Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2007 o 10:27, gaax napisał:

Przecież gdyby ją skuli znów musieliby słuchać jacy to oni są źli i niedobrzy, bo porządnych
ludzi jak pospolitych bandytów traktują.

Mimo wszystko nie ulega watpliwości , że skopali akcję.Nie słyszałem , żeby broń w domu Blidy była nielegalna.Skoro tak , to ABW powinno o niej wiedzieć , a jeżeli wiedziało , to jak można spuścić z oka podejrzanego znajdując się w domu , w którym jest broń?Nawet nie biorąc pod uwagę samobójstwa , ale własne bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na pewno tak by było, jednak w trakcie przeszukiwania własności, osoba do której ta własność należy, musi być na miejscu przeszukania. Jeżeli w trakcie przeszukania ma zamiar opuścić miejsce przeszukania - to tylko za zgodą i z funkcjonariuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie dopełnili procedur. Prawdopodobnie zbagatelizowali fakt posiadania przez nią broni i nie wzięli pod uwagę samobójstwa. Cóż, teraz nikt nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość służb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 11:25, KrzychW napisał:

> /.../ > Mimo wszystko nie ulega watpliwości , że skopali akcję.

ABW to następca części UOP, który z kolei jest następcą SB. W 1989 roku (albo w 1990, ale to nieistotne) przeprowadzono weryfikację SB, dodano nowe kierownictwo i trochę nowych, a potem, za każdym nowym zakrętem historii wywalano starych i przyjmowano nowych. Teraz, po 17 latach, mamy praktycznie samych nowych i widać, mimo tych 17 lat dalej niewyszkoleni. Zbieramy owoce niekompetencji. Nawet bolszewicy rozwalili kadrę kierowniczą Ochrany, ale wyszkolonych pracowników zatrzymali. A u nas nikogo nie rozwalili, tylko wyleli z roboty. Nawet agenturę ujawnili. Ludzie, przecież teraz my nie mamy służb (może jednak coś w ABW zostało, bo podobno łapią paru szpiegów) ale kto tam pójdzie i kto zgodzi się na współpracę ze służbami. To są teraz urzędnicy państwowi na państwowej posadzie. Nic dziwnego, że dali ciała. Przy czym nie tyle oni, co ich kierownictwo polityczne, ale, jak zwykle, ostatecznie winna będzie ta funkcjonariuszka, która była za delikatna. A jakby była mniej delikatna, to też byłaby winna. Jak dla mnie, to dom wariatów... I przypominam, że to nie była akcja ABW, oni działali na zlecenie prokuratury. Jak dotąd, o prokuratorach mowy nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 12:26, legenda27 napisał:

Mam pytanko. Dawno nie oglądałem telewizji więc nie wiem o co chodzi. To Gosiewski ma zostać
wice-premierem?


Ma zająć schedę po Dornie, który winien być nowym Marszałkiem. Z Jurkiem PiS ostatecznie się nie dogadał (mimo boskiej interwencji abpa Michalika;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1528239,12,item.html
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,4100208.html

Nie wiem, czy mam się bać, czy się śmiać. Można starać się zrozumieć, że trudno się pogodzić z faktem, iż była republika odwraca się od nas plecami i zupełnie nie ogląda się na nsze zdanie. Można zrozumieć niechęć do przenosin pomników, którzy dla nas są bohaterami. Ale sugerowanie wybuchu wojny domowej i wygłaszanie przez parlamentarzystów tez o konieczności podania się do dymisji rządu obcego państwa zakrawa o jakąś parodię. Często się pisało o tym, że polityka Rosji względem Polski ma na celu ukazanie nas jako narudu chorobliwie antyrosyjskiego. Coś mi się wydaje, że ostatnie wydarzenia w Estonii mogą rozłożyć ten nurt w polityce rosyjskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to my będziemy następnym celem, w końcu u nas też powstała ustawa, dzięki której takie pomniki będzie można usuwać. Ja zapytam tylko: po co? Czemu wszyscy wracają do historii, nie ma innych, ważniejszych problemów? Są, tylko Rosjanom trzeba pokazać, jacy to my jesteśmy. Najpierw Muzeum Katyńskie naprzeciwko Ambasady Rosyjskiej, teraz to...
Nie zdziwię się, jeżeli Rosjanie w ramach odpowiedzi wprowadzą embargo na jakiś nowy towar, może podniosą cenę gazu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będziemy. Ale bardziej dlatego, że jako jedyny kraj głośno opowiedzieliśmy się w tym konflikcie za rządem Estonii. A co do pomników, to jak to ktoś wczoraj bodajże powiedział, sprawy te powinno zostawić się w gestii samorządów. Bezwarunkowe nie oglądanie się na historię jest moim zdaniem nie na miejscu. Inaczej bowiem winniśmy zaakceptować royjskie stanowisko w sprawie Katynia, paktu Ribentop-Mołotow, it. Jeśli jakiś pomnik "przeszkadza" lomkalnej społeczności, to niech go usuną. Jeśli nie to nie. Nic na przymus. Ani w jedną, ani w drugą stronę. Choć "odgórnie" mona by interweniować w prawie tektów na takich pomnikach, symboli itp. Tak było np. w przypadku pomników niemieckich na "ziemiach odzyskanych". Pewnych granic, w imię poprawności politycznej/relacji międzypaństwowych przekraczać nie powinniśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 15:18, Arclight napisał:

