatyzują ściagają znajomych itp. itd. Plotka jak dobrze i łatwo można tam zarobić szybko się rozchodzi wśród młodych ludzi i samonapędzające się koło kręci się bez udziału obecnych polityków. Oni tylko upewniają, że nie ma na co czekac i oglądać się na sentymenty.

>PiSowska schizofremia siega ostatnio zenitu, dziennikarze TVN nagrali

Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

łahaha "negocjacje", nastepnego dnia marszalek sejmu(PiS) stwierdzil na konferencji prasowej
ze nalezy sprawdzic czy nie jest to przypadkiem dzielo SB.


A co mieli powiedzieć, że dali zrobić się jak dzieci szarym dziennikarzom? ;)

>Bezrobociu tez musi byc winne SB.

Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

Najpierw wszystkiemu winna bylo SLD potem platforma a teraz cała opozycja.


A co mają mówić, że oni? Sam widziałeś co się stało gdy premier Węgier wyznał trochę prawdy ;)

Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

Miało być tanie państwo,


Posłużę się słwoami pana Wąsacza: "To nawet nie kiełbasa, to kaszanka wyborcza" ;)

>no no 2 mld na samochody i delegacje dla

Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

politykow, 300 mln na wysłanie 1000 polskich żołnierzy do afganistanu. Nasz kochany(teraz nie
wiem czy prezydent zreszta i tak sa podobni) sam zaproponowal ze ponad 1/3 z 2500 żołnierzyi
wyslanych od afganistanu bedzie z Polski rozumiem gdybysmy w ONZcie byli sami, ale nie jestesmy.


A to nie jest aby misja NATO? Mamy wobec nich pewne zobowiązania. Narzekać mozna na zwiększenie obiecanej liczby i stylu ogłoszenia. Jareczek chyba chciał się podlizać Amerykańskiej administracji. W końcu Bush wygospodarował dla niego całe 5 min, po których pewnie poszedł wyprowadzić psa na spacer...

Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

Co kolwiek sie stanie trza w tym celu powołać komsje śledczą, jak tak dalej pojdzie to bedziemy
potrzebowali w sejmie wiecej posłow bo jak wszyscy zasiada w komisjach śledczych to nie bedzie
mial kto glosowac nad rządowymi projektami, przez ostatnie 2 tygodnie slyszalem o conajmniej
3 razy o tym ze jakis madrala z PiSu/Samoobrony/PO/SLD chce powołac komiscje śledczą.


Niestety komisje śledcze stały się narzędziemy czysto politycznym i służącym do lansowania się niektórych posłów...

Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

Na swiecie
smieja sie z nas wszyscy.


Jakoś nie zauważyłem żeby ktoś specjalnie się ze mnie śmiał, ani też z mojego kraju (no może poza prasą rosyjską). A czytam regularnie tygodnik FORUM zawierający przedruki najciekawszych artykułów z całego świata (jest tam zawsze kilka traktujących o Polsce), oraz rzucam okiem na njusyzagraniczne o nas np. w BBC. Krytyka rządu, a wyśmieanie się z "nas", czyli kraju i ludzi, to nie to samo.

Dnia 28.09.2006 o 14:23, eyesofglass napisał:

Imie jednego z najwiekszych bohaterow (J Kuroń) zostaje zmieszane
z błotem.


Przez kogo? Jeden tylko Giertych i jego nadobne kółeczko nazwało go zdrajcą. Co potem, nieudolnie zresztą, starali się stonować. Rozumiem, że uległeś kolejnej sztucznej atmosferze wytworzonej przez media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2006 o 15:28, Todryk napisał:

Myślałem, że prasę się czyta, a nie słyszy. Ja w prasie niczego takiego nie widziałem, wręcz
przeciwnie, prawie wszyscy psioczą na rząd.

Taaa to byla ironia

Dnia 28.09.2006 o 15:28, Todryk napisał:

>Zastanawiam sie czy emigracji lekarzy, informatyków, i innych specjalistow
> to też wina SB. Na pewno.

Jeśli już to jest wina wszystkich rządów od ''89. A dzisiejsza mielonka serwowana w tv, że
wszyscy uciekają od rządów braci Kaczyńskich nijak ma się do prawdy. Oni tam wszyscy jadą żeby
tłuc kasę. Równie dobrze mogliby wyjeżdzać powiedzmy w 92, ale jakoś mimo sytuacji politycznej
nie wyjeźdzali. Jednak europejskie rynki są otwarte dopiero od niedawna i od tego czasu Polacy
się tam aklimatyzują ściagają znajomych itp. itd. Plotka jak dobrze i łatwo można tam zarobić
szybko się rozchodzi wśród młodych ludzi i samonapędzające się koło kręci się bez udziału obecnych
polityków. Oni tylko upewniają, że nie ma na co czekac i oglądać się na sentymenty.


Zauważ że jeszcze przed naszm wejsciem do uni ludzie tez wyjezdzali z tym ze w mniejszych ilosciach, w duzej mierze dlatego ze nie znali języka. Widzisz Rządy od 92 na cos się przydały, wtedy zaczęto wprowadzać język Angielski do szkół :) zastąpili nim troche już wyslużony język rosyjski.

>A to nie jest aby misja NATO? Mamy wobec nich pewne zobowiązania. Narzekać mozna na zwiększenie >obiecanej liczby i stylu ogłoszenia. Jareczek chyba chciał się podlizać Amerykańskiej administracji. W końcu >Bush wygospodarował dla niego całe 5 min, po których pewnie poszedł wyprowadzić psa na spacer...

Owszem zobowiązania mamy ale kto kazał temu mądrali wysyłać 1/3 całego wojska które miało być wysłane do afganistanu. hmm pewnie chcial im za ten super nowoczesne F-16 podziekować

>Przez kogo? Jeden tylko Giertych i jego nadobne kółeczko nazwało go zdrajcą. Co potem, nieudolnie zresztą, >starali się stonować. Rozumiem, że uległeś kolejnej sztucznej atmosferze wytworzonej przez media.

Fakt.Nie mniej dlaczego nie zostało złożone doniesienie do prakuratury? W sumie to nie pamietam czy to było już za czasów jak koń polski został premierem czy jeszcze przed, w każdym razie nasza szkapa jest do dzisiaj ministrem edukacji. Jak dla mnie skandal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to wszystko :) To święte oburzenie od prawa do lewa.
Myślicie, że poprzednicy [obojętne jacy] nie kupowali głosów za publiczne pieniądze [większe i mniejsze], stołki ? To wszystko już było - różnica jest tylko taka, ze obecnie negocjacje zostały nagrane ukrytą kamerą - myślicie że poprzednie czymś się różniły ? Władzę często kupuje się za publiczne pieniądze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi sie, ze prawnicy nie maja sumienia. A ja Wam powiem, że nie mógłbym być politykiem, bo w tym zawodzie to dopiero trzeba być szmatą. Kałamać w zywe oczy, rać na scenach, przed mediami, kraść etc.
Gdzie nam do "zachodu". Tam chociaż jest wszystko robione w białych rekawiczkach a jak gówno wypłynie na wierzch to ludzie lecą ze stołków od razu. I to z własnej inicjatywy. A u nas? Płacz i zgrzutanie zębów. Trzymanie sie koryta za wszelką cenę, olewanie narodu i wmawianie ludziom, ze czarne jest białe. Niedobrze sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 17:07, Clegan napisał:

Myślicie, że poprzednicy [obojętne jacy] nie kupowali głosów za publiczne pieniądze [większe
i mniejsze], stołki ?

Chodzi o to, że dopuścił się tego członek partii, która pod hasłami podniesienia standardów moralnych w polityce szła do wyborów. Natomiast wypowiedzi prezydenta i premiera, że takie postępowanie jest rutynowe/normalne są potwierdzeniem tego, że w papierku z napisem IV RP kryje się wciąż ten sam śmierdzący cukierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 17:25, HumanGhost napisał:

Mówi sie, ze prawnicy nie maja sumienia. A ja Wam powiem, że nie mógłbym być politykiem, bo
w tym zawodzie to dopiero trzeba być szmatą. Kałamać w zywe oczy, rać na scenach, przed mediami,
kraść etc.


Taa, właśnie dziś widziałem Kuchcińskiego u Olejnik.
Zastanawiam sięczy ten człowiek jest takim bucem i sprawiało mu przyjemność rżnięcie głupa czy taki to niewdzięczny, acz dobrze płatny, zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u Lisa Dorn na pytanie czy czył choć trochę zażenowania przy słuchaniu taśm odpowiedział z rozbrajającą szczerością "Oczywiście, że nie". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:14, gaax napisał:

> /.../> I kontynuję. PiS chce doprowadzić do rozwiązania Samoobrony utrzymując że weksle są niezgodne
z konstytucją.
http://wiadomosci.onet.pl/1409930,11,item.html

Ja tam nie wiem, konstutucję wydoliłem czytać tak do 1/4. To gdzie w Konstytucji piszą o wekslach? A, przepraszam, może prawo jazdy też jest niezgodne z konstytucją? A już na pewno zabieranie prawa jazdy jeżdżącym po pijaku - w konstytucji nic a nic o tym nie ma. Ziobro narusza konstytucję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 17:39, Treant napisał:

> /.../ że w papierku z napisem IV RP kryje
się wciąż ten sam śmierdzący cukierek.

No i nie wspomniałeś o największej przewinie: dali się na tym złapać! Za bardzo im się śpieszyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 22:58, SwenG napisał:

Właśnie u Lisa Dorn na pytanie czy czył choć trochę zażenowania przy słuchaniu taśm odpowiedział
z rozbrajającą szczerością "Oczywiście, że nie". :D


W przeciwieństwie do Marcinkiwicza, który na pytania związane z przedwczorajszą aferą odpowiedział: "Cieszę się, że nie jestem teraz w sejmie" :].


A tak a propos, a propos afery ... - no właśnie, jakiej afery :)? Już 2 dni mijają, a ona jeszcze nie ma nazwy.
"Korupcyjna" nie do końca pasuje, może "stołkowa" :] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 23:02, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ że w papierku z napisem IV RP kryje
> się wciąż ten sam śmierdzący cukierek.
No i nie wspomniałeś o największej przewinie: dali się na tym złapać! Za bardzo im się śpieszyło...


...albo poczuli się zbyt mocni, więc i zbyt pewnie.

Ale mi się wydaje, że w sumie każdy na ich miejscu dałby się złapać. Skoro kulisy polityki rzeczywiście wyglądają tak, że proponuje się "profit za stołek", to raczej nikt w gronie politycznym z tym się nie krył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 23:10, Backside napisał:

> > > /.../ Skoro kulisy polityki
rzeczywiście wyglądają tak, że proponuje się "profit za stołek", to raczej nikt w gronie politycznym
z tym się nie krył.

Nie robili tego tak wprost. Zachowywali pozory, że to nie jest handel, coś za coś. A tu już było "na chama", "bez znieczulenia" , no to i mają, co mają. Dlatego tak panowie posłowie oburzają się, że ktoś mógłby ICH podsłuchać, ICH rozpracowywać, a już cichaczem nagrać i pokazać w telewizji? Skandal! Zamknąć telewizję albo przynajmniej powołać komisję do kontroli telewizji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 17:39, Treant napisał:

Chodzi o to, że dopuścił się tego członek partii, która pod hasłami podniesienia standardów
moralnych w polityce szła do wyborów. Natomiast wypowiedzi prezydenta i premiera, że takie
postępowanie jest rutynowe/normalne są potwierdzeniem tego, że w papierku z napisem IV RP kryje
się wciąż ten sam śmierdzący cukierek.

No i ??? Ktoś z pozostałych lepszy ? S O na ten przykład może ? Nie kupczyli stanowiskami, nie szastali publicznym groszem ?
Tak się robi politykę - i to nie tylko u nas, ja ci dam w zamian ty mi coś dasz, a zapłaci za to wszystko podatnik. Też mi nowinę odkryli ostatnio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się