Zaloguj się, aby obserwować  
Vandaeriel

Który Gothic jest najlepszy?

289 postów w tym temacie

Gothic 1 był najlepszy, niezbyt skąplikowany, grafika jak na tamte czasy ładna i super klimat. 2 mi się niezpodobała zbytnio ale 3 jest fajna. Niestety wielkim minusem sa WYMAGANIA ( mam zamalo ramu :/ ale dokupie i pogram :) ) i bugi :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 18:17, RRohen napisał:

Gothic I chyba najlepszy. a jak dodamy Mod Mroczne Tajemnice, to jest całkiem Fajnie

Tu masz rację ale jeszcze mod Diccurit(nie wiem jak się piszę) może być fajny ale nigdzie nie mogę go znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 10:04, Gracz 23 napisał:

Tu masz rację ale jeszcze mod Diccurit(nie wiem jak się piszę) może być fajny ale nigdzie nie
mogę go znaleźć

wpisz w google mod diccuric.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem klimatu to pierwsza część rządzi za nią stoi 3 . Questy są najlepsze w 3 bo jest bardzo duża swoboda. Gdyby 3 miała taki klimat jak 1 część to byłaby najlepszą częścią serii ! Ale niestety ...
Zapomniałbym napisać coś o części 2 w tej części najlepsze były lokacje , Górnicza Dolina , druga część wyspy , sama wyspa miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez konkurencji jest 1, super sie w nią grało. W 3 nienajgorzej, ale jednak brakowało mi tego czegoś... A druga częśc mi podeszła podobnie jak 3, chociaz odrobine lepiej chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1- Wciągająca fabuła (jak ktoś był w starym obozie wie o co chodzi ;) ), pamiętam jak jeszcze grając w tą grę czułem "zagubienie" dzisiaj już niestety nie ma tego w dzisiejszych grach.
Gothic 2- Rozwiniecie tego co w jedynce plus duża ilość nowych rzeczy w tym robienie broni (Noc Kruka) i własne runy (w końcu nie jestem aż tak uzależniony od kupców) i aż człowiek się wzrusza widząc znajome miejsca z górniczej doliny.
Gothic 3- Dużo nie grałem bo mam słaby komp (756 ram i Fx5200) ale bałem się że będzie gorzej po przeczytaniu recenzji ale wiele brakuje do poprzedniczek (a mówiło się że nowy TES:Oblivion nie będzie dorastał do pięt Gothic3 :/ )
Gothic 4- Aż strach się bać bo możliwości wyboru zakończenia w Gothic 3 i przez nowe studio robiące tą grę :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:50, Los Emilos napisał:

Gothic 1- Wciągająca fabuła (jak ktoś był w starym obozie wie o co chodzi ;) ), pamiętam jak
jeszcze grając w tą grę czułem "zagubienie" dzisiaj już niestety nie ma tego w dzisiejszych
grach.


Oooo... Trafiłeś w sedno! Nigdy nie mogłem określić co oprócz klimatu przyciąga do 1. tak to jest zagubienie. Człowiek nie za bardzo wie co robić to wciąga. Bo chcemy dążyć do rozwiązania. I tego rzeczywiście w G2 brakuje (w G3 nie grałem) Dla mnie G1 miał świetny klimat. To było coś. Może dlatego że to było dla mnie coś nowego...

Dnia 15.10.2007 o 21:50, Los Emilos napisał:

Gothic 2- Rozwiniecie tego co w jedynce plus duża ilość nowych rzeczy w tym robienie broni
(Noc Kruka) i własne runy (w końcu nie jestem aż tak uzależniony od kupców) i aż człowiek się
wzrusza widząc znajome miejsca z górniczej doliny.


Również trafna uwaga co do starych widoków. To w sumie zrobiło na mnie wrażenie w II. Tereny Górniczej Doliny. Najtrudniejszy i jednocześnie najfajniejszy etap gry. W sumie w G2 wkurza mnie najbardziej to że muszę ubić aż 6 smoków! To trochę dużo. A po 3 robi się nudno... Warto wspomnieć w G2 Nk dochodzi jakiś klimat (jak dal mnie). Wydaje mi sie że Nk to jest bardzo dobre rozszerzenie. Bo gra zaczyna odbiegać od tego co było i pojawiają się nowe rzeczy, bo bez dodatku to prawie to samo co w 1, ale z nowymi mapami

Dnia 15.10.2007 o 21:50, Los Emilos napisał:

Gothic 3- Dużo nie grałem bo mam słaby komp (756 ram i Fx5200) ale bałem się że będzie gorzej
po przeczytaniu recenzji ale wiele brakuje do poprzedniczek (a mówiło się że nowy TES:Oblivion
nie będzie dorastał do pięt Gothic3 :/ )


Nie grałem w ogóle, ale bardzo bym chciał. Tak z ciekawości. Dużo napisać nie mogę, więc to na tyle.