/.../ Są, tylko Rosjanom trzeba pokazać, jacy to my jesteśmy. /.../

A zebyś wiedział, że trzeba. Pokorą niczego z nimi nie załatwisz. Mało Ci było 4 rozbiorów? Setek lat rosyjskiego i radzieckiego buta na karku? Historia ma to do siebie, że toczy się także dzisiaj. A co do pomników - to jestem zdania, że trzeba gromadzić je w jednym miejscu. Takie Aleje Byłych Zasłużonych. Prowadzić tam wycieczki szkolne, niech się uczą historii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dux''owi chce się śmiać lub płakac i mnie też. A to za sprawą tego oto pana:

http://wiadomosci.onet.pl/1528293,11,item.html

Normalnie mi ręce opadły. Juz widze jak ktoś nastawa na życie Kuchcińskiego. Tjaaa.. tutaj mi czołg jedzie [pokazuje oko]. Batalia PiS z niesprawiedliwością społeczną typu "oni w 1989r dostali złote skarpetki a my nie" trwa nadal i wygląda na to, że ta parodia trwać bedzie az do następnych terminowych wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym pokazaniem chodziło mi o to, że ciągle wracamy do spraw przeszłych. Były rozbiory, był PRL. No właśnie, to wszystko było. Nie należy zapomnieć, bo to byłaby zbrodnia, jednakże nie należy tylko na tym się skupiać.
Aleja Byłych Zasłużonych? Może na terenie Muzeum PRL w Kozłówce? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 15:58, Arclight napisał:

Z tym pokazaniem chodziło mi o to, że ciągle wracamy do spraw przeszłych. Były rozbiory, był
PRL. No właśnie, to wszystko było. Nie należy zapomnieć, bo to byłaby zbrodnia, jednakże
nie należy tylko na tym się skupiać.
Aleja Byłych Zasłużonych? Może na terenie Muzeum PRL w Kozłówce? ;)


Wiem, że PiS przesadza z tymi wszystkimi lustracjami, etc. ale akurat usuwanie pomników radzieckich jest dobrym pomysłem. To tak jakbyś chciał zostawić pomnik postawiony przez ludzi Hitlera na jego cześć. Przecież ZSRR wcale nas nie wyzwolił, więc pomników upamiętniających "Rosjan którzy zginęli za wyzwolenie Polski" nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może Cmentarz Orląt Lwowskich? Ukraińcy też długo nie chcieli się zgodzić, żeby a) został otwarty, a potem b) o treść tablicy. Nie uważali Polaków za wyzwolicieli, tylko za okupantów. I tam Polska robiła wszystko, żeby ten cmentarz otworzyć. Ale pomniki chcą usuwać...
Tak jak napisał Dux - społeczności się zapytać - pomnik nie przeszkadza, to zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 15:54, HumanGhost napisał:

/.../ Juz widze jak ktoś nastawa na życie Kuchcińskiego. /.../

Ma wrażenie, że gdyby SB chciała załatwić pana Kuchcińskiego, to już dawno miałby "wypadek". Mam też wrażenie, że zależy mu na popularności, obojętnie jakiej, i sam sobie to wszystko zorganizował. Tylko skąd wziął talk? Nie wygląda na takiego, który wie, że można go dostać w aptece...chyba, że ma dzieci i żona mu powiedziała... Zresztą, może kupił w aptece Alantan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 17:13, KrzysztofMarek napisał:

Zresztą, może kupił w aptece Alantan...


Ewentualnie jeszcze mógł pożyczyć kredę szkolną od Giertycha i ją rozkruszyć. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poseł posłem, ale biedną sekretarkę zmusili do urlopu na oddziale zakaźnym w szpitalu. Kolejna ofiara IV RP:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 17:27, Dux napisał:

Poseł posłem, ale biedną sekretarkę zmusili do urlopu na oddziale zakaźnym w szpitalu. Kolejna ofiara IV RP:)


Hehehe to jest niezłe. ;-)
Ale pewnie biedna kobiecina jest przekonana, że to był wąglik. Przez ten stres Kuchciński odebrał jej ze dwa lata życia. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 15:54, HumanGhost napisał:

Normalnie mi ręce opadły. Juz widze jak ktoś nastawa na życie Kuchcińskiego.


On jest tak nieszkodliwy, że nawet talibowie w afganistanie by sie nim nie przejmowali. I dobrze, bo Kuchciński jest niemalże moim idolem po stwierdzeniu, że dobrze że nie było na jakimś spotkaniu z Putinem premiera czy prezydenta RP, bo "mogłoby dojść do rękoczynów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 17:27, Dux napisał:

Poseł posłem, ale biedną sekretarkę zmusili do urlopu na oddziale zakaźnym w szpitalu. /.../

Będzie miała z dwa tygodnie odpoczynku od pana posła. To jej wyjdzie na dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się