Dnia 15.10.2007 o 21:50, Los Emilos napisał:

Gothic 4- Aż strach się bać bo możliwości wyboru zakończenia w Gothic 3 i przez nowe studio
robiące tą grę :( .


No cóż. Niestety trudno wybrnąć z sytuacji gdzie w 3 są 3 różne zakończenia. Jestem ciekaw jak to rozwiążą 2 G4 (mogli by tak zrobić 3 oddzielne gry ale to z lekka za duże koszty ;p. Albo 1 duuużą grę gdzie na początku wybiera się jaką drogą szło się w 3)

Zostaje mi tylko czekać. I przygotowywać się do... czytania recenzji o wątpię czy będę miał kompa na G4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:50, Los Emilos napisał:

Gothic 1- Wciągająca fabuła (jak ktoś był w starym obozie wie o co chodzi ;) ), pamiętam jak
jeszcze grając w tą grę czułem "zagubienie" dzisiaj już niestety nie ma tego w dzisiejszych
grach.

O tak dobrze ujęte to "zagubienie"

Dnia 15.10.2007 o 21:50, Los Emilos napisał:

Gothic 4- Aż strach się bać bo możliwości wyboru zakończenia w Gothic 3 i przez nowe studio
robiące tą grę :( .

Czwarta część będzie miała miejsce przed częścią pierwszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 22:15, Inki napisał:

Czwarta część będzie miała miejsce przed częścią pierwszą.


Mam rozumieć że fabuła czwartej części będzie obowiązywała życie Beziego przed zrzuceniem do Kolonii Karnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy jest Gothic 2 sama podstawka oraz dodatek Noc Kruka, ponieważ jest w nich super grafa, później jest Gothic 1 a na szarym końcu jest Gothic 3 :) Bo jest w nim zdecydowanie za dużo bugów jak na kontynuatorkę świetnej serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 22:42, 143872 napisał:

> Czwarta część będzie miała miejsce przed częścią pierwszą.

Mam rozumieć że fabuła czwartej części będzie obowiązywała życie Beziego przed zrzuceniem do
Kolonii Karnej ?


To nie jest powiedziane , może zobrazują powód wojny ? Może początek świata ? Nikt tego jeszcze nie wie oprócz tego że to będzie prequel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 23:02, Inki napisał:

> > Czwarta część będzie miała miejsce przed częścią pierwszą.
>
> Mam rozumieć że fabuła czwartej części będzie obowiązywała życie Beziego przed zrzuceniem
do
> Kolonii Karnej ?

To nie jest powiedziane , może zobrazują powód wojny ? Może początek świata ? Nikt tego jeszcze
nie wie oprócz tego że to będzie prequel


Albo skąd się wzieli orkowie i dlaczego rozpętali wojnę :) Bardzo to wszystko ciekawe :) Ale będzie to trudno wszystko powiązać z przyszłymi faktami. Raczej nie pojawi się większość postaci które pojawiają się we wszystkich częściach. Szkoda bo miło jest ich zobaczyć w kontunuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie pierwsza odsłona, druga bardziej rozbudowana i znacznie lepiej przygotowana od strony graficznej była niezła. Trzecia natomiast to moim zdaniem całkowite dno, ilość bugów w stosunku do poprzednich części x20 - przewaga grafiki nad systemem rozgrywki, brak zoptymailowania kodu pod różne konfiguracje i wiele innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakoś gothic 4 nie na pała mnie optymizmem po tym co przeczytałem :/ . Co do Gothic 2:NK to to był lepszy z dodatków jaki wyszedł do gier (Nie licząc dodatku co Black&White gdzie rozgrywka wtedy wyglądała całkiem inaczej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 23:09, Los Emilos napisał:

To jakoś gothic 4 nie na pała


wtf ?!

Mi akurat taka fabuła pasuje tylko czego będzie się tyczyć dokładnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 23:17, Inki napisał:

> To jakoś gothic 4 nie na pała

wtf ?!

Mi akurat taka fabuła pasuje tylko czego będzie się tyczyć dokładnie ...


Mi by pasowało gdyby fabuła trochę zagłębiła się w życie bezimiennego pokazując za co trafił do koloni, skąd się znalazł w tej całej zawierusze wojenneji itp., a wojna by towarzyszyła na drugim planie (ale byłyby omówione jej przyczyny itp)...

Dobra koniec offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przyzwyczaiłem się że w Gothicu spotykam starych znajomych (Saturas, Diego, Thorus itp.) i jakoś życie dalej się toczy z nowymi historiami. Jak miał wyjść Gothic3 wiele razy kłóciłem się z kumplem że "mam przeczucie że będzie gorszy" i niestety sprawdziło się zatem jak z Gothic4 mam podobne wrażenie zaczynam się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować